Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

Medic.Droid

Podle traileru to vypadalo fakt dobře, nakonec se z toho ale vyklubal docela nudící a moc natáhnutý slabý odvar thrilleru. Gibsonovi jsem ty výrazy nevěřil a pobavily scény s deštěm na začátku, kde déšť padal jen ve 3/4 záběru kamery. ()

veere

Pokud hledáte akční film či detektivku, nepochybně budete zklamáni; pokud hledáte vyvážený mix politického thrilleru a detektivky se špetkou akce tak budete nadšeni. Děj na některých místech sice klopýtá, ale příběh je dostatečně zajímavý a temný, aby si udržel pozornost a Mel jakožto bezskrupulózní policajt hraje skvěle. ()

blackperseus

Nemám rád, keď moji obľúbenci hrajú v priemerných, alebo až podpriemerných filmoch. Aj keď som sa na toto tešil, je to presne onen prípad. Toto mal byť ten "prepracovaný thriller"? Zápletku odhadnete po prvej polhodine, v polovici filmu je prípad prakticky vyriešený a čakáte len na jedno - poriadne akčné vyvrcholenie, ale príde niečo, čo je len slabo "akčné" a už vôbec nie "poriadne" - skôr smutno-úsmevné. Mel síce "umí", ale roky badať i na ňom, dialógy sú slušne vystavané, no akcia a napätie vážne krívajú. Sorry, pán režisér, ale scény, kedy má Mel prejsť protivníkom cez rozum, sa neukazujú z Melovho pohľadu, ale z pohľadu tých tupcov, ktorí sebavedomo pribehnú na mužské wécko a nájdu len rozbitý oblok a následne rozflákané auto. Ono tak nejak lepšie vynikne pointa. To vás nenaučili na základke? ()

zekon

Nebylo to špatné, některé lekavé záběry byly hodně dobré. Dlouho to vypadalo na supr film, jenže to tak nějak nikam pořádně nedojelo, jakoby zmizely koleje. 3,5* ()

svist10

Na hraně temnoty stojí a padá s hlavní postavou. 117 minut chodí Mel Gibson po place a pátrá, případně střílí, případně mlátí lidi. Herci hrají víc než solidně, příběh je v podstatě zajímavý, ale neobsahuje žádný pořádný zvrat, scénář vykecá hlavního padoucha ještě před polovinou. Atmosféra se drží v temných tónech, celý film je napínavý a nechá vás oddechnout jen párkrát. Celé to ale táhnou k zemi nelogičnosti a přehmaty a to ani brutality a realizmus nemohou srovnat. Takže průměr, což u Gibsona a zejména Campbella zamrzí. ()

Snakefinger

To kouzelné slovo TAJNE jsem za celý život neslyšel tolikrát dohromady jako v tomto filmu za necelé dvě hoďky. Jinak hodně vakua kolem dokolo ale příběh se nějak ztrácel. Možná jsem se ztratil já. Nejsem fanda politických trhillerů, natož emerické produkce, protože jsou dojednoho přehnané a hloupé, ale je fakt, že jsem si od tohoto filmu slibovl víc. Tak jak to vypadá to mohli klidně natáhnout do padesátidilné telenovely a s napětím by to vyšlo nastejno. Pro mě osobně jednoznačné zklamání. ()

siki37

čakal som ďalšiu Odplatu, v ktorej Gibson znova utopí svoj žiaľ v krvi zloduchov, ale tentokrát to bolo viac o politike, korupcii, vydieraní, otázkach národnej bezpečnosti a stále dokola opakovanej fráze: to je tajné. myšlienka filmu je dobrá a stojí za zamyslenie, studená vojna skončila, tak si vlády musia vymyslieť nových nepriateľov, aby pred nimi mohli chrániť svojich voličov. asi je to zvyk, že od Gibsna očakám len akčné filmy, ale aj táto úloha v thrilleri mu celkom sadla, najmä záverečný odchod z nemocnice sa mi veľmi pozdával. ()

freezer02

Film by potřeboval pořádně prostříhat, dala by si vystříhat minimálně půlhodina a o nic podstatného z děje by se nepřišlo. Takhle je to zbytečně dlouhé a natahované, přitom námět by vystačil na jednu epizodu krimi seriálu. Jinak to ale špatné není...50% ()

zurivymlok

Tak tento film byl vážně slabota pohybující se mezi dvěma nebo třemi hvězdičkami – v závislosti na tom, v jaké části filmu se momentálně nacházíte. /// Na začátku má divák naději, že se snímek rozběhne svižný tempem. Dcera je odstřelena poměrně záhy a vypadalo to, že se jde do akce. Režisér to bohužel nějak nevychytal, protože se pokusil jít cestou emocí. To se samozřejmě nemuselo stát chybou, ale naopak výrazným pozitivem. Bohužel to nějak nefunguje – je to celé umělé, strojené, nepřesvědčivé. Přes nesporné herecké kvality Mela Gibsona se nepodařilo diváka (alespoň mě) vtáhnout do těch příšerných pocitů člověka, kterému je zabito jediné dítě. /// Následné pátrání a zápletka již nejsou zase tak špatné. Zrovna mě film začínal celkem „chytat“, když přišel okamžik, kdy si tvůrci nejspíše řekli: „Tak to nějak rychle uzavřeme, ať od toho můžeme jít pryč.“ Film, který měl doposud poměrně mírné tempo, najednou začne zběsile chvátat k závěrečným titulkům a to tím nejhorším způsobem – pomocí střihu. Vypadá to asi takto: Gibsona dostanou padouši – střih – Gibson se probere připoutaný, osvobodí se, zmastí dva padouchy (mimochodem vše velmi snadno) – střih – Gibson si doma bere zbraň – střih – Gibson postřílí tři padouchy (včetně hl. padoucha) v sídle hlavního padoucha – střih – na jiném místě se navzájem postřílí další padouši – střih – Gibson v nemocnici – patetická scéna jak odchází se svou dcerou – titulky. Toto dle mého názoru není ukázka kvalitní filmařiny. /// Film je navíc prošpikován spoustou zbytečných scén, kdy si Gibson představuje (nebo vzpomíná), že je se svou dcerou. Scéna s holením nemá ve filmu vůbec žádné opodstatnění, protože o jejich vzájemném vztahu nevypoví nic nového a pro současný příběh je taky zbytečná. A závěrečná scéna? Ta už byla vážně až moc pitomá. /// Závěrečná jatka, kdy jsou padouši buď odstranění Gibsonem nebo mezi sebou navzájem velmi připomíná závěr „Skryté identity“. Bohužel zde to nefunguje. Je to jen kalkulovaná snaha o to, aby divák šel z kina s pocitem, že všichni padouši dostali, co si zaslouží. /// 40 % /// P. S. Martin Campbell asi nikdy nenatočí snímek, který by se mi líbil. /// Mel Gibson si zasloužil lepší návrat na plátna kin. ()

sashator

Po dlouhé době jsem si pustil thriller a dopadlo to tak napůl. Mel hraje jako obvykle dobře, ale celý ten příběh je chvílemi trochu "divný". Čekal jsem možná trochu více tajemna. Každopádně nejlepší na celém filmu je postava Raye Winstona, vnesl do filmu trochu té britské gangsterské školy. Celkový dojem z filmu- lepší průměr. ()

Vital

Nic nového pod sluncem,zhruba od 15 minuty víme,kdo je ten "padouch" a jen čekáme,jak vše hezky zapadá do sebe. ()

montel

Dcera policisty Thomase Cravena (Mel Gibson) Emma (Bojana Novakovic), je přímo před jeho vlastním domem zastřelena a umírá Thomasovi v náručí. Těsně před smrtí chtěla svému otci něco říct, ale již to nestihla. Thomas začíná pátrat na vlastní pěst a zjišťuje, že pracovala pro obří společnost, ve které se zřejmě vyráběli zbraně...Velké očekávání z dobré akce utnula hromada užvaněných scén. Nebýt těch pár překvapivých momentů, na hodnocení bych ještě ubral. Nakonec to bylo přeci jen trochu zajímavé ale nijak překvapivé. 55% ()

Horácius

Tady zřejmě někteří nepochopili, že tohle nemá být akční film. Mohlo to být trochu méně násilně tajuplné, všeho moc škodí, ale koneckonců špatný film to rozhodně není. Na 4 hvězdičky to možná nemá, ale klidně je dám. ()

KiJi

Jedinec tentokrát proti jaderné energii. Je asi velmi těžké najít padoucha, proti kterému akční hrdinové nebojovali. A jaderná energie – jaderný magnát či gigant – se opravdu tak často neobjevuje. Sice to není originální námět, jak píše Červeňák, inspirovali se seriálem, ale pro mě je to příjemná změna. Mel využívá veškeré herecké pózy z repertoáru svých hrdinů (od kliďase, přes zhrouceného a nasraného magora, kterého nezastaví už nic). Příběh je dobře vystavěn, napíná až do konce, ale závěr je typicky holywoodský, Mel je vystřílí. A koho nesejme on, toho záhadná postava v pozadí (která připomene pana Wolfa a čističe v jednom), která je pro mě až příliš silácká. A pochopitelně trocha agitky v oblasti přátelství, národní bezpečnosti, rodiny apod. americké záležitosti. Závěrem to lze shrnout: pěkný akční thiller s politickým podtextem. ()

SONYAGENT

Film se mi líbil hodně. Je sice pravda, co se uvádí v komentářích, že detektiv je 80% filmu v autě a objíždí své podezřelé, ale o tom ten snímek je. Gibson není žádný mladík a narozdíl od jiných herců, kteří se stále i přes svůj věk snaží ve filmech mlátit šest padouchá najednou a skákat tři metry vysoko, zahrál roli detektiva velice přesvědčivě. Nesnažil se kvůli roli vypadat líp, prostě to vzal, jak mu to hodili na stů a podal strhující výkon, který mu možná nevynese uznání většiny, ale mě se na to koukalo velice dobře. ()

Monini

Rozhodně jsem si nevšimla žádné velké chyby a ani jsem se nenudila. Mel Gibson zahrál dobře, přestože to nebylo očekáváno. Není důvod hodnotit špatně. Přemrštěná akce a srdcervoucí hudba by filmu spíše ublížily! ()

Tomulka

V tom velkém množství hrozných filmu co se na mě v poslední době valilo jsem moc rád, že jsem si mohl konečně vychutnat něco lepšího. Sice nebyl film dle očekávání (doufal jsem v něco podobného jako film Odplata) , ale hlavně díky Mel Gibsonovi je film výborným dramatickým počinem. Trošku bylo škoda, že film tak něják skákal z jedné události do jedné, aniž by na sebe něják navazoval. A taky škoda, že nebyl více využit potenciál postavy , kterou hrál Ray Winstone. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)