Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

rukay

Ze sedmičky Rychle a zběsile je bohužel už asi nejvíce cítit, že celá série se měla ukončit otevřením trezoru v pátém díle, neboť od té chvíle se jedná jenom o hodně krát nastavovanou kaši. Jason Statham je do role hlavního záporáka nasazen příšerně groteskně, a to rodové spříznění s Evansem by mu nevěřil snad ani podmazaný správce dědického řízení. Zbytek účinkujících se donekonečna potácí ve svých známých rolích, kterým se pro dosažení požadované promítací délky jen uměle vymýšlí těžko uvěřitelné historické reálie, jež se neobjevili v předchozích filmech, a jež musí pro mnohé znalce působit přinejmenším rozporuplně. Ve stejném duchu se bohužel odvíjí i celý příběh, včetně akčních scén, kde si, pro mne zcela nepochopitelně, divák odbude velké finále již v 2/3 stopáže. Jediné, z čeho tak může sedmička opět čerpat, je kult celé série. Stejné jako se tedy zarytým fanoušků podařilo z, právem udělených, černých hodnocení vytáhnout stupidní díly 2 a 3, tak úspěšně se daří držet nahoře i tento - zatím poslední. Ze svého pohledu nejlépe hodnotím hlavně finální rozlučku s Paulem Walkerem, ve které se myslím překvapivou symbolikou, a hlubokým chraplákem Vina Diesela, dobře podařilo trefit do správné míru patosu, což zvedá moje hodnocení na slušné ale těsné 3***. ()

Kadas97

Ani z ďaleka nie tak originálne ako predchádzajúce diely. The Rock otravnejší než inokedy. Neznášam jeho akože drsné hlášky typu zlomím ti prst na 6 spôsobov a strčím ti ho tam kde ani slnko nesvieti. V tejto epizóde sa stretli traja plešatý a ja som najviac fandil tomu, čo skončil v base. James Wan trochu pritvrdil muzičku, ale čo z toho keď vo filme neexistuje krv. 4 z 10 ()

Jakubik

Před psaním tohoto komentáře jsem se jen pro zajímavost podíval, co jsem vlastně napsal k předchozím dvoum dílům. U obou jsem shodně napsal, že mozek do stavu vypnuto a pivko či kolu a na klín popcorn. Shodou okolností jsem včera udělal před telkou to samý a musím říct, že včera to vůbec ale vůbec nefungovalo. Wan není prostě Lin což je hlavní kámen úrazu. Místo gradujícího příběhu je tu asi pět na sobě defakto nenávazných hudebních videoklipů. Místo toho aby Wan využil více Dwayna tak mu připraví jen malinký štěk a místo něj vezme docela dobře vypadajícího Russela, kterej mohl mít klidně menší roli. Ubylo dost i humoru (já se moc nesmál) a ubylo adrenalinu. No a otáčet kamerou je cool jen jednou a jen u jedný scény u zbytku už to bylo prostě navíc. No a teď k těm lepším stránkám. Co Wan dokázal je, že se hodně důstojně rozloučil s Walkerem. Po sedmy dílech se mu povedlo dát postavám prostě i nějakou tu dušičku. A jediná fakt povedá akce je ta na Kavkazu. Zbytek je celkem nuda bez nápadu. Mám na tento typ filmu hodně malé nároky ale teď už se to fakt nedalo… ()

Critic

Tahle série už je přespříliš dlouhá. Bude určitě ještě spousta dílů, což tvůrcům nevyčítám (je to zajisté hezký způsob bohatnutí), ale já už si další díl fakt nepustím. Po celou dobu filmu jsem měl na mysli jen jedno - bože to je blbost, bože to je blbost, bože to je blbost, bože to je blbost..... ()

Lucas87

Zatímco co Rychle a Zběsile 1 až 3 si pamatuji velice dobře. Tak 4,5,6 i tuhle pohádku zkonzumuji, ale nějak si to nezapamatuji a moc se mi nedostane pod kůži. Je to natahované a čím dál více přehnané. Proto pohádka :) ()

Stefan_M odpad!

Uz po po 3,5 minutach sa dalo cakat, ze to bude kravina. Pretrpel som to az do konca. Nemylil som sa. KKCina na entu. Klise, klise, klise a este raz kkcina. Ved to vyzera ako parodia na Bollywood. Toto sa moze pacit iba fakt dutemu clovekovi. PS.: Vin Diesel sa cim dalej podoba na Yellow Bastarda. ()

Bollek

Tak nějak mi přišlo líto, že jsem své asi nejoblíbenější filmové sérii ještě nedal 5*. Možná vám to přijde jako hloupý důvod, ale je to taky trochu za Paula a potom z toho důvodu, že kvalita je pořád na stejné úrovni a každý film si dokážu stále skvěle užít. Od minulých dílů se jinak moc nezměnilo. Opět čekejte až příliš mnoho akce, která porušuje ještě více fyzikálních zákonů. Rozloučení s Paulem Walkerem na konci je moc hezky vymyšlené. Byl to mnohem lepší nápad, než kdyby spadl do výtahové šachty. ()

KOOHA

Přepálený, jak svině,ale to si člověk musí holt přijmout jako něco, že to prostě tak je. Jinak by tomu musel dát "Odpad!" ()

Harry_

Nastavovaná kaše, některé věci už nejsou ani nadsázka, ale zhovadilost, hacking ve filmovém podání je legrační jako vždy, ale mně to nevadí. Polovička je asi CGI, ale neva. Je fajn občas vypnout a koukat se, jak si dávají na přesdržku hodnej a zlej (a kdyby to nebylo jasný, tak hodnej je ten v bílém) a je fajn, když občas všichni nezhebnou. Je to skvěle obsazený a s mozkem v šatně je to ten správný oddych, autíčka, mlátička a střílečka, kterých je v tom starším duchu čím dál méně (díky za Expendables, Last Stand, Escape Plan apod.). ()

PEZ

James Wan si odskočil od horrorov k (pre mňa) inému typu horroru - k sérii Fast&Furious. Ako správny filmový masochista som videl všetky predošlé diely a okrem jednotky boli všetky veľmi slabunké, postupne až na hrane sebaparódie. Mno a po šiestich predošlých skúsenostiach som vedel, že sedmička bude presne taká aká bola. Takže som si aspoň užil nejakú tú akciu, Kurta Russella (chlapík bol najlepší) a koniec bol vďaka tragickému úmrtiu Paula Walkera naozaj dojímavý. Spravili mu peknú rozlúčku, to treba uznať. Avšak nerátajúc záver, opäť zbytočný film. ;) ()

KafuR

Totálně ze řetězů urvané a základní fyzikální zákony ohýbající pokračování, které se místo vydání cestičkou ambicioznějších scénářů ála Fast 5 dalo na stezky ohlušující a vizuálními efekty nabyté ale stejně tak tupé podívané, která jakýkoliv možný náznak strachu o hlavní postavy řadí do přihrádky fikce. A na Stathamově postavě je taky něco špatně, protože si jí nepodařilo vydobýt větší respekt než měl její mladší bráška ze šestého dílu. Celé je to orámováno alespoň působivým závěrem vzdávajícím hold jak Walkerově postavě, tak hlavně Paulovi samotnému. ()

tranquill

"Není nic smutnějšího, než bestie zavřená v kleci!" Musím uznat, James Wan bestii vypustil a stvořil jeden z nejakčnějších filmů všech dob. A právě za ty akční scény (nejen) s autobusem, pádem ze srázu a mrakodrapy dávám fu(e)ll point! "Ahoj, tys přivedl kavalerii? .. Holka, já jsem kavalerie!" ()

geek.ondra

Monstrózní blockbusterový náhul s parádní akcí která je podpořena vynikající kamerou, s geniálním záporákem a zběsilým tempem. Škoda jen toho zmrvenýho závěru který se v jistých směrech ponořil až do Emmerichovské trapnosti. Sedmička je ale i tak po všech stránkách boží popcornovka s dojemnou pětiminutovkou na konci která by tuhle sérii mohla klidně i ukončit. 7,5/10 ()

Razzor_82

Rychle a zběsile mačkám tempomat abych udržel čtyři hvězdy. Stathama žeru a on přidá do filmu zase kousek crazy akce. Začáteční bitka s Johnsonem má neskutečnou šťávu. Vše to drží nad vodou brutální akce a popcorn šleha je devastace Lykanu Hypersport. Emocionálně nablýskaný konec při odjezdu Briana :,,( 7/10 ()

beckham-

Když si odmyslíte téměř všechny akční scény filmu, které by nepřežil ani Chuck Norris, tak z filmu mnoho nezůstane. Bohužel, "skála" dostal prostoru pomálu a nejlepší scéna filmu byla úvodem (souboj skály vs. Statham). Velký respekt za poctu pro Briana (P. Walker). ()

Patrik200s

Omg zlé zlé zlé. Ten žúr na ktorom boli scenárista s režisérom a dramaturgom musel byť ozaj silný. Trval zrejme počas celého natáčania. ()

fichty91

O krapet lepší, než šestej díl, ale na 1.-5. díl série se poslední dva díly nehrabou, za tim si stojim. Překvapily scény, u kterých jsem si u sledování traileru klepal na čelo (seskok z letadla, skákání mezi mrakodrapy), povedený hlášky Tyrese Gibsona taky v pohodě, škoda je, že podle mě nebyl naplno využitej potenciál Stathama, dalo se z jeho přítomnosti vytřískat určitě víc. Průměr, ale jedna hvězda navrch za emotivní závěr věnovaný Walkerovi. Nejsem z těch, kdo by jeho smrt nějak moc řešil, ale byl jsem upřímně zvědavej, jak se vypořádaj s touhle nečekanou a hodně nepříjemnou skutečností a kloubouk dolů.. určitě v kinech ukápne nejedna slza, sám jsem měl na krajíčku. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)