Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

Lucasion

Johnny Depp jako ustrašený taťík, co je ve špatný čas na špatném místě. Unesou mu dceru a chudák Depp dostane úkol zabít jednu osobu. Když ne, umře jeho dcera. Jako drama to je dobré. Film je napínavý, ale bohužel trošku předvídatelný. Je to škoda. Nápad je totiž originální a Depp je skvělý herec. Působí i v této roli dobře. Průměrný snímek s dobře vymyšlenou zápletkou, ale trošku pokulhávající v jeho zpracování. Film kromě herce a nápadu vám ničím nezaujme. ( 56 procent ) ()

Petrus1

Tento film jsem už kdysi viděla, ale úplně jsem zapomněla, že existuje. A to by se mě, jako skalní Deppově obdivovatelce, stávat nemělo. Sice jsem si říkala, že budu filmy s Džoníkem hodnotit vždycky vysoko ať se děje, co chce, ale po zralé úvaze od toho musím odstoupit, protože by to nebylo spravedlivé (hlavně, když se mi ten film nevryl vůbec do paměti, že). Johnny tady nemá skoro žádný prostor, aby se mohl herecky vytáhnout a tak si myslím, že ho místy „poráží“ i Walken, teda tady pěkně nechutnej slizoun. Já je mám ráda oba, ale příště se raději podívám na Ospalou díru, tam jim to padne mnohem víc. Jo a herečku jménem Roma Maffia sice neznám, ale to jméno jí fakt závidím! Asi si brzo zajdu na matriku :-) ()

castor

Má úplně jiné starosti. Finanční poradce Johnny Depp by měl truchlit, navíc na výchovu dcerky teď bude sám. Zrovna spolu vlakem dorazili do Los Angeles a stane se něco stejně děsivého jako čerstvá smrt manželky a matky šestileté Lynn. Na nádraží si ho totiž „náhodně“ vyhlédnou dva agenti, dotáhnou do auta a sdělí mu, že holčičku zabijí, pokud on nezavraždí kalifornskou guvernérku. Ano, o policajty nejde, s „úkolem“ to ti dva ale myslí naprosto vážně. Dostane revolver, fotografii oběti a několik desítek minut času. Jednoho z dvojice má furt za zadkem, sleduje každý jeho krok, přitom netuší, co má dělat, protože vinu ponese v obou případech. A brzy pochopíme, že v tom celém jede mnohem víc lidí... Tvůrci nás opakovaně ujišťují, že se to celé odehrává v reálném čase a že sledujeme důmyslnou hru. Jenže nesledujeme. Už jen fakt, že smrt guvernérky si podle všeho (v souvislosti s tím, kdo všechno O TOM ví) přeje snad polovina Kalifornie, ale hlavní strůjci stejně čekají na obyčejného kravaťáka z vlakového nádraží. Každopádně slušný námět i Christopher Walken, který se vždy (kuriózně) ve vteřině objeví. A co si budeme, vidět to v onom roce 1995, myslím, že by napětím v kině skoro i žárovka praskla. Škoda, že těch nedotažeností a logických chyb tvůrci povolili až moc. ()

swed

Johnny Depp a Christopher Walken v béčkovém thrilleru, kde absenci logiky nahrazuje svižná režie. V lecčems by se dal film dokonce označit za Hitchcockovský - Nevinný muž je tu dílem náhody zapleten do smrtící hry. Práce s reálným časem je také zajímavá, ale uvěřitelnost toho celého pokulhává. 6/10 ()

Phobia

Jů, Johnny Depp a charismatický skorovždypadouch Christopher Walken, no to musí být skvělý film! A víte co? Nemusí a bohužel není... Právě u tohohle "thrilleru" jsem nějakých 14-15 let zpátky objevila pojem "klišé" v jeho plném významu: scénář je průhlednější než čiré sklo a předvídatelnější než působení gravitace. Tolik jsem si přála, aby mě film překvapil a agent/hajzl Walken cukrouška Deppa ve finále přečůral... hovno, hovno, zlatá rybko! No nic, "Nick of Time" jsem viděla jednou jako teenager, dodnes si pamatuju to zklamání z nenápaditosti děje a znovu se na tenhle rádoby thriller dívat nehodlám - leda bych chtěla spáchat sebevraždu nudou, ale jsou jistě i méně mučivé způsoby, jak odejít z tohoto světa. 39% ()

• Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)
  • Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)