Série(2) / Epizody(16)

Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí. (Disney+)

JM87

Po otřesné nové trilogii, kterou se snažím ignorovat vzniklo pár počinů, který byly fajn. Mandalorian, Boba Fett a Rogue one. Ale Ahsoka je z toho nejlepší. Hodně hraje na nostalgii, vychází dost jak z prequelů, tak z původní trilogie a je prostě fajn. Samozřejmě, pokud člověk neviděl Clone Wars nebo Rebels, asi nepochopí co se tam děje. Nicméně bylo strašně milý vidět zase Anakina s Ahsokou ve hrané podobě. Jediný minus jsou občas drobný kraviny ve scénáří. Oproti Kenobimu, který psali snad zfetovaní scénáristi to tady tak hrozný nebylo a jednalo se spíše o detaily, který jsem schopnej odpustit. Díky za tento seriál! ()

kamil.i

Je možné, aby kultová, no pre hlavnú dejovú linku filmovej ságy nijak významná postava Ahsoky, niekoľko ďalších postavičiek z animákov, nostalgia za Lucasovou prequelovou tvorbou a zopár veľkých momentov (naozaj len pár, teda 2) prelepili oči fanúšikom, aj kritikom skrz slabučký príbeh, mizerné herectvo, bezduché posolstvá a bezvýznamne zdĺhave dialógy a vizuály? Je! Ahsoka (podobne ako Obi-Wan) má príbeh tak akurát na dvojhodinový film a je zbytočne rozťahaná do ôsmich epizód. Navyše všetky odkazy pochopia len tí, čo odsledovali Rebels, aj Clone wars. Ahsoka je bohužiaľ kvalitatívne, citovým vydieraním (a emocionálnou vyprázdnenosťou zároveň) i bezduchým príbehom na úrovni Obi-Wana. Ach, keby to naozaj chcel Lucas celé prevziať naspäť. ()

warrenur

Okrem otvaraku a velmi slusnej 6tej epizode ostatne epizody scenaristicky i spracovanim dost vyrazne zaostavaju. Univerzum sice ponuklo par zaujimavych charakterov okolo Ahsoky, i na druhej strane okolo "odpadlikov", avsak pribehovka a i akcia ma casto nudila, ci vo svojej naivite az iritovala. Serial ponuka obcas velmi pekne CGI, to mi vsak nestacilo. Prakticky len pre fanusikov univerza. My ostatni si toho moc nenajdeme. Cajik a sklamanie po pociatocnom optimizme. ()

Saur.us

Ahsoka jako další z povedenějších výletu do světa SW pro mě trpí především nevýrazným castingem v čele s tolik zdůrazňovaným velkoadmirálem Thrawnem (zasloužil by si zaplatit větší hvězdu) anebo nadruhou stranu až hanebně nevyužitým potenciálem nesmírně charismatického R. Stevensona (RIP). A také nevyvrcholením série v osmém díle a velké zklamání když jsem zjistil, že devátý díl s pořádným koncem už nebude. ()

Batahst8

7/10. Tohle je přesně to Star Wars, které miluju. Ano, ani tentokrát to není dokonalé a poslední dvě epizody byli už naprosto zoufalé. Ale těch prvních šest epek bylo fakt kurva něco, fenomenální akce, každých 5 minut se něco dělo, tvůrci neustále přicházeli s cool nápady a super interakcemi, seriál byl fakt na top produkční úrovni a některé momenty působily až filmově (první setkání s Thrawnem!!!!!). Jenže pak přišli poslední dvě epizody, které jakoby vypadli z úplně jiného seriálu, spousta cringe momentů, nepromyšlených detailů a trapné akce. Rosario Dawson je jako Ahsoka perfektní a neskutečně se do té role hodí. O trochu ji přeci jenom ještě převyšuje Natasha Liu Bordizzo jako Sabine Wren, s níž má Ahsoka skvostnou chemii, a jenž v průběhu seriálu působí jako protipól Ahsoky. Avšak nejlepší ze všech je extrémně charismatický Ray Stevenson jako Baylan Skoll, jehož všechny scény jsou vrcholem seriálu. Ale i zbytek postav je hodně super. Ahsoka je rozhodně velmi kvalitní Star Wars seriálový počin, ale mohla být i o dost lepší, nebýt toho fakt skličujícího finále, takhle je to na úrovni třetí sérky Mandaloriana. ()

Ten_Geek

Po MASIVNÍM zklamání jako byl Kenobi a 3 série Manda jsem očekával trošku něco lepšího. Ahsoka byla jedna z mojich nejoblíbenějších postav, přirostla mi k srdci jak v Clone Wars ,tak v Rebels. Takže těšil jsem se na tento seriál? Docela ano. Dostal jsem to co jsem chtěl? Ne. Dostal jsem to co jsem čekal? Dá se to říct. Ahsoka má několik dobrých kvalit, jako jsoiu nové postavy, kvalitní hudba, nebo třeba herecké výkony. Ale to je asi vše co dokážu pochválit. Děj se celkově docela nudný, Ahsoka nemá téměř žádný charakter, seriál tahají spíš vedlejší postavy jako je Sabine, Hera, nebo Huyang. To co postavy dělají občas nedávájí smysl, převážně jeden modrý vojevůdce. Co si budem, tento seriál je nemastný, neslaný, prostě MID. 5.5./10 ()

kesty

blba epizoda strieda dobru. velmi slusny uvod, pre mna neznaleho Rebels zaujimave postavy (aj ked ta nekonecna detinska tvrdohlavost Sabine mi uz ku koncu liezla slusne na nervy ,rozhodne najviac nesympaticka postava), Baylan Skoll skvely, avsak nevyuzity k svojmu potencialu, Thrawn tak 50:50 (chapem,  ze ma byt genialny strateg, ale aj tak som cakal prisnejsi prejav), skvely vizual a po dlhej dobe aj velmi dobre choreografie subojovych scen, ale velmi, velmi neuspokojive finale a celkovo zaver, ku ktoremu scenaristi (klukatymi cestickami) dospeli. zhrnute a podciarknute: pozerat sa to urcite oplatilo, ale uneseny z toho niesom. ()

peetrejr

Ah, Ahsoka... Trailery ukazovali všetko čo moja hladná duša potrebovala: svetelné meče, jediov, sithov, jednoducho Star Wars! Ale čo sa stalo? Svetelné meče boli veľmi vtipne použité, jediovia tam boli ale len takí 50 na 50 a sithovia neboli ani sithovia. Ah ah ah. Prvé časti boli fakt dobré, bola tam Ahsoka, meče akcia atď. Ale keď sa tam zjavila Sabinka vedel som že to pôjde do sračiek. Proste ako nevidel som celých Rebelov ale pokiaľ viem, tak bola Mandaloriánka... nie padawan Ahsoky? Dave Filoni tvrdí, že chce pokračovať v diele Georgea Lucasa avšak nie tak úspešne ako si myslí. Už druhá a tretia séria Mandaloriána nebola nejak parádna, o Bobba Fettovi ani nehovorím, Obi-wan bol ok a Ahsoka tiež približne ok. Ale čo ma najviac serie, je nevyužitý potenciál Ezru. Ten Ind má totálnu silu a oni z neho spravia týpka, ktorý bojuje bez svetelného meča. Áno, BEZ. Nevyjadrujem sa. A ešte otvorený koniec ma už úplne dostal do koncov, doslova. Mal som očakávania. Naplnené už neviem či boli, ale tak odpad to zas nie je. Mňa Star Wars baví, či už je priemerné, nudné, alebo nadpriemerné. Je to proste Star Wars. ()

dannyyy

Neskutečná ždímačka světa Star Wars! Obyčejný nudný plevel! Jedna hvězda za audio-vizuál, ale to se dá u těchto seriálu čekat. Mandalorian je vedle tohoto patosu veledílo! ()

Bozvav

Do půlky fakt skvělé, pak to zvadlo jak tulipán po týdnu ve váze. Efekty dobré, ale poslední 4 díly děj nikam neposouvaly, nic se vlastně nedělo, nemělo to celé žádný smysl a finále stálo za houby. Takže za mne spíše zklamání. ()

massdonfel

Češi jsou ohledně Starwars  hrozně divní.. Nevím jestli nostalgie bije tak silně, nebo prostě mají Češi rádi sra*ky. A když tam je lightsaber a lodě tam stříli ve vesmíru, tak  to prostě stačí, ale jak toto může být v červeném ? :D Viděl jsem 4díly, dál už fakt nemůžu. Většinu času se nic neděje a vidíme postavy chodit, probírat bezvýznamné věci, nebo ty co už se několikrát řekli.. Serial působí tak,  jakoby se člověk díval na roboty co čtou scénář co psali jiní roboti, kteří vůbec nemají ponětí jak se lidé chovou.. Postavy nemají žádnou osobnost, všechny jsou prakticky zaměnitelné. Hloupost na hloupost, žádné jejich rozhodnutí  nedává smysl a to  těch co by měli být schopni když jsou ja nevím na pozici Generala? wtf , logika zde vůbec neexistuje. Kde je sakra Ahsoka z předchozích seriálu? toto je co pokus o Obiwana z episody IV? nicméně 3x více stoic?  Ale ok každý neviděl clonewars tak to že je postava uplně někdo jiný si neuvědomí.. Vtipné je, že její role v seriálu by mohla být úplně vyškrtnutá a nic by se nezměnilo... PS dobrý koment DarkViper  :D ()

stepankoby1

Další fanservice rychlokvaška, která sem tam potěší fanoušky Staré republiky (stavba lightsaberu, HK droidi, postava Baylana Skolla dává naději na dobře zvládnutou Kreiu při případné KOTOR adaptaci) a sem tam se jí něco menšího povede. Kdyby to mělo dvě hodiny, proč ne, ale takhle je každý záběr uměle prodlužovaný a postavy půlku seriálu strnule stojí a zasněně čumí, takže to začne být zanedlouho docela nuda. ()

Kopi1

S každým dalším SW seriálem zjišťuji, jak je nová trilogie filmů sotva průměrná. Promyšlenost, hloubka charakterů, super prostředí a spousta duelů. Rosario Dawson je furt úžasná, návrat Haydena možná ještě lepší a ostatní taky solidní (pouze Sabine trochu pokulhává, ale furt ok). Kromě pár nelogických věcí nemá za mě seriál téměř chybu. Lepší 4 hvězdy. ()

strikeman

Ahsoka je zcela regulérním pokračováním animovaného seriálu "Star Wars: Rebels", bez jehož předchozího zhlédnutí jen těžko pochopíte motivaci v konání nebo emocionální rozpoložení jednotlivých postav. A pokud máte nakoukané i Clone Wars, tak to vaše obzory ještě více rozšíří a Ahsoku si užijete skutečně naplno. Jediná vada na kráse je v mých očích casting u některých rolí vzhledem k jejich animovaným předobrazům. Na oplácanější Heru Syndullu jsem si musel chvíli zvykat, no Ezra mi nesedl vůbec (to je snad nějaký Ind z Bollywoodu?). Sabinu Wren jsem po drobných rozpacích v úvodu nakonec absorboval. Ahsoka je tu vzhledově rozhodně nejpovedenější, vlastně lepší než Rebelech. Chyběl mi mrzout Zeb, o kterém je zde pouze zmínka v jednom dialogu. Jinak peníze jsou znát. Akce je super, pěkná hudba, spousta soubojů se světelnými meči, prostě to, co chci od Star Wars. Takže celkově spokojenost a těším se na pokračování ... 90% ()

Axident

První díly jsem byl dost nadšen, ale druhá polovina série si neudržela mou pozornost tak účinně a spadla do průměru, ale v Star Wars seriálovém universu rozhodně z těch vydařenějších. Medvědí službu prokazuje Natasha Bordizzo, rušivě toporná v roli Sabine a o moc líp na tom není ani Mary Winstead (Hera). Zato Rosario Dawson, známý propojovací prvek Marvel seriálů, je spolehlivá. ()

Rikky007

Nekdo porovnava  Obi-wana s Ahsokou a je pravda, ze vyprava je o poznani kvalitnejsi u Anakinovy zacky. Efekty prakticky filmove urovne a stejne tak masky. Ale to je tak vse. Postavy jsou stejne ploche a Andor v tomto ohledu zustava jedinou svetlou vyjimkou v Disneyovske staji. Podle me je problem v tom, ze to, co fungovalo skvele u Mandaloriana - serialu prakticky o jedne postave, jeste k tomu zamerne zahadne a dokonce i bez mimiky, se neda pouzit jako univerzalni recept. A i tam k nejakemu vyvoji dochazelo. U Ahsoky se vse jakoby jen naznacuje. Ahsoka zacala celkem dobre, ale dal uz se vse posouvalo za pomoci celkem nenapaditych a klise dialogu, ktere toho moc neprinesly, jen tak nejak vyplnovaly prostor vetsinou. Dalsi vec, ze serial az prilis odkazuje na SW: Rebels. Ja to nevidel a byl jsem casto ztracen, o cem se mluvi. I pres to mi prni tri dily prisly paradoxne zazivnejsi nez zbytek serie, kdy uz se naplno rozviji nova linka. Ktera ovsem taky neprinese nic necekaneho. A to je asi dalsi problem - ze uz je predem jasne, kam se pribeh rozvine. Jedine zejimave, co se ocekavalo bylo opet zkratkovite naznaceno jednim pohledem na sochu. Kdy aniz bych spoileroval musim rict, divaje se na odkazovany dil Clone wars, ze to trochu postrada logiku. Ale co uz. Disney si nikdy moc s timhle hlavu nelamal a kdysi alespon nejake logicko vedecke zaklady sveta se pod novou taktovkou bori stale vic. Abych koncil trochu pozitivne - fan service a cameo z jinych serialu alespon nepusobily neprirozene a okate. A ze prvni serie je dost o tomhle taky, je zjevne. ()

aR3Zz

Celá série má poutavé a velmi dobře zpracované díly, které si drží konzistentní kvalitu - obsahovou (dějovou) i akční. Má to hlavu i patu, světu SW to rozhodně ostudu nedělá a je to koukatelné i bez hlubokých znalostí  souvisejících okolností (klonové války apod.). Za mě super! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023