28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Dever

Soundtrack John Murphy: 1. The Beginning [2:56] ,2. Rage [1:22] ,3. The Church [1:17] ,4. Jim's Parents (Abide With Me) [2:29] ,5. Then There Were 2 [0:42] ,6. Tower Block [1:26] ,7. Taxi (Ave Maria) [2:09] ,8. The Tunnel [1:40] ,9. AM 180 - Grandaddy [3:20] ,10. An Ending (Acent) - Brian Eno [4:18] ,11. No More Films [0:48] ,12. Jim's Dream [0:40] ,13. In Paradisum [2:12] ,14. Frank's Death-Soldiers [2:39] ,15. 'I Promised Them Women' [1:24] ,16. The Search For Jim [2:42] ,17. Red Dresses [0:48] ,18. In The House-In A Heartbeat [4:17] ,19. The End [1:55] ,20. Season Song - Blue States [4:12] ,21. End Credits [1:45] ,22. Season Song [7:39] ,23. Taxi (Ave Maria) [6:16], ()

Gimli

Prvni polovina je vyborna, zameruje se na dusledky epidemie, na to, co dela s nenakazenymi lidmi, na jejich psychiku, ktera je podle me prokreslena velmi dobre. K tomu jeste spise sentinemtalni hudba a mame zadelano na vyborne psychologicke drama s prvky hororu. Bohuzel se tvurcum asi nezdala temer nulova akce, tak si to museli vynahradit druhou polovinou, jez je uplne o necem jinem, a s jedinym zajimavym objevem, ktery se v ni uskutecni, slo divaka seznamit uplne jinak. Takze druha pulka je nesmyslna akcni slatanina borici vse, co prvni pule pracne vybudovala. Tohle me vazne mrzi :-( ()

Kaka

Film který objevil Cilliana Murphyho. Herce s vyjimečným tónem hlasu, charizmatem na rozdávání a bravurně zahranými dost často "alternativními" charaktery ve filmech různých žánrů - např. 28 Days Later, tedy zkratkovitá, syrová podívaná v neuvěřitelně zrnitém a autentickém provedení, která sedne jen vybrané hrstce fajnšmekrů. ()

EdaS

28 Days Later jsem před léty odzíval jako nenápaditý mix Dne trifidů a Romerových zombíků. Po nadšeném zhlédnutí Sunshine jsem se k Boyleovu staršímu dílku vrátil, abych zjistil, že rozhodně není špatné, a co mu chybí v originalitě dohání působivou prací s digitální kamerou, herci (Cillian Murphy má oči šílence, to mi nikdo nevymluví) a hudbou. Jinak řečeno na pokračování 28 Weeks Later se začínám docela těšit. ()

Lima

Předně jsem se divil, že by se Boyle pouštěl do něčeho takového, jako je "zombie" (respektive zde "nakažení") horor. Ale jako takový jsem ho ze začátku chápal a proto se podivoval nad nevhodně zakomponovanými scénami, pro tenhle žánr se nehodící. I nezvyklý hudební doprovod dával tušit, že tady něco nehraje. A od druhé půle jsem měl jasno. Boyle se na pozadí boje o přežití snaží zobrazit chování lidí v mezní situaci, kdy mají na výběr, jestli si v sobě zachovají kouska lidskosti, anebo v nich převáží pudová touha za každou cenu přežít, i za cenu ublížení jiným. A Boyle opravdu lidem nevystavil to nejlepší vysvědčení. Jeden z vojáků ve filmu říká "Lidé se zabíjeli předtím a budou se zabíjet i potom." V tomhle se věru od těch "nakažených" moc neliší. Samotní "nakažení" pak hodně připomínají agresivní běhavé zombíky ze Snyderova remaku a občas dokážou přivodit pár ´infarktových situací´. ()

• Podoba "zuřivého viru" šířeného "zombíky" (tzv. rage virus) vycházela především z poznatků o ebole, hemoragické horečce přenášené krví, která vede k vyrážkám, zarudnutí očí, vnitřnímu i vnějšímu krvácení a selhávání orgánů. (HellFire)
  • Christopher Eccleston (major West) a ostatní "vojáci" z filmu absolvovali třídenní tréninkový program se skutečnými vojáky, kteří jim pomohli k větší sebedůvěře. (HellFire)

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení