Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

topvideo

Kladný hrdina v tomto príbehu si napraví reputáciu v úplnom závere filmu. Celý čas je amorálny, ale držal som mu palce. ()

jpacuta

Pecka. Noir atmosféra, drsný Gosling; tenhle film jsem si zamiloval hned po 20 minutách. Na tohle se znovu podívám rád kdykoliv. ()

KorenGeorge

Po konci tohoto filmu jsem měl přesně ten pocit,Wau, viděl jsem vůbec někdy lepší počin? Samozřejmě že ano, ale Drive je rozhodně pětihvězdičková záležitost. Začíná to jako další z mnoha sportovních dramat, ale velice rychle se film přehoupne do artové psychologické gangsterky, která mě dokázala vytrhnout z reality. Mlčenlivé milostné pnutí mezi Ryanem Goslingem a Carey Mulligan je krásně uvěřitelné a řidičově snaze najít v životě štěstí a oprostit se od kriminální a krvavé minulosti jsem upřímně fandil. Ale i jeho minulost dožene a není schopen se zbavit toho, co ho po léta utvářelo. Jeho dobrá duše je až pod příliš silným nánosem brutality (důkazem je scéna ve výtahu) a životního neštěstí, a proto může nakonec dopadnout jediným způsobem. Krásná osudová záležitost. ()

pold

A já jdu na plný počet. Našlapané, zábavné, atmosférické. Žádný velký umění, ale perfektní kvalitní zábava. ()

PandyStraty

Definícia úžasného filmu! Priviedol ma k nemu Kavinsky so svojou skladbou Nightcall, ktorá celkom vyčnieva spomedzi už tak geniálneho soundtracku. Pomalá atmosféra filmu prerušovaná na tých najlepších miestach akciou a brutalitou. Ďalšie plus za herecké výkony, kameru a fajnový dabing. ()

Ronkar

Dokonale hypnotická až artová záležitost zasazená do přímočarého příběhu drsné gangsterky. Bezkonkurenční snově melancholická atmosféra, dokonalý soundtrack (FAKT DOKONALÝ!), kamera, nasvícení. Zvláštní minimalistické dialogy a vyjadřování emocí kontra zobrazování brutálního násilí. Sympatičtí herci a velmi primitivní story bez hlubšího poselství, nebo rozboru vnitřního světa postav. Právě kvůli tomu (a slabší druhé polovině filmu) ztrhávám jednu hvězdu, protože Driver, jakkoli silně působící, se motá odnikud nikam. Vše ostatní ale nemá chybu. ()

zigy

Zasněná, melancholická atmosféra v ostrém kontrastu s brutálními vraždami, které se začnou dít v druhé půli.....tady se dělá "umění" z litrů krve, a to mi přijde ujeteé....škoda, sympaťák málomluvný řidič, hledající štěstí, ale nesprávnými prostředky, byl zajímavý příběh.... ()

LencaN

Zápletka byla moc hezky vymyšlená, i když úplný konec moc nevychytali, čekala bych to trošku jinak, ale s tím nic nenadělám. Carey Mulligan je roztomilá. Taková droboučká blondýnečka, která má pořádnou jiskru a přitom lásku v očích. Za to Gosling mě zklamal. Považuju ho za jednoho z nejvíc sexy herců, ale tady mě doslova vytáčel. Nejspíš to patřilo k roli, aby působil záhádněji a nebezpečně. Ale byl naprosto kamenný, několikrát byly dlouhé záběry, kdy jsem přemýšlela, jestli se mi neseknul počítač, jestli film ještě pořád hraje. A několikrát jsem se neudržela a nahlas zaklela "At už prokrista něco řekne!" Byl jak leklá ryba. Ale co se týče filmu, tak nemám moc co vytknout. Krásné záběry za jízdy auta, hezké střílečky, občas dost brutální, takže nic pro povahy se slabším žaludkem. ()

Lukys

Vizuálně promyšlené, akce skvělá, mlčící Gosling je super, leč scenáristicky lehce nedomrlé a bez nápadu. ()

Gregor_Samsa

Skvělá žánrovka s výborným soundtrackem, příběhem, co chytne (přes všechna ta klišé), hlavním hrdinou, co (ne)mluví tak akorát, a s rozuzlením, které k téhle jízdě patří. Velmi povedené a velmi stylové, s odpovídající stopáží i přes dovedně použitý slow-motion. Nadčasová věc, budoucí (nebo už i současný) kult. [90%; 2019-03-02 podruhé Home sweet home] ()

wdc

Hlavního "hrdina" je komplic zlodějů a aby později ochránil sousedku s jejím malým synem, stane se z něho i brutální vrah. Zajímavá atmosféra, hodně pasáží bez mluvení. Dobře natočené. ()

Stan Borowitz

Viděl jsem akorát kdysi Drive. Nebavilo mě to, ani nevím, jestli jsem to dodíval (záber po zábere som to neskúmal). Jediné, co si pamatuju, byl naprosto sterilní, emocí-prostý herecký projev hlavního (charisma-prostého) hrdiny Ryana "mistr-světa-v-dívání-do-blba" Goslinga, který dokáže odehrát celý film, aniž by pohnul jediným svalem ve tváři. První čtyři fotky v galerii mluví za vše. A co se týče komentů k Drive na čsfd - POMO ve své nejčistší krystalické formě... (Poznámka: Sepsáno v roce 2013 jako odpověď uživateli deepspace101. Galerie se od té doby trochu rozrostla, takže ty čtyři fotky už jsou trochu rozházené. Ale první fotka stále TOP. :-)) ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky