Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

PetrSiki

Částečná inspirace pc hrou Driver, ta je narozdíl od filmu akšní. . Brutalní, nezajímavé, křečovite, nevíte jaký charakter má hlavní postava , po dobu sledování jsem 2x zadříml z té nudy a křeče. Ani nrvím proč tomu dávám 1 hvězdu. ()

Honzyg

Místnímu hodnocení tentokrát totálně nerozumím. Co tímhle chtěl autor říct a jak to, že tolik hodnotitelů asi rozumělo jeho cizí řeči, zatímco já jen lituji času věnovaného snaze porozumět? Úvodní scéna jakoby se odkazovala na Kurýra, akorát že jí chybí úplně všechno. A pak už následuje neředěná snaha o melancholickou nálož, která ale akorát uspává. Nepomůže tomu ani občasná kečupová seance svou snahou rozhoupat slabším povahám v kině žaludek. Pro mě jedno z největších zklamání a další důkaz, že vysoká procenta na ČSFD kvalitní filmový zážitek vždycky nezaručí. ()

aDancer

Opět se dostávám do situace, kdy bych ráda dala tři a půl hvězdičky, ale bohužel nemohu. Ano, mělo to všechno, co jsem očekávala - akci, napětí, skvělou atmosféra, skvělého herce, ale navzdory tomu všemu mě Drivem provázel jakýsi nepříjemný, skličující pocit, který mi vadil a proto se musím přiklonit k těm třem hvězdičkám, ale to je nejspíš pouze věc povahy, řekla bych. ()

StaryMech

Po neslavném flirtu s uměleckým kinem a Vikingy "Barbar" zamířil Refn v jejich stopách do Nového světa, aby do něj udělal díru s "Jízdou nadoraz". Zvoliv téma zasahující citlivé místo v americkém srdci, totiž téma zástupného otce, alergického na bezpráví (model "Shane"), a zároveň jist, že nová generace amerických srdcí uvítá nášup násilí, s jakým by se jezdec z neznáma stěží ztotožnil, nechal se naplno unést svou slabostí pro styl (na úkor obsahu) a postupy přešlechtěné kolegy v Itálii a Hongkongu a nabídl divákům ultracool kupu konin, krvavých čvachtanic, profilů antihrdiny pod svatozáří světel velkoměsta a zpomalených záběrů děcka odnášeného do postýlky. Nejeden kritik došel blaha, vedl řeč o díle mistrovském. ()

Va33ek

Úžasný film, který plynule postupuje dějem jako potůček, ale to mu rozhodně neubírá na napětí. Ba naopak film na tom staví svou nervy drásající atmosféru. Každá scéna je pastvou pro oči a díky skvělé hudbě i pro uši. Svou jemností a zároveň surovosti tento počin řadím ke skvostu na který se mile rád podívám znova. ()

Eviel

Na zaciatku som si myslel , ze som zacal pozerat film pre hluchonemych , kazdopadne tie slova naozaj nebolo treba Goslingova neverbalna komunikacia bola na vybornu spolu s atmosferou a hudbou to tzv. ,,sadlo ako ritka na šerbeľ,, Vyborne vygradovany film , akurat som nechapal napriklad naco mu je ta cudzia tvar z kostymerne , ked aj tak kazdy dobre vedel o koho sa jedna , ale budiz. Tento film bol velkym zazitkom a urcite ho odporucim svojim blizkym. 85% ()

s0re

Sice som tento film videl už v čase jeho premiery, musim povedať že sa jedna o jeden z mala, možno jediny thriller ktoreho atmosfera je vdaka šetrnym dialogom, bezchybnej hudbe a presvedčivym hereckym vykonom jedna z najlepšich atmosfery aku kedy film daneho žanru mal. ()

laurinq

Tento film má proste atmosféru. Skvele zvolený soundtrack, ktorý dodáva deju hlbku. Disponuje malým množstvom slov, no napriek tomu viete presne odhadnúť pocity a myšlienky postáv. Ryan Gosling hlavnú rolu zvládol bravúrne, bez zbytočných slov predostrel celý príbeh s nadpriemerným výkonom. ()

quido.morava

Asi dobře podaná atmosféra společnosti lidí pohybujících se na hranici zákona a za ní, jednotlivé postavy pravděpodobně reálně vykresleny a i zahrány, ale tím to končí. Bavil jsem se prvních pár minut, než skončila úvodní scéna, jak Řidič s Impalou ujel všem policejním hlídkám a vrtulníku a ztratil se v davu. Pak následovaly nekonečné minuty nudy a zbytečně dlouhých záběrů na něco, či někoho a nepochopil jsem proč. Ani rádoby romantická zápletka se sousedkou, která by se hodila spíše do filmu pro děti, nebo do pohádky. Příšerná hudba, která mi k tomu vůbec neseděla. Kdyby někdo stvořil film ze dvou tří - dnů mého obyčejného života, byla by to pravděpodobně větší zábava. ()

tom275

Tohle je prostě majstrštik se vším všudy. Kamera, hudba, režie, herecké výkony. Tenhle film nemá konkurenci. A komu se alespoň trochu nelíbí tak je u mě nekulturní hovado :-) ()

CaveRnDish

Těžko říct, jaký měl režisér cíl, ale rozhodně jej nedosáhl. - Výsledkem je prapodivná gagnsterka, která možná mohla být atraktivní, kdyby se nepokoušela být "umělecká". Naprosto kontradiktorní hudba, a ty dlouhé "luzné" intelektuálské pohledy - nad mrtvolou, nad otevřeným kufrem auta, do prázdné zdi, do blba. Artový film nevznikne tak, že do něj namícháme artové atributy v množství větším než snesitelném. - 25%. p.s. Člověk s tak pomalými mozkovými pochody jaké předvádí Řidič, by v prostředí, které je ve filmu zobrazeno, nepřežil ani den. ()

Ganka

Asi jsem to nějak nepochopila. Občas nějaké bum bum, pak spousta žvanění prokládané dlouhými pauzami, při nichž jsem nervózně kontrolovala počítač, jestli se mi náhodou nesekl (to by byla ta lepší varianta). Gosling celý film svou hezkou tváří a vypracovanou postavou nezachrání. Femme fatale, pro kterou by člověk umřel si představuju jinak než vychrtlou blonďatou zrůdičku. Ale co já vím, hloubku jsem v americké produkci přestala hledat už před pár stovkami filmů. Ale možná mi něco uniklo...Myslím, že nový Tarantino z pana Refna nebude, protože Quentinovo umění zabíjet je dokonale ironické, sarkastické a fascinující, Refn se ho může snažit napodobit, ale tím že někomu nechá rozdupat lebku se sotva hvězdám přiblíží. ()

vampvegetar

I keď samotný film má ( právom ) samé skvostné recenzie, zdržanlivo mu dám len 4,5, lebo tento mne neznámy režisér ( s pomocou Badalementiho akustickej podpory ) natočil Áčkové a nie hocijaké Béčko, či Béčkové Áčko. Film dýcha noir príchuťou, no spája v sebe režisérstvo Lyncha s priamočiarosťou a akčnosťou ( či krvosmädnosťou ) Scorseseho a ak k tomu dám uhladené herecké "odjazdenie" svojich postáv, hlavne Goslinga, za tých 100 minút už to nešlo snáď urobiť lepšie. A tu práve k čistým 5 chýba možno ešte trošku epickosti, čo nám môže ( a dúfajme, že aj natočí ) predviesť režisér ďalšími dielmi, určite na ne mrknem po tomto "pretekárskom podsvetí". ()

Benoit

"A co jako!?" ...řekl jsem si až konečně začaly běžet titulky. Musí se nechat hudba a velice dobrá, možná jedna z nejlepších kamer, co jsem u filmu viděl. Ale tím končí vše, co mě ve filmu zaujalo. Mám tendenci, že když se na něco začnu dívat a věnuji tomu pozornost, tak už to nějak dojedu, i když předem vím, že to z devadesáti procent lepší nebude. Je pravda, že thrillerovky nejsou můj šálek čaje. A ani po tomto filmu nebudou. Příliš málo toho bylo, aby mě to nadchlo. Bohužel, asi mimo moje gusto.... ()

SeeSaw

Rád bych si z toho vystřelil, že to je taková uživatelská příručka neverbální komunikace za volantem. Jenže mě ten Goslingův byť nepříliš výřečný drajv tak nějak vytřel zrak. Takže fórky stranou, tohle je totiž v noirovém žánru fakt pecka. Úvodní zdrhačka jako z GTA nastavuje laťku okamžitě hodně vysoko, dále filtry, světla, Cranston s Mulligan a nakonec i soundtrack vše neskutečně zvedají, no a nakonec Gosling. Ten borec nemusí ani nic říct a přesto povede s Hardym a Fassebendrem trojici nejtalentovanějších třicátníků současnosti. Nečekal bych to, ale ten film dýchá naprosto jinou atmosféru než známe, až by se dala krájet. O pět set procent lepší než Tarantinův Grindhouse a nebo kterékoli F&F. ()

iminlove

Introvertný vodič bez mena meniaci sa na vraha za účelom ochrany najmilších ľudí. K tomu perfektná kamera, úžasná hudba a samozrejme násilie, na ktoré sa pekne pozerá. Jednoznačne za päť. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky