Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

d4

Neviem prísť na to, prečo ma ten film vôbec nebavil. Neviem či je to kvôli Melovi Gibsonovi, ktorého si v inej role už ani nedokážem predstaviť (Payback). Alebo je to pre ničím inovované thrilerovské clishé (policajt - resp. iný pseudohrdina, príde o milovanú osobu a cíti potrebu odplaty, navyše je umocnená neexxistujúcimi hranicami, keďže je policajt). Moje dve hviezdičky patria ukončeniu snímku. Viem, že bol patetický pátos, ale také ma proste berú. No a druhá patrí jedinej scéne, v ktorej som sa zlakoľ, až som mal žalúdok v krku (keď kamrátka jeho dcéry vystupuje po rozhovore z auta ... naozaj som to nečakal :)) ... ()

chosan

Přiznám se že od tohoto filmu jsem čekal mnohem ale mnohem více nu co se dá dělat takto to stačí jen na 40%. ()

Pavlo

Od tohto filmu som veľa nečakal, dokonca som si ho nemal ani v pláne pozrieť. A to veru by bola chyba. Je to štýl thrilleru, ktorý mi sedí a to vďaka 4 veciam: 1. dej je vcelku originálny a chytrý; 2. sú tu akčné scény, ktoré nie sú moc prehnané; 3. herecké výkony sú dobré; 4. nenudil som sa počas filmu ani na pár sekúnd. Dúfam, že sa Mel Gibson opäť v nejakom podobnom filme ukáže. ()

míšapes

mě se to líbilo. nic moc jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapen. podle mě to mělo atmosféru a herci hráli velmi slušně (Ray Winstone mě vyloženě těšil). jen bych chtěl, aby to bylo větší psycho (ve smyslu zobrazení hrdinova vnitřního utrpení a jeho běsů). ovšem jako vábnička k původní minisérii to na mě zafungovalo spolehlivě. ()

Dr.dogous

Pozitivní boje aktivistů s negativními následky pro ně. Je tu však ještě neohrožený Mel, který zlé padouchy, zvlčilé zbrojní megakorporace, ztrestá. Filmové řemeslo, které musíte vidět, pokud nemáte nic jiného na práci. 70% ()

vlk++

Takhle točí profíci film. Kamera, střih, režie... perfektní. Mel Gibson podává standardní výkon a příběh... kdyby to nebyl film, tak by to klidně mohla být realita. Což ovšem na optimismu nepřidá. Dávám 4*, i když s jedním shlédnutím vystačím. Nebo aspoň na dlouho. ()

barbarossa

Příběh trochu přitažený za vlasy, ale nudit se určitě nebudete. Mel a jeho charisma táhnou film nahoru. Hvězdičku navíc dávám pro svoji slabost pro revenge filmy. ()

bergeron

Po dlhej dobe na scéne akčný Mel, film zanechal strašne silný dojem, ale neodporúčam pozerať raz za rok, ale raz za rok a pol, aby atmosféra a celkový dojem znovu netrpel. Drsné, akčné, i ked po stránkach scenáru a zmyslu filmu to mohlo byť lepšie. ()

mcamino

Jednou z mála bude moje hodnocení pod průměrem csfd, mě to prostě nezaujalo, nezáživný 2 hodiny, pár pěkných scén, jinak prostě NE, 2* ()

gezko

Temný thriller, ktorý si (odporúčam) nepúšťajte počas obeda. Nebude Vám totiž chutiť (ten obed). Zápletka v podstate nič nového - skorumpovaná ekonomika previazaná s politikou, pár "green" indivíduí, ktoré chcú zachrániť svet a tatko pomstiteľ. Krivdil by som filmu, keby som povedal a toť vsio. Temná atmosféra, občasné šoky a skvelo zahrané postavy si zaslúžia poctu a 4*. Trošku škoda, že postava Jedburgha (Ray Winstone) nebola viac rozvetvená a motívy jeho konania hlavne v závere zostali nedopovedané, pretože on dával filmu šťavu a zmenil ho z obyčajného krimi thrilleru na pre mňa ďaleko lepší film. ()

leonskennedy

Mel GIbson jako nasranej otec zavražděné dcery a já mu to absolutně věřím.Nepřátele zabíjí bez jakékoliv lítosti a to se mi moc líbí.Na závěr trocha tajemna taky není na škodu! ()

Lukkyn

Milovníci akce spláčou nad výdělkem!!!Tohle není žádná temná smrtonosná zbraň!!Ne Ne!Jedná se opravdu o detektivní snímek (ani ne tak thriller), kdy sledujeme vyšetřování , které je utahané a nevýrazné. Žádní drsní záporáci jen pár rádoby hajzlů , kteří mají na starost vládní projekt o kterým se dozvíme leda tak hovno!!Zaujal mě drsnej začátek a zachránil to konec , kdy si Mel vzpoměl na pár filmů z minulosti a všecko to do mrtě vystřílel a nutno říct , že se s tím fakt nemazal!!!!Prostředek filmu nefungoval , neměl spád, byl utahanej a zbytečně natahovanej!!!Při vší úctě k Melovi, věk umí zastavit snad jen Sly a Arnold :-) ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)