Reklama

Reklama

King Kong vs. Godzilla

  • Japonsko Kingukongu tai Gojira (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ponorka narazí do plovoucího kusu ledu do kterého byla Godzilla (Gigantis) v předchozím dílu zasypána. Jakmile to zjistí armáda, vyšle proti Godzille rakety a letadla, ale Godzillu to nezastaví a půjde dál na Tokio. Mezitím je nalezen na tropickém ostrově lidoop, kterému místní domorodci říkají King Kong. Poté, co zničí obrovskou chobotnici, je polapen a odvezen z ostrova, protože vědci věří, že on je jedinou nadějí na záchranu Tokia. Godzilla mezitím začne pustošit celé Japonsko a při prvním setkání Konga zažene do města. King Kong tam najde ženu, do které se zamiluje a začne město ničit (s ní v ruce). King Konga nakonec polapí a odvezou ke Godzille. Začne největší souboj nejslavnějších obřích monster. (Spinosaurus)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (93)

kaylin 

všechny recenze uživatele

„King Kong vs. Godzilla“ je filmem, který se rozhodně z hlediska spojení těchto dvou monster musí ocenit, ale určitě jsem čekal více. Gradace je dobrá, postupná, divák se těší na to, až přijde závěrečný souboj a doufá, že bude co nejdelší. Není špatný, je i docela dlouhý, a hlavně když se Gojira předvádí se všemi svými útoky, je to paráda. Některé fáze souboje jsou ale přesto křečovité (opět ty, kde je až příliš jasné, že jsou to převlečení lidé. No, co si budeme povídat, tohle se natáčelo snáz než animatronické sekvence. ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Za poslední cca. měsíc jsem viděl 11 godzilláckých filmů a musím říct, že jsem viděl věci vskutku monstrózní. Všechno to jsou po filmařské stránce nepovedená dílka, ale příběhově, až na pár vyjímek, dílka velice zábavná. A největší skvost mezi nimi je právě King Kong vs. Godzilla. Filmařsky, naprostý odpad! Zábava maximální, špatné triky, využití dětských hraček jako miniatur za každou cenu i ve scénách, kde to není naprosto potřeba, monstra se zvětšují a zmenšují podle toho, jak se to režisérovi hodí (jednou je King Kong větší než mrakodrap, jindy má v ruce slečnu, panenku Barbie, která by musela být velká asi jako třípatrový dům), geniální využití chobotnice a kulis ze Studia kamarád na kingkongově ostrově. Chlamal jsem se skoro celou stopáž. ()

Reklama

seeker23 

všechny recenze uživatele

Některá místa jsou opravdu limitou toho kam se dá v té amatérskosti vůbec zajít, ale mnoho míst je opravdu silně průměrných (čti: ne tolik blbých, aby byla zábavná) a tedy nudných. Ale některé hlášky jsou opravdu perly jako třeba snaha king kongova chráněnce prohlásit je za běžence, když ho převážejí do japonska bez povolení. A závěr je tou nejúžasnější parodií morality: poté co obě monstra zdemolují na co přijdou a zmizí v oceánu, prohlásí kdosi něco jako: "měli bychom si z nich vzít příklad, z té jejich bezelstnosti..." ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Moje první Gozdilla a hned tak kvalitní. Samozřejmě je to myšleno trochu v úvozovkách protože Gojiry se normálními měřítky moc posuzovat nedají. Inu když to v Japonsku dělají schválně naivně a přesto dosahují puncu kultovnosti, něco na tom bude. Tentokrát se nám monstrum objeví v ledu, který povážlivě roztál a problém je na obzoru. G se vrací instinktivně domů a tímto domovem je právě japonsko. Vzniká nemalá panika a nastává čas na otázku "použít atomovou bombu?". Situace se však brzdy dramaticky obrátí, jedna výprava totiž dorazila na ostrov zvaný Kong.....Režisér Honda je na Godzilly profík a ví jak diváka pobavit. V devadesáti procentech případů jde o miniatury, ve zbytku se někde mlátí chlapi v kostýmech. King Kong je spoustán a uspán díky nějakému dryáku domorodců, což jsou mimochodem na hnědo nabarvení japonci, ale předtím ještě stihne rozmšmelcovat gigantickou chobotnici. Toto zvíře je vyjímka, protože na většině záběrech se skutečne jedná o pravou chobotnici, která byla hozena mezi domečky aby to trochu pobořilo. Když se ovšem dostaneme do nějaké té konfrontace, je to vyřešeno dosti šalamounsky čímž myslím, že se většinou pracuje s posunutím Konga do velké vzdálenosti nebo se ukáže jen jedno chapadlo, které někoho drtí. Tímto to trochu ztrácí na půvabu. K velké opici se dá jen poznamenat, že její herecký projev je fenomenální a mimika tak neskutečně komická, že jsem se každou chvíli válel pod stolem. Poté co opičák usne, je spoután (jak to nám bohužel nikdo neukáže) a vlečen na několika (!!!) kládách do japonska. Když nám chce režisér ukázat celou loď, jen slepec si nevšimne, že jde o model, na kterém stojí rozkošní igráčci. Godzilla už mezitím dorazila do své domoviny a ničí vše co jí přijde pod ruku (makety). Armáda proto promptně vyšle dětské tančíky, které chlap v gumové masce zcela luxusně rozšlape. Mezitím se dozvídáme, jaké mají monstra mozky (king kong je ehm gorila a proto o dost vede) a vědec nám na dětské knížce o dinosaurech (!!!) ukáže kdože jsou ti ještěři ke kterým G patří. První souboj je jednostranný a rychlý. Kong se pokaká a bere do zaječích (rozuměj do Tokia) kde se tak trochu opakuje samostatný film o velké opici včetně femme fatale (loutky). Zdemolována miniatura metra (opravdu dost legrační) a monstrum uspáno. Následně zavěšeno na balónky a vrtulníky odvezeno k opakovanému souboji. Kdo vyhraje už neprozradím, ale snad vám hodně řekne replika "elektrika dodává King Kongovi energii" po které jsem opět v křeči odpadl. Monster movie je můj oblíbený žánr a co načali v USA 50. let, dotahují v zemi vycházejícího slunce k naprosté dokonalosti. Jak už jsem řekl na G se musíte cítit, buď tomu krásně naivnímu kouzlu podlehnete, nebo vám to bude připadat jako nudná a hloupá filmařina s naprosto dementními triky. Já jsem ten první případ. ()

anais 

všechny recenze uživatele

Původně se mělo jednat o film Godzilla vs.Frankenstein, ale po nějakých změnách byl nápad radikálně překopán a Japonci dali Godzille (Gojire) za soupeře jiné slavné monstrum, King Konga. Skutečného souboje mezi velkou opicí a radioaktivním dinosaurem se však dočkáme až na konci. V první hodině se nedějenic, Japonci se snaží protáhnout vratkou zápletku na co nejdelší dobu. Rozhodně se jim to nedaří, film je zoufale nudný a vleče se. Krom závěrečné scény tu není žádné pořádné ničení, natož souboj. I přesto je King Kong vs. Godzilla údajně nejúspěšnějším snímkem godzillovské řady. Je zajímavé srovnání mezi americkým King Kongem z roku 1933 a tímto japonským. Zatímco ve třicátých letech vytvořili Američané pomocí loutky a animace triky, které ještě dnes působí velice realisticky, Japonci se o několik desetiletí později spolehli na své klasické „man in suit“. King Kong působí tedy spíš legračně, je to člověk navlečený v nemožně tuhé gumové masce. Je zvláštní ten kontrast mezi puntičkářstvím, s jakým vyrábějí všechny ty modely měst, vlaků, tanků apod., a neohrabaností monster. Za zmínku rozhodně stojí vydařená citace původního King Konga, ve které ten japonský vyleze na jakýsi věžák, v ruce držíc krásnou dívku. Co také stojí za zmínku, ale ne pozitivní, je závěr, který nějak pozapomněl dořešit otázku, co se stalo s Godzillou potom, co spadla do vody. Jsou to asi otevřená vrátka do dalšího dílu, ale trochu úcty k divákovi bažícímu po nějakém závěru by neuškodilo. King Kong vs.Godzilla je nuda s pěknou bitvou na konec, leč, bez konce. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (25)

  • Herci Shoichi Hirose, představitel King Konga, a Haruo Nakajima, který zahrál Godzillu, dostávali z velké části v choreografii pohybů obou monster volnou ruku. [wikipedia] (Terva)
  • John Beck byl šokován, když zjistil, že japonci natočili film o King Kongovi za jeho zády. Podal žalobu u soudu, kde tvrdil, že je jediný, kdo má autorská práva na image King Konga. U soudu však neobstál. (Terva)
  • Herec Šoiči Hirose, který ztvárnil King Konga, musel být v kostýmu monstra během natáčení zašit a nemohl tedy mezi jednotlivými sekvencemi natáčení vylézat ven. To vedlo k několika kuriózním a dosti nebezpečným situacím – jednou se například stalo, že kostým vzplál a Hirose v něm musel bezmocně čekat na pomoc ostatních členů týmu. (Israha)

Související novinky

King Kong se vrací?

King Kong se vrací?

28.07.2014

Studio Universal chystá nový filmový vesmír, ve kterém by se měli potkat Drákula, Vlkodlak nebo Mumie. Klasická monstra ale nebudou ta jediná, která bychom měli v budoucnu potkávat na velkém plátně.… (více)

Reklama

Reklama