Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Pathrose

For Paul. Sedmička se musela vyrovnat se ztrátou jednoho z dvou hlavních představitelů F&F a nakonec to Wan dokázal s bravurou. CGI je už na takové úrovni, že scény, které natáčeli Paulovo bratři (pokud nevíte, které to byly) jen těžko poznáte. Celkově je sedmička znovu o kus více přehnaná, ale na to jsme si už u F&F zvykli a svým způsobem to vyžadujeme. Statham byl také dobrá volba pro záporáka. Způsob, jakým film končí a jak důstojného rozloučení se Paulovi dostalo nemá snad ve filmu obdoby. Slzy se mi draly do očí. ()

West

Rychlá sedmička je další pokračováním seriálu rychlý a zběsilý.. Je tu rozhodně více akce, než jsem očekával. A tak trochu o závody už nejde, nýbrž o vendetu mezi hlavními hrdiny a padouchem (tady tedy Statham). Některé věci byli zajímavé, např.: - přeskakování fárem z mrakrapu do mrakodrapu (což bych ale řadil spíše do sci-fi). Herci hrajou lehce nad průměrem, takže se to celkem dá.. Diesel už jede na natural, a ikdyž mu roste kolem pupku pneumatika, nějak to ukočíruje svým hlubokým hlasem, drsnýma hláškama, a napumpovanýma steroidama. Gibson pobavil svým vtipem, ale jako celek, je to nastavovaná omáčka, která je v závěru, až moc přehnaná a kýčovitá. Chyběli mi tam nelegální závody, a na 5* to rozhodně není.. slabší 4* - 65% ()

waska

Parádní jízda od začátku do konce. Příběh sice trochu pokulhává, ale je to podeřená tečka za kariérou Paula Walkera.... ()

lakart

Tento díl neuvěřitelně balancuje na hranici totálního zklamání a několika překvapení po tolika dílech. Samotný příběh je velmi špatný, neoriginální, nezajímavý a vlastně nudný. Postavy jsou pouze jako takové figurky bez emocí, motivů a mozků. Akce je v první polovině lepší než v samotném závěru, který byl doslova odfláknutý a celý vytvořený na počítači. Jediné, co se mi opravdu velmi líbilo, bylo důstejné rozloučení s Paulem Walkerem. To mě skutečně dojalo. Série tímto směrem by rozhodně neměla jít a stejně jako filmáky od Marvelu, by potřebovala velikou změnu. Kde jsou ty časy pouličních závodů vytuněných aut a vcelku dobrých příběhů? 65% ()

ER

Scény jsou vybroušené,to žádná,ale abych místy viděl apokalypsu a fantasmagorii,tak to už nedávám. Co přijde v dalším dílu,Transformeři? ()

neo93

Stará parta znovu v akci. Opět musí Van Diesel svůj tým dohromady, aby zachránil téměř celý svět, ale především ochránil svou rodinu. A zase mu pomůže alespoň v závěru The Rock. Na druhé straně proti němu půjde nebezpečný Jason Statham, který se mihl v šestce. Tak jako v minulém díle, tak i zde není nouze o velkolepé výbuchy, rvačky a samozřejmě šílené skoky a různé zběsilé jízdy s auty všeho druhu. Ikdyž je to vlastně stále dokola, pořád to dokáže naplno zabavit, takže nebudete příliš přemýšlet, proč zrovna tato postava ještě žije, když měla být dávno pod drnem i se svojí nablýskanou károu či jak je možné, že auta dokáží létat vzduchem. Velmi slušná zábavná jízda s památkou na zesnulého Paula Walkera. ()

pulDag odpad!

Pokud bylo úkolem vytvořit největší bullshit, tak se jim to povedlo. Každopádně pokud pominu první díl, který byl něčím novým a neokoukaným, tak jediný další, který má smysl vidět, je díl pátý. ()

Acrobat

Priam obskúrne prejavy manipulácie a znehodnotenie úmyslu stať sa cteným človekom. / /VANITY FAIR: Vonku bolo peklo, nikto nevedel čo sa deje. Budovy padali, rámus, prach, blesky, paľba, kanóny, teplo, huriavk. Mnohí mysleli na hriechy a videli Jánove zjavenia... Sledoval to muž stojaci v okne vo vysokej budove. Babylonská veža. Podišiel od okna a skláňa sa nad spiaceho chlapca. Ten mrví hlavou a má celkovo cukavé pohyby polonahého tela. „Nie, musím odniesť tú modrú kvetinu do chrámu Ligy cez sneh, ľad a zimu... Nie, nie.. Emily potrebuje pomôcť znova a znova... Odíď odo mňa Daniel, v Siene som sklamal...“ „Dominique...Dominique...“ Chlapec sa prebudil, zotrel sliny z popraskaných pier, hodil na seba rýchlo košeľu. Bol zoschnutý, žiaden výkvet muskulatúry. Následne nástojčivo mu ten muž niečo vysvetľoval, chlapec krútil hlavou a len čo dohovoril: „ Na komix a sci-fi som prikrátky!“ / / DRAGTIMES AUTONOMIA: Napriek zlobe, socializmu, povrchnosti a miliónu nedostatkov Európu milujeme. Kam by som išiel, keď ona ma hrdzavú rukoväť? Londýn. Z neho ide podľa ukážok pohroma. Niekto, kto má renomé u miestnej diváckej miliónovej obce. Tvári sa len nasrane, ale má ten zmysel, kde to myslí vážne. Teraz je to protivník, ktorý dokáže spôsobiť traumu Tupej Rodine!! Je ten čas! Lebo ide cez mŕtvoly....! Najlepšou sekvenciou šestkovej prachsprostej zábavy je práve dokrútka v Japonsku. Tak a konečne aj toto dostáva záporáka, ktorý tvorí jing-jang. A ono to ide dobre. Mŕtvola a pohreb, dokaličenie a nemocnica, bomba a strach! Biják vyštartoval a chráni, či mstí rodinu. Otázka a prielom. Nerobí to isté Tupá Rodina už od jednotky ? Čím je člen SASu iný? Ja nepochybujem o tom, že trochu kritický divák má len jedného favorita – Stathama. / / HERO FAILURE: No ten nemôže ani pri najlepšej snahe oklamať scenáristu, ktorý ho vyškrtne niekde v polke. Prečo? Lebo Tupá Rodina sa naštve. A keď sa naštve, tak vláda, tajné služby jej padajú na kolená, šejk nevie čo robiť, Ludacris šoféruje a hackuje všetko, aj čo nie je. Padajú autá, rúcajú sa bralá, Impreza prežíva protitankové projektily, hoci S600 AMG ide do kytiek. Michelle hádže očká, lebo šoférovať netreba, ono to je totiž stojace auto s plátnami, počítačmi, efektmi a čo ja viem čím. Tupá Rodina sa premiestňuje, finančne, výzvedne, nasadením nikto nikde. Nič. Voľný pohyb, prednesy. Prestige s Teslom pozerajú a nestačia sa čudovať. Digitálna zlátanina pozérstva. / / LAWLESS COMPARATION: Na Danyho stačil vrtuľník (hmotný, ozajstný!), tma niekde v škótskej pustatine a stačilo to na dizertačku. Ale zábava tiež, nič extrémne vážneho. Pocit uspokojenia pri Tupej Rodine nenastáva, lebo sa rieši výklad namiesto obsahu. U filmu absentuje príčinná súvislosť všetkého so všetkým. Poznanie hraníc a uvedomenie si toho, že Tupá Rodina je tlupa vyvolených, ktorý však začínali ako automechanici a sem tam si zajazdili, boli nohou vo väzení, a grilovali lacné mäso. Zosmiešňujú sa sami, lebo nikto ich tu nepchal, spojenie s vládou evokuje Transformerov a Emmerichove braky. Prekročili hranice limitu, obstojnosti. K čomu to všetko, keď emočne ste chladný, neprejaví sa zhnusenie, strach, vôľa prežiť. Taký Hemsworthov blackhatovsky nôž v hlave znie dodnes na zvracanie, ale prikoval. No nezaplatil sa. Lebo nelietal, Tyrese nedával hlášky v Saudskej Arábii a netočilo sa volantom pri takmer voľnom páde vo vzduchu... Statham robil čo mohol. Človek čakal jedného preživšieho v čisto auto-killeri a zadefinovanie reštartu (?). Čoby len v ľudskej rovine. Aké by to bolo okázalé, ojedinelé, všetkými uznávané, ak by Paul odišiel rukou, autom, zbraňou od Jasona. Potvrdil by sa súboj „storočia“ Diesel-Rock-Statham. Že protivník je kaliber, nie hovno, ktoré scenárista utrepe betónom a on sa len usmeje. Že niečo sa deje, život dostihol Tupú rodinu, lebo aj druhý chce pomstiť brata!! Totálne scenárove zlyhanie a pochovaná možnosť vystreliť tento diel do poriadnych výšin. / / UNLIMITED – už nie sú však moji nepriatelia. Tá globalizácia ich uvrhla v niečo mystické, kde stojac nahý v sprche si uvedomujem, že sú súperi, niečím, čo má núti zlepšiť sa, brať ich ako motiváciu zdolať ich, ale už férovo, nie cez moju nesmrteľnosť. / / RECKLESS ABANDON: Stojím pri aute. Z protistojaceho sa ozýva: „Nahé ženy, tetovania, extáza, tunacar, valce, hispo-amo-nigga-WP. Rajcovačka, nitro, sexuchtivá aziatka, neóny, pivo, drsné reči, nadávky, kone, kone... chlape! Drifty, rýchlosť. Tu neďaleko. Ty tam nejdeš, ty zdochliak? Však poď, zabav sa, nebuď ako zľaknutý!!“ „Á, ďakujem ale nie. Mňa tí silní chlapci v obtiahnutých a zásadne bielych tričkách nevzrušujú.“ „Ty si úplný chudák, tam si sa mal ukázať, čo si kto si, tu stojíš ako ******. A tá prešívaná saténová bunda so škorpiónom vzadu na tebe visí a sedí ti ako mŕtvemu zimník...“ (videné 23.08.2015, 24.08.2015, 27.08.2015, 19.09.2015 BDrip) () (méně) (více)

Henry Morgan

Bylo to dle predpokladů. Totalní ctrl c + ctrl v scenare, plus drobne upravy. Avsak Statham opet skvely zaporak!! Jinak to splnilo šablonu, tím padem očekávání, nicméně musím podotknout, že v tomto díle Diesel Willisovatí a stává se nesmrtelným, navíc mi opět vadilo zbytecné natahovani delky na dve hodiny, tim padem lehke naredení akce. Skoda, no. ()

Raili

Žánrem to sice patří někam mezi sci-fi a parodii na akční filmy, ale nemůžu říct že bych se u toho nudil. ()

E lan

Když člověk vypne mozek, ale opravdu důkladně (aby se nezabýval nesmysly typu celní náraz ve 200km rychlosti aniž by se hlavním bijcům cokoli stalo), tak se to dá brát jako moderní poctivá akční podívaná se špičkou dnešní akční scény. Navíc s vědomím toho, že se jedná o rozloučení se Walkerem, tak se člověk neubrání na konci dojetí. ()

ZnalecH

Rychle a zběsile znamená prachy, holky, auta a ještě zábavu. Vypadá to jako klišé a je tady velmi lehké sklouznout k propadáku. Avšak nepamatuji si ani jeden díl, ve kterém by se to stalo. Tedy ani 7. díl není výjimkou. Líbily se mi zběsilé zásahy Dwayna Johnsona, vtipné a akční scény v autech i bez nich a jako takovou třešničku na dortu musím vyzdvihnout ježdění autem mezi mrakodrapy. Opravdu se je na co těšit. ()

smack

Neumím si představit, co se objeví v dalším pokračování. Co vím jistě je, že série má už svůj vrchol za sebou a spektrum nápadů na rozvedení příběhu/ů se znatelně zužuje - Dubaj jsme už viděli. Co bude dál už evidentně může být jenom horší, honba za pokladem? hrozba atom. bomby? invaze z vesmíru? Tolik. VD může jen doufat, že mu vyjde kapesné na pokračování XXX. ()

TomStrom

Méně je někdy více, tohle už prostě nemá žádný obsah a je to jenom takové přeakčnělé šaškování bandy machírků, kteří přežijí absolutně cokoli, takže film nemá šanci příběhově zaujmout a divák spíš jen čeká, co za nesmysly ještě uvidí před závěrečnými titulky. Scénáristicky už je to úplně jiná dimenze, ve chvíli, kdy už je někdo opravdu v neřešitelné kaši, tak ho v poslední vteřině zachrání nějaká jiná postava, která se objeví zničeho nic a zkazí tím všechnu legraci. Tohle prostě nemá význam, James Wan by se měl radši dál věnovat horrorům, pro které má cit a nemrhat talentem na podobné digitální megalomanské slepence výbuchů a rychle jedoucích aut. Auta mě nikdy nezajímaly a rychlá jízda mi taky nic neříká, tematicky už je to až příliš mockrát vyluhovaný šálek čaje. Ale dokud to bude vydělávat, že... ()

vikino1

Rychle a zběsile 7, aneb mistrovství světa v nasraných pohledech. Takových vážných ksichtů v jednom popcornu, to se jen tak nevidí. Já jsem měl ale daleko větší problém v tom, že jsem celej film fandil Stathamovi a Tomy Jaovi, protože když byly na scéně oni, byl to uplně jiný film... Mělo to koule. Říkal jsem si, že souboj Statham vs Rock přece nemůže Staham ustát, a světe div se, byla to nejlepší scéna z filmu. Wann filmy prostě točit umí, a když nad scénama nebudete vůbec přemýšlet (mozek opravdu vypnout hned jak Rock odejde ze scény - celé Abu Daby je jedno velke WTF, kulomety rozstřílí úplně všechno jen ne ani jedno auto všech klaďasů) můžete se bavit. Bohužel Diesel je už totálně za zenitem své herecké kariéry a zbytek jeho týmu řeší problémy stylem, hurá do akce však ono to vyjde. Když se nad tím i zamyslím, zajímalo by mě kde se za těch 7 dílů Letty naučila bojové umění, kde se Walker stal super agentem (že ustál Tomy Jaa), a hlavně, ve kterým díle získal Torreto Supermanovu sílu Hulkovo Smash dupnutí. Vono nakonec vyznělo, že nejtěžší je starat se o své dítě. M.Rodriguez se už radši ani neukáže v plavkach (na to tu máme Heckera s postavou modelky) - holt už také stárne. PAUL WALKER R.I.P. by si sympaťák ()

Likan7

Na mě to funguje. Od začátku bylo jasné, proč bude sedmička nejúspěšnějším dílem série. Celá kampaň byla pojatá jako pocta Walkerovi, ani na tom neshledávám nic špatného. Pokud bychom se od toho odprostili a koukali na to jen jako na akčňák, je to už krapet horší. Je to Rychle a zběsile, takže každý tak nějak čeká, že to celá bude absurdní, přepálený a testosteronový. Celé to takové přesně je, jen je toho TOLIK, že to občas ztrácí i tu poslední soudnost. Peníze ale na tom vidět jsou, o tom žádná, má to i vtip a drajv (úvodní scéna Stathama je luxusní!). Řeči o rodině a poslední jízdě ještě pořád fungují a finále je rozloučení s velkým R. Jen trochu povytahuju obočí s otázkami "s čím přijdou příště?". ()

Psycho.R

Opět o stupeň ujetější, než předchozí díl. Je vidět, že autoři vzdávají úctu starším akčním klasikám, bohužel, spíše dementně, protože většina akce je roubována do filmu násilně a nelogicky. Třeba takové náhodné zjevení Jasona Stathama na oslavě v mrakodrapu je vážně nepochopitelné, proč tam přišel? Proč na začátku rozsekal celou nemocnici na cáry a k tomu půl města, když věděl, že to tam musí fungovat, aby se dal do pořádku jeho brácha? Jaktože Rock se zlomenou rukou střílí z rotačáku? Jak je možný, že Diesel zvedne auťák, jako kdyby to byla kilová činka? Sice je to cool a v dané chvíli to funguje, ale jen na první signální, když jen trochu zapnete, tak budete řešit maličkosti. ()

rublik05

Nevím kolik dílů se ještě dočkáme, záleží asi na tom, kolik příbuzných se bude chtít zase mstít. Ne vážně, tohle už mi přijde jako velké vaření z vody. Film tím pádem nemá takový spád a tah na bránu, jako měly předešlé 2 díly, zachraňuje o především nepřeberné množství nápadů, efektů a samozřejmě herecké obsazení. Jason Statham v roli záporáka je v pohodě, mrzí mě ale menší využití The Rocka, který se mihne jenom v pár scénách, které však stojí za to. Akčních scén je plno, jsou poměrně dobře natočené, avšak na můj vkus jsou zbytečně moc megalomanské, naprosto odloučené od reality, zkrátka až moc přehnané. Jinak je to spíš taková ta klasika, na jakou jsme u série Rychle a zběsile zvyklí a jakou svým způsobem i očekáváme. V neposlední řadě nesmím zapomenout na povedenou závěrečnou poctu zesnulému Paulovi Walkerovi, která krásně chytne za srdíčko. Sedmička je opět dobře natočený akčňák, který stále dokáže diváka skvěle pobavit, přestože se nejedná o nic světoborného. 7/10. ()

Nix

Tak tady máme Stathama jako záporáka a tenhle díl zase posunul hranice, ale zase to nehraničí tolik s nadpřirozenem a dá se na to v pohodě dívat a nesmát se. Je to zábavný díl, akce tu je a parádní, ty bitky jsou fakt hustý a rodina taky. Jo tohle se dá. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)