Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

URBAN

Pohádka , jakože pohádka . To jsem zrovna nechtěl , ale co nadělám . Být o pár let mladší tak jsem možná nadšený , jenže v mých letech to už není takový odvar . Pravda , líbilo se mi to a co víc Angelina Jolie mi konečně ukázala že umí i hrát protože doted jsem ji považoval spíše za mediální loutku . Ty tři roky bez hraní jí jen prospěly . Ale celkově jsem z toho měl takový zvláštní pocit . Na jednu stranu jsem v tom viděl moderní pohádků , ale z té druhé strany se to chovalo jen jako obyčejná pohádka pro děti , které jsem neměl rád ani jako dítě . A to mi tak připadalo z důvodu že scénář byl naprosto předvídatelný . Z kontextu jsem přišel i na to jak dopadne nejzásadnější okamžik filmu . Pro blbější publikum překvapivé , jenže pro mě ne . Ale stéjně jsem z toho skoro uronil slzu . Nebýt té blbosti scénáře , byl bych nadmíru spokojený . Tak jsem jen spokojený ikdyž nemám klasické pohádky rád . Z komentáře to trochu vypadá že se mi to nelíbilo , ale naopak líbilo . Jen je to celé prosté . ( 13.6.14/CinemaCity/3D/Sčítání lidu:8/Pátek13 ) ()

Stirek45

Tomuhle filmu prostě nelze nedát pět hvězdiček. Angelina Jolie byla jako Maleficent bezkonkurenční a celý děj tak krásně šlapal, až jsem se divila co tvůrci dokáží vymyslet. ()

alchac

Ač jsem i přes zdejší vesměs pochvalná hodnocení (nebo spíš právě proto) očekával další z řady po disneyovsku zprzněných, křiklavě barevných dávidel, jsem nyní velmi příjemně překvapen, neb se mi dostalo celkem příjemně potemnělé a místy celkem drsné, fantasy podívané. Řekl bych přímo LOTRovsky dobré a výtvarně povedené podívané. Grimmovic bráchové a pan Uljanov by sice asi docela čuměli, jakpak že to s tou Aurorou nakonec dopadlo, ale nakonec proč ne. Navíc adoptivní kvočna malých černoušků je stále silně koukatelná a její sado maso obleček ve spojení s rudě namalovanými megarty ve mě opakovaně evokoval představu jejího totálního nasazení v jiném filmu, v němž by naplno ukázala svou jistě velmi širokou škálu orálních dovedností. A profesor v oboru (bez)charakterního záporáctví, pan Koplej, taktéž jako vždy potěšil. Být to aspoň o ždibec temnější a hororovější, dávám plný počet. ()

moviefilm

Vizuálna stránka, skvelý úvod a slušná Amgelina Jolie vyťahujú z biedy tento inak ničím výnimočný fantasty príbeh vyrozprávaný trochu inak. Tak, ako Burtonova Alica, či Raimiho Oz. Príbehy, ktoré prinášajú niečo nové do starých príbehov už sami o sebe nie sú ničím novým. A najmä, nie som si istý, či toto je šťastná zmena pre tento príbeh. V istej časti filmu nastal moment, že som nevedel, na koho stranu sa postaviť, čo spôsobovalo, že som sa nudil. Veď načo vlastne niečo pozerám, keď neviem, komu mám držať palce? 50%... ()

Sabrewulf

Vizuálně vymazlená pohádka, která sice trochu překopává zajetý koncept Šípkové Růženky, jenže neurážejícím způsobem, který je ve své podstatě vlastně i smysluplnější než v originále. Navíc to není ani tak pohádka o Šípkové Růžence, jako spíš o víle jménem Zloba. Je škoda, že někde bylo té digitálnosti až moc - konkrétně CGI ksichty víl mi vadily, nechápu, proč je nemohly ty herečky hrát i v jejich miniverzi. A pak taky holyvůdský evrgrín - každé monstrum, co přijde na scénu, musí hned na začátku vždycky pořádně zařvat. Naštěstí klady převažovaly, dobře se na to kouká. Děcka si to užijí. ()

kocik1

Přiznám se, že být Angelinou, princeznu bych si rozhodně nezamilovala, Ten její naivní rozzářenej kukuč mě iritoval jen o něco míň než vizuál tří diblíkovských kmotřiček víl.:-) Čí láskyplný polibek Růžu probudí, jsem odhadla už v polovině filmu, takže se žádné překvapení nekonalo, ale vzhledem k tomu, že mám zrovna teplotu nad 38 a teče mi z nosu, jsem spokojena a považuji výběr filmu za adekvátní situaci. ()

Radiq

Angelina Jolie je pořád krásná baba, o tom nemůže nikdo pochybovat. Ve skutečnosti přišla o prsa, tady zas o křídla, takže ze života. Jinak idě o to, že to je v podstatě příběh o Šípkové Růžence, i když tady moc šípková není. Takže bacha, spamy: Píchne se o vřeteno kolovratu, což je pro mě odjakživa nedomyšlenej nápad, když by mělo jít o růže. Navíc kdo by čekal spíš nehodu/náhodu, tady se to stane uplně jinak a nějaká vyšší moc ji k tomu píchnutí vlastně donutí. Zachránce Filip (vybrali hroznyho ksichta), ve skutečnosti zachránce není, nemusí se prosekávat žádnou hromadou trní a Růženka po něm jede i po záchraně, i když jí nedal polibek z pravé lásky - asi mu šlo jenom o sex. Jinak je ten příběh obměněnej docela dobře a další nápady nejsou vubec špatny. Ale co je špatny, tak tuny digitálních efektů. Obzvlášť ty bytosti vypadaj často hrozně uměle. Trochu mi to přípomnělo těma digitálníma exteriérama Avatara, ale ne tak povedenyho. Jinak samotná Zloba, na to že je to víla, má křídla jak orel, ale to nevadi, když je to Angelina. Sharlto Copley dobrej a temnej, jako celá ta story - pomalu to snad ani neni pro děcka, tou temnotou... ale bohužel se tam právě objevují takovy kiksy, ktery na děcka zaměřeny jsou. Takže shrňme to: příběh takovej průměr, digitálně podprůměr, Angelina nadprůměr, takže celkově průměr. A můj průměr jsou 2 hvězdy. ()

panMartin

Bez napětí, jakékoli gradace a nakonec i přijatelného vyvrcholení. Nemá to tah na branku, není to strhující ani dojemné. Fakt úplně zbytečná předělávka klasický pohádky. Velmi špatně zvolené obsazení, většina herců stála za hovno. Angelina Jolie průměr, ani nijak moc nenadchla, ale pohádka na odpoledne vcelku fajn. Nefunkční od začátku až do konce. Měl jsem vyšší očekávání, o to horší byl pád. ()

sir-dave

Nejnovější podání Šípkové Růženky s pěknými triky. Jen těžko říct na koho je to cíleno. Místy tady poletují víly, cvrlikají ptáci, všechno kvete a občas se to prolne s bitvou jak z fantasy filmu. Příběh je předvídatelný, několikrát omílaný, který už nemůže příliš překvapit a je to v podstatě jen o hercích a tricích. Hlavně to svižně ubíhá. ()

Laerry

Vizuálně pěkná pohádka po americku, u níž mě (a celé kino) pobavil/potěšil nečekaný "zvrat" v archetypální scéně probouzení Růženky. Jo a Havran byl nejlepší:) ()

Mr.Ripley

Angie ve vrcholné formě v naprosto okouzlující pohádce, jež jde proti zaběhnutým stereotypům a předává dětem krásné poselství v poněkud jiné "pravé lásce". ()

touchmud

Což o to, pohádka je to vizuálně krásná, Angelina si svoji roli patřičně užívá. Bohužel jako celek je to trochu nudné. Škoda, mít tohle celkem zajímavé převyprávění notoricky známého příběhu v rukách někdo schopnější, který by si lépe ohlídal scénář, mohl vzniknout film, na který po zhlédnutí hned nezapomenete. ()

chelseaman22

Kdyby zápletka nebyl tak debilní, tak bych vyrazil na 3D verzi s brýlemi pořízenými na tu dokonale vykreslenou patlaninu se Sandrou ve vesmíru. Hluchou a nepochopitelnou zápletku se snaží kompenzovat hnusná ženská Džolí a princátko, jež si žije na obláčku. Úžasně dětinská šestnáctka nechodí na oldýs, ale povídá si s králíčky a motýlky, zatímco její papánek si trhá vlasy a křepčí před zrcadlem z Erisedu. Princeznička věděla, že nemá hrabat na kolovrat, a přesto na něj ta pizda nevinná hrábla. Vymýtit, ať nepředá debilitou naplněné geny! Celosvětový výdělek k 14. 9. 2014: $753,868,784, což je 4,19 násobek budgetu..........54. nejvýdělečnější snímek historie ()

Triple H

Maleficent je bohužiaľ nepodarenou vecou, v ktorej okrem Angeliny nefunguje v zásade nič. Stromberg film nevie uchopiť a celá vec preto postráda tempo, gradáciu a fungujúci dej. Režijné vedenie zlyháva na všetkých frontoch a Stromberg ako debutant skrátka na projekt takýchto rozmerov nemá. Vývoj postáv bol skratkovitý, nelogický, alebo obe uvedené naraz. Viem, že sme v rozprávke, ale v roku 2014 už je latka predsa len nastavená vyššie. Stefan a Maleficent síce majú pre svoje správanie určité motivácie, ale tieto sú jednak až príliš zjednodušené a správanie oboch postáv je aj s ohľadom na ich motiváciu idiotské. Stromberg pritom nezvládol ani to, aby film pôsobil súdržne - scény na seba nadväzujú, ale sú tak bezobsažné a krátke, že celá vec pôsobí roztrieštene. Za zamyslenie určite stojí aj fakt, že záverečné titulky sa objavia po smiešnych 88 minútach, ale pocitovo som sa cítil na dobré dve hodinky. Na vizuále je vidieť veľký rozpočet, ale kreativita nič moc. Dostaneme viac-menej koláž Burtonovej Alice, Avatara a nedávneho Raimiho Oza. Neprekvapivo - na všetkých týchto filmoch vizuálne efekty ošéfovával práve Stromberg. Technicky ich teda zvládnuté má, ale až príliš vykráda vlastné a už použité nápady. Je mi jasné, že vyznievam ako pindajúca baba na trhu, ale stojím si za svojím. Viem sa naladiť na vlnovú dĺžku viac-menej každého filmu a komerciou nepohŕdam. Avšak mohla by byť realizovaná adekvátne svojim cieľom, rozpočtu, zúčastneným osobám, atď. V prípade Maleficent mali tvorcovia príležitosť na niečo fakt podarené - už len z dôvodu, že Angelina je castingovo trefa do čierneho. Konečný produkt je však bohužiaľ len sterilná a neživotná pásová výroba. Nebyť práve Angeliny, film je totálny výbuch. S dotiahnutejším scenárom a pevnejším režijným vedením mohol byť výsledok zaujímavejší. Slabučké dve. ()

SniperG1

Tak pro mě nejlepší zpracování Šípkové Růženky! Vizuální stránka naprosto perfektní, herci výborní ( Hlavně Angelina ), o napětí nebyla vůbec nouze a nechyběla ani zábava! Prostě velice podařená pohádka...90% ()

Copacabana

Novodobá verzia rozprávky o šípkovej Ruženke nabrala vďaka Angeline úplne iné grády. Dalo by sa povedať, že prekonala aj pôvodnú verziu. Postava Zloriany v podaní Angeliny ma teda najviac bavila, sadla jej tak, akoby sa s tými rohami aj narodila. Uvítala by som viacej snímkov s Angelinou, keďže v poslednej dobe ju registrujem pomenej, čo je škoda. Aby som sa vrátila k filmu, tak by som vyzdvihla výpravu a krásne kostýmy, ten Zlorianin by som si vedela predstaviť aj ako svoju masku na Halloween. ()

UhLee

(7/10). Klasika od Disneyho. Jolie hraje Zlobu věruhodně. Objevuje se tu plno klišé atd.. A hudba se mi zdá ukradená od jiného skladatele, ale možná, že je jen podobná. Jinak se těším na druhý díl a doufám, že bude v podobném duchu, protože mi tento díl dost sedl. ()

DJ Rocco iNc

Vládkyňa zla ma veľmi milo prekvapila. Trailer splnil svoj účel. Čarovný začiatok, no o to temnejší dej, s prvkom rozprávkového nádychu a štipkou humoru. Nádherné efekty, ktoré mi pripomínali film AVATAR. V 3D to bolo super. Každý si hneď pomyslel, že aká je zlá je Maleficent. No podlá zrada bolí a ešte o to viac, ak je od milovanej osoby. Čo mi vadilo, bolo to, že celý priebeh zakliatia princeznej nedostal väčší priestor, ako len 5 minút z celého filmu. To by som radšej vystrihol, pretože to bolo o ničom. Nebolo to vôbec precítené, najmä scéna, keď Maleficent plače nad princeznou. A čo mi ešte vadilo, bolo to, s akým prízvukom Angelina Jolie a Sharlto Copley rozprávali. Veď to znelo tak umelo, priam komicky. ()

Samuel7

Velmi zajímavá verze pohádky o Šípkové Růžence, která se mi zalíbila ještě více než originální Disneyovka. Oceňuji, že tu není zlo předvedeno jako hotová věc, ale vidíme důvody, které každého vedly k tomu a onomu činu. To je záležitost krále Stephana a Maleficent, kteří tu nejsou zobrazeni černobíle a vidíme jejich morální proměny. Vše přesto zůstává jasně srozumitelné i dětem, a tento v pohádkách netradiční, ale realistický model jim může přinést i ponaučení do života. Vůbec nejkrásnějšími scénami byly ty s Aurorou a Maleficent. Bylo dojemné sledovat, jak se o Auroru starala, a to mnohem lépe než ty tři nemožné víly. Už na první pohled je Maleficent nefalšovaným fantasy snímkem se vším všudy. Pohádková krajina, úžasní tvorové, kouzla - a vše to vypadá naprosto dokonale. K tomu navíc umělecky působivé záběry kamerou. Na rozdíl od loňských pohádkových adaptací (jako Jack a obři nebo Mocný vládce Oz) jsem se Zlobou naprosto spokojen! ()

Haretix

Podstatně lepší Alenka, krásné efekty, příběh malinko jiný nž známe a famózní Angelina Jolie, která film táhne a stále na to holka má. navíc tu je velmi vidět, jak jí na roli záleželo a jak si to celé užívala po 4 letech! ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek