Resident Evil: Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (více)

V dříve prosperujícím sídle farmaceutického gigantu Umbrella Corporation je nyní Raccoon City vymírajícím městem na středozápadě. Exodus společnosti udělal z města pustinu... s velkým zlem pod povrchem. Když se toto zlo rozpoutá, skupina přeživších musí spolupracovat, aby odhalila pravdu a přežila noc. (Falcon)

Kaluž

Z filmového hlediska je to až hrozivá sračka. Ale z toho videoherního, papundeklově béčkového a japonsky bizarního, je to vlastně učiněný klenot. Fanboy Resi série uvnitř mě konečně jásá nadšením u hrané adaptace. Šel bych i na pět, ale ten film je fakt hrozivá sračka. Stejně jako to hrané intro k prvnímu dílu hry, nelze jej však nemilovat. ()

sniper18

Resident Evil, aspoň v tom filmovom svete je pre mňa pojem, mám rád sériu s Jovovich, ktorá je taká správna béčková zábava s pár výbornými dielmi, rovnako všetky animované filmy, toto univerzum mám rád a teším sa na každý nový prírastok, ale tento nový dopadol poriadne rozporuplne. Rozumiem, že tvorcovia chceli natočiť reštart a vrátiť sa na začiatok s pôvodnými postavami z hier, ktoré poznám len podľa mena, nie som herný znalec, ale už neviem, prečo si zvolili práve tento spôsob. Nevadí mi, že tú preakčnelosť z posledných filmových dielov chceli nahradiť komornosťou a dôrazom na survivalové prvky, ale tu to moc nefunguje. A navyše sa tu všetci hrajú na strašnú tajomnosť, čo je pri univerze s množstvom dielov úplne absurdné, aj tak každý vie, čo ho čaká. Kvôli tomu má film dosť pomalé tempo a síce sa to v druhej polovici trochu zlepší, ale aj tak sa mi to stále zdalo trochu pomalé. A hlavne tu nič nie je nadpriemerné, napätie vôbec nefunguje, atmosféra mi pripomínala štýl Grindhouse, taký ten brak, pričom film sa má odohrávať v nakazenom mestečku, ale vyzerá to, že mestečko má len policajnú stanicu, sirotčinec a pár pustých domov, inak nič, nejakí civilisti, to je úplne zanedbateľné množstvo. A aj tá akcia je len taká, že sa na ňu dá pozerať a krvi je celkom dosť, ale chýba tu čokoľvek zapamätania hodné. Aj tie najslabšie diely s Jovovich mali aspoň pár dobrých akčných scén, ale tu nič. A aj tie masky sú teda dosť zastarané, zombie vyzerajú lepšie aj v televíznych seriáloch a mutanti tiež sklamú, je ich málo a vyzerajú strašne, hlavne ten posledný. Aj prvý filmový diel mal lepšie efekty a to je rozdiel dvoch dekád. Ale film aspoň zachraňuje sympatické obsadenie. Na nikom mi nijak zvlášť nezáležalo, ale aspoň sú prakticky všetci členovia policajnej stanice, nie len nejaká partia nudných pubertiakov a podobne a vedie ich Kaya Scodelario, ktorú by som uvítal aj vo viac podobných úlohách. Ale celkovo mi tu hlavné postavy prišli sympatické. Režijne to pôsobí skôr ako videofilm, čakal by som trochu viac, ale nie je to až taká katastrofa. Takže na ten slabý priemer mi to stačí, je to môj obľúbený žáner, nenudil som sa a postavy ma bavili, ale dúfal som v čosi lepšie. Nevidím dôvod si to ešte niekedy pozrieť, na rozdiel od asi ľubovoľného dielu filmovej alebo animovanej série. 52% ()

*CARNIFEX*

Tie “jednotky” tu, či “odpady”, tak to je čistá, neobjektívna ostuda. Nový Resident sa nevyhol dementným pasážam, kedy sa postavy správajú ako absolútni retardi, no stále lepšie takéto miestami solídne atmosférické béčko so zombie (KONEČNE!), ako tie posledné epizódy s plochou Milou, kde sa len strieľalo jak u kokotov na dvore bez toho, aby samotný snímok splnil žánrové prvky. Po dejovej stránke sa tvorcovia až na pár odbočiek či vlastných nápadov všemožne snažia držať príbehu samotnej hry, pričom prostredie ako také, je konečne kurva UZAVRETÉ! Nikto nie je zvedavý na nejaké pobehovanie po pojebaných uliciach v Malackách či Rači. Vytknúť by sa možno dalo pár prevedení masiek, no celkovo sa samotný snímok po 20-25 minútach slušne rozbehne a mastí v jednom tempe až do úplného konca. Ja neviem kto z tých, čo tento film hodnotili reálne hrali hru z 97’ či posledné remake jednotky a dvojky, no mne osobne “Raccoon City” rozhodne nepríde ako prepadák na úrovni 50%. Keď si fakt spomeniem na pokračovania od štvorky po tento posledný výtvor, tak toto je na Oscara. Ja osobne som veľmi spokojný a čo tvrdia zlé jazyky bez štipky objektivity - to mám z celého ❤️ na kokote. Zapnite si hru vy dementi a potom tu môžete písať tie vaše pičoviny. Keby sa do deja doplnila nejaká forma prekážok v podobe hádanok, ako to je v samotnej hre, najebem plný počet. No a posledná vec. Ak sa niekomu náhodou nepozdáva herecké obsadenie, tak Vám všetkým mile rád pripomeniem, že v posledných častiach hral extrémne slizký, nesympatický, umelý metrosexuál Shawn Roberts, ktorý by si zaslúžil akurát tak anál na sucho v nejakom gay porne, a nie hrať v horore. Čiže toto je pre mňa rozhodne väčší posun vpred, ako to, čo bol divák nútený sledovať v pokračovaniach od štvorky. ()

DJ Lonely

Béčko jak blázen, samozřejmě. Ale dobrá kamera, naprosto výbornej soundtrack (tam je vinyl must to buy), fajn triky (ok, digitální oheň sucks, ale co už) a v rámci žánru solidní herecký výkony. Příjemně překvapilo, že je to oproti ostatním dílům série rozhodně spíš horror, než akční jízda. Za mě naprosto spokojených 60% a určitě to někdy za pár let rád protočím na placce doma. ()

MM_Ramone

Mestečko Raccoon City, sídlo nadnárodnej farmaceutickej firmy Umbrella Corporation, poznám veľmi dobre. Prvý krát som sa zakrádal jeho ulicami pred mnohými rokmi, keď som bol náruživým hráčom survival horrorovej hry Resident Evil na Play Station. Neskôr som sa stal aj fanúšikom rovnomennej filmovej série, kde hlavnú úlohu stvárnila herečka Milla Jovovich. Tešil som sa na každý nový diel. Potom som si dal nejaký čas s Resident Evil prestávku. Až ma znova do Raccoon City zaviedol anglický režisér Johannes Roberts, ktorý v roku 2021 natočil v americko-nemeckej koprodukcii snímok "Resident Evil: Welcome to Raccoon City". S radosťou som toto jeho pozvanie prijal. A neoľutoval som to. Bola to svižná, akčná, temná, zombie noc. Celé to má taký akýsi komorný béčkový feeling, ktorý mi však v tomto prípade plne vyhovoval. Ja som si tento návrat do Raccoon City celkom fajn užil. *** ()

• Na začátku filmu se Jill (Hannah John-Kamen) ptá, zda je horší smrt nechat se spolknout obřím hadem, či sežrat velkým bílým žralokem. Jde o odkaz na první hru, ve které se objevují jak obří had, tak žraloci. (NiWi)
  • Resident Evil: Racoon City adaptuje první dva herní díly „Resident Evil“ (1996) a „Resident Evil 2“ (1998). (S.U.E.S.)
  • Premiéra Resident Evil: Racoon City stejně jako vydání herního dílu „Resident Evil: Village“ (2021) koliduje s 25. výročím herní série Resident Evil, jejíž původní první díl vyšel v roce 1996 na Playstation 1 a PC. (S.U.E.S.)

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (více)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (více)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)