Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Methew

Celkom zaujímavý film, čo sa týka akcie. Scenár bol určite o niečo lepší ako v predošlej časti. Dosť milo ma prekvapilo zapojenie tajných služieb, konečne v tejto rade filmov išlo aj o niečo viac ako len o nejaké umelé zvyšovanie si ega. Takže tento film ma určite milo prakvapil, samozrejme dej mohol byť zaujímavejší ešte viac. Celkom ma potešilo, že The Rock poslúžil akurát svojmu "siláckemu" účelu, lebo zrovna mysliteľa by asi hrať nevedel. Dej mohol byť prirodzenejší, takto na mňa pôsobil príliš umelo. Čo tie prehnané prežité scény ešte viac zaklincovali, tú umelosť deja. Umenie filmu, podľa mňa, spočíva v čo možno najgeniálnejšom, individualistickom prirodzenom prístupe a zároveň tvorbe scenára. Takto to mierne pôsobilo trochu dojmom, že The Rock vie akurát len ničiť, biť sa, ale inak je úplne neschopný. Takže stále aj tomuto filmu sa dá vytknúť to isté, čo existuje aj v starších akčných filmoch a aj predošlých častiach Fast and furious, z veľkých svalnatých obrov robia, už ako keby z pravidla, hlupákov. Taktiež film na mňa budil dojem, že mi nejak veľmi nemá čo predať, všade samá akcia, pomsta, vraždenie, krádeže. V podstate tu len jedna banda kriminálnikov, vykreslená ako dobrá, bojuje proti inej bande kriminálnikov, vykreslenej ako zlej. A takúto umelosť si, ďakujem, ale neprosím. Takže pre mňa je to film, ktorý si pozriem raz a končím s ním. ()

bloudilek

Film nabitej jen samou akci bez nějakého pořádného děje, scény nad kterými rozum zůstává stát, Statham je jak atomovka, prostě přehnané, škoda minimální účasti Dwayna J. alias Hobbse, měl super nástup a super závěr, ale čekal bych více. Dobře zvládnutej konec a rozlučka s Walkerem to se mě na tom líbílo. Jinak se jedná o další tuctový akčňák u kterého si člověk nemusí lámat hlavu nad dějem a jen čeká co dalšího vybuchne. Ale hlavně díky skvělému obsazení a docela vtipnejm dialogům nemůžu jinak než 4 hvězdy. ()

Kanty

Slušný akčný film ( akcia je naozaj fajn, len to celé netreba brať príliš vážne ) o niečo horšie ako 5 ale inač dobré a zábavné 80%. ()

TinaMar

Jeden z nejlepších dílů, i když možná trochu sci-fi:-D pořád nějaká akce, rozhodně se nenudíte, moc hezký konec se vzpomínkou na Paula Walkera. ()

Acinore

Na muj vkus dost prehnany..a az moc dlouhy xD na predchozi dily to proste nema. A jsem jedina,kdo vidi,ze Vin vubec neumi hrat??! :D a ten jeho hlas,brekeke. Naopak Dwaynovi bych dala vic prostoru. No 4* diky slave cele serie a za Paula..RIP. ()

JulieJames

Zrovna jsem se vrátila z kina, a musím říct, že jsem si už dlouho takhle neužila. Rychle a zběsile 7 neměla naprosto žádnou chybu, předčilo to moje očekávání. Rychlý auta, úžasná kamera, triky na jedničku, dechberoucí scenérie a samozřejmě (nejen) plešatí borci s drsným pohledem, zásobou vtipů a bouchačkama v ruce. Akce tam bylo opravdu hodně a já si přála, aby ten skvělý film nikdy neskončil. Dojemný konec a rozloučení s Paulem Walkerem, odešel velikán, sympaťák a člen rodiny. I dvacet hvězdiček by bylo na tenhle film málo. ()

MaximusMax

V tomhle filmu nedává smysl vůbec nic. Ani scénář, ani akční scény. Znám řeči o vypínání mozku ale tohle bylo tak za čárou, že to můj mozek naopak vytáčelo na plné obrátky, aby si z toho mišmaše poskládal alespoň nějaký příběh. Přímočarou akční podívanou s velkou dávkou nadsázky si představuji trochu jinak, zatím to pro mě nejvíc splňovala pětka (první díly beru jako úplně jiný žánr). ()

Rikku

Zdá se, jako by celý tvůrčí tým v čele s panem režisérem strávil pre-produkci filmu sledováním Mission Impossible: Ghost protocol v kombinaci s Craigovými bondovkami, a nakonec pro odlehčení doplněné o hraní GTA-ček 5 a Watchdogs. ...Pan režisér vytvořil akční guláš, který rozhodně nemusí sednout každému... Já mu ale tuhle šílenou, jako Dwaynovy svaly naboptnalou, akci sežrala i s navijákem... Blockbusterová zábava, nic víc, nic míň, na kterou se za pár let bude vzpomínat mezi širším publikem maximálně jako na důstojnou rozlučku s Paulem Walkerem... U závěrečné scény nezůstalo jedno oko suché. ()

sefinko

Ako fanúšik tejto série od samých začiatkov hovorím od srdca: pre mňa najemotívnejšia časť zo všetkých, nechýba aj tá akcia, hluk, rýchlosť, všetko v jednom. V prvom rade som rád aspoň za tú časť z Tokia, kde je Vin Diesel s Lucasom Blackom (Sean z Tokyo Driftu) ktorý mu predáva veci od Hana, ktorý v tých časoch zomrel. Záporná postava ktorú stvárnil Jason Statham je ideálna na tento žáner, najviac sa mi páčila jeho schopnosť teleportácie alebo čo to bolo, ktorou sa dokázal premiestňovať z miesta na miesto, kde práve bol tím pod vedením Vina Diesela a Paula Walkera. A keď už hovorím o Paulovi, v žiadnej scéne som si nevšimol že by bol nejak dabovaný, dokonca som zaostroval zrak v posledných scénach, a nič, fakt parádna robota, za toto chválim tvorcov. A záverečná rozlúčková scéna, o ktorej je všade tak počuť, bola geniálna, behom pár minút som si pripomenul všetky tie scénky zo starých čias, kedy bol Paul Walker lídrom tejto série. Samozrejme nechýba aj The Rock a ten plní svoju úlohu v plnom nasadení, aj keď tam nebol dlho, páčili sa mi jeho výstupy. Už nechcem ďalšie pokračovanie. 5/5* ()

Maulincio

Sérii Rychle a Zběsile sem vždycky bránil od 1. až do 6. dílu sem vždycky říkal že to za to stálo a že to nebylo zas tak špatný (dobře krom 3. dílu), ale teď přišla 7. a ta "otřásla mou vírou" tak silně, že už sem v sérii přestal věřit... Takže začneme - Jak že to pan Wan říkal "Chci vrátit sérii zpátky na zem"? Kde je vaše zem pane Wan? Protože podle všeho se u vás žije hlavou dolů, protože to co sem za těch 140 minut viděl připomínalo podobnej přeplácanej, přehnanej a za vlasy přitaženej film a to Mission Impossible. Ano pár scén se mě líbilo (Brian v minivanu, a Romanovi kecy a tak) ale jinak sem se šíleně nudil a říkal si jaký asi je 50 odstínů šedi, že bych se koukl hned potom abych to měl, jak se říká, čím zajíst. Kdybych měl film k něčemu přirovnat, tak asi k dříve populárnímu songu "Gangnam style", kterej nestál za nic, ale vydělal tomu korejcovi miliony. To samý ve světle žlutým je 7. díl... Smrt Paula Walkera přinesla ohromnou i když morbidní reklamu a film tak získal víc než by si zasloužil. Ale no tak! Myslíte si, že souboj Stathama a Diesela s 50-kama klíčema a trubkama z Aston Martina si zaslouží víc než 3 hvězdičky? A vlastně pořád dokola se opakující rvačky bez podlitin a krve? Ale no tak sami dobře víte, že si to ten film nezaslouží... Je mi to i líto - přece jen dva z mých oblíbených herců (Walker a Statham) v jednom filmu? a ještě k tomu v Rychle a Zběsile? To měl bejt splněnej sen, jenže není... ()

dammit83

Už to nemá s "tunningovým" filmem nic společného, pouze nadupaná akční mela. Vin pořád mele něco o rodině, nesmrtelní terminátoři, pro které není ani stopadesát kotrmelců v autě ze skály problém. Ale jak už zde bylo někde zmíněno, když vypnete mozek, film si užijete. A ve 4Dx je zážitek ještě lepší. Na rozlučce s Paulem bylo vidět, že jí měl pod palcem Vin a byla velmi dobře mířená. ()

Pritok

Rozmyslal som co tomu dat. malo to tempo, bola to zabava, a vzhladom k tomu ake shity vychadzaju prevazne posledne roky,tak to padlo dobre. jedine co mi vadilo, bolo vzhladom na hlucny priebeh dost jednoduche finale a to, ze tonyho jaa mohli viac vyuzit a vyuzit jeho potencial naplno, lebo toto bolo tak pohladenie povrchu. ale kazdopadne, vdaka vplyvu kina dam teraz tesnych 5. som zvedavy ci bude 8, kludne by som ju prijal. ()

(fun)tomas

Utrpel som tým, že nemám kompletne odpozeranú sériu rýchlo a zbesilo. Tvorcovia zatiaľ poslednej časti tejto obľúbenej ságy natlačili do sedmičky čo najviac odkazov na predchádzajúce diely a ich snahou bolo previazať všetky filmy do jednotného celku. Práve túto snahu môžem len pochváliť. To, čo by som vytkol, sú takzvané sci-fi prvky naprieč celým filmom: autá lietajúce z jedného mrakodrapu do druhého, zničenie helikoptéry, zoskok automobilov s padákmi z lietadla, zjazd z takmer kolmého útesu pričom sa ani jeden pasažier nezranil. Toto sú pre mňa ťažko uveriteľné eskapády, keď si spätne spomeniem na vcelku reálne podanú jednotku z roku 2001 (Naozaj to je už 14 rokov od začiatku tejto filmovej série?). Nebyť tragického úmrtia Paula Walkera, koniec by mi za iných okolností prišiel sentimentálny. Takto však pôsobí ako zalúžená pocta. Najmä metafora na rozdelenia ciest Dominika a Briana je absolútne na mieste. ()

flouny8

Završení celé série s Paulem Walkerem je pěknej průser. Ze začátku to bylo o autech a našel by se i celkem zajímavý příběh. Tohle už nemá s původnímy filmy nic společného. Šíleným způsobem přehnané sci-fi. ()

athena07

Vtipné jako vždy, akční jako vždy, ale přehnané, přitažené za vlasy. Vytrácí se původní myšlenka Rychle a zběsile. Ale kvůli závěrečné scéně a Paulovi za čtyři hvězdičky. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)