Série(2) / Epizody(16)

Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí. (Disney+)

Shakers

Ahsoka nie je ďalší seriál zo sveta Star Wars, ale piata séria Filoniho seriálu Star Wars: Rebels! Ak by som nebol fanúšikom Star Wars a ak by som nevidel všetky filmy, seriály a aj animované seriály, asi by ma to toľko nebavilo. Dave Filoni ponúkne fanúšikom hromadu fan servisu a priznám sa, že som žral každú omrvinku a každé prepojenie medzi jeho seriálmi (Anakin!) a to si užijú skutočne len nadšenci jeho seriálov. Prejdime k príbehu, ktorý pekne pokračuje tam, kde skončila štvrtá séria Star Wars: Rebels a ta skončila hľadaním strateného kamaráta Ezru Bringera. Dave Filoni nám už pár animovaných postav v hranom prevedení ponúkol už v Mandalorianovi (Ahsoka, Bo-Katan), no tu dostaneme takmer celú posádku rebelov (Hera, Sabine, Ezra) či záporakov (Thrawn, Nightsisters). Keď už som pri tých postavách, bavil ma snáď každý herec vo svojej roli, no obzvlášť výborný a záhadný bol Ray Stevenson ako Baylan Skoll. Potešujúce plus je aj kombinácia praktický a digitálnych efektov, ktoré vyzerajú naozaj dobre. Tak isto musím pochváliť aj akčnú stránku, ktorá po dlhšom čase ponúkne niekoľko šermovačiek so svetelnými mečmi, ktoré snáď každý fanúšik ocení. No a hudba Kevina Kinnera, ktorý skladal už pre seriály Clone Wars a Rebels je tiež brilatná. Asi najlepší soundtrack od čias Lucasovej trilógie. Silná stránka seriálu je, že sa dokáže zavďačiť fanúšikom, ale zároveň ísť aj ďalej a ponúknuť niečo čo sme ešte nevideli. Netvrdím, že je to dokonalé, minimálne finále mohlo byť o chlp lepšie, viac uzavretejšie a menej cliffhangerové, no bavil som sa kráľovský a to sa mi pri Star Wars od Disneyho moc nestáva. 90% - 5* ()

peetrejr

Ah, Ahsoka... Trailery ukazovali všetko čo moja hladná duša potrebovala: svetelné meče, jediov, sithov, jednoducho Star Wars! Ale čo sa stalo? Svetelné meče boli veľmi vtipne použité, jediovia tam boli ale len takí 50 na 50 a sithovia neboli ani sithovia. Ah ah ah. Prvé časti boli fakt dobré, bola tam Ahsoka, meče akcia atď. Ale keď sa tam zjavila Sabinka vedel som že to pôjde do sračiek. Proste ako nevidel som celých Rebelov ale pokiaľ viem, tak bola Mandaloriánka... nie padawan Ahsoky? Dave Filoni tvrdí, že chce pokračovať v diele Georgea Lucasa avšak nie tak úspešne ako si myslí. Už druhá a tretia séria Mandaloriána nebola nejak parádna, o Bobba Fettovi ani nehovorím, Obi-wan bol ok a Ahsoka tiež približne ok. Ale čo ma najviac serie, je nevyužitý potenciál Ezru. Ten Ind má totálnu silu a oni z neho spravia týpka, ktorý bojuje bez svetelného meča. Áno, BEZ. Nevyjadrujem sa. A ešte otvorený koniec ma už úplne dostal do koncov, doslova. Mal som očakávania. Naplnené už neviem či boli, ale tak odpad to zas nie je. Mňa Star Wars baví, či už je priemerné, nudné, alebo nadpriemerné. Je to proste Star Wars. ()

AllShallFall

Za mě určitě povedený seriál. Já nemám co vytknout. To, že se nepovedly tolik episody neznamená, že se nepovedly i seriály. Pro mě jsou Mandalorian, Bobba Fett, Obi-Wan, Andor a i Ahsoka příjemným rozšířením vesmíru Star Wars. Určitě jsou Dave Filoni a Jon Favreau na správném místě, kdo by se měl a má se starat o rozšíření SW. Díky za to. ()

3DD!3

Není to špatné. Určitě lepší než Obi nebo Boba. Ashoka ale hodně navazuje na seriály, které znám jen z doslechu. Tak nějak si jede to svoje aniž by myslela na nechápající diváky, kteří jsou spokojeni s akcí a výtečnými trikovými záběry, ale neudělali si domácí úkol. Nabízí tak spoustu super věcí včetně zombie Stormtrooperů nebo nakousává tajemství jiné galaxie. Osobně mi hodně vadily nepromyšlené detaily, kdy se některé věci dějí prostě jen aby dostaly charaktery tam kde je Filoni potřebuje mít. To že to nedává úplně smysl je věc vedlejších. Na pokračování se rozhodně těším. ()

Paxxx.cz

Zde na CSFD v hodnocení nad Ahsokou vede Andor, ale u mě je to přesně naopak. Tento seriál je akčnější, navazuje na animované seriály od disney (ty jsem sice neviděl, což je dle kamarádů, co je viděli, docela velký nedostatek) a přináší několik solidních momentů. Za mě super příspěvek do Star Wars univerza a už se těším i na další řadu. Rayi odpočívej v pokoji...7/10. ()

• Anakin (Hayden Christensen) má na sobě jedijskou róbu z konce éry Klonových válek a jeho pádu k Temné straně. Nemá ale meč Anakina Skywalkera, ale Darth Vadera. (Veskoslav)
  • Stormtroppeři Thrawna (Lars Mikkelsen) již nejsou obyčejné jednotky Impéria, ale jsou tzv. Night Troopers. (Veskoslav)
  • Podlaha ve výcvikové místnosti obsahuje znaky Staré republiky i Vrcholné republiky (300 BBY). (Veskoslav)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023