Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

DjLibnei

Lepší než předchozí šestka. Totálně kinový film se skvělou hudbou a záběry měst a akcí... Děj a herecké výkony > klasika. Rozloučení s Poulem v závěrečné části vcelku dojemné, takže tenhle díl hodnotím jako podařený! 60% ()

Uccueta

Sentimentom, aj keď nechtiac (spočiatku vtipná hláška "cars don´ t fly" s veľkou údernosťou/ničivosťou hlavne v Abú Dhabí pôsobí pri konci agresívne na podvedomie) zvyšovaná kvalita akčného, rýchleho (ale paradoxne, už ani nie tak v rýchlosti auta) a obľúbeného snímku, ma núti odobrať jednu hviezdu a zakončiť hodnotenie stavom 7/10. Dialógy Diesela a Russela alias Corona vs Belgické pivo mali celkom šťavu. ()

Tuty

Kdepak, pokud se odprostíme od fyzikálních zákonů, na sedmičku se kouká hodně dobře. Statham, The Rock a překvapivě i Russel se do filmu hodí náramně. Trochu přepálený úvod připominající PC střílečky mi nejdřív přišel prostě až moc na efekt, když ale člověk přistoupí na to, že scénář je triviálně jednoduchý a akce je prostě víc efektní, musí se bavit. Řekl bych, že dokonce královsky. Prvních 80 minut je bomba, Statham vs. Rock, (Rock povyšuje obecně Rychle a zběsile trochu vejš), vzpomínka na "Pouštní války", Diesel vs. Statham, Kurt Russel, reklama na pivo, zmiňovaná opravdu moc povedená honička v horách. Létající Lycan Hypersport mi kupodivu vůbec nevadil, prostě na film se do té doby díky neuvadající a přehledné akci dívá více než dobře. Pak už je akce bohužel tak nějak moc nudná (přestřelky mě moc nebraly) a splácaná do "all in one" závěru, kde to opět trochu povyšuje The Rock a jeho "eskamotérskej úprk" z nemocnice. O důstojné rozlučce s Paulem Walkerem už to bylo napsáno vic než dost a je fajn, že k ní došlo k na filmovém plátně... Pro mě stravitelnější a přímočařejší než RaZ6... ()

Dr_Berry

U tohoto filmu budu hodnoti jako tupý divák, co mozek používá v hlavě na zbavení ozvěny a meluzín: Parádní otvírák letošní sezóny. Já nemám slov. Když se sejdou u stolu Vin Diesel, Jason Statham, The Rock a zbytek rodinné party není možný aby to byl propadák. Tyto filmy jsou parádní je toho tam stále víc a víc...a když už si myslíte, že je toho dost tak ještě přifrčí víc a v dalším díle to zase překonaj a laťka stoupá k nedohledným výšinám a fyzika přestává dávat smysl. Srdceryvné rozloučení s Paulem Walkerem je nádherný konec filmu a mnohem lepší než odbytí titulkem "In Memory..." Ukazuje to, že celé obsazení je i ve skutečnosti "rodina". Vin si tuto ságu hodně opečovává. Jen se bojím kdy to opravdu přežene. ()

esmoke

Zlý bratr padoucha z šestého dílu chce všechny zabít. A všichni musejí lítat a jezdit všude možně, aby padoucha našli pomocí superprogramu jedné hakerky, která je v zajetí, ale ona už program vlastně dala někomu jinému a ten někdo ho zase do něčeho schoval a to něco někdo prodal a to koupeny si někdo zamontoval do auta a to auto si dal do vrchního patra mrakodrapu atd... Vin Diesel je opravdu děsnej, Statham to ale dobře zachraňuje. Rvačky jsou úplně STRAŠNĚ natočené jedním mustrem (utočník-střih-nápřah k ráně-střih-švih rukou/nohou-střih-dopad úderu-střih-obránce-střich). Hrozně je u dámské rvačky poznat, že to se soubojem nemá nic společného ale je to jen střihové cvičení. Ty kecy o té jediné správné rodině - úděsné. The Rock je tam cca 10 minut. Celkově je to spíš slabota, kterou táhnou jen Statham a Johnson. (2D dabing) Rozpočet: $190 miliónů, Tržby: $1 514,827 miliónů. ()

Repulsion

No, je to blbost, no a co? V zásadě mi vadilo pouze to, že tam nebylo víc Rocka. Jinak film nabízí přesně to, co slibuje. I filmů, u který se dá vypnout mozek, je třeba. Je sice pravda, že v současné nabídce ty vypínací filmy poněkud převažují, ale to je na jinou debatu. ()

Fajung

Slušná jazda plná akčných scénok, šialených naháňačiek, super trikov, ako aj dobrej príbehovej lajny. Jason Statham v úlohe Chucka Norrisa v najlepších dieloch Texasa Ranger zapadol do filmu ako riť na šerbeľ. Konverzácie, ale vlastne celý film z tejto multisérie Rychle a zbesile pôsobí dospeláckym dojmom. Nechýbajú celkom dobré vtípky. Má to spád, aj keď zase len jednoduchú príbehovú šablónu. Za mňa, ale vcelku spokojnosť. Dostal som, čo som očakával. Záver príjemný, nie príliš sentimentálny, ale za to pôsobivý. Paul by bol hrdý na všetkých. 75% ()

Paserak

Jak tu zaznělo...film na efekt pro fanoušky RaZ. Ze všeho nejvíc mě bavily přibývající brady Vin Diesela. OStatně i mě už tak 2 přibyly :-) 3 hvězdy kvůli Dwayenovi a jeho scénu s rotačákem :-) ()

kacer4 odpad!

Ťažko sa to komentuje vzhľadom na slušné vyjadrovanie. Diesel je celkom sympaťák ale on hrá v takých sr**kách. A tuto mi niekedy pripomínal Slyho ochrnutú tvár (pri všetkej úcte k môjmu detskému idolu Sly). Dwayne tu mohol rozbiť toho aj viac, škoda že ho nechali skoro celý film ležať. Skákanie autom je inšpirované asi kresbami od režisérovej dcéry zo škôlky. A týmto som sa dostal k zákonom fyziky, ku ktorým má bližšie StarWars. Tŕň v oku celej série (keby aspoň dopísali do žanru sci-fi). Ale aj tak bol pre mňa vrchol filmu oživovanie Doma (nedávaj mu masáž srdca čosi! ja ho oživím rečami!). A pri všetkej úcte k Paulovi (bol som aj na zraze na jeho počest, aj keď som nevedel, že je to kvôli nemu), myslím, že jeho smrť navýšila tržby o takú pol miliardu. ()

czema

Už to nejsou klasické honičky, útěky před poldama a navíc když umřel walker tak to měli nějak důstojně utnout a né že že ještě natočej 3 díly. Jako scéna kdy nadupaný auto proletí mezi třema mrakodrapama, ta by byla v roce 2001 když začali asi nemyslytelná. Asi nejvíc se mi líbil statham jako záporák. Jen nevím co ještě vymyslej v 8. Za mě 4* za ten konec. Pěkný rozloučení. ()

Dacsus

No, nikdy som nečakal, že nejaká časť tejto série sa u mňa vyšplhá vyššie ako na tri hviezdy. Zaujímavé. ()

misiaq

pribehovo uplne prazdne, postavy uz pozname z predchadzajucich dielov, v podstate ziadna invencia, proste trapenie ()

jjjerry

Jak může tenhle film být "kasovní trhák" stále nemůžu pochopit. To jen dokládá jak nízká je většinová inteligence. Musel jsem přetáčet, jinak bych se v těch trapných "akčních pasážích" co nemají logiku ani základní fyziku unudil. Kdyby to byla komedie tak přehlídnu. Ale tohle se tváří jako akčňák a nedá se na to koukat. Paul Walera jsem měl rád, hraje dobře, ale příběh je to propadák. Ta kamera byla taky děsná. Za těch pár dobrých scén s fajnovou hudbou, ale nestojí cenu ztrácet čas s celým filmem. ()

Naiki

Přepálené jako prase, Statham epesní gumovej idiot, tomu by to nevěřilo ani petiletý děcko, lepší kdyby tam dali Arnodla v jeho skoro osmdesáti. Ztráta času. ()

buchannon

Není to taková jízda jako pětka nebo šestka, ale pořád si zachovává určitý standard. Samozřejmě je pravda, že u této série je lepší nezapínat mozek naplno, ale rozhodně je dost zábavná. Jsem velmi rád za Stathama. Původně jsem ho nečekal jako padoucha, ale v této roli se už párkrát osvědčil (Cellular). A za dojemný a srdcervoucí konec hodnotím takto. R.I.P. Paul. ()

beeleg

Na tento film jsem se díval v letadle, měl jsem velmi nekvalitní sluchátka, vybral jsem si tak záměrně něco nenáročného. Film perfektně splnil co jsem po něm chtěl - zaplnit dvě hodiny prázdného času. Rychle a zběsile je skutečně absurdní, ale bohužel tam není vůbec cítit, třeba jako u Expandables, že je to nadsázka. Bože, oni to fakt myslí vážně! ()

@nthr4X

...a v dalším dílu jednomu bouchne přímo pod zadkem atomovka, proletí se atmosférou, třikrát obletí měsíc a dopadne na zem se zlomeným nehtem na malíčku. A proč to vlastně sleduji ? Jak řekl Sheldon Cooper...budu sledovat celou sérii i přes pokles kvality... ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)