Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

dundy666

Slušný nápad, slušný děj, slušné herecké obsazení, přesto mi tam něco nesedělo. Půl filmu se člověk "nudil" půl filmu nestíhal sledovat, jak se to tam mlátí. Dva lidi umřou, ještě s potížemi, během 5 min.když vůbec nečekají jakoukoli zradu a film začne zavánět propadákem. Kameraman tam pobíhá jak splašený a i přesto, že se hekticky snaží vtáhnout diváka do děje, tak jsem se celkem nudil. Ten konec byl taky dost slabý a dalo by se říct, že i poměrně mírný vzhledem k okolnostem (nezkoušel jsem to, takže nevím). Doufám, že originál stál aspoň za to. ()

zrx odpad!

Tak tohle opravdu ne. Film který je předvídatelný od začátku do konce, příběh naprosto o ničem, rozhovory hlavních hrdinů nevyjímaje. Nakonec jsem se kousnul a dokoukal to, ale vím, že už to nikdy dělat nebudu:-) ()

rob_troy

Koncert na téma: Jak nenasrat doktora a jak se vychovávat svýho syna. „Láhev za čtyři dolary.“ „No a co, je to milý.“ Byl jsem opravdu překvapen, i když tak hnusný násilí na holkách jsem ve filmu dlouho neviděl. Co lze čekat od remaku filmu s béčkovým obsahem, když nás nemá čím překvapit. Teda, pokud se neobjeví pěti minutová scéna znásilnění, a to opravdu filmu nepomůže, diváka to znechutí a slabá povaha ihned vypne, když hlas křičící holky zní po celý místnosti. Ale jedeme dál. Všechno se podobá různých remakům, novodobým horrorům. Průběhem minut jsem se začínal celkem vytáčet nad dějovou linkou. Nevím, zda ve mě obsah měl vzbudit tak negativní emoce, ale aspoň jsem očekával dopředu, že se všechno tak nějak otočí. Stále se nic nemění na tom, že mi film hodně připomínal Funny Games USA, což byla stejná sadistická poezie. Ovšem tady se záběry na násilí nešetřilo. A co se týče plánů na pomstu? Hoho.. Budete si přát kladivo nebo drtičku odpadu? „Justine, zlato, dáš si čokoládu?" „To by bylo poprvé, co by odmítl." Musím dodat, spousta zvratů a překvapení (viz. závěr), což dodává akorát na pozitivech. „No do prdele, Francisi!" Ale jak jsem už pověděl. Násilných scén je dost, proto žádnej rodinnej celovečerní program s popkornem. ()

ratpile

Fungující prakticky ve všech bodech žánrové skládačky. Hrdinka je sympatická, její strastí bolí i diváka. Záporáci záporní až běda, přesto charismatičtí. Závěr mohl být určitě větší vzrůšo, ale to vynahradí několik opravdu výtečných, dramatických momentů v minutách předešlých. Poslední záběr filmu byl pak taková vtipná perlička. Vendeta přeci k "torture" patří. Perfektně natočený neoriginál. ()

Boudyy

Jo, to by šlo. Původní Cravenovu verzi jsem sice neviděl, bylo to pro mě úplně něco nového, ale film mě potěšil. Opravdu docela syrové, napínavé a akční. Snad ani chvíli jsem se během filmu nenudil, každá postava tam má svůj úkol, nikdo nepřechází po plátně jen tak zbůhdarma. Příběh o hrzném činu a velké náhodě zaujal jak po scénáristické stránce, tak po řemeslné. Film ždímá emocea vše spěje ke konci, který je i pro diváka zadostiučiněním. Závěrečná scéna to ještě posunula někam jinam, a sice pomohla také pochopit poselství filmu - oko za oko, zub za zub. ()

Syna.1990

Mám rád horory a "pár" už jsem jich viděl, takže kdyby se mi některé scény v tomto filmu tak nehnusily, tak bych dal 3 hvězdy, takhle musím dát jen dvě. Každopádně dobře zpracovaný a ne úplně špatný film. 50% ()

Guran

Už jsem se těšil, až dám pět hvězdiček, protože ten začátek mě opravdu překvapil. Zpracování bylo výborné, herci skvěle hráli, ale poté, co bude naše hrdinka znásilněna se děj přesune do posledního domu nalevo a začnou z toho být pořádné blitky. Přitom snímek byl fakt skvěle rozjetý. Holky jsou fakt pěkné a padouši opravdu padouši. V každém případě se to rozhodně nedá srovnávat s Cravenovou verzí, jehož film je jeden z nejhorších, co jsem kdy viděl. Tento film mohl sice dopadnout lépe, ale není to nejhorší snímek. Škoda, té zpackané druhé poloviny filmu. to scénáristé opravdu zvorali. Jo a ještě maličkost. Horor tohleto není v žádném případě. Kvůli tomu však body neubírám. ()

Ravenous

Originál z konce sedmdesátých let jsem sice neviděla, v nejbližší době bych to ale určitě chtěla napravit. První hodina remaku nestála za moc, herecké výkony mi přišly docela amatérské, postavy nesympatické a i dialogy občas podivně poskládané. Nicméně po zneuctění zadní brady či jiného otvoru hlavní hrdinky a zbavení se její úděsné kamarádky, začal film nabírat zajímavé obrátky. A skoro to vypadalo, že se někteří herci naučili i hrát nebo tedy alespoň vymizely směšné scénky, které měly vyznít vážně. I tak to ale byl průměrný až podprůměrný thriller. Za roztomilé využití domácích spotřebičů hvězdička navíc. ()

SAINTS

Skupinka asocialov na úteku versus trojčlenná vzorne dovolenkujúca rodina. Snímka ponúka vyváženú dávku napätia, scenáristickej kreativity aj pohodlnej vizuálnej pastvy prírodnou scenériou vôkol. Postavy síce občas konajú čudesne skratkovito a nelogicky, no našťastie logika deja ich počínanie zastaví. Všetko je to krásne divácky príťažlivé, no malo uveriteľné. Celkovo film hodnotím pozitívne. Násilne scény sú natočené veľmi sugestívne a hlavne filmársky prefikane. ()

haribo11

Na tenhle film jsem do kina jela omylem, protože jsem nestihla jiný. čekala jsem nějaký béčkový horor.. po první části filmu jsem přemýšlela jen nad tím, jak bych se zachovala, kdybych byla rodič jedné z dívek a tohle se dozvěděla.. ( byl to jediný film co běžel, nečetla jsem ani info "o čem to vlastně je"..) neskutečná prasárna, holky mely vážně špatnej den a k tomu narazily na fajn partu.. v druhé polovině už to začalo být zajímavější. pravda je, že tatík doktor-elektrikář to mohl všechno trošku zrychlit, kdyby byl schopný vrah jako jeho žena, ale film mě i přes to zaujal. přemýšlela jsem nad ním cestou domů, i teď-po několika dnech... došla jsem k závěru, že začnu sportovat... ()

oliveros

Famózne odvedený kus filmárskej roboty. Naposledy ma takto dokázal pohltiť Martyrs, kde som cítil každý úder do mučedníčky. Sila podobná, ale tu malo to precítenie trošku iný pôvod. The Last House on The Left zobrazuje nevinnosť a nežnosť, ktorú miestami vyšperkuje do maxima, aby nám ju vzápätí mohol ponúknuť ako hlavnú obeť psychickej a fyzickej deštrukcie. John Murphy spravil pre film vynikajúcu, silnú hudbu a Iliadis ju správne "použil". Niektoré zábery, scény sú v ideálnej symbióze s každým tónom a výsledok je skutočne fantastický. Mojim dýchacím ústrojenstvom musela snáď pri sledovaní cirkulovať empatia, pretože na tie prežitky pri sledovaní tak skoro nezabudnem. ()

Orhalmi

Film splnil co se od něj čekalo. Nic převratného, ani překvapujícího. Slabé charaktery, ani padouši nebyli nic moc. Málo záporní. Lituji filmaře, že musí pořád vymýšlet nové rafinovanější praktiky vraždění. Některým věcem jsem moc nerozuměl, například dlouhá scéna na oblékající se teenagerku po sprše, nebo že je horší znásilnění než prostřelená plíce. Tak nevím jestli si dělali prdel, nebo to filmaři mysleli vážně. ()

Radimko

Přiběh to není nikterak složitý, právě naopak, ale celkově to na mě působilo jako vcelku kvalitně natočený počin s uvěřitelnými výkony a dobrou hudbou i kamerou. Pro mě jeden z mnoha filmů mezi třemi a čtyřmi hvězdami, takže tak 75%. ()

Johannka

Sara Paxton byla dobrá. Jinak to nemělo s hororem co dočinění, jen čistý hnus a krev. To jsem se rovnou mohla jít podívat na patologii, fakt že jo. Fuj. ()

BradleyT

Není to sice úplně horor na slovo vzatej - lekaček jsem se nějak nedočkal, ale i tak některé situace nahánějí solidní hrůzu a člověk se velmi dobře ztotožní s některou z postav. Není to žádnej bůhvíjakej trhák, ale za shlédnutí pro milovníky zmíněných žánrů to stojí. ()