Vo filme Collection (Zbierka) sa Arkinovi (Josh Stewart) ako jedinému podarilo uniknúť z rúk sériového vraha známeho ako The Collector (Zberateľ). Zabijakovi sa však podarí zajať nádherné dievča menom Elena (Emma Fitzpatrick). Hoci Arkin s tým nechce mať nič spoločné, nemá na výber, pretože ho z nemocnice unesú žoldnieri najatí Eleniným bohatým otcom. Tí Arkina vydierajú a donútia ho pridať sa k ich tímu, ktorého cieľom je zachrániť nevinnú dievčinu z vrahovho úkrytu v starom hoteli, ktorý je plný smrteľných pascí. (nessbeal)

*CARNIFEX*

Potom ako sa Arkin zhodou náhod dostáva z kufra "zberateľa", je požiadaný o pomoc od bohatého mecenáša pri hľadaní jeho jedinej dcéry, ktorá sa tak po jeho úniku stala novou obetou Collectora. V sídle pomäteného sériového vraha to však bude ťažšie, ako si podaktorí myslia. Tento film ani z ďaleka tieň prvej časti neprekročil. A to snáď absolútne ničím. Napätie sa vytratilo, originalita stratila svoje čaro. Do toho kopec nelogického, ako v správaní osôb tak vo vývoji deja. Pokiaľ ste však fanúšikom Saw série a prvá časť The Collector bola pre Vás rovnako veľkým zážitkom ako pre mňa, ľutovať nebudete a strata času to taktiež nebude - 65 %. ()

JASON_X

Ta čtvrtá je s hodně sedřenýma ušima... s Collectorem uříznutýma ušima. Děj byl dost blbý, postavy se chovaly hrozně hloupě, ale udělané to bylo hezky a s blížícím se koncem je film lepší a lepší. Na začátku zabodoval diskotékový kombajn na lidi, pak nějaký čas úřaduje scénáristova bezradnost a hloupost, ale v druhé půli se to docela slušně rozjede. Josh Stewart opět zazářil, líbí se mi téměř homosexuálně (chovám sympatie k lidem s utrpením vrytým do tváře, ovšem snášejících ho statečně, ne k ufňukánkům). Upozornění pro diváky: "Před upotřebením vypnout mozek a nepřemýšlet!" Doufám, že bude trojka. Zajímavost - Josh Stewart má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů: VIRESCIT VULNERE VIRTUS (Mužnost sílí utrpením). Skvělé heslo a skvěle k tomuhle filmu sedne. ()

pornogrind

Omnoho víc zábavnější a krvavější než The Collector.V The Collection je hned na záčatku víc krve než v celém The Collector za celý film.Dalším plusem je že se operuje na větším prostoru a né jenom v malým zavšiveným baráku a hlavně je zde víc vražd.Logiku jsem nehledal ani u jedno z těchto filmů,protože bych musel jít s hodnocením dolů.Ale čumíme na horory a tak to občas bývá že logika trošku hapruje.Za mě 4 hvězdy. ()

kingik

Zvrhlý a nemluvný zabiják v masce se podruhé vrací na scénu, aby v komplexu opuštěného hotelu protkaném pastmi, zmasakroval pěknou řádku těl. Má od minule ještě nějakou rozdělanou práci a rád by už měl svoji sbírku "broučků" kompletní. Když šílený Marcus Dunstan před třemi lety přišel se svým debutovým přírůstkem do hororového subžánru torture porn s názvem The Collector, bylo tak nějak jasné, že se zabijákem libujícím si ve sbírání lidských těl nevidíme naposledy. S novodobým "entomologem" si dá opětovnou schůzku zase a jen otrlý divák, a kdoví, třeba se nám tahle série ještě do budoucna rozroste. Klady: první díl si pohrával s hororovou atmosférou jeho pokračování sází na více akce a více gore, dobrý vizuál, zabiják začíná mít charisma, minimum dialogů, stylové scény, včetně úvodního "kombajnového" masakru na diskotéce, návrat Joshe Stawarta, Dunstanovo výrazné zlepšení po režijní stránce, už tolik neopisuje od svých kolegů, ale nabízí vlastní styl, akční a strhující tempo, originální a invenční pojetí pastí a následných úmrtí. Zápory: občasná absurdní logika( např. vypátrání zabijáka jen podle čárek na ruce při jízdě autem, které si dělala unesená oběť během jízdy), krátký sestřih hlavní ženské hrdinky v podání Emmy Fitzpatrick, v některých scénách gore nedosahuje stoprocentní realističnosti). Mé hodnocení: 90% ()

mzss1

Tak je to opět slušná podívaná. Ale jednička je prostě jednička. U jedničky se mi líbilo, že to byl plnohodnotný horor se skvělou, děsivou atmosférou v obyčejném domě. U tohoto pokračování už je to spíš takový hororovž thriller. Pasti jsou opět brutální, ale už je to jen pekelná vyvraždovačka, kdežto v předchozím filmu oběti trpěli dost dlouho než zemřeli. Zde bylo vše takové někdy až moc rychlé, rychlá smrt atd. Dost to připomínalo sérii SAW. I v tomhle díle skládal hudbu Charlie Clouser, který doprovázel hudbu po celou sérii SAW. Takže dost hudebních motivů bylo podobných a v některých scénách téměř stejných jako v Saw - což se mi líbilo. Co se týče příběhu, špatně na tom není, je obyčejný. Škoda je, že už to na mě nepůsobilo hororově, ale jen jednotvárně. Krve a nechutností zde bylo dost. Film je dost krátký. Velký problém nemám, ale mohlo to být lepší. Více nechutností, delší trpění obětí atd. No a co se týče konce, to jsem nějak nepobral. Ve výsledku nadprůměrný horor, který mě bavil, ale jedničku nepřekonal. Ani ta atmsoféra už zde nebyla taková. Přesto si to tu čtvrtou hvězdu zaslouží. Téměř hned od začátku se šlo na věc, žádná nuda. Celkově hodnotím ale jen na 71% = **** ()

• Když psi Collectora (Randall Archer) napadnou Arkina (Josh Stewart) a ostatní, tetování na Arkinově pravém rameni zmizí poté, co je pokousán. (ČSFD)
  • Arkin (Josh Stewart) má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů "Virescit Vulnere Virtus", v překladu "Mužnost sílí utrpením". (JASON_X)