Epizody(6)

Šestidílná série podobenství o Jediích z prequelové éry. Ponořte se do životů dvou výrazně odlišných Jediů – Ahsoky Tano a hraběte Dookua. Oba budou čelit zkouškám a budou postaveni před volby, které určí jejich osudy. (Disney+)

Sammya

Škoda, že je toho tak málo! Animace jako z Clone Wars byla rozhodně bonus, ale i tak by tyto krátké příběhy měly úspěch. Ocenila jsem cestu hraběte Dooku k temné straně síly a další náhled do života Ahsoky. ()

PanZahadnyCZ

V porovnání s Příběhy z Impéria jde o mnohem smysluplnější, zajímavější a dynamičtější jednohubku. Tales of the Jedi opět, jako Příběhy z Impéria,  disponují skvělou hudbou, dialogy jsou zde střídmé, ale vkusné, a obecně je to rozhodně serioznější a kvalitnější počin než třeba hraný Obi-Wan. Velmi oceňuji do-ilustrování vedlejších zápletek z prvních třech epizod, souvisejících s radou Jedi a senátem, které nám filmy nenabídly. Cením si též rozvinutí postav Qui-Gon Jinna, Mace Windu, hraběte Dooku a Anakina... 80 % úplně v klídku. ()

filmmovier

Parádní doplněk (nejen) Klonových válek, Sympatické dílky skládačky kánonu, které výtečně pracují se dvěma enormně zajímavými a oblíbenými charaktery a i na malém prostoru nakonec přinesou parádní emocionální zážitek. Celá šestice je dějově opravdu zajímavá a má pro postavy i historii ságy svůj význam, oba dějové oblouky by naprosto v pohodě obstály i s klasickou stopáží (tedy v epizodách zhruba o deset minut delších) a duch Klonových válek je v nich obsažen nejen ve známé animaci, ale také ve skvělých akčních scénách a atmosféře. Díky tomu všemu i tak krátké epizody utečou ještě rychleji. Tvůrci postavám i celé sázy evidentně rozumí a na výsledku je to znát. Příběhy rytířů Jedi rozhodně nevznikly jenom proto, aby zbytečně těžily slavnou značku. S postavami se tady i na omezenějším prostoru pracuje fantasticky, s kánonem (tím novým od Disneyho), je to prý trochu komplikovanější (co se Ahsoky týče), ale do toho nebudu zabředávat, neb její knižní dobrodružství jsem nečetl . A proto mi zážitek nic nezkazilo. Takových kraťasů bych klidně uvítal víc! Recenze zde. ()

Motinski

Ďalšie rozšírenie Star Wars sveta a opäť kvalitná odmena pre fanúšikov. Nádherná Clone Wars animácia a dĺžka epizód umožňujúca pozretie na šupu. Ahsokine časti síce trochu slabšie, ale hlavne preto že tie Dookuho boli brilantné. Hlboké, deprimujúce a rozvíjajúce jeho charakter aj na malom priestore. Keď sa nad tým zamyslím, škoda že seriál nespravili aspoň na 10 časti. Vtiahol by viac ako len na oddych v obľúbenom univerze. 8/10 ()

hroubek

Je to hodně fajn, ale osobně si myslím, že těch dílů mohlo být více a věnovat se taky nějakým jiným postavám. Co, mě malinko zarazilo, byla animace, která byla dost slabá - nechápu, proč do toho Disney nepustil více peněz. Po obsahové stránce velmi dobré a lehce to vyplňuje nějaké díry v ději. pro fanoušky Star Wars povinnost a příjemná jednohubka. ()

fabecc1222

Samotná série jsou v podstatě dva seriály v jednom. Jedna část, ta horší, se zaměřuje na Ahsoku, kterou se tvůrci SW rozhodli vydojit až do morku kostí, a znázornit divákovi snad každý den jejího života. Díky tomu tak její příběh působí spíš jen jako výplň mezi významnými událostmi, co známe z filmů nebo jiných seriálů, prostě čistý kaukul s oblíbenou postavou, aby se z ní dali vytřískat další peníze, nic víc, tohle svou existenci prostě neobhájí...Na druhé straně tu máme příběh Dookua, který patřil k tomu nejlepšímu, co animované seriály nabídly. Díly mají výbornou atmosféru, a v rámci SW nabízejí jeden z nejlepších náhledů do duše charakteru, a vše o tom, co ho vedlo k přechodu k temné straně Síly. Takhle by měli vypadat příběhy postav, u kterých známe jejich osudy v budoucnu. Ahsoka - 3/5, Dooku - 5/5 Ale už se proboha nebojte vydat i do jiné doby, než furt řešit dokola ty samé postavy! ()

FilmysMartym

Star Wars ve své ryzí formě. Detailní ponor do přechodu na Temnou stranu Hraběte Dookua, který zodpověděl nemálo otázek fanoušků a tvrdý trénink Ahsoky ještě k tomu v CW animaci je přesně to, co jsme potřebovali. 85% ()

TwoFace

— They grow up so fast, our students. — Může Filoni prosím někdy udělat něco bez Ahsoky? Chápu, že je jako jeho vlastní dítě, ale přijde mi, že Ahsoku procpe úplně všude a kolikrát i na úkor kánonu. Epizody s Ahsokou mi přišly úplně nadbytečné a navíc narušující léta ustanovený kánon. Epizody s hrabětem Dooku jsou ale skvělé, rozhodně mohlo být z jeho života ztvárněno i více událostí. Tales of the Jedi je totiž zajímavým konceptem, který mi ale ve výsledku přijde vcelku nevyužitý a doufám proto, že se do budoucna rozroste o další příběhy a střípky dobrodružství méně známých Jediů a Padawanů. ()

Cartmof

Tales of the Jedi byli něco, co jsem nečekal. Animace z Clone Wars se vrací, aby nám ukázala příběh Hraběte Dooku, ještě než propadl temné straně a Ahsoky, kde se dozvídáme, co dělala před, během a po klonových válkách. Epizody o Ahsoce (když pominu tu první) jsou fajn oddechovky, které jsou dost jednoduché a diváka ptěší, pokud jsou fanoušci. Zbylé 3 díly o Dookuovi jsou avšak něco, co mi pomalu vzalo dech. Během tří epizod mi byl Dooku představen dost jinak, než jak ho znám z Clone Wars a z filmů, přičemž poslední epizoda (tedy 4) mi na konci ukázala velký prostředníček a já jen naštvaností bouchl do stolu, že se nedozvím, jak to bude pokračovat. Kdyby byl seriál jen o Dookuovi, řekl bych, že je 5 hvězd málo. Kvůli Ahsoce, která bere polovinu epizod akorát nedostáváme pokračování geniálního příběhu Hraběte. Za zhlédnutí stojí epizody s Dookuem. Co se Ahsoky týče tu krom redconu knihy nic moc nedostáváme. ()

JM87

Přístup Disney ke Star Wars je strašnej. Viz nelogickej Obiwan nebo Episoda 9, která je absolutní nonsense. Tohle se ale povedlo a je to právě protože za tím stál Dave Filoni. Všech šest dílů se točí hodně okolo Count Dooku a Ahsoky Tano. Dozvíme se zde spoustu věcí, který nám chyběly u filmů a který nám doplnily střípky do skládanky. Dal jsem to na jeden zátah a bylo to super. Plus až a pár detailů krásná animace. PS: Strašně mě mrzí, že novou sérii nepřevzal Filoni :( ()

Aurus

9/10. Od tohoto projektu jsem měl očekávání a měl sem velký hype a nakonec to dopadlo tak jak sem doufal a to skvěle. Příběhy jsou perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce tu je perfektní, animace je perfektní, lokace jsou zájímavé a kamera seriálu je super. Doporučuji. ()

Chundys

Po Povstalcích naprostá paráda… chci další série a rozhodně s touhle super animací a nebo dokonce hrané a krapet delší díly! Vynikající hudba ()

Kopi1

Dookovi epizody velmi dobré, s Ahsokou už takový průměr. Rozšíření je to hezké, jenom škoda, že epizod je pouze 6 a jsou velmi krátké. Čtvrtá epizoda jednoznačně nejlepší. ()

clump

Ježiši, tohle mě skoro rozbrečelo, jak je to dobrý. Svůj podíl na tom teda má i fakt, že díly o Ahsoce rezonujou s finálem Klonových válek, který považuju za jeden z absolutních vrcholů Star Wars a určitě jejich nejemotivnější a nejtragičtější část. Nicméně i epizody o hraběti Dooku jsou vynikající, ne-li ještě lepší. A to jsem se původně trochu bál, že vedle Andora budou Příběhy rytířů Jedi působit chudě, dětinsky, povrchně… Místo toho jsem dostal plnokrevnou minisérii, která je elegantně, úsporně a efektivně vyprávěná, s ohledem na krátkou stopáž přitom nepůsobí uspěchaně, ale naopak má hloubku a až meditativní kvality. Je překvapivě silná a poetická, smysluplná a nedětinská. Tyhle melancholický, zahloubaný a depresivnější nálady mám na Star Wars asi nejradši a tady jsou evokovaný mistrovsky. Zcela bez hluchých míst/filleru. Ale že si divim, vždyť za tim stojí stejnej tým jako za již zmíněným koncem Klonových válek aka Siege of Mandalore, tak aby to nebylo kvalitní. Je velká radost bejt teď fandou Star Wars, když máme ne jeden, ale hned dva výjimečný seriály naráz. Každopádně bych rád, aby v Příbězích rytířů Jedi pokračovali. Ne nutně se stejnýma postavama. I když upřímně, klidně bych koukal i na celej seriál jen o tom, jak mladej Dooku a Qui-Gon vyšetřujou případy a rozsuzujou spory. ()

Urukhaj98

S01: Velmi povedená směska minipříběhů, které rozšiřují příběhové pozadí především dvou divácky vděčných postav Ashoky Tano a hraběte Dooku. Dozvíme se tak mimo jiné například původ oblíbené Togruty nebo to, jak začal Dooku postupně pohrdat Republikou a propadat Temné straně Síly. Právě čtvrtá epizoda odehrávající se paralelně s koncem Skryté hrozby a ve které je nám konečně ukázáno, jak se z hraběte stal Sidiousův učedník, je z celé série nejlepší a navíc tu Filoni opět dokazuje, podobně jako v nejlepších epizodách Clone Wars, že ani v případě Star Wars se "animovaný" nerovná automaticky "pro děti". Tales of the Jedi je skvělá podívaná, která má díky svému konceptu široké pole budoucí působnosti a já se moc těším na další podobné zářezy do mého milovaného univerza. 9/10 ()

Hellierer

Příběhový oblouk s Hrabětem Dooku příjemným nakouknutím do nedokonalostí světlé strany síly. Doplnění života Ahsoky naopak hroznej meh. Jako jednohubka ovšem funkční, leč animace Klonových válek se mi pozdávat nebude asi nikdy. ()

LordMysti

Jako fanda Star Wars jsem byl příjemně potěšen, když jsem tento seriál viděl. Velice mě baví podobné příběhy, které doplňují a vysvětlují původní příběhy z kánonu. Už se těším na druhou sérii, která byla nedávno potvrzena. ()

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

16.11.2022

Přes nadšené reakce kritiků i diváků se nejnovějšímu seriálu ze světa Star Wars ne a ne podařit přilákat k obrazovkám nové diváky. Andor má na Disney+ tristně nízká čísla, a protože i samotné studio… (více)