Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

666Carnage

Špatný. A to dost. Jediný v tomhle filmu bylo fajn, asi jen těch 15 minut v kanalizacích. Zbytečně nudný a předvídatelný a prostě další zpackaná knižní série. On stejně někdo napíše něco podobnýho. Takže tyhle filmy tu budou neustále dokola. 35% ()

Kredy

Kazdým dílem mě to sralo víc a víc, no a nakonec to teda nezklamalo, ještě že tuto sérii máme zasebou. ()

Lencha

Konečně jsem se dostala k tomu, abych se podívala na poslední díl, respektive druhou část třetího dílu. A jsem tak hrozně zklamaná. Jediné, co mě na filmu bavilo, byly pasti. Jinak to byla šílená kravina. Nuda, příšerná nuda. A závěr jak v Harry Potterovi? Wtf??? Po shlédnutí prvního dílu jsem si říkala, jak z toho může být tolik lidí nadšených. Vždyť se tam zabíjí děti! Druhý díl se mi líbil o dost víc jak první. První část třetího dílu byla jiná. Už to nebylo o hladových hrách... A při sledování druhé půlky či poslední třetiny poslední části jsem měla pocit, že se tam musí něco stát, že se to Katniss jen zdá a musí přijít nějaký zvrat... Jdu zabít prezidenta Snowa, nechám u toho chcípnout víc jak půlku z party... A najednou je po všem. Jako kdyby mi kus filmu chyběl, někdo ho vystřihl... Zbytek už stál za úplné ho*no. Zklamání, velké zklamání... ()

charlie_ando

Celá tahle patálie se dá shrnou do pár slov. Hlavni hrdinka Katniss Everdeen stále někam pospíchá a když se konečně začne něco dít tak ji trefí nebo udeří do hlavy a ona se probudí v nemocnici, až když je po všem. Na plátně se stále jen tlachá, bohužel ty řeči nemají žádný smysl a za zmínku stojí snad jen souboj v kanálech pod ulicemi Kapitolu. Jestli mě něco na téhle sérii bavilo tak jsou to vedlejší postavy, okoralý Haymitch Abernathy (Woody Harrelson), vždy skvěle postrojená Effie Trinket (Elizabeth Banks) a samozřejmě nesmím zapomenout na prezidenta Snowa (Donald Sutherland). Závěrečný díl mi přišel utahaný, nudný, možná i trochu hloupý a bez špetky lesku a fantazie prvního a druhého dílu. Na druhou stranu nemůžu popřít řemeslnou zručnost, s kterou byl tento film natočen, ale bohužel se někam vytratil samotný obsah. Pro mě velké zklamání a poslední smutné rozloučení s Philipem Seymourem Hoffmanem na filmovém plátně. ()

Han22

SPOILERY! Tak a finále je za mnou. Dopadlo to na půl cesty - rebelové útočí na Kapitol, prezident Snow podniká poslední zoufalé kroky a já čekal pořádnou řežbu. Naivní. Ano poslední díl obsahuje špičkové akce (bitka s mutanty, pasti, smůla) i strhující scény (smrti některých vedlejších postav, bombardování ve finále či Katnisino rozhodnutí koho zabít). Rovněž rozuzlený jak je to vlastně s Coinovou mě nepřekvapilo. Ale celé je to natočeno opět takovým tím rozvláčným, pomalým stylem, neustále se řeší pocity postav, nikde člověk neuvidí nějakou pořádnou bitku rebelů s mírotvůrci a navíc je vše zabité opravdu nudným dovětkem. Chápu pro koho je to natočené, jsem rád že jsem sérii viděl a vím jak to dopadlo a proto dám mírně nadhodnocené 4*, ale strhující zážitek to zrovna nebyl. PS: A nemůžu si pomoc, ale tak uřvanou a otravnou hrdinku jsem snad ještě v žádné sáze neviděl. ()

Lisabellla

Musím to prostě hodnotit tak, že to má být to GRAND finále všeho a všech. No a kdo by to tak čekal, byl by zklamán. Jako já. A tak se stalo, že závěrečná kapitola sice přinesla očekávanou skoropointu, ovšem ta nebyla dostatečně uspokojující. Z Jennifer se postupem času stala dost kočka a z malé holky vyrostla královna ročníku, kterou najednou všichni hrozně chtějí. Tak jasně, nakonec se vždycky všechno obrátí v lásku a mír. A světovou pravdu, samozřejmě. ()

iXtr3m3

Lepšie ako predposledná časť, ale napriek viac hviezdičkám sa to neťahalo na druhú časť. Urobili z toho krásny mišmaš, kedy narvali do filmu všetko od postapo, cez klasické sci-fi, mutantov, Útek z New Yorku a v neposlednom rade melodrámu. Videné v kine a odvtedy to nemusím opakovať. Zato prvú a druhú časť nemám problém. ()

papushka

Bála jsem se, aby po třetím dílu série nebyl mým nejlepším zážitkem z kina trailer na Star Wars (husí kůže, slzy na krajíčku a motýlci v břiše proběhly, ale to je vedlejší). Když přehlédnu fakt, že by bylo stokrát lepší nechat třetí díl knížky v jednom filmu, a akceptuju to, že filmaři slavných knižních ság prostě rádi ždímají peněženky fanošuků, tak jsem ve finále odcházela velice, velice spokojená! F i JLaw odvedli stejně jako všichni ostatní perfektní práci. Po trochu pomalejším rozjezdu se děj přesune do Kapitolu a dostane to skutečný spád a říz. Film je skvěle rozvrstvený, takže atmosféra války, totality, vzpoury (zvlášť vzhledem k současným událostem) i výborně vykreslené obě (nebo všechny?) strany boje, samotné charaktery a zejména dialogy mého milovaného Peenissu (rozuměj Peeta+Katniss, ne asi) se vám zaručeně dostanou pod kůži. Chybičky a wtf momenty se samozřejmě najdou, třeba smrti některých postav jsou tu možná až moc rychle zameteny pod koberec, do kanálu apod. a nějaký ten cukříček na konci mohli vypustit, ale jinak jsem se ani chvíli nenudila a z většiny bojových scén mi až běhal mráz po zádech, zvlášť z těch podzemních. Sečteno a podtrženo, MII je mnohem lepší než MI, dvojka u mě však na plné čáře vede. Sérii se každopádně podařilo s plnou parádou zakončit, takže díky, sbohem a tři olíbané prsty hore s rukou vztyčenou, Katniss! ()

Janega

Ak už chceli knihu rozdeliť na 2 filmy, malo by to mať silné finále. To však Drozdajka 2 nemá. Grády má akurát sekvencia od prechodu cez kanály po záverečné dobytie Sídla, to však trvá len okolo polhodiny, a to pri 2-hodinovom filme je málo. Ostatné je stále len strategické politikárčenie, ktorého sme si užili v prvej časti. A o naťahovanom konci ani nehovorím. ()

Ilhan

Akce v kanále moc fajn. Jinak sice lepší než knížka, ale nic jiného to člověku nedá. Docela průměr a možná nejslabší dél série. Rozdělení poslední knížky na dvě části naprosto zbytečné. ()

barlow

Na rozdíl od první části závěru trilogie jsem se nenudil. Pořád se něco dělo, jen rozmělňování děje a patos sráží film dolů. vkusný závěr série a (pro mě) bohužel lepší než knižní předloha, která je v podstatě trapná military sci-fi. ()

Litvicek

Proč byl první díl celé série tak dobrý a proč se to téměř okamžitě poté začalo hroutit sraček? Má tato otázka odpověď nebo je to stejně zapeklitá otázka, jako třeba proč má muž místo tří koulí jenom dvě? Těžko říct, každopádně, tato "válka", byla válkou o tržby. Režisér se rozhodl, že se pokusí ze všech krajů světa vytřískat co nejvíc peněz, aby ho pak někdo z jeho nadřízených poplácal po tváři se slovy: "Jo píčo, povedlo se ti to. Sice v dějinách kinematografie si nevytvořil nic výjimečného ale nám to přihrálo do rozpočtu velké sumy, takže si sbal kufry, budeš pokračovat v natáčení". Ne vole, já nerad kritizuji něco, na čem bych se mohl vypisovat na X řádkách. Jinými slovy, kromě prvního dílu, stojí všechny ostatní díly za vyliž prdel. Najde se jen minimum scén, které diváka potěší ale zbytek je vyloženě otřesný. Zde nefungovalo nic. Chemie mezi herci, nesourodý a nezajimavý děj a postavy, které tam tak nějak jsou a postupně třeba i zemřou. Debilní konec versus debilní pokus o nějakou válku, která se vlastně ani nevede. To zamrzí nejvíc. Režisér si prostě řekl, že už se s pořádnou filmařinou srát nebude a natočí zcela obyčejný průměr, aby se neřeklo, že zase úplně nic nedělá. Táhni do hajzlu... ()

HonzysKISS

Do prčic, může mi nějakej rozumnej člověk vysvětlit, proč jsou z téhle série všichni tak vystříkaní? Vždyť je to totální romantická slátanina. Jediný jakž takž dobrý díl byl ten první, který tedy měl závěr také úplně katastrofální. Těšil jsem se na nápad s arénou, ale s tím jsem naprosto zklamaný. Aréna ve filmech byla tak maximálně v prvních dvou dílech a pak jenom na oko. Nejhorší je, že v prvním a (hlavně) v druhém dílu je tak 85 % kecání a zbytek z toho pár bitek. Ještě k tomu většina scén byly strašně předvídatelné. A ty PC efekty? To bylo jako co… Až moc nechutně znázorněné. Podíval jsem se na to jenom kvůli tomu, že to viděl každý, že to měl hype jak svině. Jeden kamarád mi řekl, že je to takový drsnější Harry Potter… wtf? Že přímo tenhle díl je nejbrutálnější? Haha, ne. Mělo by to být zařazené v kategorii „romantický“, to bych se snad na to pak ani nekoukl vůbec. Přiznávám, že jsem od toho očekával až moc. Těch pár hvězdiček tomu dávám, protože to má přece jenom výborný nápad (který je ovšem dostatečně nevyužitý). Zase tomu nechci dávat úplně odpad. Protože chápu, že určitou skupinu diváků to bavit bude. Docela často to aspoň zachraňuje pan herec Woody Harrelson, ten jediný mi tam přišel zajímavý. Strašně bych rád aspoň pochválil hudbu, ale ani to nejde. Nechutně všechno procítěné. Komentuji naráz jako celou sérii, než jenom tento díl (snad to nějak přísně nevadí), protože už takhle jsem tím ztratil dost času :D. ()

Reckon odpad!

Tohle prostě ne. Sejde se vám herecká elita Hollywoodu a vy z toho vytvoříte takovej paskvil. Naprosto ploché postavy bez emocí, příběhu a cíle. Jen postava Jennifer má nějakou hloubku, ale u ní je otázka, jak moc je konzistentní v rozhodování a vývoji postavy. Jednou chce jen klid pro sebe, pak bojuje proti režimu Snowa. Bez promyšlených charakterů a jejich motivací nemůžete stvořit zajímavý fiktivní svět. Takový Tolkien tohle všechno věděl. A ten nezačínal od vytváření světa. Vytvářel jazyky a k nim vytvořil svět a příběhy. Zpátky k HG. Asi u žádnýho jinýho díla mi nebylo tak jedno, když nějaká postava umřela. A že jich teda bylo. Zajímavý koncept byly samotné Hry, jenže když jeden z aktérů příběhu jsou samotní tvůrci Her, kteří ovlivňují úplně vše a můžou vše v okamžiku změnit, tak jste jako divák podvedeni. Postavy jsou pak jen loutkami v rukou tvůrců Her (scénaristů). Co se děje na obrazovce je vlastně zbytečné. V posledním filmu byla více jak polovina věnována malé vojenské jednotce, která si dala za úkol proniknout do srdce Kapitolu a zabít prezidenta. V nejdůležitější scéně, kdy byla vlastně válka rozhodnuta, nemá tato jednotka žádný vliv na děj. Jen pozorují, co se před nimi děje. I kdyby tam nebyli, tak výsledek dopadne úplně stejně. Fakt se cítím podvednej, že jsem všechny čtyři díly zhlídnul a z nich jsem nedostal vůbec nic. ()

Warle

Poslední Hunger Games se nesou na vlně Catching Fire, což je naprosto dobře. Nedosahují sice jejich kvalit, ten díl je asi nedobytná pevnost, ale tenhle díl k němu má určitě nejblíž. Co chybělo (jak už to je běžné) v první části se plně objevuje v části druhé. Druhá, poslední část je proto docela narvaná akcí a utíká naprosto na pohodu oproti části první. Dějově sice nenabízí nic extra až na pár zvratů, které by zaváněli spoilerem, proto o nich raději pomlčím. Jediné, co mi v podstatě na rozloučení se s Katniss Everdeen vadilo bylo všudy přítomné klišé. Ale jinak prostě happy-end jak se sluší a patří. 4 a půl. ()

AndrejBB

Čakal som od toho viac. Po nudnej prvej časti som dúfal v scenár a la Harry Potter a teda dychberúce zakončenie série. Bohužiaľ nestalo sa. V celom filme mi akosi chýbala atmosféra a nejaké napätie. Dohromady sa v meste stretli s asi 4 pascami a mutantami, ktorí mi prišli ako z filmu od Guillerma del Tora a boj s nimi mi prišiel z celého filmu najzaujímavejší. Ale celkovo sa mi morálna pointa politickej stránky filmu páčila a myslím, že na konci viacerí ľudia fandili viac prezidentovi Snowovi ako prezidentka Coinovej. A celkom sa mi páčila hudba, ktorá mi miestami celkom dosť pripomínala Star Wars: Skrytá hrozba. ()

tterez

Hlavní hrdinka je trapná se svojí váhavostí mezi dvěma potenciálními partnery. To mi fakt vadilo. Jinak se mi ten film celkem líbil. Bojové scény byly intenzivní a lekavé, takže o zábavu bylo postaráno. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra