Série(2) / Epizody(16)

Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí. (Disney+)

helrohir

So seriálmi zo Star Wars univerza je to ako na hojdačke, nakoľko sa striedajú kvalitnejšie projekty (Mandalorian, Andor) s tými priemernejšími (Boba Fett, Obi-Wan Kenobi). Najnovší prírastok v podobe Ahsoky má v sebe aj svetlé chvíľky, ale v celkovom ponímaní ma nedokázal výraznejšie strhnúť. Jedným z najväčších problémov je, že seriál nadväzuje na nejaké animované série, ktoré majú pre pochopenie pozadia príbehu veľký význam. Pre fanúšikov, ktorý majú napozerané komplet všetko to nič neznamená, ale pre bežného konzumenta, ktorý "neochutnal" každý počin, ktorý za posledné dekády vznikol, ide v tomto prípade o naskočenie na idúci vlak, ktorého cieľ je neznámy. Jednotlivé postavy sú tiež spracované v rôznej "kvalite". S Rosario nemám problém, nakoľko sme ju už mohli zažiť v druhej sérii Mandaloriana. Z tej zápornej strany najväčšiu pozornosť strháva Ray Stevenson, ktorého už bohužiaľ neuvidíme. Zvyšné postavy sú však zväčša úplne nevýrazné, nezaujímavé až nesympatické. Veľa scén v seriáli je len "pre efekt" bez hlbšieho významu alebo rozvoja deja. Pár klasických súbojov však poteší, vizuálne a trikovo je to na kvalitnej úrovni, hudba tiež spĺňa účel. A 10% prihadzujem za flashbacky s Anakinom. 60%. ()

Cermicek

Hele střed. Neni to úplně špatný, ale že by se odehrávala pecka typu Mandaloriana, tak to ani náhodou! Hodně to sráží až moc okatejch bot ve scénáři, který jsou leckdy fakt až k smíchu. Začátek poměrně dobrej. Ale zhruba ve třetině dochází dech jako při sedmym čísle a už ho nenahodí zpátky, ikdyž se všemožně snaží všechno narvat do posledního dílu, kterej ale působí jako eintopff v papiňáku, kterej co nevidět vybouchne (a nakonec to i tak chutná = jako šlichta hodně narychlo nahuštěná kaše všehosi, ale chuť v podstatě žádná)..🤷‍♂️. Asi tomu dám šanci a zkouknu i dvojku..ale jenom kvůli slabosti k SW, páč značka Ashoka se u mě zatim neujala.. ()

Emjecko

Nechci vědět, jak špatný musí být Obi-Wan Kenobi, když papírově lepší Ahsoka nemá daleko k brakové tvorbě. Co je na ní dle mnohých tak skvělého? 1) Vizuál - Opravdu budeme chválit seriál z Disney dílny v roce 2023 za "vzhled"? 2) Girl power - Jak souvisí poměr obsazení mužů/žen s výslednou kvalitou? 3) Souboje světelných mečů -  Myslíte ty zbytečné tanečky s příšernou choreografií? 4) Hayden Christensen - prostě fanservis bez přidané hodnoty, stejně jako cameo C3PO. Proč se mi Ahsoka nelíbila především? Jedno slovo, scénář. S každým dílem přibývá nelogičností, přehnaných deus-ex machin, oslích supermostů a dalších scénáristických chůd. Nejvíc mě mrzí, že ty nesmysly nikdo ani nezkouší skrývat a nezdravě moc diváků i tak chrochtá blahem. ()

RafaKrakal

Ne tak povedené jako Mandalorian, tempo převážně v prvních dílech je poměrně zdlouhavé, ale s každým dalším dílem kvalita roste a hlavně vykreslené prostředí z universa Star Wars nejde nemilovat. Za mě osobně si alespoň finále zasloužilo lepší konec, nicméně celkově u mě převládá spokojenost. ()

CaladanChmur

Je to kvalitně udělané, ale proč se u toho většinu času tak nudím? Přijde mi to bez nápadu, rozvleklé a cítím zmar nad vyhozenými prostředky. Kdyby se celý tým rozhodl vytvořit něco nového a originálního, mělo by to větší šanci. 50% ()

BadassX odpad!

Hele a ví někdo co to mají ty děvčata na hlavě? To jsou uši? Nebo dva vlasy? Nebo co to je? Super je helma pilotů z 2 světový  a letecký brejle. To je styl!  Nevím ale tohle parazitování na originál SW je k hovnu. Beru projekty jako B. Fett nebo Kenobi či Mandalorian ale pro splnění kvóty Girls power udělat tohle je k hovnu. A ()

Gig

Seriál jsem si náramně užil. Kdo má srdce pravých Star Wars musí se cilit blahem. Nejdřív mi chyběl na konci každého dílu ony Art worky, které jsem si oblíbil u Mandalorianu či Bobu Fettovi. Taky hudba v závěru svou aranží, ale i vizualizací, nápadně připomínala Hru o trůn, ale nakonec jsem najel na vlnu. Ač na můj vkus tu bylo moc ženskypch hrdinů, tak mi to moc nevadilo. Dostali jsme zpět skoro všechny hlavní hrdiny z Rebels. Škoda, že se nám tu neobjevil na chvíli Zeb. Ale kdo ví, třeba příště. Ale aspoň jsme ho měli v Mandovi. Otevřený konec vítám a už jsem se o něm rozpovídsl v poslední epizodě. A že někomu vadí, že je vhozen do děje a nezná Rebels. To není vina seriálu. Lidí chcou dneš vše přímočaré a vidí vše jako jednoduchou počítačovou hru. Já děkuji Fionovi za Ahsoku. Jo a těším se na druhou sezónu, v kzerou doufám, a na Luka a Maru Jade. Obvzlášt na Maru se těším. A moc potěšila sova. ()

cerdax2

Tezko rict proc se tohle dilko jmenu Ashoka, kdyz vetsina je o sobecke Sabine, ktera nepochopila sveho mistra Ezru. Ezra za cenu sveho vyhnanstvi zachranil cely vesmir, Sabine za cenu celeho vesmiru ziskala cestu za Ezrou :P. Krome klasickeho pouzivam a nepouzivam sve schopnosti, je tenhle serial relativne divatelny. 70% ()

Juraxin

Ďalší star wars seriál, ktorý vás priamo nepoteší ani neurazí. Aj keď musím podotknúť že na rozdiel od Bobu či Obiho je to aspoň pozerateľne. A povedal by som že pre fanúšikov seriálov ako CW či Rebels je tato show je ako jeden obrovský splnený sen. A hneď od prvých dvoch dieloch vykonáva skvelú prácu ,a povedal by som že prvé dve epizódy si užijú všetci diváci nehladiac na to či ste videli seriál rebels. Dokonale vás privedú do celého diania všetkých postav. No žiaľ po dvoch skvelých epizódach to už ide dolu kopcom, a opäť upadajú scény do slabšej priemernosti, kedy epizódy plynú nejakým spôsobom a nejaký ten dej s nimi. Dej je škandalózne chudobný a zvyšok seriálu iba zachraňuje Hayden Christensen podobe force ghosta(je vidieť že znovu po nepodarenom Obi Wanovi sa do roli Anakina vrátil s obrovskou chuťou a v celej show ho Dave Filoni využil úplne skvelo, bolo skutku prijemne znovu vidieť Anakina a Ashoku spolu.).No žiaľ aj tak je príbeh absurdný že nepôsobí ako príbeh o Ashoke ale ako ďalšie pokračovanie rebels, ktoré je zasadene v mando verze. A preto sa tu viac rozvíjajú rôzne dejové línie ,ktoré vo finále seriálu nikam nevedú, vytvárajú kopu nelogickosti a vy sami ako diváci si pokladáte otázku mal tento seriál význam vidieť? Kam budú schyľovať kroky Ashoky? No žiaľ tieto informácie sa dozvieme neskôr či bude aj nejaké prípadné pokračovanie, ale minimálne to seriál veľmi otvoreným koncom naznačuje. Akcia je tu vedená na slušnej úrovni, súboje zo svetelnými mečmi vyzerali fakt uchvatne a plne sa tu využila zaujímavá choreografia. No žiaľ prestrelky ako vždy star wars okrem Andora pôsobili fakt zle a napätie dotvárali úplne nulové. Okrem toho vám show ponuka zombie Stormtrooperov a odkrýva tajomstva galaxie. Čo je fakt skvelý ingrediencia na potešenie fanúšikov. Casting je tiež do značnej miery dobrý. Aj keď je tu Ashoka dosť nevyužitá doslova ju zatieňuje väčšina postav od Sabin až po Anakina. Čo je vskutku škoda aj keď Filony poslednej dobe ju pchal všade kde sa dalo. Ale okrem toho k hlavnému obsadeniu nemá žiadnu námietku ,v skratke pôsobili super. No ale na druhej strane záporaci boli ešte viac super využitý do poslednej bodky, pri každej scéne som sa s nimi nenudil. A povedal by som že Baylen je podľa môjho názoru najlepší zápork, ktorého disney mohlo vytvoriť. No žiaľ po skončení seriálu nás zasiahla smutná sprava o predstaviteľovi Balená(Ray Stevensona),ktorý bohužiaľ odchádza do hereckého neba, ale touto recenziou by som sa chcel mu poďakovať za jeho úžasný herecky výkon na ,ktorý budúci nástupca bude mať ťažkú úlohu sa mu herecky vyrovnať. Ale dúfam že budúca séria bude ešte lepšia aj bez Ray Stevensona. Preto ak by som to mal teraz zhrnúť tak aj napriek určitým nedostatkom seriál nepôsobí na škodu, je to vskutku príjemná 58minutová záležitosť s krásnym dizajnom a skvelými postavami, ktorými nás star wars obklopuje. A preto by ste sa na príbeh Ashoky malý minimálne pozrieť, je to skvelý recept na spríjemnenie vašich rušných 58 minút vo vašom živote.  A už teraz sa teším na potenciálne pokračovanie 7/10. () (méně) (více)

TR4XY_CZ

Rozhodně jsem měl z Ahsoky lepší pocit, než třeba z Bobka Feťáka, Obi-lamy nebo třetí série Mandablbriana. Bohužel to nic nemění na tom, že zatím jde o promarněný potenciál. I když se celkem těším, co přinese potencionální druhá série, tak mi v puse i měsíc po premiéře finální epizody zůstala taková hořkosladká pachuť. Ahsoka je totiž taková 5. série Rebels převlečená za seriál o Ahsoce, které je tu pořádně věnována asi jenom jedna epizoda (ta pátá), která spolu s tou čtvrtou patří mezi to nejlepší, co nám zatím Disney Star Wars nabídlo. Ten zbytek je vlastně už jen vcelku nudné, levně vypadající, občas směšné, ale dojemné a někdy zábavné dojení nostalgie. Ale za toho Thrawna mám chuť dát Filonimu pár facek a pravděpobodně budu brzo měnit hodnocení. Abych citoval jednoho mého oblíbeného youtubera Zannyho: "The Ahsoka show is actually good, when it's not being bad". Seriál to sumarizuje perfektně. 7/10... ()

blondboss

Ahsoka je seriálovým doplnkom Star Wars univerza s perfektným vizuálom a sympatickými postavami, ale s totálne slabo rozvinutým a neohrabane uchopeným dejovým posolstvom. Rosario Dawson do tejto role skvelo zapasovala, ale nedokázala to celé potiahnuť práve kvôli trošku hlúpejšiemu scenáru. Fanúšikovia SW univerza si ale určite prídu na svoje a v zásade to len doplní dielik do skladačky. Čakal som ale viac. 60 % ()

Skokan

Přečetli jste si informace o tom, že Ahsoka je seriál, který vrací Star Wars zpátky mezi dobré filmy/seriály? Asi budete překvapeni. Tohle není seriál pro dospělého diváka a od začátku vám budou do očí bít tři věci. První je, že se svojí stylizací od začátku říká - hele já jsem spíš pro teenage, mám spoustu barev a postavy vypadají jak ze špatné hry. Za druhé, je tu hodně akčních pasáží, ale taky tu nebyl žádný Chad Stahelsky, který by nutil herce naučit se akční části a tak všechny akční souboje vypadají hodně blbě a jsou hodně prostříhané (vzpomněl jsem si na Charlieho Andílky). Za třetí CGI. Celý seriál tvoří CGI pozadí a i postavy jsou hodně, přes CGI prohnané. Všechno vypadá jak z éry her, kdy se rozšířil formát CD a vznikali opravdu hrozné interaktivní hry, kdy je nafilmovaný herec naklíčovaný na digitální pozadí a tady není nic jiného. Nicméně, i když kvůli všemu výše zmíněnému budete cvakat zubama, má seriál dobrou atmosféru a hlavně, všechno zachraňuje Rosario Dawson, která tu přehrává všechny o několik tříd (to ovšem také znamená, že ostatní herci jsou opravdu žalostní) a seriál má navíc docela dobrou atmosféru a jak bych to řekl, docela příjemně to utíká a vlastně ani nebudete litovat času, který jste u toho strávili. Říct, že  v rámci Star Wars se jedná o nadprůměrný titul, je jak porovnávat, jestli je je lepší president Klaus, nebo Zeman. Vybíráte a obhajujete menší zlo. ()

P_Neubauer

2. Polovina dobrá ale první hrozně slabá. Jednoduché až dětské dialogy a ze začátku poměrně odtažité postavy, ke kterým (ačkoli je znám z Rebels) jsem si nedokázal udělat pouto. 2. Polovina to docela zachránila, ale furt to mělo určitě větší potenciál. 6/10 ()

Proso

Trochu se mi příčí dávat jen o hvězdu víc než otřesnému Kenobi, protože je Ahsoka aspoň filmařsky na uplně jiné úrovni. Sama o sobě je ale plná iritujících scénaristických kiksů a klišé, kterých se star wars prostě ne a ne zbavit. Dobrá epizoda střídá špatnou, rule of cool je všude, akční pasáže jsou otřesné (to vás, fanoušky, fakt nesere, že mají hlavní hrdinové nevyčerpatelný plot armor a že nepřátelé jsou uplně neschopní?) a Hera se synem mají jednu z nejstupidnějších "righteous" dějových linek, které pamatuju. Každá jejich akce a rozhodnutí křičí do diváka "HA! Sežerte si to, zkorumpovaní politici! No nechceme toto udělat všichni?", což je rozhodně validní pointa, ale jde to udělat mnohem citlivěnšjím způsobem. Není dobré, když je jedna z hlavních postav definována pouze tím, že odporuje tupým guvernérům. Nejlepší epizody jsou první a druhá, nejhorší potom suverénně následující dvě. V podstatě čím víc akce, tím hůř. Pak už si to drží svůj audiovizuálně hezký, ale jinak podprůměrný standard. Taky mě trochu sere ta neustálá potřeba odkazovat na minulost. Omlouvám se, ale Hayden už nemá novodobému star wars co nabídnout, mimo nějakou krátkodobou satisfakci plynoucí s nostalgie. Ale co si budem, star wars jako celek už přes 15 let stejně nemá co jiného nabídnout. Ne s těmito scénáristy. ()

panG.

Tuším, že ten pocit přecpanosti podprůměrností vane opět od McDisneyho. Plusy rozvařil až na prázdné kalorie, kterými nás naládoval, a záporáci v čele s Rayem patřičně posílili touhu to zhltnout, takže jsem tu břečku naneštěstí vyluxoval až na dno. Brambůrkům je také těžké něco vytknout. Ale cítím, že to ve mě opět probudilo zdravou sílu se napříště tomuhle standardu duševní otylosti vzepřít a dojít si pro nějaký malostudiový-homemade produkt, nepustit si další řadu, ráno jít běhat; možná ne hned zítra, ale jednou se to stane a mně bude jedno, co do téhle ságy přibude dál. ()

David.Stanov

Nejak jsem si nedokázal najít cestu k hlavním postavám. Lehce Ahaoka a Syndulla. Co se týče záporáků, to zase jo. Ale to je vlastně v pohodě. Vždycky jsem v SW měl rád impérium. Na Thrawna jsem se těšil a ten mě nezklamal. Sice jsem neviděl rebels, ale četl jsem Thrawna od Timothy Zahna a přijde mi že ten je přesně takový jako v knížce. Ale co ty konce? Ty mě vždycky u posledních SW seriálů zklamou. Stejně jako u Bobba, tak tady.  Nějak mě vadí, že se z hrdinů dělá polobožstvo a je úplně jedno kolik stormzombie, ee pardon, stormtrooperů proti nim stojí, Je úplně jedno jakou silou na ně pálíte. Co se týče čarodějnic a stormzombie, tak tady si myslím, že bez toho bych se asi obešel. ()

john986

Vizual pelnej, ale...scenar neuveritelne spantej :( girls power, pricemz ty hlavni hrdinky, zejmena fialovovlasa a zelena, byly tak neuveritelne blby, ze to az bolelo... cestovani mezi galaxiema presne na misto kam chteli ve velrybe respekt, to asi nekdo hodne hulil... kdo mel fakt dobrou roli/scenar byli oba muzsti zaporaci, jedini jednali logicky. Jo a jeste robot byl super! ()

brasek

Ťažko plačem ako Disney prasí Star Wars. Dotyční by si mali naštudovať o čom Star Wars sú, čo ich robilo legendou. Tento seriál sa zdal byť výnimkou, 3 či 4 epizódy boli vcelku prijateľné, ale potom nabralo spád smerom dole. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023