Cong

Poctivý béčkový nářez. Seriozní a komplexní kritiku digitální společnosti nebo nějakou psychologii a vývoj postav od režijní a scenáristické dvojice Neveldine, Taylor snad ani nikdo nemohl čekat. Možná alespoň hlavní postavě v podání Gerarda Butlera mohli tvůrci v úvodu filmu věnovat víc pozornosti, takhle je člověku tak trochu jedno, co se s ním děje a jestli na konci sejme hlavního záporáka.Vzhledem ke spádu filmu jsem si naštěstí tento fakt uvědomil až po jeho skončení. Takže zábava za mě určitě ano, ale víc než tři hvědy si to nezaslouží. ()

Clavius

Ujetost a absurdní vize budoucnosti. Řešení: "Udělejme z trestanců postavy pro FPS" je ale zábavné a v pojetí dvojice Neveldine+Taylor to má slušný drajv. Rozhodně lepší podívaná než Crank 2. ()

muoaner

Nesedět kousek od plátna, a neblikat to na mě v rychlosti připomínající trenažer na výpal mozku v mechanickém pomeranči, asi bych volil míň hvězdiček. Ale byl jsem ovlivněn a ten zběsilej střich, filtrování záběru, neklidná kamera a ulítlá atmosféra budoucnosti s fetišistickým mixem facebooku a anilinek mi seděla dokonale. ()

cinci

Kostra Counter-Striku navlečená na nápad z Death Race. Ve finále ze začátku bezduchá střílečka, ve druhé půlce pokus o rozvinutí příběhu. Celkově pitomé. 30% ()

El Loco

Filmovým svetom sa nám túto jeseň začala šíriť zvláštna epidémia, a nie je to A (H1N1)...Je to zvláštna kinematografická choroba prejavujúca sa u akčných filmov tzv. vyššej strednej triedy, ktorej hlavnými symptómami sú stupídny dej, nudná akcia, nelogické postupy a absencia poriadneho záporáka. Proti príznakom tejto choroby sa postaví jediný normálne mysliaci renegád, ktorého všemožné snahy však nikdy nepostačia na celkové vyliečenie a filmu tak hrozí neodvratná cesta do záhuby...Medzi hlavných šíriteľov tejto choroby patrí duo Neveldine/Taylor a posledné výskumy naznačujú, že by sa do tejto skupiny vírusov mal zaradiť aj Jonathan Mostow...Nepomáhajú supervýkonné lieky Butlerexum, Stathamex a Willisum, ani hyperštýlové jemné oftalmologické náplaste typu Valletta, Smart, Mitchell, či Pike a dokonca ani nákladné očkovanie masívnou reklamou...The Gamer, Crank 2 a Surrogates sú už odpísaní...Nájde sa vôbec niekedy protiliek? ()

Martinius

zbytocna, pseudoimidzisticky a pseudodizajnersky zlatana kopia kultov TRON a matrix. ako tak pozeratelne niekde od druhej polovice. okrem gerarda butlera ziaden chlap, ktory by neposobil ako metro-bisexual, ziadna zena, ktora by neposobila ako plastic girl na extaze. odhliadnuc od toho, ze uz celkovy namet je uplna kravina, ktora dokonca ani s pojmom fikcia nema vela spolocneho. ()

Aldanar

Zmatenost... to čiší z tohodle kousku. Možná to byl záměr - určitý pokus o Lynchovskou mozaiku, ktará zdánlivě nedává smysl, ale je na druhou stranu velice promyšlená. Bohužel, mám pocit, že v případě Gamera se prostě scénáristům v hlavě neurodilo a to nic pak vyblili na papír. Naneštěstí se našel dostatečně nepříčetný režisér, respektive duo režisérů, kterým to přišlo jako dobrý nápad a natočili to. Bohužel, jejich styl je pro mě nečitelný, zmatený, chvílemi zcela idiotský a hlavně nezajímavý. Chvílemi to byl boj s vůlí, jestli se mám dívat dál nebo raději ne. ()

Phillo

Ako utopiť potenciálne sci-fi desaročia v tom najjednoduchšom scenári. Gamer mal potenciál na existenciálnu sci-fi s dokonalou kritikou spoločnosti skrz konzumné prostriedky (hry, druhá realita), no je len akčákom ozvláštneným skvelým vizuálom. V rámci nalajnovanej zábavy funguje dobre, ponúka hrdinu-borca, slizkého záporáka (M.C.Hall je Pán Herec) a jeho 200 kilového poskoka, z ktorého ide strach. V akčných scénach ponúka ešte viac - takmer až revolučnú zábavu. Toto všetko však nepríjemne rýchlo vyprchá a zostane nepríjemný pocit z premrhanej šance. Podobný ako z Bayovho Ostrovu. Tí chlapci si neuvedomujú, že ich nápady sú 100 krát cennejšie než ich prevedenie? ()

masiko

Tak nakonec se přecijen musím přiklonit k relatině vysokému hodnocení. Byla tam část, kdy jsem to chtěl vypnout a dát prostě 1* za Michael C. Halla, ale nakonec jsou to klasicky živočišní Neveldine s Taylorem, kteří se (až na ty opravdu přehnané fetišistické kousky) nakonec trefili do černého. Ten špekoun je skvělej, Hall je ještě lepší a celé je to zabalené v takových temných odstínech, které jsou v kontrastu s těma barevnýma úchylárnama na počítačových obrazovkách. Až na to nablití do nádrže palec nahoru. ()

panmroz

ale jako v o fous, a bylo by to za pět. sice ten film bude za pár let směšnej jak všechny dobu-předbíhající filmy/nadčasová podobenství, ale co už. Po skončení filmu jsem koukal na zprávy, a něco tak pomalýho jako headlines už jsem dlouho neviděl. námrd. vtipný, rychlý, nezávažný - mělo to všechno, co neměl Ostrov Michaela Baye. ()

maty39

Dvojka Cranku ně narozdíl od mnoha ostatních diváků velmi bavila tudíž jsem do Gamera vkládal jisté naděje.... ale Gamer je blbost. Akční scény jsou o ničem a příběh je totální sračka. ()

Illy

Chtěl bych dát víc hvězd kvůli Butlerovi, ale nemůžu. Tento film postrádá srdce. Opravdu jen líbivé obrázky bez emocí. ()

(Z)denny

Prima nářez! Taková malá drsná sondička do nedaleké budoucnosti, kdy naše stará dobrá Wokna z dílny Billa Gatese nahradí sofistikovanější a promakanější software.. A navíc je ten snímek provázen skvělou hudbou.. ()

Jiu

Skvelý nápad, parádny úvod, bohužiaľ asi po hodine film stratí dych a zvyšná polhodina je už len nu(d)tnosť... ()

Nekgro

Kvalitní námět, nedostatečný využití a navíc strašně rychlej střih, kterej vám z filmu moc nedá. Butler zahrál standart, ale potěšila mě přítomnost "Dextera", kterej byl geniální... ()

Thomm odpad!

Kdybych věděl, že Gamera dělali ty dva chujové, co mi zkazili pár dní s jejich Crank 2, ani bych na to nekoukal. No překvapen moc nejsem, je to totiž skoro stejná sračka, z který se mi zvedá žaludek. A navíc tam hraje "yo hip hop rappa" Ludacris :D no sranda... ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize