Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Anchi

Podle mě jsou csfd kritici moc přísní, 64% je pro mě absolutně nepochopitelných! Já jsem unešena. Možná to bude z části tím, že Immortals je přehlídka dokonalých, vypracovaných, nablýskaných mužských těl... Díky nim jsem si ani nevšimla, že válečný brnění byly gumový... Takovej detail, že... No, rozhodně bych vyzdvihla bojový choreografie, u těch jsem radostně nadskakovala na sedačce. Líbily se mi barvičky, páni bozi a slečna bohyně, krásná Faidra, maska toho tamtoho netvora atd. Je toho mnohem víc, příště si musím vzít kus papíru a tužku a dělat si poslepu poznámky, protože během sledování mě napadne vždycky něco, co chci pak prodiskutovat, ale další scéna to přebije a já pak nevím, co mě tak uchvátilo... Jo a motivační proslov Thesea k mini vojsku byl supr, zajímavý a nenašla jsem v něm žádný klišé, naopak, hlavní myšlenka mě oslovila. Jdu této vizuální podivané vzdát hold v podobě sklenky dobrého vína :D (NEviděno ve 3D.) ()

Kryton

Předně jsem od Války Bohů nic nečekal a vlastně jsem se na film podíval bez žádného očekávaní. Film mi tak dal celkem jednoduchou pohádku, kde Olymp je přehlídkové molo a záporák sympatičtější než klaďas. Je vidět, že prostě film neměl tak velký rozpočet, ale nesnaží se ukázat miliardy pixelů a hraje hlavně malé divadlo. Mickey Rourke je jako král Hyperion opravdu k pokoukání. Plive, cynicky se ksichtí a jeho repliky sedí jako meč v břiše! Snad jen ten Olymp nemusel vypadat jako obálka modního časopisu. Poslední věc: Film ano evokuje 300, ale Snyder je jen jeden. Zpomalovačky v soubojí umí jedině on. Tím bych shrnul, že film je na jedno zkouknutí a zabaví. Vlastně to pro mě bylo lepší než poslední pokusy o fantasy poslední doby> Barbar Conan (2011) a Souboj Titánů (2010) < oba dva stojí za velké Zeusovo božské ho*no ! . ()

FFilipCZ

Já mám pro tyhle filmy slabost. Výprava dobrá, herci příjemní (vědma dobrá kočka!), vykreslení prostředí a přírody parádní. K tomu akce a děj. Já jsem spokojený, velmi spokojený. ()

ledzepfan

Hezké kostýmy(kromě těch pseudobohů), občas zajímavé obrazy(prvoplánové, kýčovité ale zajímavé), dcela promakaná choreografie soubojů........ a to jsou asi tak všechny pozitiva co se o tom dají najít. Naprosto odbytý obsah(o tom se nedá ani nic víc napsat). Špatný cásting=Rourke a Cavill ještě docela ok ale zbytek naprosto mimo-z xichtů těch bohů by jeden grcal a vrchol všeho protivného byl ten klučina s prasečím rypákem na konci-no humus.............. Vlastně se tu o tom ani nebudu rozepisovat-zbytečnost. ()

schizmo

I při nejlepší vůli neukousat se u Immortals nudou, jsem měl dost co dělat, abych to dokoukal do konce. Nemyslím, že největším problém je má neznalost antických bájí a legend, vždyť zpracování původní adaptace Souboje titánů je zábavné při stejných (a horších) podmínkách. Naopak, hlavní problém vidím v současném pojetí filmu s nulovou výpravou (vše komplet namrskáno ve studiích a na počítačích), nezajímavém příběhu (oproti třeba dost podobně udělaném 300), ale především v totálně sterilním vizuálu, ze kterého by musel blít i ten nejzapřisáhlejší trikovej onanista. O dalších hřebících do rakve jako je spousta hezounkých tvářiček, 666 nařáchel na každém rohu, matrixovské zpomalené souboje nebo permanentně protáhlej Cavilův rypák (kterej bohužel nezměnil ani u Supermana), se ani nevyjadřuji. Beru to tak, že současné zpracování bájných příběhů starovéké antiky si vydalo dost špatným směrem, který má mnohem blíže k počítačovým seminářům, než k opravdovému filmařskému řemeslu. ()

VojinRyan

Celkovo dobrý mix digitálnych efektov, hromadných bitiek, súbojov a kostýmov. Ale to je asi všetko. O deji sa hádam asi ani nedá rozprávať. Film je podobne natočený ako film "300", ale nie je tak dobrý. Nič nápadite a nič, čo by Vás vtiahlo do tohto diela. Obyčajný priemer. 50% - 3* ()

JimWayne

Vojna bohov sa snažila vypadať podobne ako 300 v ktorom bolo veľa súbojov,krvi a nadprirodzených bytostí.Čo však 300 malo a Vojna bohov nie bolo aký taký príbeh ktorý nenudil medzi scénami kde sa nebojovalo.Henry Cavill dostatočne dobrý na takýto typ postavy,Rourke kvalitný ako vždy a jediná žena na pľaci Freida Pinto sa takisto dala zniesť.Kvalitne vypracované prostredie v ktorom sa film odohráva a veľmi sympatické božstvo. ()

Krissty

Ani za nic jsem si nemohla zvyknout na mladičkého Dia... Když se přece kouknete na jakoukoliv sochu, Zeus je prostě stařík. A nechce se mi věřit, že by od doby, ve které se film odehrává, stihl do Feidia takhle zestárnout. No nevím. Dobře, dejme tomu, že díky svým schopnostem se Řekům zjevoval jako ten Zeus, kterého známe. Velmi dobré fantasy, nenapadá mě nic dalšího, co bych mohla vytknout. Snad jen to, že mě vážně "bolelo", když můj oblíbenec Joseph Morgan schytal pořádnou ránu do intimních partií. Zrovna jemu bych to tedy nepřála. Uklidňuje mě jen fakt, že to (snad) nebylo doopravdy. Jinak se na to dobře koukalo, zpracování je oku lahodící a i domov bohů byl vymyšlen perfektně. Nejsem úplně nadšená, ale líbilo se mi to. ()

agentmiky

Asi se mnou většina lidí nebude souhlasit, ale tento film byl podle mě majstrštyk. Na začátku hned tvrdím, že mi nijak nevadila úplná výchylka od pravých řeckých bájí a pověstí. I kvůli tomu mě za to Válka bohů odměnila pořádnou dávkou epicky šťavnaté akce, kdy v některých chvílích létaly kusy končetin a i digitální krev po hektolitrech. Srovnání s 300 Bitva u Thermopyl je na místě, neboť se film nesl v podobném duchu. Líbilo se mi zpracování, v jakém byl film vytvořen. Poprvé se pořádně na herecké scéně objevil Henry Cavill, zde v roli slavného Thesea, který zde byl pojat jako rolník, ale to mi vůbec neznepokojovalo. Musím pochválit Rourkeho v roli Hyperiona, neboť zahrál famózně a jeho skvělý výkon byl ještě vylepšen nadpozemsky výborným českým dabingem. Souboje zde byly úchvatně zpracovány a zpomalující scény ten zážitek ještě umocňovaly. A závěrečný souboj Bohů s Titány? To byla tedy pořádná jízda. Za mě dávám 90 % ()

MartinezZ

Líbilo se vám 300? Ano? Tak na Immortals nechoďte. Nelíbilo se vám 300? Tak na Immortals nechoďte už vůbec. Ten film nemá nic. Ani příběh, ani spád, ani nápad. Má jediné dva malé plusy a těmi jsou kamerové filtry a Rourke. Všechno ostatní je ubohost, hraničící s nekonečnou nudou a opepřená mnohdy dost zbytečně morbidní akcí. ~ Někteří herci zřejmě skutečně vylezli odkudsi z laciného porna, další hrají jako... vlastně nehrají, logiku nikde nehledejte. O tu nikdy ani nešlo, čekalo se, že jí vyváží pořádná akce, jenže ani ta nepřišla. ~ Kulisy a efekty slabota, stejně jako z hadrových a koženkových kostýmů a dokonce i brnění (!!!) doslova ve 3D z plátna sálá chudý rozpočet, kdy tomu avizovanému (75 milionů amerických chechtáků) zřejmě padly za oběť veškeré použité zpomalovačky ve filmu. Na opěradle v kině jsem znovu hledal tlačítko FFWD. Přijde mi tak zvláštní, že se tohle vůbec zaplatilo, neřku-li si to na sebe i něco vydělalo. ~ Dá se to, ale dře to a je hodně filmů, které za ten čas stojí rozhodně víc. ~~~ Vše, hodné plátna, jste viděli v traileru a 3D tady nemá vůbec žádný význam. Opět. ~~~ 1,5*, o ždibec lepší, než havajský Conan. ()

SaNcHeZ_cz

Tarsem Singh bere laciný kopírák dovozem z Číny a kopíruje Millera se Snyderem. Bohužel nemá cit pro akci a jeho vizuální styl se pro film podobného ražení moc nehodí. Válka bohů je čistě průměrná záležitost, na které stojí za zmínku hlavně skvělý soundtrack (který se mimochodem ve filmu nepodařilo ani z půlky dostatečně zužitkovat) a úvodní půle hereckého výkonu Mickeyho Rourkea. Pro nenáročné fanoušky žánru jistojisté solidní podívaná, pro ty kteří se nenechají ošálit jen propálený potenciál. ()

zahubicku

Ze začátku jsem se bál proslovu Thesea, který v trailerech vypadal, že bude sebe iritující a směšný ale realita je jiná a při již zmíněném proslovu jsem mě takové TO mrazeníčko v zádech jak se mi to líbilo. No a nebýt pár ptákovin např. na pohled gumové brnění , tak je dojem z filmu hned lepšejší. ()

Alqarin

Rourke cool, Cavilll fajn, R rating neurazil a audio velmi potěšilo (kulervoucí muzika i zvuk všeobecně). Z novodobých antických slátanin rozhodně ta nejzábavnější, na druhou stanu - to slovo slátanina tu není náhodou, je to postě bordel a jako takový si to víc než 2,5 hvězdičky nezaslouží. ()

Paxxx.cz

Určitě horší než 300, ale lepší než nová verze Souboj titánů. Válka bohů nabízí především špičkové efekty (hlavně, když došlo na souboj bohů a titánů). Až tak slavné to ovšem není s příběhem, ale zakončení se mi fakt líbilo, takže pro mě slabší čtyři. ()

Z0oMb3E

Koľko fešných ľudí treba, aby vyrovnali deficit gumového a nesympatického Mickeyho? Koľko minút nudy a zbytočných scén dokáže vykompenzovať klasický súboj medzi dobrom a zlom na záver? A vobec. Čo to vlastne bolo? Tak pekne od začiatku... Historické filmy a remake-y zo starovekých gréckych čias začínajú byť celkom v kurze. Preto sa niet čomu čudovať, že ich Hollywood chŕli ako na bežiacom páse. Kvalita nekvalita. Immortals je jednoznačne z tej druhej kategórie. Čo však filmu chýba? Jednoznačne viac akcie a menej kecov. Koho zaujíma zvonenie biologických hodín starej dievky, keď na svoj výstup čaká stotisíc po zuby ozbrojených vojakov? Kto je zvedavý na gumpovské rozprávanie životného príbehu, keď sa na obrazovke viac menej nič nedeje? Dokonca aj v tej nezáživnej konverzačnej Tróji toho bolo viac. NEBRAŤ! ()

pools

Sled pěkných obrázků, který nemá absolutně žádnou jiskru, cíl, děj, smysl. Neskutečné utrpení... ()

CBD

Ač si Sigh možná neví rady s tím jak poskládat dobře vypravěčsky a vizuálně vyvážený film (protože tomu vizuálu se dá konkurovat jen těžko), v určitých aspektech je jeho tvorba ojedinělá. Nepatří mezi režiséry, kteří diváky nechají plavat v hektolitrech CGI krve, ale rád znepokojuje. Už ve své prvotině Cela Singh předvedl, že není potřeba naturalistických výjevů násilí, aby vyvolal u diváka emoce, ale že bohatě stačí naznačit a nechat tak pracovat fantazii. Bohužel, tahle jeho osobitost není ve Válce bohů vidět moc často. Singh by si zřejmě rád pohrál i s realistickým pojetím mýtů, ale je škoda, že namakaný černoch s ostnatým drátem, namísto bájného minotaura, je jen jeden z mála výraznějších nápadů, které se mu do tohohle špektáklu podařilo procpat ve prospěch nedobře pojatých postav alá "hrdinský epos bez hrdiny". ()

Praxis

Tak tohle by šlo. Jo, užil jsem si to snad jako už dlouho ne. Vizuálně lahodné, super akční scény a do toho ta krev. Příběhově už spíše prázdnější a místy i trapné, ale jako guilty pleasure to beru. Přílet bohů na ultimátní závěrečnou bitku s titány byl prostě fucking awesome a Rourke se ve své oplzlé roli pošahaného krále neuvěřitelně vyřádil. I za něj plus... 75% na oddych jako dělané ()

katasta

Filmy tohoto typu jsou poslední dobou vážně neskutečně zlé. Po Clash of the Titans jsem si říkala, že snad nic moc horšího ani natočit už nejde, ale tímto jsem se přesvědčila o opaku. Kde jenom začít? Snad rovnou u herců...děs běs a bída nad bídu bez výjimek, kde ty herce našli vážně netuším. Z toho co jsem viděla bych to tipla na to, že vybrali lidi z přijímaček na vyšší hereckou, co neměli to štěstí se dostat. A co to bylo za oblečky? Jako by si Liga výjimečných řekla, že se hodí do parády a sjednotí barvičky, k tomu sem tam nějakýt ten superman a kdoví co ještě a nakonec je božstvo jako partička co vykradla krámek s maškarními oblečky. Taky jsem za celý film nepostřehla, že by někdo řekl něco třeba jenom trošilinku inteligentního...možná by to ani nemuselo být inteligentní, kdyby to alespoň nebyla jenom výplň času...s výjimkou Hyperiona, všechno, co kdo vypustil, byl takový kec, že jsem to málem nerozdýchala (jako například výrok Dia: Jestliže v nás mají lidé věřit, musíme my věřit v ně, a proto se jim nebudem ani v nejmenším plést do života....wtf?? ať se každý zamyslí sám, jak neskutečná kravina to je). S tímto přímo souvisí fakt, že celý film je postavený na ničem, nebo hůř, prostě jenom na pitomostech...pitomě pokračuje...a pitomě i končí. ()

Lamiczka

Tož zklamalo mě to, těšila jsem se na podívanou ve stylu Souboje titánů. Příběh nebudeme moc rozebírat, hlavně hodně patosu, krve, uřízlých hlav a rozpůlených osob. Tak to by tak bylo nastejno. Ale probůh, kdo dal dohromady ten scénář? Tolik chaotických scén, nepřirozeně na sebe navazujících. No hrůza. Jo jediný plus má Mickey za hnusáka. Zbytek odpad! ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?