Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

cyright

Proč tam ta parta blbců lezla? Vždyť bylo nad slunce jasné, že je tam, uprostřed krásných hor, čeká zdegenerovaný masový vrah. Copak nekoukají na filmy? Vždyť je to přece v každém druhém béčkovém hororu! Dobře jim tak! Ani nevím, jestli ty 3* jsou výrazem mého vytříbeného smyslu pro humor, nebo mimořádně vyvinutého soucitu. S odstupem času jednoznačně soucitu. ;-) ()

DjMetal odpad!

Och, niektori sa vazne vyzivaju. Toto neni horor, ani akcny. Je to kravina. Chcel som dat jednu *, ale nemohol som potom ako ´´vrazdiaci maniak´´ dostal kamenom do hlavy (v hode) a potom este 3x a staaale nic.prisla nabuchana sestricka z nemocnice, ta mu dala celo, popritom ma prepichnutu ruku a on lahnul jak male decko.dostala take bomby do tvare, ze by sa nepostavil ani Rocky Balboa a ona ho este aj podrezala. Sklamanie. Ziadne lakacky.prvu hodinu uplna nuda a potom som aspon oci otvoril,ale je to bieda. A ked vravite , ze krasna priroda, tak ta patri do dokumentov a nie ''hororov''. ()

Crazynka

Jeden z těch opravdu povedených hororových zážitků. Nádherná krajina chorvatských lesů, hor a celé krajiny, vcelku vkusně zvolení mladí herci, gradované napětí, film jsem sledovala v noci a seděla jsem napnutá jako struna. Ten konec nakonec jiný než jsem předpokládala, horší, ale celkový dojem velice slušný. Tento styl hororů u mě nemá chybu. Proto 4 hvězdy. ()

Renci

Úplne nenápadný počin Vertige pochádza z Francúzka a rozhodne ma prekvapil. Začína sa to úplne nenápadne, horolezeckým výstupom niekoľkých kamarátov a malý výlet končí nejako úplne ináč ako očakávali. V úvode ma zaskočila parádna práca kamery, veľkolepé panoramatické obrázky prírody. A tam niekde to začalo. Tempo a napätie si vás drží od začiatku až po koniec, hluché alebo nudné miesta nenájdete, a keď postavy zistia, čo sa tam hore vlastne deje, prichádza pár strhujúcich okamihov, ktoré ma prikovali k stoličke. Obsadenie je v poriadku (až na jednu vrcholne nesympatickú tvár) a postavy sa správajú celkom logicky (práve debilného správania sa ja osobne najviac obávam pri takýchto filmoch). Osobne by som chcel vyzdvihnúť ozvučenie a pár efektných nápadov. Scenár by si síce zaslúžil možno trošku viac inovácie, ale to je fakt jedna z mála vecí ktoré mi vadili. Suma sumárum, geniálna žánrová záležitosť na ktorú budem určite pár nocí spomínať... ()

Megynka

První polovina filmu lepší, než ta druhá. Chvílemi (ano, opět) nelogické chování postav, ale nad tím člověk musí občas trošku přimhouřit oči) . Na jednu stranu zajímavé, rozhodně nenudilo, na druhou stranu předvídatelné a stokrát opakované téma. ()

Knor

Tak nakonec se mi to líbilo hodně. Kombinace survival a hixplotation horor se v tomto případě povedla. Jelikož nemám rád výšky tak zrychlený krevní oběh jsem měl skoro od začátku a při sledování lezení po skalních stezkách a stěnách jsem moc v klidu nebyl - zvlášť přelézání lávky několik kilometrů nad zemí je pro mě nervydrásající. A i když se film poté překlopí na klasicky průměrný hixpl. dalo se to v pohodě sledovat a nenudilo mě to ani na chvíli. A jako bonus se můžeme celý film kochat nádhernou herečkou Fanny Valette. ()

joelly01

Na "High Lane" pro me byla jedna vec naprosto sokantni, nesmirne nevidana a prinutila me poulit oci, lapat po dechu a na chvili jsem uplne ztratila rec. "High Lane" jsem totiz neprinesla domu ja!!!! To Klenot, Klenot si to nahral z televize na externi disk! Pry se na to chtel se mnou divat v televizi, ale bylo to ve ctvrtek pozde vecer tak to nahral! A to vedel o cem to je, neb si o tom cetl v programu! Jeste porad jsem z toho uplne perplex.. Muj Klenot, zritelnice meho oka, ktery normalne horory tohoto typu bytostne nesnasi a vzdy kdyz se na nejake takove divam tak dava najevo pohrdani tim ze behem prvnich deseti minut usne a pak mi mirne chrape do ucha najednou dava sam od sebe takovouhle vec a ani u toho nespi. No sorry, musela jsem to rict, neb porad jsem z toho uplne hyn.. K filmu: Prvnich dvacet minut spica, strasne se mi to libilo, akurat jsem byla zase hnidopich ze te jedna zenska leze v riflich. To me jako outdooroveho specialistu dost rusilo. Ale nu coz, obracim oci v sloup, ale nevypinam. Po prvnich dvaceti minutach pak nasleduje hororova cast filmu ktera me moc nebavila. Zase postizeny vidlak co vrazdi. Teda, nic proti postizenym vidlakum co vrazdi (ve filmu!), ale v tomhle nebyla zadna invence a nic nejak extra napinaveho. Takze dve za ten zacatek co velmi nalakal a taky za to ze to nebylo nejak extra dlouhe. Dal to doporucovat rozhodne nebudu, ve svem zanru slabota. ()

Kozy9

Silne priemerná záležitosť. Nepodstatné scény sa ťahajú ako syr na pizze a tie zaujímavé sú zachytené hekticky zbrkle a tak rýchlo, že si ich človek nemá šancu užiť alebo sa v nich zorientovať. Aj tisíckrát videný a predvídateľný nápad by sa mohl stať prvotriednou zábavou nebyť množstva malých chýb a nelogickostí. Ako celok pozerateľné, no nič viac ako priemer nečakajte. Celkové hodnotenie: 55%. ()

Emafera

Parta pěti lidí (2 dívky, 3 chlapci - z toho jeden vypadá jako pan Spock) se vydají na nebezpečnou horolezeckou túru. Jeden z nich má nápad projít neprůchozí cestou a zatáhne do toho ostatní. To, co se jim děje posléze není pěkná podívaná. Námět není originální, herecké výkony nejsou dechberoucí, ale v místnosti o 19 stupních mi bylo vedro a po chvíli jsem měla husí kůži. ()

Najt

Trošku exploitation horor, ale horor určitě. Partička se vydává na výlet do chorvatských hor. Jako ve většině filmů se vydají zakázanou stezkou a po chvíli je zaděláno. Ono totiž ta stezka vede poměrně vysoko po strmých skalách, no a bez pořádného horolezeckého vybavení je to jaksi hazard. Když se to zvrtne je to opravdu zajímavé. Začíná hazard ve výšce a plán, jak se dostat na druhou stranu. Jenže v druhé části zjistíme, že problém nebude jen v nepřístupné cestě, ale že se na vrchu skrývá vehement s chutí po krvi. První půle je skvělá, ale pak to přeroste v jakýsi vyvražďovák a bohužel špatně natočený. Kdyby se film držel první polovičky a šel cestou survivalu někde ve výšce s cílem dostat se do bezpečí a film se držel svého nazvu, bylo by to mnohem lepší, ale posledních 30minut už s tím názvem nemá společného naprosto nic a film to sráží brutálně dolů a těch poledních 6minut na konci už to nezachrání. Z výsledných prvopulkových 4* to jsou nakonec jen lepší 2*. ()

intro

Mě Vertige celkem mile překvapil. Vynikající první půlka kdy můžete obdivovat krásu přírody, ale druhá půlka je už čistě hororovou záležitostí, sice ne nijak originální, ale i tak určitě lepší než většina dnes točených hororů. Já doporučuji. ()

macetoma

Docela napínavý horor + fajn přírodní prostředí. Zvládnutá práce s kamerou - z některých záběrů jsem dostával opravdu závrať. Zejména pohled na stromy zespodu mi opravdu zvedal kufr. Neznámí herci, potřebovali by se nechat trochu vyhrát, aby byli přesvědčivější. Dávám tři poctivé hvězdy. ()

MaxForValue

Prvá "outdoorová" polovica je úplne skvelá. Krásna príroda, dobré napätie neprameniace ani tak z onoho maniaka, ako zo situácii. Druhá polovica však kombinuje známe prvky z béčkových hororov a v konečnom dôsledku teda tento film nemá moc čo veľmi ponúknuť. Je však potešujúce, že ani Francúzi sa neboja trochu pritlačiť na pílu a vytvoria horor. ()

uodevr

Tož po Lonely Place To Die byl tohle hodně suchý, slabý, nedochucený vývarek. Z prvu to vypadalo na poměrně obstojnou úroveň - scenérie opět krásné a výprava sice daleko stereotypnější a konvečnější, ale co už. Ovšem postavy jsou zcela šablonovité a dvourozměrné, a ještě jim kraluje jeden bledý vyzáblý mamrd, který mě již od prvních minut vytáčel do takových obrátek, že jsem si u toho filmu snad celou dobu hezky hlasitě nadával (což se mi zcela upřímně nestává nikdy), a jakmile došlo na jeho ha dž buch bac se zdejším vrahounem, tak právě vrahounovi jsem rovněž hlasitě a značně entusiasticky fandil. Vrahounovi, který se patrně prostě vyskytnul a vraždí jen tak z hecu. A co mě fascinuje nejvíc, je to očividně poloretard s inteligencí vyleštěné mikrovlnky, avšak ďábelsky vychytralé pasti and whatnot mu jdou od ruky jedna báseň (nemluvě o jeho těžkým ninja stealth skillu). Co mě ale sere asi nejvíc je fakt, že zatímco prvních cca dvacet minut to vypadá na povedeně natočený horolezecký survival v nádherných kulisách, zbytek filmu je bůhvíproč prachobyčejná nenápaditá vyvražďovačka v prachobyčejném lese a prachobyčejné chajdě. Nuda. ()

AlexUnited

Veľmi ťažké rozhodnutie čo sa hodnotenia týka. Tento velice fajnový dobrodružný horror spĺňa všetky dôležité atribúty svojho žánru a pridáva aj niečo naviac. Prírodné prostredie je skvelé, krvi je dostatok, avšak podstatne mi prekážalo poradie likvidácie jednotlivých postáv. Byť tak tvorcom filmu, vyvražďovacie scény a ich obete by som určite poprehadzoval v inej postupnosti. Toto je prakticky moja jediná výčitka, z objektívneho hľadiska si teda horrorový fanúšik bez váhania môže minimálne jednu hviezdičku pripočítať. ()