Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

Juto

Tento film obsahuje jednu ingredienciu, ktorú by mali mať všetky filmy o pomste, a to je skutočná emócia. Smútok, láska, smiech, hnev. Do tohto filmu je vnesených toľko emócií. Tento film je od začiatku do konca nesmierne podmanivý. Washington ako vždy podáva vynikajúci výkon. 8/10 ()

emo

Vynikajúci akčný thriller! K dokonalosti mu chýba trošku umiernenejšia réžia a kratšia stopáž. Tony sa tentokrát skutočne vybláznil. V niektorých scénach je strih tak chaotický, že to niektorým divákom může vážne prekážať. Herci sú bomba. Washingtonovi sedia úlohy typu Bad Ass Motherf***er! Konečne pomstiteľ ako má byť. Chcete vidieť ako treba vypočúvať darebákov-tu je ukážka. Zabudnite na Kata- popri Creasym pôsobí ako Santa. Ak ani vy neobľubujete Marca Anthonyho-prídete si na svoje! ()

BoXBe

Muž v ohni je šupa film ve všech ohledech. Značka: Tony Scott. Update 2024: Nestárne. Pomstu nejlepší servírovat za studena. ()

Deverant

Rozporuplné. Man on Fire by prospěl konzistentnější a koherentnější děj (např. Creasyho "teleportace" na ulici po likvidaci prvního auta Fuentesovi kolony z prvního patra pomocí RPG byla trochu divoká) a zároveň kratší stopáž. Denzel Washington je ale jako nesmiřitelný mstitel výborný. ()

Immortal17

Miluji Denzela Washingtona a jeho umění vžít se do své role s plným nasazením, je to jeden z nejlepších filmů, ve kterém hrál, nesmím zapomenout ani na malou Dakotu Fanning, která už takhle mladá dokázala zahrát tak obdivuhodnou roli. :) Nikdy mě nepřestane bavit. ()

majo25

Tak to bola krutá dlhočizná stopáž, z čoho vyplývalo mnoho hluchých a velmi pretiahnutých scén. Začiatok sluboval viac, akým bola druhá polka filmu. Skôr ako akčný thriller to bola skôr krimi dráma. A tá chaotická kamera bola fakt hnusná. Potešil akurát Christopher Walken a pár vtipných scén. 60% ()

mortak

Ráj a peklo, a nic mezi nimi. Nemusím epileptický styl Tonyho Scotta, ale pro vyjádření pekla na zemi se dost hodí. A chápu i ráj, protože kdysi jsem byl v životě dole, a tak jsem šel učit, a každý můj žák/-yně mě posouvali dál a dál k životu. Jo, a za ten český překlad názvu filmu by si ten, kdo to překládal, zasloužil pár facek. ()

AGO

Veľmi som sa tešil na drámu o unesenom dievčatku podobnú Ransom. Celé to síce rušilo meno Tony Scott v kolonke réžia, ale nádej umiera posledná. A spočiatku to tak aj vyzeralo! Pekné a pomalé zoznamovanie hlavných postáv, i keď bol jasne znateľný podpis Tonyho Scotta (výrazný strih), ale bolo to ešte v akceptovatelnom rozmedzí a dostal som, čo som chcel. Moje nadšenie veľmi rýchlo utíchlo, akonáhle začala drsná pasáž pomsty. Predsa len sa mi nechcelo pozerať hodinu na mučenie a vraždenie každého, kto krivo pozrel na Creasyho (Washington). Výslednemu dojmu ešte stihol prilepšiť záver, mnohými opovrhovaný pre neoriginálnosť (po stránke scenáristickej, ale do konca aj po hudobnej!!). Je to pravda. Koniec silno plagiuje jeden nemenovaný film (každý by hneď všetko vedel), ale ja som to spapkal aj s udicou a som spokojný. ()

bk81

Vynikající akční thriller. Jen mi vadí v poslední době styl kamerování Tonyho Scotta, ta jeho bláznivá roztěkaná efektová kamera je už ohraná , ale on ji používá už snad ve třetím filmu za sebou a tady ještě mnohem víc. ()

SeanLSD

Žeby najlepší Scottov film od POSLEDNÉHO SKAUTA ? Žeby za tým boli tí životom unavení alkoholici ? Alebo žeby sa po dlhej dobe ustrážil od tých svojich epileptických videoklipových orgií a iba tak rozprával príbeh, čo ako málo originálny ? Hoci to napokon nebola taká sekačka, ako som čakal z prvej rodinnej polovice, práve tá ma presvedčila o kvalitách, práve v úplne obyčajných scénach som cítil napätie omnoho viac, ako vo chvíľach, keď už Creasymu záležalo iba na jedinom. ()

otík

Drsné, typicky Scottovsko-Washingtonské, hudebně Gregsonovsko-Williamsové. Stačí? Prostě akční nářez, snad až moc krutý. ()

Sabrewulf odpad!

Nevydržel jsem to sledovat ani hodinu. Ze Scottovy přefiltrované a epileptické klipovitosti jsem málem vyblil Tvaroháčka. ()

reky

Průměrná podívaná, jež by se dala rozdělit na dvě stěžejní části. Ta první je vyplněna klasickým a do jisté míry klišovitým procesem seznamování a sbližování se Creasyho a malé dívky, přesto díky Denzelovu a zejména pak Dakotinu (na hony vzdálená přehnaně uječenému projevu ve Válce světů) příjemnému herectví a několika nenásilně podaným humorným situacím navozuje pozitivní myšlenky. Část druhá je pak lemována cestou za pomstou, a i když nabízí pár efektně provedených likvidací, je rozhodně slabší, působí značně samoúčelně, až "béčkově". Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že celý film je výrazně nekonzistentní, rozdrobený, jako by Scott pořádně nevěděl, co chce (na jedné straně určitý psychologický přesah, na druhé pak akční jízda - ani jedno není dotaženo). A ještě si přisadím. Co měl sakra znamenat ten, zejména ve druhé půli, neustále rozostřený a filtrovaný vizuál? Ze začátku si říkáte - ale jo, celkem cool, sice to má dneska každá CSI, ale neva; po deseti minutách vám to však začne silně vadit a celkový dojem dost kazit. 55% ()

URBAN

Obvykle nemám filmy o únosech rád, ale tento film je vyjímka. Tony Scott to uměl báječně spolu s Denzelem podat a udržovat diváka v napětí v každém okamžiku. ( 29.10.14/MAC ) ()

misulka03

Spojení hereckých výkonů Dakoty Fanning a Denzela Washingtona je něco dokonalého. Škoda jen, že toto spojení nasadilo takovou laťku, že v celkovém pohledu film působí nevyváženě, přesto se jedná a kvalitní podívanou. ()

alchac

No že já debil raději dvě hodiny nemlátil hlavou o zeď - bolela by mě jistě méně, než po tomto Skotském epilepticky filtračním střiku, ze kterého jsem již po dvaceti minutách musel šňupat aspirin, abych vůbec vydržel do konce (ergo senilnějícím starcům moderní technologie do rukou nepatří - jímá mě hrůza, jak by dnes dopadl rymejk Posledního skauta). Ačkoliv ono i jinak nebylo příliš o co stát, neb panu Washingtonovi sice šla medvídkovací část role na jedničku, ovšem jako výčitkami pronásledovaný übersoldat ve výslužbě, který svou těžkou alergii na kevlar vynahrazuje zvýšenou rezistencí proti otravě olovem a naprosto neuvěřitelnou kapacitou obnovy červených krvinek (nevysosatelný černoušek - denní můra každého árijského upíra!), je zhruba stejně ultrahustokrutodrsně kůl(ovitý) jako ve své pozdější eskapádě o prodavači z Hornbachu. Dokonce si myslím, že by bylo záhodno jej svěřit do péče pana Cruchota, který by jej aspoň tak týden nepřetržitě častoval hláškou "Denzle, ti zabijáci Vám nejdou!", aby jej pro příště přešla chuť. Ale abych nenadával jen protagonistovi, ono napřesdržku je v tomhle filmu tak nějak úplně všechno, pročež výsledný produkt je drsný zhruba stejně jako pekelně přeslazená cukrová vata, ze které patos crčí silněji, než krev z hlavního hrdiny. Divím se, že mexické mafie za tohle nepodali na tvůrčí štáb žalobu za hanobení dobrého jména. ()

Radiq

Už jsem to viděl kdysi dávno a vím, že jsem z toho měl takový průměrný pocit. Tony Scott vždycky tyhle osamocené existence uměl a tohle nevybočuje z řady. A Denzel Washington je prostě sympaťák v každé roli. Ale neseděla mi tady ta rušivá schizofrenní kamera, která až moc připomínala videoklipy. Možná, že to je film, kterej s tím tenkrát přišel a všichni to pak začli dělat taky, ale podle mě ani nemuseli. Dále mi přišlo strašně podezřelé, že když je někdo postřelenej, skoro nic to vlastně asi není, když stihne ještě tolik další akce, jak kdyby se nechumelilo. Teda ono se tam vlastně opravdu nechumelilo, byl to přece Muž v ohni. Mickey Rourke si v tom teda zrovna moc nezahrál... Jo a bylo to možná až moc dlouhé. Dlouho se to rozjíždí a budování vztahu s Dakotou Fanning by se klidně mohlo zkrátit. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční