Reklama

Reklama

Hunger Games

  • USA The Hunger Games (více)
Trailer 2
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Hrají:

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)
(další profese)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Aluminium

Aluminium (hodnocení, recenze)

Linkyc: Len treba rozlíšiť tých, ktorí to cielene podhonotili a hrajú sa na "anarchistov" alebo "intelektuálov" od tých, ktorým sa to jednoducho nepáčilo.

Linkyc

Linkyc (hodnocení, recenze)

Asi poprvé cítím nenávist vůči lidem co film podhodnotí a já potom budu jen stěží hledat fyzický kontakt se člověkem, který film viděl nebo je ochotný vidět a bude schopný se se mnou bavit nepohrdavým tónem o jeho obsahu :)

Linkyc

Linkyc (hodnocení, recenze)

Nechápu proč dnešní společnost má ve zvyku všechno předem ohodnotit odpadem či podprůměrně jen aby ukázala že má páteř na to, aby s ní myslela. Mít názor je jedna věc, ale mít přechytračelé myšlení a machrovat že všechno by mohlo být lepší věc druhá. Každý umí říct co je špatně, ale hledat klady může občas potrápit. Možná jsem ale jen přecitlivělý díky filmu a hlavní představitelce takže mě moc nekamenujte prosím :)

moviesfan

moviesfan (hodnocení, recenze)

Linkyc: Takhle jsem to měl i já. Po filmu jsem si koupil první díl a půjdu si pro druhý :)

Linkyc

Linkyc (hodnocení, recenze)

Vážně ještě nikdy mě nedonutil žádný film tolik přemýšlet nad danou látkou abych šel a koupil si cíleně knížku. Nevím co to do mě vjelo, ale je to fajn prozřít.

Linkyc

Linkyc (hodnocení, recenze)

A donutím tak sám sebe ke čtení, což si sám na sobě cením ani nevím na kolik procent :)

Linkyc

Linkyc (hodnocení, recenze)

Nejdříve jsem vážně strašně moc zvažoval koupit druhou knihu a hned zítra pokračovat v příběhu, ale když vidím ty vysekané záběry, které ve filmu nejsou tak si snad koupím nejdříve první díl :)

Pidzey

Pidzey (hodnocení, recenze)

zorz: Já se do Katniss zabouch už po dočtení knihy. Jelikož je psaná v Ich formě tak máme přehled o všem co se jí honí hlavou, tak se nejde do ní nezamilovat. Jennifer je jen přesně obsazená a kvalitně ji zahrála což mocnilo můj vztah k téhle postavě a přivolalo oblíbenost herečky. A HG jsou o těhlech věcech, jen je to trochu v pozadí.

Lumicko

Lumicko (hodnocení, recenze)

xoxolove: Napises mi do PM co malo byt v tej casti kde to odsekli ked sa Katniss prihlasila namiesto Prim? Dik

Chinese Ashio

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

zorz: jasne, jasne, nechápem čo máš zas za problém, ale žily mi to netrhá takže si mysli čo chceš.

zorz

zorz (hodnocení, recenze)

xoxolove: hlavně jak tady furt děláte, jak HG neni o těhle věcech, přitom jste všichni do někoho zabouchnutý:-P

Pidzey

Pidzey (hodnocení, recenze)

xoxolove: To ne, já se zabouch do Jennifer :-DD… Přesněji do Katniss :-DDDD
Jack Sparrow: Dík, myslím že je to přesně obsazená Liška.
Taky sem si hrál s myšlenkou. Po tom co jsem dočet knížku a zkouknul film. Kdyby to bylo za jiných okolností. Byli by Katniss s Liškou asi docela kámošky.  Du napsat ten scénář a pak obsadím Jennifer a Jacqueline  :-DDDDD

Pidzey

Pidzey (hodnocení, recenze)

Zdravím, zajímalo by mě jaká to herečka hraje „Lišku“. Netušíte někdo její jméno??

zorz

zorz (hodnocení, recenze)

Hild: právě proto říkám, že by to byl mazec. je to amatérský, ale má to zároveň něco do sebe :-))

beba789: tak já to nehledal sice, ale kdyby to tam bylo, tak bych si všimnul. Ale ta pyramida tam bejt klidně někde mohla, to jo, protože jinde jsem se moc nerozhlížel.

Hild

Hild (hodnocení, recenze)

zorz: Ale vždyť je to amatérské :-D To dělal nějaký fanoušek, to by v životě neotiskli.

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

zorz: spis to meli nekde vystavený :) Tohle znám :D :D  U nákupu trojky to u me bylo stejne :D :D  Hledaní hledaní a oni zatim meli uprostred pyramidu z HG knizek :D

zorz

zorz (hodnocení, recenze)

Jinak dneska jsem byl v jednom středně velkým knihkupectví v centru jednoho většího města a asi 20 minut jsem se tam v sekci scifi/fantasy rozhodoval, co si koupím a teď mi došlo, že HG jsem tam vlastně vůbec neviděl... tak buď to měli někde jinde anebo to bylo vyprodaný anebo to neprodávali, ale to se mi moc nezdá.

zorz

zorz (hodnocení, recenze)

Hild: jsem si ten plakát uložil a pošlu ho Fragmentu, až budou dělat reedici. Kdyby to bylo na obálce, tak by to byl mazec :-))

Chinese Ashio

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

beba789: mne ne. aj ked to teraz pozerám v zlej kvalite aj tak ma to neskutočne štve - ten úsek

Chinese Ashio

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

spomínate si  z filmu tú časť, ked sa Katniss prihlásila namietso Prim atd... proste ked ju aj tí strážnici zastavili - tak to odsekli tak príšerne zle, že mi to nedáva spávať. čo myslíte?

zorz

zorz (hodnocení, recenze)

Hild: ten prostřední je super. na film s takovým plagátem bych si aj zašel :-)

Související novinky

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

17.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (více)

Reklama

Reklama