Reklama

Reklama

Odsouzeni zemřít

  • Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (220)

ilemas 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně hloupé a ani se nechce věřit, že je to podle skutečné události. Tolik nesmyslů v jednom filmu.Pozor,kdo neviděl,ať dále nečte. Nejvíc mně pobavilo jak šel hledat ztracený nůž nebo proč nahoru nelezla nejlehčí žena. Jak slabá a vysílená žena dostala na loď těžkého utopeného borce? A vůbec ten nesmyslný konec. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Všechno už zde padlo, v obsahu i komentech je vyzrazena základní dějová linie i pointa... Geniální je na tom ta jednoduchost. Parta rozjuchané omladiny při cestě po moři v euforii naskáče z jachty do vody. Když je prvním zima a chtějí z vody, zjistí, že nikde není žebřík. Kluzké šikmé boky elegantní lodi jsou bez výstupků a paluba mimo dosah plavců ve vodě.... Úplně jsem cítil tu beznaděj, únavu i chlad z vody... Jste v moři, u moderní jachty s rádiem, mobilama, jídlem a pitím a přitom vám hodně drsně hrozí dehydratace a utonutí... Celkem by mne zajímal ten skutečný příběh podle nějž to bylo natočeno... Koukat se na to dá už jen kvůli půvabné Susan May Pratt... Na více než dva záchrané kruhy to však není. * * ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Sice jsem se nenudil, ale už dlouho jsem neviděl film, jehož postavy by byly tak ne-u-vě-ři-tel-ní IDIOTI !! Bylo jich tam šest, proboha, to by pět z nich nedokázalo pozvednout jednu z dívek tak, aby dosáhla na palubu?? Proč se o to aspoň nepokusili? A když už si udělali lano z plavek, tak proč nepodpírali toho, kdo po něm šplhal, aby snížili jeho hmotnost? Není trauma z dětství to největší klišé na světě? Opravdu bylo nutné zabíjet se nožem? A proč sakra ta dívka, která se nakonec dostane nahoru, má na sobě spodní prádlo??? Neměla ho náhodou předtím věnovat na výrobu lana? A kdo vlastně na konci umřel? Proč ten rybář na palubě nikoho neviděl? A co se stalo s tou holkou, která plavala k pobřeží? Otázky, samé otázky... ()

castor 

všechny recenze uživatele

První Open Water z roku 2003 bylo DOCELA příjemným překvapením. Nepřímý nástupce nám nabízí rozjařené páry, jenž uprostřed taneční juchandy na luxusní jachtě naskáčou do vody, aniž by si spustily žebřík, po kterém je snadná cesta zpět na palubu. Stát se to může!! A mrazivě to působí!! Právě paluba je zdánlivě na dosah, ale co teď s tím? Logicky smýšlející člověk by během prvních deseti minut dané situace přišel na celou škálu možností, jak se alespoň pokusit dostat zpátky na loď. Jenže naše banda výletníků na to potřebuje půl dne a ještě k tomu se dokáže slušně pohádat, vzájemně pobodat (bezpochyby nejabsurdnější část celého vyprávění) a nesystematicky rozhodovat. Řetěz z plavek by HNED napadl i desetileté dítě, přičemž ani to by tam rozhodně nepouštělo devadesáti kilového chlapa, ale nějakou ze slečen a ještě ji podepíral, aby snížil její hmotnost. Což šlo udělat už dávno. A stačila by osa dva chlapi – jejich ramena – holka na ně a šup. Dramatická situace je tak prostá, až to bije do očí, přesto se britsko-německý štáb nepokouší o NĚCO nového. O žádný umný tah se tu nikdo nesnaží, oproti jedničce jde o čistokrevnou zábavu (nejednoznačný první díl se utápěl v ručních roztřesených záběrech) překvapivě bez žraloků, obohacenou o vděčnou nálepku „založeno na skutečných událostech“. V triviálním dialozích je tu navíc neuvěřitelný nával klišé (tklivá hudba, dítě na palubě, Bůh záchranář, traumatické zážitky z dětství, milionář lhářem) a neustále mi v hlavě ležely myšlenky, jak to šlo udělat lépe. A když už nic jiného, tak se v rámci zmiňované „záchranné“ akce svlečou všichni přítomní z plavek, jenže do konce filmu, ač se snažíte sebevíc, žádný pořádný záběr nenajdete!! Což už při tom málu vyloženě naštve!! ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Když jsem si začal přát, aby se už konečně všichni utopili, ať je konec, bylo jasné, že se tenhle film zrovna nepovedl. Podle mne měl vyjít rovnou na DVD, v kině jen vypadá jako ještě větší blbost. Ostatně všech šest herců hraje převážně v TV filmech a seriálech (dítětem a traumatem vybavená hrdinka dokonce i v české Redakci) a jejich výkony tomu odpovídají i tady. Zřejmě rozhodovalo hlavně, zda umějí plavat. Posledním závažím, které stahuje film pod hladinu, je opravdu pitomý konec. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • V rámci přípravy na natáčení trávil Susan May Pratt mnoho času a soláriu a v posilovně, aby byl schopen tak dlouho šlapat vodu. (Jocker94)
  • Na druhém záběru na spící dítě má dítě v puse dudlík, ve třetím ale už zase ne. (Jocker94)
  • Všechny úvodní scény odehrávající se na pevnině (ve filmu označované jako Mexiko) se točily na Maltě. Scéna s klikatou silnicí vedoucí k moři je konkrétně na ostrově Gozo v místě zvaném Dwejra poblíž Saint Lawrence, kde bylo až do roku 2017 Azurové okno – významná maltská přírodní památka, která se během bouře zhroutila a přestala existovat. (haack)

Reklama

Reklama