Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

predators

Začátek lovecké sezony od 18.5.2017 Nevím, kdo je chladnější...jestli vetřelec nebo Katherine Waterston...neboli chladná jako psí čumák. Hned od začátku mi bylo jasné, že tahle buchta to odsere mezi prvními, no, i mistr tesař se někdy utne! Takže to i Ridleymu Scottovi odpusťte. Nebo pak jako já mrkněte na Promethea a třeba vám všechno bude líp zapadat a s trochou štěstí se vám zalíbí filmy oba. Určitě nejde o klasického Aliena, do jeho atmosféry mají P i C daleko. Zde se objevuje více mystična a rozvíjí se nějaká ta psychologie mezi roboty a lidmi, roboty a roboty atd. Příště více akce a momentů, kdy jedny plínky budou málo. 70% ()

Ratemus

Ano, Ano Ridley to dokázal, vytvořil perfektní značku, kterou dokázal i zničit. Vše, co definovalo značku Alien, je pryč, temná atmosféra, mrazící napětí, výborná hudba, vetřelec coby netvor někde ve tmě a zajímavé postavy, to všechno je pryč, tady není nic. Jak byl Prometheus jakž takž tak tohle je fakt nuda, sám jsem v kině usnul dva krát, nejprve když dvojčata hráli na flétnu, po probuzení si řikám ,, kurva, oni pořád hrají,, potom posledních dvacet minut bylo tak úmorných a téměř na hraně komiksu a Rychle a Zběsile, že mi bylo uplně jedno jak to skončí ale hlavně, at už to skončí....Walter byl uplně jasnej oslí můstek k tomu, aby se jen David dostal na Covenanta. Ani jedna postava nebyla zajímavá, už od začátku je jasné, že posádka bude sloužit jen jako hovězí na porážku, takže proč se zabývat nějakou chemií a emocemi, stačí jen říct že posádka je složená z několika manželských párů a je to, ale to je stejně jedno protože od začátku víme, že všichni zemřou a že přežila ta ženská? no není to tuctové klišé? Film mě bavil pouze do příchodu Davida do té doby to šlo a bylo to zajímavé, ale jinak to ve mě nic nezanechalo, k čemu to je, že je to rating R když to má nulový příběh a postrádá to atmosféru.....lepší dvě, horší tři....PS: celý film postavený na tom, že banda idiotů si nevzala skafandr ()

silentname

Ja som úprimne z "Alien: Covenant" sklamaný. Čakal som od neho oveľa viac. Stále som zástancom názoru, že sme mali mať len prvé dva filmy. Možno som sa pri tomto filme menej nudil, než pri Alien³, no jednoznačne som tu mal viac momentov, kedy som ostal úplne mimo. Ako napríklad už len v prvotnom útoku, kde Farrisová zamkne svoju kolegyňu v miestnosti s votrelcom. A následne potom ide po zbraň, keď už je vraždená. Iné postavy sú zase slepo naivné a mnohé ani nemáme kedy poriadne spoznať, lebo už sa začínajú útoky. Plus je film plný zvláštnych momentiek, kde neviem či muselo štúdio ukázať, že podporuje LGBT komunitu, lebo som z mnohých scénok zmätený. Najmä z lásky, ktorú tu preukazuje David. Obdivujem Fassbendera, že to zahral, ale miestami mi jeho postava tu liezla na nervy. Viac som si asi našiel k cestu k jeho ja ako Walter. James Franco je tu len na to, aby hneď v úvode umrel a jediné dobré postavy sú podľa mňa Walter, Danny a Tee. Tí mi prišli najschopnejšie z týchto postáv. Čo ma ešte štvalo je veľká priehľadnosť scenáru, kde som vedel ako budú scénky pokračovať a čo sa udeje a vedel som kedy kto umrie a podobne. To skutočne film pre mňa ťahá dole. Vizuálne je to skvelé, má to dobré efekty, no rovnako som videl roku 2015 Tomorrowland, ktorý mal pre mňa ohromné efekty. Ku koncu sa film dvíha a má pár dobrých momentiek, kde sa hrdinovia musia brániť, no neviem či to prichádza dostatočne včas na to, aby som to ešte bol schopný oceniť. Mrzí ma to, ale z filmu som nadšený nebol. Čakal som oveľa viac a reálne je to pre mňa len slabý odvar toho, čo nám Ridley Scott priniesol v roku 1979. Ak sa vám film páčil, super. Ja však do fanklubu nevstupujem. Hodnotenie: C- ()

Arsenal83

Z môjho pohľadu veľmi dobrá vec, dostatočne hororové, dostatočne krvavé a naozaj výborný Fassbender v duálnom predstavení. Navyše s malými prekvapeniami, ktoré film len osviežili. Samozrejme nejde o kultovú vec spred 40 rokov, ale stále ide o vkusne natočenú žánrovku. Nie je nutné hodnotiť ako porovnanie s pôvodnou verziou, ale ako porovnanie so sci fi filmami, ktoré sa v súčasnosti točia. V tomto znení vyzneje Alien: Covenant stále ako dostatočne zábavný a nevidím dôvod zbytočnej kritiky. ()

PetrPan

Běžné lapálie s androidy, které byly vyřešeny již na počátku šestadvacátého století prvního věku jejich zákazem a zahájením výroby dnes stále populárních a mnohem skladnějších R2-D2. Opravdu bylo nutné to až tak rozvádět v jinak líbívém dokumentu o prvotních xenomorfech? Dnes, pět set let po jejich domestikaci, si už málokdo dokáže představit, že tato roztomilá a veselá zvířátka byla kdysi považována za nebezpečné predátory. Covenant si však přes veškerou svou dokumentární strohost dokáže získat srdce diváka i báječnými triky, mnohdy jsem měl pocit, že koukám do tváří skutečných lidí! Vím, že to není možné, poslední z nich pošel před dvěma lety v antropologické zahradě na XB-357, a tak nelze než smeknout před imaginací tvůrců této mystifikace, parádní! Snímek se dá bez problémů doporučit i odrostlejším selatům, ale pochybuji, že jej naše, akčními filmy s odhalenými bradavičnatými bachyněmi odkojená, mládež vůbec zaznamená. Já u této nenápadné historické lahůdky téměř chrochtal blahem. ()

Pedestrian

Jedna fantasticky vyhrocená scéna, prstění Fassbendera a pak... pak už nic. Začínal jsem si tu trochu připadat jako v LOSTu s tím, že se tu nic nevyřeší. Člověk tak dvě hodiny sleduje bandu těch nejtuctovějších postav bez charisma s ošklivou hlavní hrdinkou, dělajících hloupé věci a mluvících nesmysly. Kdyby si Scott uvědomil, že už není žádný vizionář, na nic by si to nehrálo a neslo se to v duchu závěrečných deseti minut (takže čistokrevného béčka), byl bych mnohem spokojenější. ()

eLeR

Chýbal ten strach, napätie a nepríjemný pocit z jednotky, ale zase to malo pekný vizuál, slušné triky, dobrú hudbu (čakala som síce od Kurzela výraznejšiu), skvelého Fassbendera (dokonca 2x) a príbeh ma tiež nenudil. Ale predsa len to má niečo spoločné s jednotkou: nesympatickú hlavnú hrdinku .. amen. Určite o kus lepšie ako Prometheus. 3,5* ()

Visáč

Sračkový datadisk, ktorý si zobral to najhoršie z Promethea a vymáchal to v x-krát videných a obohraných motívoch alienovskej série. Nemyslel som si, že mi niekedy Fassbender bude liezť krokom, ale tomuto paku sa to podarilo. Ako antitéza prvého Votrelca to funguje skvele, pretože všetko čo robilo originál zaujímavým a prevratným, je tu zadupané do zeme. Ešte aj hudba je slabá jak čaj. Nezúfajte však. Vynahradia vám to fassbenderovské prstoklady na flétne, lol... Keď sa pozriem na posledné filmy iných rešpektovaných starcov (Eastwood, Polanski, Scorsese), je mi až smutno z Ridleyho Scotta. Nevravím, že oni nakrúcajú nejaké prevratné bijáky, ale tie filmy majú aspoň rukopis autora a sú dôkazom neutíchajúceho nadšenia pre médium. Scottove posledné šmakulády potvrdzujú, že z talentovaného režiséra a perfekcionistu sa s definitívnou platnosťou stal senilný maňásek v rukách korporátnej mašinérie. ()

SeBig

Hned v prvních pěti minutách me film neskutečně nasral, takováhle věc se mi stala naposled u machete kills jinak snad nikdy, že bych se takhle vytočil u tak dlouho očekávaného filmu. Rok 217 je pro mě zatím opačným očekáváním, tzv čekám ze to bude mrdka nebo že me to zklame, nakonec dost dobrý (ff7, life) a když čekám bombu vyhodí mě to z pantu (alien). Alien ma to svoje vesmírný, vyvražďovací, krvežiznivy kouzlo...problém je ale vtom, že to vůbec nemá ale to tempo co měli předchozí Alieni je to strašně natahovany. Nabere to trochu tempo, když se poprve objeví náš vetřelec, pak to ale zase pomalu začne přibrždovat, hl. Hrdinka leč si na ni vsichni stěžují mi vůbec nevadila, herecký obsazení super, i když me občas sral ten přiteplenej britskej hlas Fasnberga a čekal sem od McBrida,že bude aspoň trochu hlaskovat a ono hovno. Kazdopadne je to pro mě velkym zklamanim..a nechápu proč to není Prometheus 2, zřejmě marketingový tah nalákat lidi do kina. ()

Chrustyn

Na začátek je důležité si uvědomit, že se nejedná o pokračování (či restart) Vetřelce, ale o pokračování Promethea se všemi klady a hlavně zápory. Pokud by chtěl divák přemýšlet, bude nevěřícně kroutit hlavou a to že se tvůrci rozhodli, že všechny postavy budou ve filmu v páru, považuji za absolutně největší chybu filmu, díky které neustále dokola sledujeme ubrečené postavy, truchlící za své milované. Na druhou stranu výprava je znamenitá a ve filmu je řada scén, které jsou napínavé, nebo alespoň dobře natočené. V rámci Vetřelčí série určitě nejhorší kus. Ale kolik slušných sci-fi hororů se ročně dostane do kina? Minimum a proto si musíme vážit každého kousku. A popravdě jsem se moc nenudil. ()

classic

Uznávam len pôvodného VOTRELCA ( všetky pokračovania stoja za H.... ), od režiséra Ridleyho Scotta, ktorý si myslí, že je možné vstúpiť dva krát do tej istej rieky, ale ako ho tak pozorujem, nie je to absolútne uskutočniteľné, pretože pozerať sa na Prometheusa, s poradovým číslom : 2, čiže teraz zisťujem, že to nemá skoro nič spoločné s originálnym filmom, ktorý NIKTO ( bohužiaľ ani SIR SCOTT ) neprekoná ! To je holý fakt, na ktorý by sa malo myslieť, a robiť neustále ODVARY udalostí, čo bolo pred Alienom, je viac - menej zbytočné, lebo to ani mňa, ani nikoho nijak neinteresuje, keďže už samotný návrat k tejto látke zaváňa niekoľkými absurdnými situáciami, kedy si čoraz intenzívnejšie uvedomujem, že by mal Ridley skončiť s touto kultovou sci - fi hororovou záležitosťou ! Tu sú tak hlúpe postavy, manželské páry, že som si ku nikomu nevybudoval žiadny vzťah, súcit, rešpekt, uznanie, pozrite sa na spomínaného VOTRELCA, námatkovo vymenujem TRI postavy, ktoré ma zakaždým bavia !!! Samozrejme, že bez Sigourney Weaver, by to bola nula bodov ! Jej Ripley, je bravúrna, Katharine Waterston, nech sa snaží, ako chce, jej nesiaha ani po členky ! Ďalej, ANDROID ASH a KANE, fanúšikovia by si mali automaticky k týmto charakterom, priradiť herecké mená ! Akoby to nestačilo, že sú strašne sprostí, tak sú aj naivní, najmä zastupujúci kapitán ORAM, ide bez hlbšieho uvažovania do PASCE, odkiaľ niet návratu, a pritom vedel, že tam niečo smrdí ! Ozaj, vôbec tušil niečo ? Aby som iba nekritizoval, zaujala ma HUDBA JEDA KURZELA ( je možné, že by ho sem dotlačil Fassy, keď pracovali na Assassin’s Creed ? ). Má veľmi blízko ku klasickému hitu z roku 1979, s názvom Votrelec. Michael Fassbender je výborný herec, ktorý by ale mal do budúcna zvážiť, či má význam účinkovať v snímkoch Ridleyho Scotta ? Mrhať talentom je nebezpečné ! Najlepšie filmové scény zo snímku, sa nachádzajú na tej planétke, na ktorej pre istotu nemali radšej pristáť ! Sú tu pomerne veľmi drastické adrenalínové sekvencie, ktoré vedia divákovi vyraziť dych. ÁNO, majú tzv. GULE ! Samotné finále je inak pre mňa primitívne, či aj predvídateľné ! Pred dvoma rokmi som mal jedno šťastie, a to také, že som mal možnosť v KINE vidieť pôvodného VOTRELCA, ktorý sa nedá porovnávať, s týmto tu ! Režisér sa snaží vysvetliť, prečo sa deje to, čo sa bude neskôr odohrávať, len to robí s takým imbecilným spôsobom, ktorý ma hneval ! Nie vždy, ale predsa ! Technické zložky, ako výprava, kamera, triky, kostýmy, sú už klasicky - spoľahlivé, ale po scenáristickej stránke, čosi za tým aj tak zaostáva... ()

korbitch22

Takhle nějak měl vypadat už Prometheus. Zrod Vetřelce mi tak nějak nevadí, docela originální nápad na původ jednoho z nejvýraznějších monster filmové historie. Vizuální stránka je na rozpočet naprosto perfektní, atmosféru to má, herci hrají co jim síly stačí, hlavně Danny McBride je ohromným překvapením, akce je brutální a nekompromisně krvavá a scény zrození prvních monster či Walterovo vypnutí jsou doslova lahůdky. Takhle nějak měl prostě vypadat první návrat Ridleyho k této látce. Škoda té až přílišné filosofie a přemítaní nad zrozením všehomíra. Nemůžu se zbavit dojmu, že Ridley to celé tak nějak neukočíroval a mnohem raději bych teď viděl páty díl s Ripleyovou a Hicksem od Neila, ale toho se asi bohužel nedočkáme. Mě Covenant překvapil jako hrom a hlavně mě mrtě bavil, nebýt toho neskutečně zoufale předvídatelného prohození na konci byl bych určitě na 4* jako víno. Rozhodně je Covenant lepší než třetí a čtvrtý díl, ale ten konec byl slabý i na průměrného českého režiserá melodramatických Nováckých píčovin. Škoda závěru jinak povedeného dílu Vetřelce, který příšel s pětiletým zpožděním.68%. ()

Ghoulman

Oproti původnímu Vetřelci stále jaksi nedomrlé, vizuálně nepříliš zajímavé, místy zbytečně nechutné a brutální, občas nekoherentní a co se týče tempa nedoladěné, nicméně oproti Prometheovi značný posun k lepšímu - příběh je zajímavější, myšlenka stvořitelského komplexu dává možnost u snímku přemýšlet a to ve více rovinách, poslední třetina je hodně napínavá a Fassbender je ve své dvojroli "hodného" a "zlého" androida geniální. Všechna čest tomu, jak umně dokázal do určité "robotické" strnulosti vložit tolik nuancí a jemných poloh, ať již pomocí očí, gest, mimiky i hlasu. ()

Scalpelexis

Vážně Ridley? Vážně? Čekal jsem návrat k povedenějším dílům Vetřelce, ale Covenant zůstal přesně někde mezi Prometheem a Vetřelcem: Vzkříšení. Filozofie nefunguje ale ani akční/napínavá část. Postavy jsou doslova strašné: Uvažují nelogicky a chovají se přesně tak, jak ve vyvraždovacích momentech přikazuje zákon klišé, tzn. koukat se tam, kam nemá, jít všude sám, nepřiznat, že se děje něco špatně. Vetřelec se inkubuje jednou ultrapomalu, jednou bleskově, podobně je to i u jeho růstu - prostě jak se to tomu darebákovi hodí. Struktura děje je zmatená a nedokáže generovat souvislé tempo, nedokáže se rozhodnout, kdy chce přitlačit na atmosféře a kdy ji uvolnit. Závěrečný twist? Předvídatelný na půl hodiny dopředu. Nebaví mě nostalgické narážky na starší díly, jejichž aktuální provedení stejně nesáhá původním ani po kotníky. Herecky až na Fassbendera slabota, vzhledově je to vymazlené, ale CGI Vetřelec je už přepálený. Celkově vznik tohoto dílu moc nechápu a silně se modlím, aby podobné dehonestující paskvily přestaly být produkovány. ()

heyda

Hrozně tuctový a předvídatelný včetně konce. Nebavil jsem se a úžasná grafická stránka filmu to nemůže utáhnout sama o sobě. To prostě nejde! Takže já jsem zklamán, sice jsem nečekal, že by se povedlo navodit takovou atmosféru jako u starých Vetřelců, ale myslel jsem, že Ridley dokáže vytvořit něco důstojného. Bohužel nedokázal... 40% ()

helianto

Nudný, naprosto zbytečný film, bez kterého by se Vetřelecká série klidně obešla. A nezachrání to ani android a může mít úmysly, jaké chce... ()

Nettrass

Přiznám se, že jak jsem byl po noční, tak jsem občas klimbnul. To by mi pravý vetřelec v životě, tedy v tom zbytku života, určitě nedopřál. Možná hodnotím moc, ale slavím vetřelčí početiny, porodniny a zrozeniny, takže budu štědrý. Navíc vetřelec už začíná vypadat jako vetřelec a ne chobotnice co potřebuje 2 zubaře a pět dentistů.--- Minule jsem si stěžoval, že mi chybí taťka vetřelec...Scott to pochopil jako skot, tedy spíš vůl a udělal taťku z robota. Takže chudáka matku vetřelkyni zase nikdo nevojede.... Pak se jí ale nedivím, že je nasraná, když jí někdo pořád sahá na vejce a genderově ji rozhodí. Atmosféru strachu, obav a nejistoty, žádná nabušená feministka, ani s kupou triků nenahradí. ()

Flego

Minimum nápaditosti už nedokáže obstáť, ani pri oživlej starej klasike... Očakával som viacej nápaditosti, hoci musím uznať, že vizuál je skvelý. Taktiež je výborná hudba, ktorá nadväzuje na prvý film. Covenant je v podstate priemerným odkazom na lepšiu minulosť a to málo nestačí. Fanúšikovia si však snímok určite pozrú a vôbec im neuškodí. ()

Darneth

Tento film můžete zbožňovat a nebo nenávidět a oboje je kupodivu dobře. Proč? Jelikož a protože budí emoce v obou táborech a zákonitě nechává člověka na pochybách. Kdo chce porozumět, ten porozumí, kdo ne, ten jen čumí, plácá se v té černé s*ačce a nadává na nelogičnost. Každého volba. Nic naservírovaného zde nedostanete a v rámci žánru je to stále zlato. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)