Parta mladých lidí se vydává tábořit do hlubokých lesů. Přes varování nedbají a utáboří se uprostřed krásné, ale divoké přírody. Od začátku je však někdo sleduje a je jim v patách. Začínají se dít podivné věci, které vyústí v teror a nepředstavitelnou noční můru... (Flipnic)

JohnMiller

Just Before Dawn je priam ukážkový model Slasheru osemdesiatich rokov. Mixnutý s trochou hixploitation má v sebe všetky prvky vyvraždovačky. Partia mladých ľudí ide na výlet do lesa. Ešte pred tým ich však varuje niekto ako šerif že nejedná o je bezpečnú oblasť a mali to otočiť späť. Ako inak varovanie neuposlúchnu a strávia noc v lese. Pričom ich sleduje buran, pomerne zaostalí, špinavý a tlstý maniak. Keď im tento psychopat zablokuje jedinú prístupovú cestu, začnú sa krvavé jatka s mačetou. Ide o slušné béčko ktoré nerobí hanbu svojmu žánru. Dokonca tu hrajú aj pomerne známy herci ako napríklad Gregg Henry (Hral vo filmoch ako Payback či Scarface). Autentickosť vysokohorskej prírody ma milo prekvapila. Nejde síce o žiadny kult ale mňa táto snímka celkom prekvapila. Mám pocit akoby sa Just Before Dawn inšpiroval prvým Piatkom trinástim, no a zároveň že sa ostatné časti tejto kultovej série friday 13th inšpirovali paradoxne týmto filmom. ()

Trevor

Film z obdobia, keď bolo vyvražďovanie partie mladých ľudí miestnymi dedinčanmi ešte v plienkach. A práve preto som si film užil. Klasický scénar z úvodnou vraždičkou a prestrihom na partiu mladých na ceste do takmer opusteného lesa ma hádam nikdy neprestane baviť. Človek pri týchto filmoch môže neskutočne dobre "vypnúť" a prestať myslieť na starosti bežného života. Celkovo je film presne taký, ako sa dá čakať a výkony hercov zodpovedajú kvalite béčkového hororu. 70%. ()

gumli

Pekný,desivý a chladný horror.Päť študentov sa vyberie do divočiny v Oregone.Hneď na začiatku sú varovaní opitým poľovníkom,potom lesný rangerom.Napriek varovaniu idú ďalej do divočiny.Ale potom príde desivá nočná mora.Niektoré momenty sú naozaj desivé.Napríklad prichádzajúci muž pri vodopáde atď.A desivé lesné ticho. Imbecilne dvojčatá zabíjajú všetko čo im príde do cesty,len tak pre potešenie.Atmosfére filmu je veľmi ťažká s obrovským účinkom.Hneď na začiatku filmu je jeden moment v opustenom kostole v lese,na ten sa nedá zabudnúť. A ešte mačetou do rozkroku,tak to bola teda sila. ()

Martin741

Opat jeden z tych filmov, ktore parazituju na uspechu kultoveho Boormanovho Deliverance z roku 1972. Klasicka lesna vyvrazdovacka, u ktorej ide iba o to, aby film respektoval platne fyzikalno -chemicke zakony a nesiel proti nim. Plus strasidelna atmosfera zamlzenych lesov, psychopaticky vrah. To mne ako hororovemu fundovi k spokojnosti staci, o herecke vykony tuna nejde, napokon, tuna ich nenajde ani oko skuseneho divaka. 70 % ()

majo25

Na vyvražďovací slasher celkom fajn dielko. Najmä v porovnaní s inými, omnoho známejšími kúskami. Možno aj preto, že tínedžerov je menej a pohybujú sa v hornatom zalesnenom teréne a nie na pre tento žáner klasickejších miestach. Duo vymletých pupkáčov je síce skôr na smiech, ale ich šibnutosť v spojitosti s mačetou v rukách má niečo do seba. Atmosféra celkom funguje. Inak ide o typické nízkorozpočtové 80-tkové béčko so všetkými svojimi logickými chybami až nezmyslami. Poteší obsadenie George Kennedyho. "A to je väčší chlap ako si ty"...nepovedal by som, že väčší, iba tlstejší. ()

HorrFi

Další old school slasher a hixplotation kterej mi sednul.. většina mladejch diváků to asi neuzná, ale tyhle old school horory maj prostě něco do sebe.. ikdyž tu je málo gore a neni to nic novýho pod sluncem, tak jsem se slušně bavil.. pochválit musim hlavně atmosféru a jedna vražda tu byla v mých očích tak originální, že si jí budu ještě asi dlouho pamatovat.. ()

Yoshimitsu

Tahle lesní vyvražďovačka mě mile překvapila. Bratři byli správně hnusní , oplzlí do toho ta hutná atmosféra v lese a chladný přístup místní rodinky. Blondýnka po scéně na konci by určitě pěstí zastavila celou linku Pražských meter. Dávám 70% ()

JohnSmith

Celkem slabá osmdesátková vyvražďovačka. Začátek sice vypadal slibně, ale pak se dlouho nic nedělo a chybělo i napětí až se ke konci opět vraždilo ()

bizz_mjc

Těžký průměr a absolutně nic navíc, co by tento žánr nabízel. Naopak místy padá řetěz a ani krve či pořádný vraždy se člověk nedočká. ()

vitekpe

Osmdesatkova vyvrazdovacka jak ma byt + sexy Deborah Benson. Nemam co bych vytknul, ale na nejlepsi v zanru to nema. :) ()

Han22

Další slasher, tentokrát v lese podle klasického scénáře parta studentů versus burani. Studenti jsou celkem v pohodě, zato záporácí nemastní neslaní a totéž platí o vraždách. Je jich tu jen pár, z toho jedna mimo záběr, a jedna utopení, čili nic moc. Navíc se půlku filmu nic neděje, a když už začne za moc to nestojí, včetně pitomého finále. Zkrátka slabota . ()

tenebrae86

Vidlácký slasher o dvou škaredých bratrech, kteří lítají po lese s mačetou a vraždí všechny náhodné turisty, milovníky přírody, houbaře a podobně. Nic zvláštního, podobných hororů je spousta, ale každý příznivce osmdesátkových vyvraždovaček se u tohoto kousku určitě pobaví. ()

aLPaC

Slasher v lesích. To já můžu. Po úspěchu "Pátku třináctého" se podobných filmů vyrojili mraky a i tady vrah (vrazi) používají mačetu. Škoda jen, že těch 5 představitelů nebylo vybráno trochu lépe. Jsou totiž herecky slabí včetně té hlavní holky, která si mě teda nakonec udobřila tím závěrečným způsobem zabití. To jsem teda čuměl jak puk. ()

drankeryth

Prijemny film odohravajuci sa v lesnej prirode, do ktorej sa vyberie kempovat parta kamosov. Filmu nechybalo napatie, ale dokopy sa tam toho moc nedialo. Trochu sa mi to podobalo na mix Piatok trinasteho a na Pach Krvi, ale tento film je oproti tymto dvom filmom slaby odvar. Tu hraju dvaja statny chlapi, ktori trpia vysokou demenciou a radost maju zo zabijania navstevnikov lesa. Jeden z nich mal taky srandovny smiech, ktory znel tak sialene:) Skoda, ze tam neukazovali vrazdenie viac do podrobnosti. Ale urcite tento film stoji za jedno pozretie. ()

JimiH

Obehrané a stokrát lépe natočené téma. Kromě skrovně se objevujícího George Kennedyho chybí herecký tahoun a příběh je jednodušší než strašidelná vyprávění u táboráků. ()

luccash

Poutavé scenérie rozlehlých hor a lesů, tíživá atomsféra doplněná neskutečně mrazivou hudbou. To vše dělá z Just Before Dawn jeden z nelepších survival Hororů / Thrillerů co jsem měl možnost vidět. ()

Knor

Naprosto průměrný model lesní vyvražďovačky s nesympatickou lovenou bandou mladých a nadržených, za to ale s perfektními zabijáky. Dva degenerovaný špekouni s mačetami to prostě celý zachránili, ty fakt neměli chybu. ()