Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

ER

Nemusel otevřít oči, fakt nemusel,ale i tak poutavá podívaná s atmosférou správného thrilleru říznutého gangsterkou. A byť se z řidiče "vyklube"vrahoun první kategorie (scéna s rozdupaným obličejem je skvostná),tak i přesto se nevytratil dramatický tón příběhu o morálce/lásce. A to je zřejmě největší deviza příběhu. ()

Armin82

Docela by mě zajímalo,kolik slov, za těch cca 100 minut filmu,Ryan Gosling řekl. Asi to nebude o moc víc ,než v případě Kurta Russella v Žoldáku: Legie zkázy :) Nicméně i díky tomu,že se ve filmu moc nemluví a spíš koná,je tenhle snímek zatraceně napínavej už od prvních minut...ten konec,byl takovej trošku no....prostě dost specifickej a podle mýho nedotáhnutej do toho správnýho konce,ale jinak ok film---->80% ()

Lumberjack

Úvodní scéna super, ale pak s nástupem sousedky a následnou zápletkou šla úroveň dolů. Jediné pozitivum byly klasické americké káry - Chevrolet Impala, Chrysler 300c (moje oblíbené auto) a Ford Mustang GT, jehož honička s tříkilem pro mě byla takovým vrcholem filmu... Ryan Gosling mi celkově do této role nesedl (hlavně tím tupým pohledem a ohavnou bílou bundou se zlatě vyšitým škorpionem)... ()

aLCaP0Ne

Pre mňa veľké prekvapenie. Skvelá atmosféra a dej s romantickým podtónom, ktorý vás stiahne do seba. Každá jedna veta a každý jeden záber je vyberaný precizne, k tomu perfektný soundtrack a Gosling možno v životnej úlohe! Wow: "Real human being a Real hero" neskutočná jazda! 90% ()

Gendarme

je fajn, že film mě nutí přemýšlet ... proč je ten řidič takový "V jádru dobrý chlap". Rozkošná blondýnka v hlavní ženské roli taky potěší, stejně jako Ron Perlman :). Soundtrack je až příliš podmanivý, místy popový. 7/10 ()

Pathrose

Velmi pomalá a filařsky perfektně zvládnutá práce. Důraz je kladen na každičký detail a po vizuální stránce nemám co vytknout, stejně tak jako k hudbě, která byla naprosto famózní. Ryan Gosling a jeho role ve mě nechala takové smíšené pocity, tohle není film na jedno shlédnutí. Po dalším shlédnutí se rozhodnu jestli přidám, zatím je to však snímek, který si určitě nesmíte nechat ujít. ()

Petulka88

V první polovině sice trošku zdlouhavější, ale i tak se jedná o parádní podívanou s minimalistickým Ryanem Goslingem, roztomilou Carey Mulligan, výbornou hudbou, jako vždy skvělým Ronem Perlmanem a jedním drsným zůčtováním. Super! ()

Acrobat

Najsilnejší na pieskovisku?...Ak chcel prežiť musel premýšľať. Ten chlapec sa učil, ale až traja tvrdí a silní chlapci ho primäli viac. Výmenou za to, že ho nebudú cez prestávky kopať „špicákmi“ do zadku, bude im robiť malé domáce úlohy. Zatiaľ zbieral vedomosti, oni navôkol pritvrdzovali. Dnes o osude tých troch nikto nevie, iba sem-tam zočím jedného, ktorý snáď ani nevyzerá ako človek. Pokojom naplnený človek môže Drive-om prejsť bez ujmy. Akýkoľvek iný nepokoj, či nesúlad v divákovi spôsobí dozaista záchvev. Emočne nabitý, dejovo prízemný. Zaostruje na cit, no ľudský život ničí bez štipky citu. Nežiada okázalosti a pripomína starovekého Jahveho, ktorý Eliáša hladí iba ako jemný vánok. V modernom ponímaní neprechádza otvorenou galaxiou nad StarkTower. Iba sa prevracia spermiami napáchnutý matrac. Totálna redukcia akčnosti spôsobila pravý opak. Všetko vytvára ešte silnejšiu, susednú dimenziu, kde každý úkon, od kladiva po zvuk duchovne nabitých áut. Drive rozpráva o oveľa väčších témach než sa môže zdať. Výhodou Drive-u je trocha väčšia početnosť možných výkladov a diskusia sa zdá byť náročnejšia než u iných kvázi filmoch. Možno je to len schizofrénia. Možno plačeme nad nepravým hrobom. Ja som našiel v Drive-e silné prepojenie na Ryana sťaby hlavného hrdinu. Vo viacerých momentoch sa pristihujem ako medzi mnou a filmom vzniká zmyslová korelácia. Inteligentným a zároveň umeleckým spôsobom ukazuje celoživotné „hranie sa“ na drsných, smiešnych, pekných, rodinných, akčných..... Nikto nie je nesmrteľný. By som povedal, že Drive niekedy redukuje vyhlásenia, že život je čosi viac. Antagonistický prístup? Nie. Opätovná excelentná možnosť vybrať alebo nájsť si vo filme elementy, ktoré chcete rozobrať. Kritika na vrchole blaha. Svet v nadšení. Médiami prebehli správy, že niekto vystrája pod vplyvom Drive-u. Títo ľudia ešte netušia o mimatickej sémantike. V akom ohľade teda brať túto perfekcionisticky postavanú fikciu? (Som) Bezvýznamný a pomerne nezaujímavý človek, ktorý už s istotou sa môže postaviť a kedykoľvek, komukoľvek povedať „Na čo sa tu vlastne hráme?“ – ale už v reálnom živote. A to je sila a bezprecedentnosť Vodiča. ()

Doski

Drive je opravdu dobrý film, ale mám pocit, že si hraje na něco, co není. Pořád je to ovšem dobrý Krimi film a tichý a tajemný Ryan Gosling umí nabudit dobrou atmosféru celého filmu. Ve filmu dělá hodně to, že hlavní hrdina je samotářská tajemná postava, o které nic nevíme a tak to i zůstává. 82% ()

danny_21

No na tohle jsem hodně těšil, ale musím přiznat, žádné výrazné nadšení se nekonalo. Ryan má talent a charisma, režisér si umí pohrát s kamerou, navodit napínavou atmosféru i přidat i pár násilných nechuťáren a lá Cronenberg. K čemu ale to všechno je, když příběh je slaboučký, minuty a minuty s Řidičem jsem prozíral do nekonečna a ještě dál, a celá ta mafiánská zápletka vs Leonovská variace pomoci bližním vyzní strašně naivně a předvídatelně - 60 % ()

MothA

Ryan Gosling toho nikdy veľa nenarozpráva, ale vždy sa viem trošku do neho vcítiť. Tento film som si pozrel bez toho, aby som si niečo o ňom prečítal - chcel som sa nechať prekvapiť. Najprv som dej predpokladal na základe toho, čo mi bolo poskytnuté pri predstavení hlavného hrdinu. Nakoniec ma smerovanie tohto filmu veľmi prekvapilo. Veľmi obľubujem filmy, kde niečo nečakám, kde sa to zo sekundy na sekundu zvrtne a stane sa z toho úplne iný film. Toho bol jeden z nich - dal by som viac ako 4 a menej ako 5 hviezd. ()

PetrH.

Luxus, luxus a zase luxus...atmosféra, hudba, příběh, závěr...LUXUS !!! Film jen potvrzuje, že více slov nemusí znamenat více informací, více sexu nemusí být více lásky, nebo kopa vysřílených nábojnic větší filmový zážitek - TAKTO SE MAJÍ DĚLAT FILMY !!! ()

Ceberus

Čekal jsem nějakou běžnou "kurýroidní" akci, případně drama ála Duel, ale film se od mého očekávání odchýlil ve dvou parametrech. Za prvé je nadstandardně krvavý. Těch scén není mnoho, ale ani Tarantino by se za ně nemusel stydět. Za druhé jsem čekal, že pokud se objeví všudypřítomná romantická linka, tak bude standardně tvořit výplň mezi akčními scénami. Tady však tvoří zcela zásadní kostru, a to velmi vhodně. Sledovat kriminálníka, jak se vypořádá s citovým poutem, bylo velmi zajímavé. Možná až příliš americky správňácké, ale i tak zamilovaná dvojice v hlavních rolích ukázala... cit pro city. :-) Za zmínku stojí také kvalitní hudba, která spolu s Goslingovou nemluvností vytváří zvláštní atmosféru. ()

pemap

Hodně silný zážitek při sledování tohoto kousku. Film je napětím doslova. Chvíle radosti a odpočinku (projížďka Řidiče s Iren a jejím synem, oslava) střídá drsná akce (honička v autech, bitka ve výtahu). Velmi pozitivně působí skromné, ale o to více výživné dialogy. Zbytečně se tu tak neplýtvá slovy, ale můžeme si užívat dlouhých a hutných záběrů, při kterých běží v hlavě tolik myšlenek… ()

Jaxx84

Od prvních minut filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že mě někdo šoupl do Tardis a já se objevil ve filmu z 30. let. Upravený tajemný gentlmen, děj hladký jako Crème brûlée, slova ve scénáři aby jste pohledali, jednoduchá zápletka on-ona. A postupně se začne děj nabalovat a proplétat až se najednou, nevím jak, dostanu do výtahu, kde Gosling drtí lebku nalakovanou mokasínou. Téměř škoda, že jsme neviděli víc INTELIGENTNÍCH honiček ve stylu úvodní scény, kdy Gosling hrdě aspiroval na nového Kurýra. Velice by mě zajímalo, jak dlouho režisér váhal, zda-li film neskončí záběrem raněného Goslinga v autě bez "bitter happy-end" scény. Pro mě příjemné překvapení nejvíce tím, jak odlišný od současné kinematografie snímek byl. 8/10. ()

BDMarty007

Velmi zvláštní film. Hypnoticky pomalé tempo pomalu vtahuje do děje, ale dlouho se moc neděje a zůstává hodně nejasného. Až romantické scény, málo slov, ale hodně emocí, pohoda, byť ze situace je zřejmé, že to smrdí malérem. Pak najednou překvapí velmi explicitní zobrazení násilných scén. Nejsem si úplně jistý, proč to režisér takto pojal, co tím dosáhl a jak by to fungovalo bez toho. Kontrast mezi citlivostí vůči mamince s dítětem a následné brutalitě je šokující. Myslím, že nebylo nutné ale zacházet až takto daleko, je to opravdu hodně brutální. Pravděpodobně součástí příběhu mělo být i postupně naznačit, že hlavní hrdina není úplně tím, kým se zdá být, respektive že má asi za sebou nějakou netušenou minulost a asi nějaké hodně otřesné prožitky. Nejlépe to pro mě ale zafungovalo, když v restauraci několika slovy tvrdě zpražil bývalého kumpána. To mi jasně zablikala kontrolka "pozor - něco je jinak!". Jinak film je zajímavý a zvláštní často velmi pomalým tempem a mnoha scénami jenom s nonverbální komunikací. Výsledný pocit je pro mě trochu rozporuplný, myslím, že se to dalo udělat méně kontroverzně a přitom lépe. Pár lidí co to vidělo se mnou bylo úplně v šoku. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky