Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

Chrustyn

Klasické téma "zabij nebo bude zabit někdo z tvých blízkých" avšak tentokrát ve velice slabém provedení. John Badham byl ve své době zkušený řemeslník, který zvládal jak skvělou akci tak i napětí avšak tentokrát to moc nezvládl a film spíše nudí a napětí nebo akce je zde minimum. Navíc ve filmu bylo mnoho nepravděpodobných situací (takřka každý byl v akci zapletený a všichni byli proti hlavnímu hrdinovi) a hlavní padouch v podání Christophera Walkena byl vždy a všude. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,175,346Tržby Celosvetovo $9,700,000║ Tak slušná dávka napätia tomu fakt nechýba ale vyváženosť vážnych scén s tými voľnejšími zbytočne kazí dojem, plus Christopher Walken ako neustáli tieň objavujúci sa na každom mieste kde utrápení tatko Johnny Deep stúpi, je až trošku moc prehnaní. Je to škoda ale príbeh by nebol zlý ale je tam neskutočná kolísavosť medzi vážnym poňatím a takým uvoľnenejším, kde chýba skutočný nadhľad, prehnanosť súvisí aj v sprisahaní absolútne celej ochranky voči ministerke a k tomu hlavne záver bol dosť uletení až bláznivo poňatí. Pozerá sa to celkom dobre, dej je stále v dobrom tempe ale konečný výsledok aj vďaka slušnému obsadeniu dosiahne len priemernej úrovne, skúsenejší režisér by z toho vyžmýkal viac a aj preto ten poslabší komerčný ohlas. A nečudo že režisér John Badham prischol len pri seriálovej tvorbe, proste každý nemá na Áčkovu ligu. /60%/ ()

choze

Průměrný hitchcockovský thriller o obyčejném muži, který je zatažen do vražedného spiknutí a stává se štvancem, kteréžto schéma je zvláštněno tím, že se děj odehrává v reálném čase. Jakousi atmosféru to díky kameře a hudbě má, ale scénář je průměrný a jak je plán atentátníků jednoduchý, tak je blbý. I když padouši drží hrdinu od začátku za koule, ten se je celou dobu snaží ochcat a sledovat Walkena, který měl zřejmě působit zlověstně, jak zoufale pobíhá okolo a na poslední chvíli to hasí, je až komický. Kdyby dal hrdinovi štěnici, bylo by to vyřešený. Ale ano - 24 hodin se Sutherlandem tomuhle filmu dluží hodně. ()

agathon

Hitchcockovsky neproniknutelně vystavěná past, z níž pro hrdinu není zdánlivě východiska, je originální hlavně v práci s reálným časem a dobře cítěným prostorem hotelu, v němž se prakticky celý děj odehrává. Zajímavé je kamerové pojetí s asymetrickým záběrováním a pokřivenými rakurzy. Průměrné naopak herecké výkony a "dramatická" hudba. Film ale naštěstí netrpí přehnanou délkou a jako chu´tovka před usnutím se mě to bavilo (i přes otravně rutinní dabing). ()

Petrus1

Tento film jsem už kdysi viděla, ale úplně jsem zapomněla, že existuje. A to by se mě, jako skalní Deppově obdivovatelce, stávat nemělo. Sice jsem si říkala, že budu filmy s Džoníkem hodnotit vždycky vysoko ať se děje, co chce, ale po zralé úvaze od toho musím odstoupit, protože by to nebylo spravedlivé (hlavně, když se mi ten film nevryl vůbec do paměti, že). Johnny tady nemá skoro žádný prostor, aby se mohl herecky vytáhnout a tak si myslím, že ho místy „poráží“ i Walken, teda tady pěkně nechutnej slizoun. Já je mám ráda oba, ale příště se raději podívám na Ospalou díru, tam jim to padne mnohem víc. Jo a herečku jménem Roma Maffia sice neznám, ale to jméno jí fakt závidím! Asi si brzo zajdu na matriku :-) ()

• Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)
  • Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)