Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

MartinTerran

Jak úvod, tak závěr evokují, že se jedná o dokument, ale to je s tehdejší technikou nemožné (vyplývá s příběhu). Film je velmi temný a docela i strašidelný, ale taky je to docela blbost, což u hororů bývá často. Film není natočen špatně, až na některé záběry ty jsou sami o sobě hororové svou kvalitou (roztřesené, sekané). Pochválit můžu herce, ti byli dost přesvědčiví, ale celkově mě film nezaujal, tak dával jen 2*. Hodnocení: 42/100. ()

Brano

V polke filmu som zaspal, takže to hovorí za všetko. Nečakal som že to bude tak strašne nezaujímavé. A takisto tento hlúpy trend točenia "roztrasenou domácou kamerou" len zbytočne uberá na kvalite. Film opäť si zakladá na strachu z niečo neznámeho, ale v napätí ma to rozhodne nedržalo. ()

fifox

Skvělý námět. Lety na Měsíc jsou vděčné téma i do dokumentu, natož do fiktivního "found footage" hororu, takže pokud si tvůrci vyhrají se scénářem a zpracováním, pak je tu vysoký potenciál k úspěchu. U Apolla 18 to nevyšlo na sto procent. Když pominu nedomrlý dialogy, tak největším problémem byla jednoznačně kamera. Jasně, odpovídá to formátu, ale především v první půlce je toho zrnění, třasu a šmouh tolik, že to divácký dojem a snahu vcítit se do děje dost citelně kazí. Zbytek je ale velice povedený. Děj má spád (především rychlá expozice potěší), herecké výkony jsou přesvědčivé a celé to působí velice autenticky. A teď nemyslím kvůli kameře, ale jde o "detaily", které i u filmů s vyšším budgetem dost trpí. Mám na mysli skafandry, ostatní vesmírné vybavení a velké plus si u mě film vysloužil i tím, že jako sovětský lunární modul použili repliku plavidla LK Korabl, kterým Sověti skutečně plánovali přistát na Měsíci. Co se týče mimozemských záporáků, ti byli vybráni velmi dobře. Monstrum typu Vetřelce by vzhledem k pusté měsíční krajině působilo nevěrohodně, zato malé pavoučí potvory jsou tak akorát biologicky jednoduché organismy, že divák nešpekuluje, jak je možné, že tam přežijí. Nehledě na to, že cokoliv spider-like je ohavné. Celkově spíš za 3*, ale jedna navíc za pečlivost. ()

Blazkowicz

Vůbec mě to nebavilo. Z těch "autentických" záběrů mám pěkný bolehlav. Jakého blba to mohlo napadnout. Nejde tam absolutně nic vidět, ale vůbec nic. Maximálně jakési myši v helmě nebo co to bylo. To je normálně na flákanec toto. Děsně nepřehledné. 2+* ()

adamix

Stiesnený modul a tajomná mesačná púšť sú skvelými setmi pre found footage horor, plusom je tá autentickosť ktorá pripomína skutočné zábery z Mesiaca. Problémom je, že na také prostredie sú dve postavy jednoducho málo, okrem toho sa tam veľa ani neudeje čo je zarážajúce, nehovoriac o momente, kedy je záhada odhalená a tajuplné zlo ukáže svoju tvár (tváre) a všetka vážnosť ide preč. Pritom je to škoda, pretože keby sa viacej zapracovalo na scenári, doplnili by sa postavy minimálne o dve ďalšie osoby a porozmýšľalo by sa viacej nad tým, ako bude ona príšera vyzerať, bolo by to za viac ako len slabé 3*. Najviac pôsobiaca scéna je preskúmavanie temného kráteru. Za mňa 55%. ()

warpcore

Príjemné osvieženie v mútnych vodách sci-fi produkcie posledných rokov. Naozaj podarené technické spracovanie mesiaca a misie apollo (za tie prachy), trošku zbesilá a nervózna kamera, snažiaca sa rozostriť všetko na čo nebol rozpočet (jednoznačne zámer) a vcelku solídne "herecké" výkony. Je toho málo, čo by som tomuto nízkorozpočtovému snímku mohol vytknúť, snáď len krátku stopáž a možno príliš priamočiary príbeh bez poriadnej ľakačky, ktorá by ma schladila na absolútnu nulu. Takéto komorné, naturalistické sci-fi záležitosti mi vždy dvihnú náladu, ktorá sa samozrejme odzrkadlila v hodnotení filmu. Tak ma prosím berte s rezervou, ale.....film si pozrite! ()

Cechyno4

Snad první horor, který se odehrává na Měsíci. V tomhle ohledu originální. Film byl dobře koukatelný. I když si myslím, že měl být lépe využitý. POZOR SPOILER: Čekal jsem trochu víc než jen jakési brouky. I když záběry od doby kdy se dostali do břicha jednomu z kosmonautů až po jeho následné úplné zničení(smrt) byli velice dobře natočeny. Styl ala dokument určitě filmu také jen pomohl. Začátek se ani moc netáhl a divák hned mohl sledovat odstartování rakety a kosmounauty ve vesmíru. KONEC SPOILERU. Styl tzv. amatérské kamery tomu dodával na zajímavosti. Jak už jsem jednou psal nuda to není, je to dobře koukatelné, ovšem čekal jsem od tohoto trochu více. Proto "jen" tři hvězdičky. ()

Kazisvet III.

Spíše sci-fi, než horor, špatné to ale nebylo. Pár nelogických chyb kompenzuje celkem dobře vystižená atmosféra úzkosti. Zajímavě vyřešení alieni. 3/5 ()

djbarrel

Celkem zajímavý námět pro horor. Vesmír a tak podobně je již dost ohrané téma, a tak jsem se trochu bál co za nestvůry se může vyskytovat na měsíci. No naštěstí se tam nevyskytoval žádný vetřelec a ani jemu podobný paskvil, ale nějaké obživlé kameny. Zajímavé. Atmosféra byla taky ucházející, ale možná bych to mohl přičíst i na vrub půlnoční projekci. Dost možná za denního světla by film neměl takové grády, zvlášť když se děj posouvá jen velmi pomalu. Film se mi líbil jak zpracováním, tak nápadem. 80 % ()

Spielbergo

Paranormal activity / Cloverfield - tentokráte z Měsíce. Oproti jiným tzv. "found-footage" filmům je ovšem styl dokumentární kamery značně odfláknutý a prostřihy z reálných záznamů to spíš dokopávají, než aby to zachránily. Na první pohled je bohužel jasné, že o reálnou nahrávku z Měsíce nejde a celou dobu jsem se tak nedokázal ponořit do zamýšlené atmosféry. Ta zjevně vysoká měsíční gravitace a odfláknutý vizuál mě udržovaly v realitě. Škoda, vzhledem k nosné hodnotě tématu. A mimochodem - vzhledem k závěru (který nebudu spoilerovat) bych rád slyšel věrohodné vysvětlení autorů, kde se jako měly ty záznamy najít. K smíchu, k pláči. Veliká škoda. ()

BBSeeker

Celé to experimentálne poňatie na mňa pôsobilo skôr nudne ako autenticky. Námet je atraktívny, pár scénok (napríklad prvá v krátere) je fakt podarených a príjemne ma pri nich mrazilo, ale všetko to bolo márne, lebo odhalenie záporáka bolo sklamaním. Je to jeden z tých filmov, ktoré si pozriete, ale nijak vás nenadchnú, neznepokoja, ani vás neprinútia premýšľať... ()

chrustie

Hodně, ale hodně slabý pokus, kterému odpovídá hodně, ale hodně silné zklamání. Gonzalo López-Gallego si chtěl nahonit brko na slavném jménu Apolla, místo toho aby šel raději leštit výlohy místního marketu. ()

FREEWHEELER

JO, konečne nápad, ktorý sa vo svete hanbiť nemusí. Nižšie hodnotenie proste dať nemožem, to je chujovina rozoberať tu nedostatky, mne stačí ten chlad a kameň. ()

Honzulik

Apollo 18 - Tak tento film je celkem zajímavý svým scénářem, ale kamera a další detaily filmu se mi zdály tak nějak amatersky zpracované. Pro mne maximálně 3*. ()

honzic

Zajímavá je forma tohoto pseudohororu, zejména záběry kamery a kvalita, které vtáhnou do autentičnosti, na druhou stranu tam není moc vidět. Co zamrzí je vykrádání jiných filmů (zejména Vetřelci, Apollo 13 atd.) a naprosto nereálné věci na Měsíci, kde je 1/6 gravitace a rozhodně by tam nešlo dělat to, co tam dělali. Hodnocení: 55 % ()

PamelaJJK

Hodně rozporuplný snímek. Navození atmosféry, že se jedná o skutečné dokumentární záběry, se povedlo na 100%. Atmosféra je tíživá a houstne každým zatřesením kamery. I výpadky zvuku a různé ruchy vypadají skutečně a realisticky. Ale i zde platí, že čeho je moc, toho je příliš. Záběry měsíce jsou fascinující. Nějak však nemůžu zkousnout amatérismus ztvárnění "toho něčeho" na Měsíci. To mi přišlo až trapně směšné. Čekal jsem co to "TO" bude a pak... A při takto krátké stopáži (která je pro tento druh snímku naprosto optimální) mi to čekání přišlo příliš dlouhé... Na samotné finále pak zbývá málo času a dá se říct, že je amatérské, naivní a odfláknuté. Škoda mluvit. Tím film ztrácí hodně bodů. ()