Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat. (Falcon)

Autogram

Nenápadný film, ktorý chcel priniesť veľkú myšlienku, no nepodarilo sa mu to úplne. Tak aspoň tú menšiu o problematickosti stlačenia červeného tlačidla. Na druhej strane vizuálne je film pekný, Praha je fotogenická, Veronika tiež, len mi nešla do hlavy Fialová úplne oblečená aj v posteli. ()

venca163

Byl jsem obrovsky překvapenej, že tohle má tady tak slabý hodnocení. Zase je dobrý nejenom co, ale hlavně jak. Zelenka tu prostě neni trapnej exot, ačkoliv to tak pro mnohý vyznělo. PS: Jen nechápu, proč musel Mádl trénovat šišlání Kata, kterej byl pro roli taky zvažovanej. To nemá logiku...a bylo to dost rušivý =). (85%) ()

netahlo odpad!

Zelenkovi definitivne jeblo a dal se na politickou agitku. Neuveritelna sracka, vubec nechapu co jsem to prave videl. Postava Hadka, to byl kolosalni curak! ()

Soweek

Od tri Zelenka, Mádl, Hádek jsem čekal velké věci, kort po přečtení některých zdejších recenzí, ale prostě nemohu jinak, tohle byla obyčejná blbost. Žádný přesah v tom nevidím, nejsem si ani jist, jestli tam měl být. Příběh se snaží být dospělý a politický, ale je zpracován vyloženě špatně a směšně a shazuje to celou pointu filmu. ()

Maynard.

už to vypadalo, že i na Zelenku dolehla krize středního věku. Ale tímhle filmem si to u mě o dost vylepšil. Poslední 3 jeho filmy za mě nic moc, ale tenhle má co nabídnout. Hádek je vynikající herec, o tom nemůže nikdo pochybovat. Ale kdo mě jako fakt překvapil, tak byl Mádl. Tohodle týpka sem nikdy pořádně nemusel a nerespektoval. Ale tady mi dokázal, že mu to fakt jde a že i z něho vyrost perfektní herec.Dějově je to hodně dobrý a hodně promyšlený. Jen sem si občas říkal, že ten Hádek je fakt prdlej, když má u sebe v bytu "nadrženou" holčinu, ale von místo "toho" ji vysvětluje, jak je to s amíkama a jejich spiknutím :o). KOnec famózní. Ješte se na to rozhodně mrknu... ()

JamesSi

Buddy-dron-navigátor movie, který reflektuje, jak zmatečnost doby, snahu něco dokázat, ukázat světu, že na to máme, pomstít se vyloženým hajzlům (What a Dick) a najít tu neurčitou spravedlnost, jestli existuje. O to smutnější je, že film fakt klopítne těsně před finišem. Selhání hrdiny, podivně rychlé utnutí a hned titulky. Sakra, jako by tam na konci chyběl ještě jeden obraz. Fakt kdyby tam dodali ještě skutečné doznění - ne jen posprodukčně dodaný záběr a voiceover z rádia, tak by to bylo super. Asi jako začátek konverzace fajn, ale konec filmu to moc není. Díky amíkům za tu válečnou mašinu, fíky za film a jdu si na startovači předobjednat cdčko o Zemanovi. Viva la revolution, excuse my french. ()

Devadesát Dva

Taxikář... Modelář. Čekal jsem dlouho. Od Zelenkova posledního (a asi i nejslabšího) filmu to je koneckonců pět let, i když mezitím pracoval na seriálech, z nichž jsem si náramně užil Dabing Street, ke kterému jsem se ale dostal až letos. A taky jsem nechtěl tohle zrovna srovnávat se Scorseseho klasikou, ale ten archetyp hrdiny, který se rozhodně jít na konci sám proti všem se v tom snímku odráží asi nejjasněji.Takže: Drony. Současnost. Hádek a Mádl hrají svoje, Hádek standartně víc sebe a Mádl tentokrát víc metodicky. Co do stuktury je ten film už trošku ohranější koncept, ale o čem přesně je a že nese tak trochu autorský rukopis ho odlišuje, navíc se mi hrozně líbil konec, otevřený, krvácející, když si dosadíte, co a kdo a proč je označen za teroristu, jaký příběh se skutečně skrývá za lidmi, kteří jdou za extrémním řešením - někdy jde o extrémní pravdu. A navíc se mi to samo o sobě prostě líbilo. U Zelenky jsem sice nikdy nesáhl po pěti hvězdách, ale současně jsem taky nikdy pod čtyři nešel, což jen svědčí o jeho stabilní filmařské kvalitě. A ta špetka černého humoru. "Plešáku neboj. Tohle je můj kamarád. Ty zkažený zuby má kvůli doktorovi. Vozářil koule jeho tátovi." Achjo, jak já jsem rád, že jsou filmaři, jako tihle, že sem tam někdo natočí něco, co není jen mainstreamová nuda. ()

Lukoboss

Ten film je celej tak neskutečně zvláštní, že vůbec nevím, jak to v sobě přelouskat. Na jednu stranu neotřelej pohled na současnost s přesahem až k jakýmusi "českýmu terorismu", na druhé straně pak hrozně moc informací a odkazů a taky položených otázek bez odpovědí. Ty jsou na divákovi... Kamera a využití dronů je tady na jedničku, o tom není pochyb, horší je to ale se scénářem, kam se naházelo všechno, co zrovna letělo kolem. Kritika české vlády a prezidenta, kritika USA (i když zpětně - odkaz na Bushovu éru), celkově kritika dnešních hodnot, kde jde hlavně o prachy a slávu. Ale celý je to z pohledu dvou naprostých podivínů (Hádek tradičně výbornej, u Mádla jsem tajně doufal, že s tím šišláním přestal po té pitomé roli čerta). Jako celek to moc nepůsobí, spíš je to sled různých událostí, který mezi sebou nesouvisí, objevujou se postavy, který vůbec nejsou pro film a příběh důležitý. Jsem rád, že zkoušíme nový věci, thrillery u nás nehrajou prim, ale pořád je ještě co zlepšovat. P.S.: Převážně ruský písničky do soundtracku byl záměr? ()

bari68

Ako sme už na Zelenku zvyknutí, tak znovu je to z jeho rukopisu patrné, že natočil niečo iné. Z jednej strany vďaka za neotrelú látku, z druhej sa treba dobre nastaviť na rovnaký akord. Každopádne baviť vás to bude, príbeh ubieha sám a dobre sa naň pozerá. 3,5* ()

klukluka

Kluka z Prahy ze všeho na světě trápí nejvíc to, že před dvaceti lety vtrhla Bushova administrativa do Iráku pod smyšlenou záminkou. Tedy něco, co už všichni dávno přijali jako holý fakt a za co dostává Bush celých těch dvacet let za uši. Spatřuje v tom tématu někdo odvahu? Já osobně ne, ale jsem rád, že se všichni čeští filmaři nespokojí jen s myšlenkama na to, koho a kde by ještě mohl přefiknout Jirka Langmajer, aby to bylo aspoň trochu jiný, než v posledních deseti filmech na toto téma. Mně osobně by se víc líbilo, kdyby kluci zúčtovali s tím komunistickým soudcem, co se chystal po třiceti letech demokracie kandidovat na prezidenta. Zelenka má ale pocit, že i takovej Kato by mu kvůli prachům dokázal odpustit, že mu kdysi poslal tátu do uranovejch dolů. Tak to je potom těžký... Proč toho Kata vůbec nehrál sám Kato? To jsem vlastně nepochopil..? Snad abychom viděli, jak umí Kata zahrát Jirka Mádl. A ty alibistický, opatrný kecy- to byl originál Kato, nebo ta filmová postava? Bejt Katem, tohle by se mi nelíbilo. Mně- Michalovi- se nelíbilo hlavně to, jak suše Petr Zelenka pojal scénu s atentátem. Nekoukali jsme na to skoro dvě hodiny hlavně kvůli ní? A pak pffff...dostala stejnou váhu jako všechna ta zbylá vata. ()

Wally

Zajímavý film. Začátek takový zvláštní, pak skoro celý film docela super a konec lehce přitažený za vlasy. Jak ho moc nemusím, tak Mádl mne tady překvapil...na jazyk si šlape normálně, ale tady ještě přidal a hned to byl dobrý herecký výkon... a k tomu ten rap 👍😊 ()

Stružák

Po dlouhý době jsem v českým prostředí narazil na docela slušný a poctivý filmový řemeslo. Ano, jsou tam chybky a ano, někdy to je až trošku přitažený za vlasy. Ale jako výsledek film působí docela hloubavě a obzvlášť od Mádla je poměrně precizně zahranej. Tenhle kousek může dobře fungovat i při dalším shlédnutí. ()

SpaceOdyseus

Strasne ocenuju temata, do kterych se Zelenka pousti. Tady mi to ale obcas harpovalo v dialogach, tempu, nebo v konci, ktery vyzni celkem do stracena. ()

cmenda

Tohle je vyloženě zklamání ,přitom se tam sešla parta bezva heců ale nějakým způsobem se jim dílo prostě nepovedlo. ()

Disease

Další "tradiční" Zelenka. I ty vážné věci tu fungují dobře a dávají podnět k zamyšlení. Vynikající Jiří Mádl. ()

mira007 odpad!

Kryštof Hádek jako bojovník proti nespravedlnosti světa pomocí dronů. Scénář filmu psal snad nějaký bojovník proti globalizaci z dob zasedání MMF v Praze v roce 2000. Režisér Zelenka do filmu otiskl veškerou svou frustraci z politického vývoje ( "všechno to tu ovládají ty samé propojené struktury bububu") a z některých politiků ( sbírka na atentát na Zemana celkem trapárna ) a vrcholem je ústřední téma George W. Bush a Irák, což je něco, co dneska krom zarytých antiamerikanistů, nikoho lautr vůbec nezajímá. Možná by tohle všechno nevadilo, kdyby ten film měl nějakou šťávu, ale mne unavovalo i na to koukat a to nemluvím o tom konci. Dal bych jednu hvězdu za zajímavé téma dronů, relativně dobrou technickou stránku a výkon Hádka. Ale já dám odpad za odpornej džouk, že teroristi v Paříži měli místo lidí zabíjet Bushovu administrativu, jako kdyby ve vidění světa těch fanatiků byla Amerika ten jedinej problém. Já žiju s tím, že v představě vidění světa jsme problémem všichni pro tyhle islamistický magory a nějakej přiblblej frustrovanej anarchista Zelenka si může namlouvat, že za to můžou Američani. PS: Film, který mne nebavil, ale pokaždé když promluvil šišlající Mádl tak mne vyloženě ten film iritoval. ()

ArthasKarfa

Film, který má opravdu velmi podařenou zápletku, je plný soudobých problémů a sraček a zároveň má jakýsi přesah mimo náš prostor a čas. Kryštof Hádek opět ukázal jaké role mu jdou a tento film snad nezapadne v temné době digitálního smogu. ()

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán