Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

kolodej1

k tomuhle filmu mě přitáhlo především jméno Ryana Goslinga, který umí výborně zahrát. Nezklamal ani tentokrát. Sice má vstupní představa počítala hlavně s honičkama v autě, možná nějakými závody, tak nejsem vůbec zklamán, že to bylo jinak. Vlastně spíš naopak. Pěkně vymyšlený, lehce zamotaný příběh, na který mi bylo potěšením se dívat. Úsporné vyjadřování hlavního hrdiny, krása a úsměv Carey Mulligan, brutální scény, které se zjevují jako blesk z čistého nebe v poklidném tempu filmu, nápaditá kamera, výborná atmosféra. V součtu velmi kvalitní film ()

beeleg

Zvláštní, pomalé tempo a několik kontrastů akčnosti nebo ultranásilí. Nevšední zážitek a soundtrack, který má v DNA celá generace. ()

Hnillard

Neviem, či som videl vizuálne dokonalejší film. Každý jeden záber je umelecké dielo. K tomu parádny soundtrack, dokopy to dáva jedinečnú snovú atmosféru a retro look. Ale bohužiaľ to u mňa vyznelo príliš prázdne a hlavná postava mi prišla dosť prapodivná. Celkovo sú niektoré postavy a ich zmýšľanie dosť zvláštne a nevedel som to počas filmu prekusnúť. Audiovizuálne za 6* ale za celok nemôžem dať viac ako 3*. Možno po ďalšom pozretí tomu prídem viac na chuť, uvidíme. ()

Agamo

Mrazivá projížďka po LA, venku zapadá slunko, z radia hrajou oblíbené songy a vy si říkáte, že na světě přece zase bude líp, protože Ryan vyřídil pěknou hromadu pořádnejch šmejdů! Hodně podmanivej soundtrack, okuchtivej obraz, Albert Brooks, na slovo skoupý Gosling, nepopsatelná atmosféra! ()

v.indruchova

Dobrý nápad-mladej týpek, co rád jezdí a poslouchá starý vály. Ano v jednoduchosti je síla. Scénář nějak složitý, ale neurazí, hlavní postava charismatická, opravdu borec, ALe proč tolik násilí na, které se film v určitých chvílích tak zaměřuje. Pokud se někdo snažil být realistický, to se povedlo. No můj žaludek to neviděl tak pozitivně, když shlédl se mnou film. Na mě natahované, půl minutové koukání do blba, do očí a já nevím kam všude(někdo si to fakt užívá, já se nudila a posouvala). V zásadě musím dost snížit známku za to násilí. Supr je, že se s tím borec moc nepáře-(na hrubý pytel hrubá záplata), ale nemusím zrovna slyšet jak někomu praská lebka... Otázkou co na to náctiletí, doufám, že si to srovnají v hlavě. ? Děti, to je jen film, nezkoušet doma. Řidičova drahá neoslnila. Měla jsem velká očekávání..Měla. Komentáře o kolegú ve stejné hvězdičkové kategorii jako mé, pobavili a dosti souhlasím, utahané, násilné.: Marek1991, Macejko :D... ()

Ghely

Asi hercům platí od počtu slov a tenhle film chtěli mít co nejlevnější. Zvláštní začátek, průběh i konec. Vidět ten film napodruhé, tak usnu během prvních 10 minut. ()

polyxena

Pět důvodů proč se na Drive podívat: 1. Příběh samotný. V jednoduchosti je síla. 2. Způsob, jakým je příběh vyprávěný. Pomalé tempo neznamená nudu. 3. Způsob, jakým je příběh nasnímaný kamerou. Hned si budete chtít sednout do auta a "trochu si zařídit". 4. Hudba, která příběh dokresluje. Bez ní by krásný obraz působil jen z poloviny tak hypnoticky. 5. Ryan Gosling. Moc toho nenamluví a přitom hodně řekne. ()

Kristik

Drive je pre mňa osobne filmový klenot, technicky vykraftovaná záležitosť, ktorá plnohodnotne uspokojila moje fajnšmekerské chúťky. Refnová réžia je excelentná, perfektný framing a skvelé herecké výkony na čele s Ryanom. Za zmienku stojí aj soundtrack, ktorý podtrhuje atmosféru tohto neo-noiru. ()

karnifex

Nejdříve mi to připadlo jako kombinace Vanishing Pointu, Spring Breakers a Zběsilosti v srdci. První polovina se mi líbila, ale postupně se ve filmu začínají vyskytovat brutálně násilné scény, které mi byly tak odporné (a taky jsem nepochopil jejich záměr), že jsem to sotva dodíval. No a celkově to tím tento film v mém hodnocení (a pocitech) srazilo hodně dolů.. ()

joejoe

V tomto filme som cítil všetko. Nevyjadrenú lásku, samotu, šťastie, pohodu, melanchóliu, svetlo, nespravodlivosť...takto môžem pokračovať až po poslednú scénu kedy som si prial aby to jednoducho skončilo inak. Nie preto, že sa mi to nepáčilo, dôvodom bolo napútanie sa na protagonistu až tak silné , že som mu prial aby všetko bolo ako má byť. Jeden z mojich obľúbencov aj kvôli soundtracku ktorý počúvam dodnes. Povedať tak málo slov a vyjadriť tak veľa si zaslúži 5*. ()

Kozlowski8

Řidič (jak se vlastně jmenoval?) je poněkud zvláštní mladý muž, který působí nesměle a plaše a slova aby z něj jeden páčil. Pracuje jako automechanik a přivydělává si jako řidič kaskadér, či jako řidič při vloupačkách. Jeho na první pohled klidná až něžná duše je však ve skutečnosti mnohem složitější, což vyplyne z událostí, které následují. Kouzlo tohoto filmu není v příběhu. Ten samotný není ničím vyjímečný, ba ani nadprůměrný (kromě scény první vloupačky). Kouzelná je ale atmosféra, která ho provází a psychologický profil hlavního hrdiny, který je tak nečitelný a zvláštní a divák nemá tušení, co dalšího od něj může očekávat. Ryan Gosling se příliš textu učit nemusel, přesto jeho role ve filmu dominuje a film je vlastně zcela o něm. A nutno konstatovat, že si vede výborně. Vynikající je také hudba. Přesto musím konstatovat, že jsem očekával ještě trošku více. 80%. ()

Rust_Francis

Že vidíte něco výjimečného většinou poznáte již podle úvodní scény nebo během pár minut, tak jako tady. Perfektní kamera, střih, hudba a scénář. No dobrá děvčata, i Ryan Gosling. Minimum keců a surovost v každém záběru. Prostě jízda. ()

Polter1

Ryan Gosling je herec s nejakym tym vyzorom i ked robil co mohol, v ulohe surovca ma nepresvedcil. Jemu sa hodia take tie sladcie roly nejakej zvlhcovaciej romantiky. No a teraz uz k tomu podstatnemu, to co mozem vyzdvihnut je vyborny vyber soundtrackov do filmu, ktore priam vybruju emociami a vtahuju divaka do deja betonovej dzungle, dalej je to citlive rozbiehanie deja s nepredvidatelnymi okolnostami, ktore zas nie su jedinecne a do znacnej miery su klise. ()

flipx

Film s hustou atmosférou těžící z vyprecizované kamery, dlouhých střihů, vyšinutého zvuku i podmanivé hudby. Drive spojuje ikoničnost filmu noir s až artovým vizuálem a béčkovým, mýtickým, komiksovým příběhem a důrazem na některé detaily. Určitá protichůdonost a neslučitelnost vytváří nehomogenní výsledek, který znervózňuje, osvěžuje a je mimořádný. Výtečné je souznění filmu s hlavní postavou. Oba vycizelováni, přesto silně trpí jakousi prázdnotou, která se zrcadlí v řidičových očích. Snad je to právě překročení hranic žánrů, jež tento film odkrývá, které je zároveň nějvětším úskalím. Snadno totiž může z hranice hodnotných a laciných děl, se kterou snímek též pracuje, přešlápnout na tu nežádoucí stranu. Jednu a půl hvězdy nechávám tak prázdnou; 3,5*. ()

Lukariosa

Perfektní kontrast slušňáckosti a "hedvábnosti" R. Goslinga se scénami typu (spoiler) transformace lidské hlavy v rozlitej katův šleh..přímočarý příběh, skvělá kamera a hudba..mile překvapen roličkou B. Cranstona..dávám 92 %..vážně fajn zážitek...:) ()

Mikec007

Atmosfera filmu je fakt jedinecna! Moc takovych filmu neni. Zajmavy je, ze pokud jde o dialogy, tak tehle film musi mit doopravdy kratkej scenar! ()

EddieIron

Tak jsem si znovu potvrdil, že tomu vůbec nerozumím. To dřív pochopím vznik vesmíru, než tohle hodnocení. Na první pokus jsem u toho usnul, na druhý horko těžko dokoukal. Ale už aspoň vím, že když se film vleče, jako důchodci na pochoďáku, tak se tomu říká atmosféra. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky