Gamera kontra Gaos

• Japonsko Daikaijû kûchûsen: Gamera tai Gyaosu (více)
Japonsko, 1967, 86 min

Sopečné výbuchy kolem hory Fudži přilákají do kraje obrovitou želvu Gameru pohybující se vzduchem jako létající talíř. Současně se však dostane na povrch další monstrum, jehož obětmi se stanou vrtulník s průzkumníky a reportér doprovázený vesnickým chlapcem Eičim, kterého Gamera v poslední chvíli zachrání. Vědci zkoumají nové monstrum pojmenované Gaos. Mezitím je vydán příkaz k útoku letectva. (Hans.)

agassi68

Tak toto si pamätám doteraz lebo ako malé decko som to doslova žral. Tú korytnačku som si dlho kreslil a pritom ma kreslenie nikdy nebavilo. Samozrejme po 30 rokoch mam už trošku iné nároky aj vkus :) ()

Martensson35

Další japonská kaiju chuťovka z šedesátek. Hodnoceno objektivně místem, dobou vzniku a troškou nadhledu, takový nadprůměr. Ano vizuální efekty jsou lehce nad úrovní filmů Eda Wooda, a vlastně nic jiného v tom není potřeba hledat. Ale přiznám, že tady je ta "modelařina" větší a vymakanější než třeba v X-Nestvůře. Příběh standartní jako všech podobných, snad s vyjímkou toho, že tentokrát se na stranu lidí nepokrytě postaví obří létající želva na raketový pohon(!) a jinak mezilidská zápletka v pozadí strhující jak ulomenej nehet. Prostě japonský standart doby. Nechtěný komický prvek tohoto z dnešního pohledu "béčka" je největší přidaná hodnota filmu. Ruku na srdce, kolikrát se u dnešních VFX nabušených příšer od srdce zasmějete. Kdo nemá nadhled nebo nostalgického ducha, pro toho to není. Já vim, Zeman by to natočil lépe :-D ()

ER

Na filmu jsem byl asi 3x po sobě. A pak přišla Emmerchova Godzilla, Pacific Rim . A nic z toho mně nepobavilo, jako "moje" želvička. ()

Mykhaluu

Jejda! Tak on si tatík v dobách ponurých nevymýšlel (jak jsem ho někdy podezříval) a snad je i skutečně viděl?!? :) No, v tomhle případě nemám odvahu na srovnávací projekci mých představ, které vznikly na základě barvitého vyprávění a reálného kousku z roku 1967! :) ()

Pitryx

Jasně, mělo by to být hodnoceno v té nejnižší možné kategorii, skupiny cé. Ale já jsem se alespoň pobavil a zasmál. Protože legrace, ač nezamýšlená, to zcela jistě byla. A na konci s tím kamenem, to už jsem smíchy přímo hýkal. ()

axik odpad!

Doporučuji pustit si pouze ve stavu snížené sebekontroly způsobené požitím psychotropních látek... ()

ado7

pravdupovediac si uz moc nepametam tento film, ale muselo to mat na mna, ako deco, velky vplyv, ked si doteraz pamatam tu lietajucu korytnacku :) ()

alphatown

zhlédnul jsem konečně několik filmů Gamera a Godzilla,všechny jsou na chlup stejné,japonci jsou posedlí pokémonama a jinými obludami,zřejmě tomu i věří,že někde blízko nich na ostrově žije megaželva a chrání Japonsko.Těch příšer znají snad padesát a snad všechny se v nějakém díle vyskytnou.Je vidět,že jsou z gumy a je to stejné jako česká Cesta do pravěku i pro stejně staré lidi.Seveřané mají Elfy,my máme vodníka a Krakonoše a Japonci mají Megaželvu.Bylo by to zajímavější,kdyby ty filmy se od sebe lišily. ()