Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Lips Tullian

Má to skvělý momenty, ale i mouchy! Zápasy v televizním podání mě bavily, výkony herců jakbysmet! No a co zvládl tento film skvěle? Atmosféru jak při boxu, tak zapadlého amerického města. U boxu člověk skutečně fandil a měl husí kůži! I když v tomhle ohledu film zaostává za Cinderella Man, sice o kousek, ale zaostává. Největším sklamáním pro mě ale bylo kdy se do seznamu použité hudby vloudilo strip my mind od red hot..... Jinak dobrý soundtrack to pohřbilo. Takže i když s obrovským mínusem, dávám 5 hvězdiček. ()

chep13

Film som si pozrel schválne až po Oscaroch. Tento žáner nie je pre mňa to pravé orechové a tak som alibisticky čakal či sa nejaká soška ujme, aby som si sám sebe obhájil, prečo to vlastne pozerám. Nakoniec som bol prekvapený ako ma film zaujal. Iste, príbeh je trochu banálny, keď sa na to pozriete s odstupom, ale samotné vykreslenie niektorých vzťahov bolo veľmi pôsobivé. Napríklad, keď sa Christian Bale snažil utekať pred matkou a to aj opakovane, pričom vediel že tá jeho úniková cesta je dávno odhalená. Ale vysvetlite to z-crack-ovanému mozgu. Christian Bale zahral postavu skrachovaného boxera výborne a sosku by som mu tiež pridelil ()

ghostwo

Tak to byly dlouuuhé dvě hodiny. Chvílemi slušné a chvílemi jsem přemýšlel, že to vypnu. Žádné velké nadšení ve mě film tedy nevyvolal. Bale to zahrál takovým způsobem, že jsem o něj měl strach, jestli je v reálu opravdu v pořádku a nemá poničený mozek, nebo tak něco (myslím to jako pochvalu). Je úžasné, jak se pro roli dovede obětovat (viz také například film mechanik). ()

Wertigo

Civilně natočený film, bez přílišného patosu, který si nehraje na velké umělecké dílo. Je pouze upřímným, příjemně plynoucím filmem, který se soustředí především na příběh jako takový. Ten je spíše než na boxu, založený na silném, ale komplikovaném vztahu dvou bratrů a jejich okolí. Je vyprávěný s naprostou přirozeností a to především díky skvělému obsazení. Postavy jsou více než uvěřitelné, nejsou pouze černobílé, vyretušované a překvapivě krásné, jak bývá v Hollywoodu zvykem. Klidně bych uvěřil, že byl film natočený v 90. letech. I přes příjemnou řemeslnou poctivost a "nehollywoodskou" skromnost, ve mě však Fighter nezanechal větší emocionální stopu, která by mě přiměla podívat se znovu. Proto dávám za 4*. ()

Šámas

Pro mě velké zklamání. Celý film jsem se spíše pronudil, nevěděl jsem, zda Mark Wahlberg hraje takhle špatně naschvál, aby nechal vyniknout Balea, nebo to ani jinak neumí. Sice to měl být film podle skutečné události, ale herci mě vůbec nepřesvědčili, že se to takto mohlo opravdu udát. Celé to vlastně bylo spíše rodinné drama a někde v pozadí bylo boxování. ()

EwO

Super film z prostředí boxu, popravdě jsem od něj moc nečekal a byl jsem velmi příjemně překvapen. Tak jak tyhle "american hero movies" nemusím tak tenhle se mi díky prostředí a sociálního pojetí libil. Wahlberg příjemný, Bale dokonalý! ()

madline24

Tenhle film se mi hodnotí hodně špatně, mj. proto, že boxerský film rovná se (alespoň pro mě) Rocky, který je (z mého pohledu) nesrovnatelně lepší (a má i chytlavější příběh). Kdo nemá rád filmy o sportu (a o boxu), bude možná zklamán nebo film bude těžko stravitelný. Mně docela vadila zbytečně natažená stopáž a obecně nemám ráda náměty z prostředí nižší americké třídy (dělníci, barmanky...), vždycky mi to přijde přitažené za vlasy a všechny ty melíry, minisukně, chlastání a levná auta mě hrozně nebaví. Celý film jsem víceméně viděla jen díky tomu, že jsem čekala, až se na scéně znovu objeví Christan Bale, který hraje skvěle a táhne celý film. Ostatní už tak zajímavé bohužel není. ()

JoudaCZ

Rodinné drama zabalené do boxerského hávu. Můj problém s tímhle filmem spočívá v tom, že jeho postavy se u mě pohybují na emocionální stupnici od "strašně mě sere" přes "docela mě sere" až po "nesere mě". Neměl by tam být někdo aspoň trochu sympatický? ()

floppy4

Wow, velmi dobre natoceny zivotopisny film z prostredia boxerskej sceny v usa, skvele ozrezirovana drama. Celkom ma prekvapil aj dejom a hercom tiez velmi dobre sadli role, zvlast Christian Bale, toho som este nevidel podat zly vykon a u Marka Wahlberga by som prial aj nejaku inu polohu, pripada mi furt rovnaky... Mierny nadpriemer, uplne neodpadavam ale zas krivim tvar nad tym ze to fakt sa nic lepsie minuly rok nenatocilo ked toto dostava nominacie na oscara? ()

pezz

Film som si pozrel hlavne zvedavý na výkon matky (Melissa Leo), ktorú som objavil vo filme Frozen River v HR. A nesklamala, presne takéto matky asi musia mať Američania aby niečoho dosiahli, trebárs byť šampiónom. Ako biografický snímok film nemôže sklamať asi nikoho i keď je z prostredia tvrdého športu akým je profibox. Z podobných početných rodín kde vládnu skromné pomery vzídu jedinci, ktorí v kontraste s ich biednym životom chcú niečoho dosiahnuť motivovaní svojím okolím, blízkymi vzormi (brat) a rodinným prostredím. Toto film presne zachytáva (ako inak veď je biografický). Všetky výkony protagonistov sú bezchybné a uveriteľné. Ak chcete zosilnieť atmosféru filmu odporúčam si vopred pozrieť osobnú webstránku šampióna (Micky Ward Official Webside), vyvolá to vo Vás silnejšie dojmy z celého tohto Veľkého Predstavenia.. 90%. ()

Srbic

velmi slušná podívaná. bale to neskutečně táhne, ostatně jako všude. wahlberg mi tam ale prostě nesedí, ať už se tváří sebehloupěji. být tam místo něj třeba matt damon, tak hodnotím plným skóre, takhle jen 4 hvězdy. ()

dosak

Boxerské scény poměrně slabé, scénář také nic oslnivého. Navíc mi místy ani neseděla muzika, prostě průměr. ()

Lazy87

Životopisné filmy mám moc rád. Ale musel jsem se na něj podívat 2x(poprvé jsem neviděl na titulky). Dá se říct skoro pohádkový příběh. ()

Inphantille

Sportovní dramata nejsou mým tradičním žánrem, přesto se mi tenhle snímek líbil. Bohužel mi tam chyběla nějaká ta gradace děje, kdy fandíte víc a víc, jste víc a víc napjatí... Tady to prostě vpodstatě prvním koukatelným zápasem skončilo a bylo. Místo toho se zde řešili rodinné problémy rozmazlených spratků, kteří by zasloužili dostat všichni přes hubu :) Spíš to beru tedy jako rodinný film ze života spodních vrstev americké společnosti, pak nemohu jinak než 70%... ()

babuca

Fakt dobrý film. Oceňujem, že to nebolo len o boxe ale aj o veciach okolo boxu a o súkromí. O to je to skvelejšie, že to bolo natočené podľa skutočných udalostí. Skutočné príbehy....to je môj top žáner. Christian Bale podal excelentný výkon a zaradil sa definitívne medzi hereckých velikánov !!! Mňa osobne zaujal aj Mark Wahlberg, ktorý svoje tradične skvelé fyzické dispozície opäť posunul o priečku vyžššie. 85% Na pár miestach to bolo pre mňa veľmi dojímavé. ()

StandikK

Pro Christiana Balea zasloužený oscar. I když film místy byl, aspoň pro mě, docela nudný, určitě stojí za zhlednutí. Škoda že jen režiser nezdramatizoval více bitky. Docela to bylo takové jako by odbyté. Mickey Ward se nechal bit a pak nakonec stejně zvítězil??? I když je to podle skutečné události, jak říkam, mohlo to být lépe natočeno. ()

limalama

Christian Bale je prostě jedinečný. Nebýt jeho, možná se ani nedodívám. Velice strhující a silný příběh dvou bratrů boxerů. Určitě stojí za shlédnutí ()

RonnieR

Stanislavského metóda funguje( vid Day Lewis) , Bale chudší snáď len v Mechanikovi, takže oscara si zaslúžil! Melissa taktiež, Wahlberg - toporný, ostatní priemer. Inak klasický boxerský film s výraznými hudobnými motívmi.78%. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale