Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

veverysiak

Nie je to žiadna klasika, na krimošku je to málo akčné, na psycho dosť rýchle, príbeh je zaujímavý, ale film stojí na réžii a hereckých koncertoch, nenápadná ale o to silnejšia vec, takže 90%. ()

alica009

je tam sean penn. tomu patria vsetky tri hviezdy. je to paradny herec, fakt. rozmyslam, ze si znovu pustim u-turn. inak v ostatnom dost bieda. dlhe, rozvlacne, malo napinave, predvidatelne. ale tak sean penn je v kazdej druhej scene, takze pozriet sa to da :) ()

rytir1

Na kŕiminálku trochu slabší, na psychologické drama výborné. Stačilo by vylepšit scénář a zařadilo by se to jistě k top kriminálkám jako Sedm apod. Nicméně výkony Seana Penna a Timma Robbinse stojí za to, stejně jako režie Clinta Eastwooda. Tenhle chlápek prostě točit umí a marně mu můžeme odebírat hvězdy za málo nového přínosu pro film či příliš snahy. Je fakt, že když jsem to viděl prvně, z legrace jsem si řekl, že tady může být vrah jedině ten němej. A bum, fakt byl:-D. Ale Clint prostě umí a tenhle film jeho práci jen potvrzuje. ()

Evbad

Hvězdná sestava natočila opravdu zajímý film. Prostředí nevlídné čtvrti, kde jako by se zastvail čas, ztráta dítěte, přízraky vlastní minulosti a setkání kamarádů po letech, které nedopadne dobře. Skvělý Tim Robbins. ()

E.T.Martin

Znepokojivé drama o tajemných a temných řekách protékajících lidským vědomím. Eastwood je ukázněný režisér, takřka minimalistický, nepotřebuje akční scény ani oslnivé obrazy, aby diváka navzdory až rozvláčnému tempu vyprávění vtáhl a okouzlil. Veškerá síla spočívá v příběhu a v perfektním vykreslení postav. To by se mu samozřejmě nepodařilo tak dobře, kdyby mu v tom nepomáhaly vynikající herecké výkony všech hlavních i většiny vedlejších hrdinů. *** Kromě lidského příběhu, který vychází z umného proplétání krimi a dramatu, lze film vnímat také jako obraz duše bílé Ameriky - země, která vyrostla na tvrdém sebeprosazování vlastních zájmů, k čemuž samozřejmě patří i vraždy a zabíjení, a obraz toho, jak tyto kořeny dodnes ovlivňují postoje a život dnešních obyčejných Američanů. ()

dusa77

Opět dokonalý Clint Eastwood za kamerou ,fakt zírám.... k tomu neuvěřitelné herectví Seana Penna a máme vynikající drama, kterému bych při předávání oscarů dal zatraceně hlas ! No, Clint si to rok později vynahradil :) 100% ()

Kozlowski8

Jimmy, Sean a Dave jsou přátelé z dětských let. Po dlouhé době je osud opět svede dohromady. Není to však příjemné setkání. Jimmyho dceru někdo zavraždil, Sean jako policista vraždu vyšetřuje a Dave patří mezi podezřelé...Spíše psychologické drama než krimi, které je postaveno na výtečném scénáři, dobře napsaných postavách a především jejich bravurním ztvárnění. Tolik skvěle zahraných rolí v jednom filmu se často nevidí. Penn a Robbins oscary získali, Marcia Gay Harden byla nominována a ani Bacon, Fishburne a Laura Linney nezůstali svými hereckými výkony o nic pozadu. Toto vše pod režisérskou taktovkou Clinta Eastwooda, která odvedl opět skvělou práci. Malými, avšak vcelku bezvýznamnými mínusy filmu jsou částečně dopředu čitelný děj, mysteriózní úlety Robbinsovy postavy a zbytečné pasáže s "mlčícími telefonáty" Kevina Bacona. 85%. ()

Vendys958

Brilatní psychologické krimi, režírované s opravdovou lehkostí a citem. Clint fakt umí. A geniální je i jeho čich na výběr herců. ()

MatZ

Ak by tento film skončil momentom, v ktorom Jimmy odchádza ulicou s fľaškou v ruke a Sean nasadá do auta, tak to ešte v pohode zoberiem a filmu dám **** bez mihnutia oka. Solídne krimi s perfektnými hereckými výkonmi, čo dodať. Že niektoré veci zmyslu moc nepobrali, to som ešte prekúsol. Ale ten záver? No, možno som to len nepochopil. Furt som tak nejak čakal, že sa tam zjaví banda policajtov a zatkne, koho má. Ostalo len pri geste, ktoré mi teda takéto výustenie situácie veľmi nenaznačovalo. Postavy sa počas celého filmu chovali trochu nekonzistentne, ale toto už bolo priveľa. Ale hej, oplatí sa to vidieť. ()

Pateyl

Opravdu nevím, co tady dřív vychválit. Jestli předhánění se herců v podání, řekl bych nejlepších hereckých výkonů, nebo perfektní příběh, nebo skvělou hudbu. Jedna z nejlepších osobnostních proměn zde proběhne u Penna, Ze začátku se zdá jako hodný tatínek své dcery a každý mu to uvěří. Ale změna v drsného nekompromisního mafiána je fakt skvělá. ()

brasek

Nebyť skvelých hereckých výkonov protagonistov, tak je to len ďalší brak neherca a nerežiséra Eastwooda. Snímok má ďaleko od dobrej a kvalitnej drámy a že mysteriózny thriller? Ale kdeže... Snímok je pozerateľný, neruší... ale za všetko môžu tvorcovia ďakovať hereckým výkonom. ()

unclejack

Pre plné docenenie filmu je asi treba mať rád Clinta Eastwooda a jeho ponurú atmosféru s minimom hudby. Výkony Seana Penna , Tima Robbinsa a Laurenca Fishburna boli sympatické a nie je prečo pochybovať o ich obsadení. Scenár bol inteligentný za čo môže určite aj predloha ale až Eastwoodova réžia doviedla film na hranicu emočnej dokonalosti. ()

blekekeke

Tajemně to začíná, tajemně to končí, tajemný je celý příběh. Lidé v situaci, která by nenechala nikoho chladným. Krimi se vším všudy. PS: Vadou bylo volání mladých lidí na 911 "oni chtějí JEJÍ jméno" To mi od začátku nesedělo, jen mi uniklo, kdo se tam z mladejch motal. Teď už to vím ... ()

gezper

Ale jo, ujde to, a to především herecké výkony - vyzdvihnu Tima Robbinsna, a dále díky dobré (skoro až temné) atmosféře. Scénář se tváří sice hodně tajemně, ovšem postupem času to zas taková mystery pecka není, leccos se dá minimálně od půlky s velkou jistotou odtušit. I tak to člověka, nejen díky Clintově režii, docela chytne a sleduje to co síly stačí. Jedna uštěpačná: chápu, že každý z trojice musel mít nějaký škraloup, a tak Kevin Bacon vyfasoval podivnou mlčící manželku na drátě, které občas "zavolá", ovšem jinak se o ní nic nedozvíme. Keve, to už ti mohli rovnou dát vypelichaného plyšáka pod polštář, vyšlo by to nastejno. [70%] ()

fafejt001

PRO MNE VÝBORNÉ . OPRAVDU JO . CLINT SE NEMUSÍ ANI MOC SNAŽIT A JE TO TÉMĚŘ VŽDY VELMI DOBRÉ . JAKO TADY . SILNÝ PŘÍBĚH , ()

LeePriest

Největší plus vidím v hereckých výkonech, představitelé zde odvedli kus pořádné profesionální práce. Velmi zdařilá je také atmosféra filmu, a to prakticky pořád, od začátku až do konce. Naopak nejvíc mě rozesmutnil osud Davea v závěru filmu. Ta hnusná příhoda z dětství ho chudáka citelně poznamenala, a ještě mu autoři připravili takový konec. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)