Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

Deryll

Krásná směsice barev a zvuků ktomu parádní Ryan Gosling a Nicolas Winding Refn který vědel moc dobrě co chce natočit! ()

vyfuk

Proč já vždycky musím být ten zlý. Mluví se o tom jako o nejlepším filmu roku 2011 - dovoluji si nesouhlasit. Nedotknutelní byl lepší zážitek a o Černobílém světě ani nemluvím. Refn si udělal svůj nový film a Dánové jsou se svou ponurostí opět v akci na plátně. Krev a auta. Tak by se tento film dal jednou větou specifikovat. Chápu pět hvězd, ale ještě víc chápu negativní ohlas. Není to best 2011, ale je to film, který závidění určitě stojí. 29.10.2019: Čas uplynul. Dost času. Opět. A změnilo se toho dost. Není to tak dlouho, co jsem dost podobnou věc psal u jiného filmu, který jsem ale hodnotil původně před skoro stejně dlouhou dobou. Nyní je zde stejný případ. Refn nám ukázal zcela jednoduchý a přesto naprosto promyšlený a sofistikovaný příběh, který je ke všemu originální. Umí překvapit ať už menším zvratem, nebo menší brutalitou, která přijde zcela nečekaně. No, je toho dost. Jen si vybrat. Hudba, herecké hvězdy, příběh, všechno v sobě skvěle funguje dohromady, aby z toho vzniklo toho nenápadné a velké dílo. ()

Mr.KarlAdler

Víc než jen kvalitní žánrovka,vlastně spíš jedna z dobře zapamatovatelných. Nevyzpytatelný klid, akcí se neplýtvá, kamera, střih i zvuk udržují napětí, herci umí – tuhle poctivou filmařinu Drive nelze upřít. Horší je, že role Ryana Goslinga neúplně pasuje do příběhu, je jak vytržená z kontextu. Buď je ona na špatném místě vůči ději, nebo děj ve špatné pozici vůči němu. Obojí zvlášť působí skvěle, ale dohromady je to jako chutný krimi thriller v kombinaci s chladným monologem pro dokonalého řidiče (zabijáka?), který přišel doslova odnikud vyřešit úplně všechno. Dost dobré, jen nemám ten pocit, že všechno správně zapadlo, a naopak jsem si hned několikrát říkal: tahle scéna, tenhle pohled jsou tam jen proto, že to líp vypadá. A toho se už asi nezbavím. ()

Stasz

Opravdu skvělý snímek. A to jsem se k němu dostal čirou náhodou. Zhlédl jsem ho už aspoň tak 4 krát a stále mě neomrzí. Od doby, co tenhle film znám, tak si taky dávám do pusy párátko, protože to vypadá děsně drsně a cool ! Jinak kamera super, a zvukový podmaz taky strašně parádní. Ať žijou noční jízdy v autě za poslechu Nightcall. ()

Roseinka

Velmi povedený thriller. Takhle role Goslingovi fakt sedla. Někde mi bývá protivný, ale tady mi stačil jeho drsný výraz a mlčenlivost a hned mi to bylo příjemnější. Bojové scény mě překvapily svou razantností. Prostě mi to fakt sedlo. Ani mi nepřišel tak divný ten motiv toho všeho, byl to holt takový dobrák psychouš. Možná mě trošku zklamal konec a nudily mě scény s tou ženskou, ale jinak super, dost jsem si to užila. 7/10 ()

Dagoussek

Zajímavé drama s málomluvným, ale drsným Řidiči, který se zamiluje a nenápadnými činy ji to dokazuje, hlava nehlava. Hudba se může zdát někomu nehodící, zvláště v tomto duchu, ale mě se moc líbila a Řidič taky :-) ()

Autogram

Vozí všetkých. Zločincov, deti, ženy, alebo len sám seba. Veľa nenahovorí, hlavne čumí. A okrem toho ešte pozerá, dumá a občas niekomu topánkou rozdupe hlavu alebo inak lahodne zamorduje. Film ma nezhypnotizoval ani neskoro večer, práve naopak, vyhecoval ma svojím divným štýlom, ktorý mi nesadol. ()

Ementaler86

I drive, literally me, nebo jak se to dneska říká. Prostě když se dívám na Ryana Goslinga, je to jako bych se díval do zrcadla. Ale dost o "mě". Pojďme si popovídat o filmu, jako takovém. Struktura příběhu je sice velmi jednoduchá, ale také velmi zábavná, především od druhé poloviny, kdy se film mění na pořádný thriller s pořádnou dávkou surovosti a krve. Opravdu se mi zamlouvá způsob, jakým jsem "já" dokázal dát najevo, co si zrovna myslím, bez nějakých dlouhých řečí. ()

Ludivitto

Hypnotická art-gangsterka. Krvavá. Tíživá atmosféra plná napětí a očekávání. Klid před bouří. Ticho. Pohledy, mimika, pár slov. Herci! Hudba! Nekompromisních 5*. ()

Wbcko

Za tu bundu by Ryan od módního policisty Bořka Slezáčka palec nahoru asi nedostal a ani svým hlasovým projevem by davy fanatizovat nemohl, ale jinak je to celkem drsňák. Živí se jako automechanik, ve volných chvílích dělá kaskadéra na půl úvazku a v noci rozvážkovou službu pro místní gangstery. A jako by toho měl málo, připlete se do průšvihu.. A to ne malého... Nebudu rozepisovat děj filmu, jen chci říct, že jestli čekáte dvě hodiny plné automobilových honiček, závodění a střílení, jste na špatné adrese. V Drive se moc nemluví, v autech jezdí povětšinou povolenou rychlostí (ikdyž hned ta úvodní ve mne vyvolala vzpomínky na dětská léta strávená s GTA) a toho střílení si taky moc neužijete - střílení je totiž pro děti, dospělí mají kladivo, břitvu, v nejhorším vidličku. Parádní mix mnoha žánrů a snad i konkrétních filmů dokreslený podmanivým soundtrackem, který mi zní v hlavě ještě teď a to už bych měl dávno spát.. Shannon a všichni mafiáni jsou kouzelní, jeho přítelkyně už méně, ale ta film naštěstí nedělá. Pokud se chystáte do kina, vykašlete se na všechny Zneužívané Saxány, a Vyšmoulené Muže v naději a radši utraťte svoje peníze za tenhle mistrovský kus, myslím že nemáte co ztratit. ()

koog

Někdy toho není třeba moc říkat a přesto je to silnější než tisíce vyřčených vyznání. Dokonale vykreslené postavy, z každé scény je i beze slov cítit, co se mezi nimi děje. A to všechno nasáváte jako houba, abyste byli okouzleni scénami našlapanými pocity. Pocity, které jsou tak silné, že je lze těžko popsat.... a jsme zase na začátku.... Trešničkou (nebo spíš vlastně pořádně uzrálou sladkou třešní) je hudba...která je nádherná, dokonalá, nejlepší (a už mi hraje v uších:). Pro mě film roku. Jednoznačně. ()

Pecival

Za pomocí dokonalého soundracku (vždyt "melodickou" část dělal Martinez) a dlouuuuhých záběrů na nehybnou Goslingovu držku, vykouzlil režisér úžasně atmosférickou podívanou, která se šine svým vlastním (pomalým) tempem k nekompromisnímu vyvrcholení. Po meditativně působící první půlce, překvapí brutálnost některých scén. Akce není moc, ale když už je tak má šťávu. Film by ale fungoval i bez ní. Scénář není nijak zázračně objevný, ale jde si vlastní cestou a umí diváka překvapit. Kromě něj jsou skvěle obsazeny i další role, Carey Mulligan působí velmi sympaticky, ale nejvíc potěší samozřejmě Perlman. ()

Styxos

Těšil jsem se na to fakt moc, ale ve výsledku jsem lehce zklamán. Ten film má obrovské kouzlo (podpořené parádním soundtrackem), které se ale roztříští jak okenice v okamžiku, kdy Řidič začne zabíjet a film klesne k násilí ala Tarantino. Což se mi k tomu prostě moc nehodí. Nevadí mi, že se tam mlčí, jsem ochotný přežít i fakt, že se Gosling po celou dobu debilní šklebí, protože jeho postava je fakt sympatická. Co mi ale vadilo je ale načrtnutost zbytku postav a nerozvinutost vztahu mezi Řidičem a tou holkou, čímž hrdinovi motivaci prostě nevěřím. Mluvit tedy o Drive jako o filmu roku mi přijde mimo mísu. I přesto je to ale fajn film na který se určitě v budoucnu ještě párkrát podívám. ()

iantomasik

Že by další neonoirová polemika na téma, jak společnost potřebuje psychopaty? Slovy Pizzolatta : "World needs bad men. We keep the other bad men from the door. " Naprosto nekompromisní snímek s dokonalým tempem, zdánlivou východní prázdnotou a mýtickým (anti)hrdinou. Mocně podpořený tepající hudbou Cliffa Martineze, se kterou se pracuje občas poměrně novátorskými způsoby a nečekaně protnutý násilým, jež v Drive neslouží jako atrakce, ale jako izolátor. Násilí je zde neslučitelné s lidstvím, odhalené, odpudivé a nesnesitelné. I přes často viděné filmové prostředky a občas až příliš nápadnou snahu o kultovnost, překvapivě silný zážitek, který utkví v paměti. ()

lofa

Tadle jízda Vás dokáže dokonale pohltit....ještě když u toho hraje tak příjemná hudba Music: Cliff Martinez, i když ve filmu je uveden Angelo Badalamenti, patrně měl dělat hudbu původně on :-) Soundtrack: 1.Kavinsky - Night Call, 2.Chromatics - Tick of the Clock, 3.Cliff Martinez - Rubber Head, 4.Cliff Martinez - I Drive, 5.Cliff Martinez - He Had a Good Time, 6.Cliff Martinez - They Broke His Pelvis, 7.Cliff Martinez - Kick Your Teeth, 8.Cliff Martinez - Where’s the Deluxe Version?, 9.Cliff Martinez - See You in Four, 10.Cliff Martinez - After the Chase, 11.Cliff Martinez - Hammer, 12.Cliff Martinez - Wrong Floor, 13.Cliff Martinez - Skull Crushing, 14.Cliff Martinez - My Name on a Car, 15.Cliff Martinez - On the Beach, 16.Riziero Ortolani & Rina Ranieri - Oh My Love, 17.Desire - Under Your Spell, 18.College feat. Electric Youth - A Real Hero, 19.Cliff Martinez - Bride of Deluxe ()

DeathTheKid

Žádný ten typický pomalý a tichý záběr tu nebyl zbytečný. Obsazení bez větších hvězd jen prospělo a Gosling se své role zhostil skvěle. Příběh s temnou atmosférou i romancí a celou dobu je doprovázen výborným soundtrackem. Za rok 2011 na světlo vyšly jen 2 skvělé kousky, které jsem zatím viděl - Drive a Warrior. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky