Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Pyth

Prehnany, neuveritelny, nelogicky, az moc dlouhych pohledu od Doma... presto neuveritelne zabavny, akcni a dustojny vuci PW.. kdybych pokazde odchazel z kina s takovym nadsenim a spokojenosti, tak jsem v nem snad porad... a vycitat F&F prehnanost, je jako vycitat Homerovi lehkovaznost... ()

Jiriczzcek

Báječní muži na létajicích strojích. Více realičnosti by neškodilo, ale vzhledem k tomu, že akce zabírá 95% filmu, tak nuda nehrozí. Za Paula dávám, sice nezasloužených, ale přesto 4*. ()

iXtr3m3

Fast and Furious 7 - extrémna pecka začínajúca exkluzívnym predĺženým trailerom na Mad Maxa? Čo viac si človek v kine môže priať... Bombastický popcornový blockbuster a úctivá a dôstojná rozlúčka s Brianom... R. I. P. Paul... BTW... nenechajte sa odradiť debilnými komentármi pod 3 hviezdy nižšie... do kina človek ide na Fast and Furious a nie na Real and Bored... Je to akčňák, je to popcorn, je to blockbuster, takže komenty typu nesmrteľnosti postáv, priveľkej deštrukcie a popierania fyziky si odložte pre dokumentárne snímky z produkcie Discovery Channel... Vysokooktánová akcia, vypeckovaná výprava, vytunené káry, vyefektované súboje, vymakaná hudba, viac vy... ma nenapadá. Takto si predstavujem odchod zo scény a tým nemyslím série ako takej, ale jedného z dvoch hlavných hrdinov - v tom najlepšom. Síce na to Brian resp. Paul pozerá už zhora, ale môže byť hrdý, lebo sa pričinil o jednu z najpamätanejších sérii, ktoré kedy vznikli. Úprimne želám tejto časti, aby dosiahla métu 1 miliardy USD, zaslúži si to... mimochodom za prvé 3 dni má už cca 384 miliónov, takže rozbeh skvelý... Za mňa možno neobjektívnych ale srdcových 111% :) ()

666Carnage

Bavil jsem se víc než u 6. dílu. Ano přehnanost tu sice je stále, ale prostě tohle je blockbuster co mě má bavit a to dělá na jedničku. Statham poznal dva dobré soupeře The Rocka a Diesela. Velice povedené souboje. Akce střídá akci a rozhodně není chvilka nudy. Je tu se i čemu se zasmát a finále nám prostě dává jasně najevo, že nám Paul Walker bude chybět. Kurt Russell bavil a Tony Jaa se dobře oháněl. Ikdyž se od prvního filmu dost změnilo a je to spíš o akčních scénách kde lítají kulky a mlátí se pěstmi okolo sebe a z aut se spíš staly pozlátka tak musím říct, že Rychle a Zběsile 7 je povedený kousek a rozhodně jsem se u něj celou dobu bavil. 80% ()

Wicky

Rozloučení s Paulem na konci filmu dokonalé. Dostal jsem přesně ten nadupaný akční výplach jako vždy (sice teď už někdy až moc přehnané) za což jsem rád. Akorát málo prostoru pro cool Rocka a překvapivě i pro Stathama. Digitální bordel mi vůbec nevadí, ale ta část v Abu Dhabí je tak zoufale krátká a nevyužitá, že to opravdu vypadá tak, že to tam je jen aby jsme viděli jak Diesel autem proskakuje mrakodrapy. Jinak v rámci blockbuster zábavy OK. (70%) ()

KoRner

Pekná rozlúčka s Paulom to vytiahla hore, ale dejovo sa mi to zdalo ešte hlúpejšie než predchádzajúce diely. Perfektní akční borci dokážu zabávať nonstop, akcia je prehľadná a stále na úrovni. A potom niet divu, že deštrukcia mesta mi pripomínala transformerov. ()

bari68

Podobné a dobré ako vždy, ako aj u minulých dielov. A to v dobrom aj v zlom slova zmysle. Vysokoakčná zábava s nelogikou, nezákonmi prírody a fyziky a samozrejme aj trochou tohoto (ne)potrebného patosu. Keď si avšak toto všetko odmyslíte , alebo to filmu čiastočne odpustíte a prižmúrite oko, budete sa baviť. ()

DavidS.

Čtyři kola v oblacích...Hrátky s trezorem v Riu jsou vůči tomuto dílu učebnicí fyzikálních zákonitostí pro Ph.D. studenty...Nad anabolickými svaly, vysokooktanovým benzínem a čistým adrenalinem vítězí nesoudnost s hloupostí, digitální náhražky a Statham, který do série nezapadá... ()

korndaddy

Kde začít. Cokoliv jsem měl kdy rád na rychle a zběsile je pryč. Nenávratně pohřbeno... S prvním a když privřu okno i druhým dílem, nemá naprosto nic společného, krom hereckého obsazení.. Naprosto nereálná podívaná, kdy by během prvních deseti minut většina obsazení závodila tak maximálně ve věcných lovišťích.. Neříkám, že bylo všechno špatně.. Ale vlastně jo. Říkám. Památka na walkera nedopadla vůbec dobře a nebýt návštěvy kina pravděpodobně bych vypínal v polovině. Moc akce a rádoby dojemnejch kydů. Už jen pár žvástů o bohu, církvi a scéna kdy by Vin oznámil svým hrubým hlasem a se slzami v očích, že je těhotný a Letty bude tatínek. ()

wooozie

Sice je to znovu to samé, ale tahle značka mě prostě nepřestala bavit (nepočítám naprosto katastrofální třetí díl) a jsem rád, že i přes velké komplikace tento film vznikl. Samozřejmě pátý díl zůstal nepřekonán, ale dostal jsem přesně to, co jsem očekával a až na některé opravdu nesmyslné scény jsem si to velmi užil. Obsazení super, scénář...no, řekněme, že nebyl naprosto zásadní pro natáčení, prostě taková nenásilná vata. Při rozloučení s Paulem Walkerem u mne emoce pracovaly absolutně na maximum. A co na závěr? Podívám se na celosvětové tržby a myslím, že není co dodávat - totální nářez. ()

sQelle

Vlastně už jsem se na to díval jen proto, jak si poradí s událostmi, které nastaly při natáčení. A uznávám, že to rozloučení na konci se povedlo i když nejsem fanouškem tohodle žánru ani série. No a samozřejmě Rock, ten nezklamal! oči-sádra-křup! Jinak stále ohrané předvádění aut, velká dávka akčních (super-scifi-ultimate-hardcore-fantastic-monster-master) scén a opakování věty, jak Vin fuc*ing Diesel nemá přátele, ale rodinu. ()

joora1

Čím vyšší číslo Rychle a zběsile, tím větší sci-fi. Lítáme s autama, skáčeme s nima do skály, mlátíme se tyčí a stále jsme na živu. Krásný to život. Nejvíc mě štvali ale ty srdceryvné projevy hlavně na začátku. A hlášky typu "poslouchej své srdce", "vždycky musíš věřit", to je prostě to co jsem nikomu nevěřil. Velmi kvituji krátké scénky Tonyho Jaa s jeho skvělým choreem a k tomu pěknou rozlučkovou scénku pro Paula. ()

Mistickzz

Ďalšie Fast and Furios sci fi, ktoré absolutne nič nové neponúka, je zas plné nereálnych akčných scien (ktoré bavia), amerického hrdinstva a záujmu celosvetového dobra, prehnane emocionálnych momentov a nesmrtelného The Rocka, ktorý sa zahral na Batmana. Nič čo by ma nejak zvlášť ohúrilo. ()

Nassau

Dominic Toretto. You don't know me, but you're about to. Super záporák v podání Jasona Stathama a nevyužitý potenciál. Převládá ve mě lehké zklamání, protože jednotlivé ingredience jsou pořád fajn, ale stejně jako 6. díl ztrácí na 5., tak to samé se dá říci o srovnání novinky s předchozí jízdou. James Wan to za kamerou umí, ale megalomanství dosáhlo vrcholu a filmu to neprospívá (scéna s padáky, skákání mezi budovami apod.). Ale jako pořád fajn film, ale znovu si ho asi nikdy nepustím (ani kvůli loučení s Walkerem). (60%) P.S. Kurt Russell výborný a chci samostatný film s Dwaynem Johnsonem aka agentem Hobbsem s rotačním kulometem. ()

misstake

Kdo by to byl řekl, že 7. díl série, jejíchž prvních pár dílů šlo totálně mimo mě, bude jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby. Auta sestřelující vrtulníky, prolítávající mrakodrapy v Abu Dhabi a rotačáky v pohotovosti. Paráda. Jdu skouknout pětku a šestku. ()

Seti

Po cestě z kina ze Zběsilé sedmičky jsem si uvědomil, že si přestávám co se filmů týče rozumět. U předchozího dílu jsem byl zklamán a otráven především neskutečně lobotomizovanou a přepálenou akcí. V sedmém pokračování to tvůrci v tomto směru možná ještě o kousek popohnali...a já se královsky bavil! Ano, nové pokračování Domovy autoškoly pro pokročilé jsem si v kině skvěle užil a nejsem moc sto určit jednoznačnou příčinu. Jednou z hlavních je asi subjektivně daleko lepší a přehlednější snímání akce, a to především té fullcontactní. Téměř všechny hlavní souboje byly pro mě oproti předchozímu dílu choreograficky nadmíru vydařené a parádně natočené. Možná jsem byl také ve správnějším a otevřenějším rozpoložení, jelikož k této sérii chce jednoznačně přistupovat minimálně jako k marvelovkám (jsou to takoví Avengers 1.5 v autech nebo Terminátor 6, kde jsou všichni Arnold). Další možnou příčinou je fakt, že po stránce scénáře mi to nepřišlo jako úplně hovadská slátanina plná dialogů, které vás nutí vrazit si do ucha klíče (samozřejmě smysl by se opět často hledal marně a je třeba se povznést nad věci typu vyhledávací software, který je schopen okamžitě nalézt kohokoliv kdekoliv na světě, nebo třeba záporácký vrtulník terorizující LA bez jakéhokoliv zásahu bezpečnostních složek země atd.) Tím hlavním důvodem mé spokojenosti ale bude asi čistě momentální nálada. Po Fast sedmičce je pro mě však několik věcí daných: změna režiséra sérii velmi prospěla a rychlý a zběsilý káry se těžce vracejí do sedla letní popcornové zábavy; Einstein s Newtonem by si po pěti minutách v kině strávených bušením hlavou o sedačku vyrvali navzájem oči holýma rukama; chci vidět spin-off s agentem Hobbesem; Jason Statham je ultimátní záporák, a přestože hraje stejného terminátora jako vždy, jen na opačné straně barikády, tak jsem jeho Deckarda Shawa těžce žral. Jinak rozlučka s Paulem Walkerem se vážně povedla a jsem rád, že se jeho skonu nějak násilně nepřizpůsoboval scénář (jsem asi slepej nebo blbej, ale krom závěrečného závodu s Vinem Dieselem jsem jednoznačně nepoznal, kde už to není on!). Shrnutím lze říci jediné - každý, komu se líbily předchozí dva díly, a evidentně i ti, kterým se ten poslední už tolik nelíbil, by si neměli nechat novinku ze zběsilé stáje ujít, jelikož je velmi pravděpodobné, že budou opět chrochtat akčním blahem stejně jako já. ()

Loki_Six

"You know, when I was reading your files, I was impressed with what you've accomplished with your team. But meeting them now, I've gotta say, Dom, you've truly got a gift." ()

borec999

Vin Diesel! The Rock! Statham! Tony Jaa! 7čka už úplne a definitívne opustila motívy automobilových závodov a naháňačiek a priniesla čistokrvný akčný film. Čomu sa vôbec netreba čudovať ak sa pozrieme na herecké obsadenie. Príbeh vo filme znova nie je nejak extra prepracovaný ale vôbec to nevadí. Hlavná je totiž akcia. A tej je jednak veľké množstvo, takže stále je načo pozerať a je aj dostatočne rôznorodá(osobné súboje, prestrelky, aut. naháňačky), resp. kvalitne a prehľadne natočená aby dokázala strhnúť a zaujať(Rock s minigunom a súboje Rock vs Statham,Jaa vs Walker a Rodriguez vs Rousey sú vrcholom). Veľmi sa mi páčili tentokrát aj komediálne vsuvky a herci-Diesel a Michelle Rodriguez sú klasicky okej, Rock sa naplno zabýval v sérii a je snáď ešte lepší ako jeho plešatý kolega napísaný ako prvý na plagáte, Statham ako záporák je dôstojný protivník a podáva vynikajúci výkon, potešil aj nováčik Kurt Russell ako tajomný pán Nikto- svoju malú roličku si patrične užil. Mierne zamrzí (ne)využitie Tonyho Jaa, ktorý si myslím že v akčných scénach mal ešte na viac ako previedol, ale nevadí aspoň že sa mu konečne podarilo dostať do nejakého toho väčšieho hollywoodského filmu. S nevyužitím v akcii je na tom poobne aj Ronda Rousey, ktorá by Michelle v reálnom živote v súboji porazila aj s prstom v riti, ale holt ako pri súboji Jaa vs Walker aj tu sa tvorcovia museli držať scenára a nie bojových kvalít hercov. No a samotný Paul Walker... V posledných scénach s ním je vidieť dabléra, či technológiu ale celkovo nie je príliš cítiť v ktorých scénach si tvorcovia nútene pomohli a vzhľadom na udalosti ktoré sa stali som si vychutnal azda každú scénu s ním. Záver a rozlúčka bola natočená na moje prekvapenie veľmi vydarene a dôstojne (pomohla aj ústredná pieseň od Wiza Khalifu a Charlieho Putha) a vďaka nej sú asi prvýkrat na mieste aj Dieselove monológy a úvahy o dôležitosti "family".  James Wan ma týmto filmom utvrdil, že je výborný režisér a že zvláda perfektne netočiť nielen horor, ale aj iné žánre. No a na záver trocha box officu. FF7 ako jediné zo série zarobilo nad miliardu dolárov, čo je podľa mňa absolútne zaslúžené a nemyslím, že za to môže len smrť Paula Walkera... FF7 totiž podľa mňa skutočne je najlepším Rýchlo a Zbesilo. Plný počet * a 95% ()

VIPerson

James Bond, Mission Impossible, Smrtonosná past, Michael Bay....bylo toho na mě asi trochu moc už. Takovej efekt jako přechod z jedničky Transformers do trojky. Nikdy mi moc nevadilo větší, delší, dražší a bombastičtější pokračování. Ale tady toho bylo už dost :D. Ale pořád zábava a rozlučka s Walkerem dobrá, ale pětku nic nepřekoná. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)