Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Brooks

Hodina a pol budovania milostného trojuholníku, ktorý nefunguje, pretože obe mužské postavy sú hrané umelohmotnými hercami bez charizmy a scenár (alebo knižná predloha) im predkladá dialógy ako z telenovely. Našťastie ma režisér Lawrence akčný talent a následných 30 minút veľmi slušne odsýpa, survival v tuneloch je vyložene strhujúci a scéna s deťmi pred kapitolom funguje aj dramaticky. Ten 90 minutový rozjazd to ale nevymaže. ()

neo250

Prvy diel ma doslova zaujal,ze som sa tesil na pokracovanie. Kazdy jeden diel postupne slabol. Urcite mozem povedat,ze poslednu cast mohli kludne natocit do jedneho dielu a divakovo by nic neuslo. Posledna časť prekvapila ale nie pozitivne. Cely film sa drzal na jednej urovni a casom som sa zacinal nudit. Film nebol dynamicky a ani impulzivny. Sklamalo ma rychle ukoncenie vojny,ktory sa odohral v dvoch minutach pri konci filmu a nasledne sa film dostal do stadia kde prelinanie jednej snimky k druhej malo velke časové striedanie období. ()

MasterMagic

Nevidím důvod rozdělování na dvě části. Vzít celou stopáž z obou dílů. Vyhodit z toho hodinu a půl a mohl z toho být svěží a hlavně svižný film. Francis Lawrence dělá co může, aby film ukočíroval, ale nemá na to podmínky a hlavně scénář, který je roztahaný, ukecaný, ale hlavně nudný. Velkolepé finále se neděje a první místo vyhrává bez keců druhý díl, který se stal pomyslným koncem celé této série. ()

Filiman

Po první a slabší části konečně vyšla část druhá, kterou jsem se v klidu vychutnal v kině ve 3D. Přišlo mi, že moc 3D záběrů ve filmu, ale nebylo. Ale o tom tohle hodnocení není. Film se mi celkově líbil, ale čekal jsem od toho popravdě víc. Nebylo to vůbec špatný, ale nějak ne na 5 hvězd. Chybělo mi tam pár věcí jako mutové v kanalizaci, kteří podle knihy měli myslím obličeje známých nebo tak něco. A i když v knize ten konec byl takový fakt divný a ve filmu se samozřejmě drželi předlohy, tak mi to ve filmu přišlo ještě divnější. Bylo to dobrý, ale ne výborný. ()

Nelishka91

Dost rozdíl oproti první části. Po dlouhém době jsem opět uvěřila naší milé Jenny každé slovo. Ačkoliv mě mrzí, že Joshuova role nebyla nijak extra závratná, jsem celkem zklamaná, že jsem se nedozvěděla víc o tom, co se mu vlastně stalo (asi budu muset kouknout filmy znovu nebo si to najdu v knižní podobě). Co mne taky velmi zarazilo, byli zasazené prvky sci-fi (mluvím o scéně v podzemní, kde byli vypuštění jakési podivné stvoření). Nezdálo se mi moc věrohodné, že tam zrovna patří...ale budiž. A naše úchvatná Julianne se své role opravdu ujala s plnou parádou - té patří můj velký dík. ()

Bastinka

jako asi je to spis na 3*, ale moje ocekavani bylo splneno a ja sem byla maximalne spokojena, ze uz..... :-) a vic nemuzu rict...nemam rada, kdyz tady nekdo vykeca dej....ale kdo videl vsechny dily....musi proste videt i tento :-) ()

Bube1

Ten film je tááák ukecanej... U první části Mockingjay jsem to byl ještě ochoten akceptovat vzhledem k očekávání nabušeného akčního finále, ale to se bohužel nedostavilo. Postavy jen stále ''osudově'' tlachají a všehovšudy se tady odehraje jedna pořádná akční sekvence, která ovšem stojí opravdu za to (ano, mluvím o té v kanálech). Nicméně je to sakra málo, a tak tahle série končí tak, jak začala - nijak. ()

Alergius

Tak tohle jim nežeru. Herecké výkony tak fádní, že to svět neviděl a zápletka vlastně předem rozhodnutá bez JAKÉHOKOLIV poutače, jenom to skákalo z místa na místo, řeklo se pár vět a šup jinam.. Nějaká logika vyprávění? Evidentně "není třeba". ()

Uter123

Technicky prakticky nemám výhrady Lawrence od Constantina ukazuje, že vie čo robí. Ale z hovna ani majster tesár nespraví dielo. Zostaňme pri troch a nechajme túto sériu odpočívať v pokoji s vedomím, že dvojka sa dala pozerať. ()

john.h

Už si klasicky nepamatuju, co se dělo před rokem, natož před několika lety v tomto seriálu pro teenagery, kdy jeden díl je vypouštěn ročně. Přežít se to ale tak nějak dalo, vzhledem k tomu, že na Jennifer se kouká s radostí a také bylo celkem zábavné sledovat, kdo slavný se v této slátanině ještě objeví, protože ten zástup nejen filmových hvězd, ale také známých tváří z mých oblíbených seriálů byl ohromný. Nejzábavnější součástí filmu bylo to, když procházeli městem a ve stylu Kostky v každý ulici spustili nějakou past. Příběh byl v této pasáži vedlejší a hrálo se o přežití. Jakmile tam šlo ale o nějaké pomsty, pohnutky postav, politiku, příběhy a emoce, těžce to selhávalo a to nejen kvůli tomu, že tuto blbost roztahali na čtyři roky. ()

TommyDiamond

Jsem rád, že tato série skončila. Pravda je, že už jsem se díval pouze z povinnosti, protože už prakticky od druhého dílu bylo nad slunce jasné, jak všechno dopadne. A čím víc se děj rozvíjel a natahoval, tím víc klesala úroveň celého příběhu. Důsledkem všech fabulací a machinací byl tak třetí díl odpadní záležitostí, která měla vše nachystat na strhující závěr. Po hrůzném třetím díle se až skoro divím, že se Lawrencovi povedlo v závěrečném díle vše alespoň trochu ukočírovat a zachránit.... Síla vzdoru 2 nedopadla tak špatně jako třetí díl a velké finále v kapitolu dokázalo navodit solidní atmosféru. Sice jsem čekal mnohem víc, ale i tak jsem nad míru spokojený... Myslím, že tři hvězdy jsou tak akorát. Celkově celou sérii hodnotím kladně, protože první dva díly stály opravdu za to... ()

DaweForeman

Vzhledem k tomu, jak se ten průběh příběhu příšerně tvářil - nemusím ani zmiňovat strašnej průser u předchozí části, tak se jim ten poslední díl "vcelku" vydařil. Začátek byl klasikou, kdy ještě nějak pokračovala ta nuda z toho předchozího dílu a samé kecy v kleci. Později, když už se konečně dostali na tu frontu, tak to začalo být zajímavý. Především všechny ty pasti - jaká tam asi může být past, kde všude může být a můžu důvěřovat tomu stroječku, že je ukáže správně? To mělo už nádherný napětí, kdy člověk čekal, kdo bude jakým způsobem "chycen". Další částí pak bylo podzemí, kdy fakt člověk už čekal onu atmosféru jako z Vetřelců. Pak v závěru už to bylo všechno o hře, co je pravda, je lež a co je past. Především pak ten opravdu nervy-drásající napínavý okamžik na popravišti, co se doopravdy stane. *** SPOILER: po tom, co jí zabila, tak měla ještě poslat jeden rychlej tomu pořadateli, nějakým způsobem zemřít a ukončit to spokojenou demokratickou společností, díky ní. Bohužel takový konec se nestal a museli jsme se dívat pak na další různé citové výlevy a naprosto nesnesitelný konec s tím pab**em Peetou, kterýmu jsem akorát tak přál výbušnej šíp do určité části těla.*** ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Automaticky mínus 2* za "moderní" rozdělování na dva díly. Další mínus, protože mě už ani nezajímalo jak to skončí, rádoby akční nuda. ()

dawnie

Už jsem to nečekala, ale druhej Mockingjay mě zase vrátil do toho úžasnýho rozpoložení, který jsem měla při sledování jedničky a dvojky, kdy nevím, co přesně čekat, rány přichází jedna za druhou a vše prostě šlape - jak citově, tak akčně. Mám z toho fakt radost, protože je to krásnej universe a Katniss, Peeta, Haymitch a zbytek party si důstojný zakončení reprodrozdí série rozhodně zasloužili. Tá tá tá tá. ()

Maniik88

Obstojné zakončenie série. To putovanie mestom bolo ale slabé. Pasce o ničom, dlhé presuny, veľa mŕtvych, no bez emócií. Až na záver keď šlo o rodinu. Nuž, slabšie ako predošlé diely. No záver bol hodne zaujímavý aj keď pre mňa očakávaný. Celú sériu som hodnotil ako neznalý knihy. Neviem posúdiť na koľko si čo tvorcovia vymysleli, vynechali. Peeta mi ale prišiel moc ufňukaný a slabý a Katniss zase moc naivná. ()

Colchack odpad!

Po 45 minútach som sa dostal do štádia, kedy som seriózne zvažoval, či to dopozerám alebo nie...rozhodol som sa to dopozerať a bola to veľká chyba...Táto Hunger games séria úplne že celé zle. ()

Mrs.Vader

chtěla sem napsat nějaký komentář, který by shrnul mé pocity, ale verbalův komentář mluví za všechno. jednu hvězdičku dávám za to, že střelila tu pizdu a nechápu, co mě vůbec přimělo k tomu, abych se na to po té předposlední sračce vůbec dívala, natož vydržela do konce ...asi jenom, abych si mohla s klidným svědomím říct, že to fakt byla pičovina. měli skončit u prvního dílu a nasrat, tam byla aspoň nějaká akce. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra