Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

LUKICKK

R.I.P. Paul Walker, film slouží jako velice dobrá pocta tomuto zesnulému herci. Film zatím asi nejlepší ze série. Swag Hobbs. ()

Ryuuhei

Film, který se ze začátku tváří strašně vážně, ale následně hází jednu absurdnější situaci za druhou, až si člověk říká, zda se nejedná o naprostou sebeparodii. Za nejšílenější scény vůbec považuju seskok auty z letadla, či průjezd skrz prosklené mrakodrapy - nic šílenějšího série snad už ani vymyslet nemohla. Kroutil jsem hlavou nad komickými pěstními souboji Letty a ochranky á la kung-fu, nebo podobně ujetým soubojem Doma a Shawa. A to by byl jen zlomek všech šíleností, které byly už od čtvrtiny servírovány po X chodech. Hobbs se stal ultimátním klaďasem, tudíž ho už na konci šestky nahradil terminátor Shaw, který by možná přežil i přímý výbuch atomovky. Vše bylo křečovitě naskriptované, neděly se zde absolutně žádné náhody - třeba ten skok Briana z řítícího se autobusu na perfektně načasované auto. No a někdy mi přišlo, že se série vrátila k amatéřině druhého dílu a předvedla až ohavně laciné záběry, za které by se nemusela stydět ani průměrná Asylumovka. Totální magořina a vyvrcholení jedné velké ságy. Ale pořád to bylo hlavně o postavách, otěže hrdiny plně přebral Dom, Letty se konečně taky probrala a rozloučení s Brianem (resp. spíš Paulem Walkerem) by dalo na 10 z 10. Emotivní, výstižné, v hrobě by se jistě neobracel. A pokud jde o dotáčení scén, jen u té poslední scény jsem poznal, že jde o CGI obličeje již zesnulého herce. Jestli bylo i někde jinde, trikově předvedli tvůrci vynikající práci, protože si toho nevšiml ani takový hnidopich, jako já. Samotný díl ale hodnotím podobně, jako šestku jen s tím, že zde toho bylo až příliš a byl kladen ohromný tlak na velkolepost. Předpokládám, že je sedmičkou celá série nenávratně v zadním kufru. 6/10 ()

ywo666

Idem do kina na mysterióznu drámu Fast & Furious 7 a boha, čo to vidím. Akčný film. A nielen to. Akčný film s veľkým množstvom akcie. To sa zas nízkohviezdičkári museli popáliť. Ale osmička už bude určite iná a budú nastúpení v prvej línií. Čo už. Len hlúpy človek bude kritizovať, že toto bolo hlúpe. Jediný, kto to schytá viac ako fyzika je ľudská anatómia, lebo to, čo páni prežijú by skolilo aj mastodonta. Myslím, že o najakčnejšom blockbustri už je rozhodnuté. Napichaní musia byť aj autíčkári, lebo sa tu hodne času trávi za volantom. Inak je to veľmi podobné šestke. Veľa akcie, strieľačky, naháňačky, akrobacia, hlášky, baby, autá. Proste klasika. Mínusy? Wan to vôbec nemusel točiť, lebo to urobil presne tak, ako keby pokračoval Justin Lin. Na temnejšiu verziu zabudnite. Rock sa objaví iba na začiatku a na konci. A Rocka rozhodne nie je nikdy dosť. Jason je super, ale mohol parte narobiť trochu viac škôd na zdraví a životoch. Djimon viac menej film len prepičoval vo vrtuľníku. Ronda je tam iba na chvíľku. Ale má dosť dobrý fight. Naopak Tony Jaa je využitý solídne. Porobí nejaké opičiarne. Kurt ma trochu nasral, lebo prijal asi identickú rolu akú odmietol v Expendables. Takže špárátko sa ešte narobí, kým si vyberie všetky hovná spomedzi zubov, ako si riadne nasral do huby. Čo Paul? Paul je drsnejší ako v predošlích častiach. A okrem konca som ani nezachytil, že by to nebol v scénach on. Som zvedavý na 8mičku ako doplnia obsadenie. Jasných 5*. Nie je o čom. Keby dám menej, nie som fanúšik akcie. PS: Ten čo robil titulky nech si dá facku, lebo stáli za hovno. ()

BS

V rámci série je Fast Five stále nepřekonaná... možná trochu přepálená stopáž. Statham jako záporňák je brutální! Závěrečně rozloučení s Paulem do filmu sedlo dobře. ()

P.L.U.C.K.

Přehnaný, přehnaný, přehnaný. Nechápu to. Rychle a zběsile 1 byla skvělá. Druhý díl také nebyl nejhorší. Ale co díl tím to šlo více do extrému! Ale upřímně jestli to takto půjde dál, tak se těším na Rychle a zběsile 10. To už by nás auta mohla zachránit před mimozemským útokem. ()

neoBlast

Obrovské zklamání. Těžko identifikovat proč, ale nedokázal jsem prostě ten mozek vypnout - což se mi u posledních dvou dílů série povedlo celkem bez problémů. Sedmička je těžká auto-honidba, kde je svět postaven na stejné, mně odporné, logice jako mnohými všeobecně zatracovaná Dvojka (!). Cítim se jako by mi někdo vrážel do očí hřeby, když vidím "gang" jezdit v úhledných formacích, kočandy se vrtící kolem kapot, hiphapový soundtrack a naprosto nesmyslné chování kohokoliv. Opakuji, u dobrého akčního filmu dokáži tohle vypnout (Terminátor), u těch nepovedených (Expendables III pane bože) mé podvědomí odstřeluje film do sračkojdních vod. Nejvíce je mi asi líto Jamese Wana, mého neustále podceňovaného oblíbence... který se snad v těch milionech neutopí. Po dlouhé době je celkem radost vidět Jasona Stathama v nebéčkové (ehm... víte jak to myslím, že) roli, protože jeho sestup nemocnicí je boží, i když trochu okatě vyzývá na souboj Jokera a jeho hrátky se zdravotnickým zařízením v Temném rytíři. Zkrátka ta pozice a respekt, který si série u mě znovuzískala Pětkou je nadobro pryč. 25 % ()

elanius

(99/2015) / Človek keď vie čo od série F&F čakať musí byť zo 7. dielom vcelku spokojný. Zárobky vystrelili vďaka nešťastnému koncu Paula Walkera do výšín a rozlúčka s ním je celkom milá. Veľká škoda, že Dwayne hraje len podružnú rolu. Inak celkom klasika, autá skáču padákom z lietadla, autami sa skáče z mrakodrapu do mrakodrapu, všetci samozrejme takmer nesmrteľný. Ale hlavne, všetko musí fičať na plné pecky. So správnymi očakávaniami obstojná zábava. (6/10) ()

ivan bohatyr

Závěrečné oživování Diesela trapas první třídy, absolutně k smíchu, prostě hrůza. Naopak rozloučení s Walkerem decentní a na úrovni, tak jak by to mělo být. Celkově docela slušný film, hodně takových těch namachrovaných žvástů, které opravdu nemusím a především jak si tady stěžuje většina lidí - auta patří na silnici, ne do vzduchu. ()

mickyreed

Už dlouho jsem neviděl tak absurdní film. Ten, kdo vymýšlel akční scény měl asi mozek velikosti špendlíkové hlavičky, nebo předpokládal, že každej, kdo se na to podívá, ho tak mít bude (doufám, že se z ostatních velkejch bijáků roku 2015 tvůrci poučili). Statham místo elitního zabijáka připomínal otravnýho komára, kterej přiletěl vždycky v nejvypjatejší situaci ... a přitom ta zápletka zas tak špatná nebyla. ()

Phietros

Poslední díl s Paulem Walkerem (+30.11.2013) kde se o dotočení pomocí efektů a jeho bratra Codyho ujal Jameson Wan se ctí. Sedmička navazuje na šestý díl a naše parta se utká s ještě horším záporákem! Tentokrát proti nim stojí starší bratr zesnulého Owena a to Shaw v roli Jason Statham! Musím říct, že jako zaporak byl fakt dobrej a role mu sedla! Oproti předešlému dílu o chlup slabší, bláznivější, chaotičtější ale stále dobře koukatelne! Výtka k Hobsovi, kdy na začátku vyskočí z paneláku, dopadne na auto a odnese to jen zlomenou nohou a rukou! Bejt to z druhého patra, tak by to bylo min do očí. Další prestrel čelní naráz Doma se Shawem, kdy on má aspoň vystuzeny podvozek! Možná, že létajících aut ve stylu taxi už bylo taky moc, viz s padakama z letadla, nebo v Dubaji mezi mrakodrapy, kde to už bylo hodně přehnaný, ale zabavny. Jinak super, že se do záběru vešly zas pouštní války, návštěva Tokya i sestava naší party s vracející se Lety! Tony Jaa, jako třešnička, ikdyz moc prostoru nedostal ale dvakrát si dali scénu s Brianem. Oproti tomu Dominic si připsal další skalpel, po Hobsovi, nakopal i Shawna! Zbytek se točí kolem heckerky, kterou osvobodí aby ziskali božské oko! 70% ()

noriaki

Jestli se Torettova parta nevyšplhala na úroveň superhrdinů už v minulém díle, v tomhle je tam naprosto bezpečně. Scénář se urval ze řetězu a servíruje jednu bombastickou pasáž za druhou. Omračující scéna běhu po autobusu z traileru je jen jednou z mnoha, a zdaleka ne ta nejpůsobivější. Série vedle neustále zvedající laťky proslula i rekrutováním dalších postav a pokračuje v tom i tentokrát. Jason Statham je charismatičtější než sám Vin Diesel a o stylovosti Kurta Russella snad nikdo soudný nepochybuje. Jednička zůstala nepřekonána, pětka taky, ale sedmička na ně moc neztrácí. ()

_DAVE_

Tak samozřejmě bych mohl napsat něco jako že by pan Wan měl opravdu zopakovat fyziku základní školy, protože to, co se tam děje, je už rozhodně zhovadilost. Ale napíšu jen, že fajn 3V. “videoklipová vertikální výplachovka” :) ()

hroubek

Některé filmy mají ve svých pokračování svůj vlastní strop, který nechtějí přerůst. To bohužel nebo naštěstí neplatí pro sérii Rychle a zběsile, která po šestém díle měla svůj vlastní strop hravě překonaný. To co předvádí sedmí díl je čisté megalomanství a totální přepálenost, které jsou si všichni dobře vědomi. Jako by si řekli, že už to nemůžou prodat jako seriózní film, tak z toho udělají akční velkofilm, ve kterém si můžou dělat co chtějí. Tvůrci mají ještě šílenější nápady, než kdy dříve a jejím už jedno, že hlavní postavy jsou pouze "lidé", jelikož je profilují jako supermany, kteří vydrží všechno a rozchodí ty největší pády, nárazy, bouračky či přes dvě tuny železobetonové konstrukce, ležící na dolní polovině těla. Rychle a zběsile nikdy nebylo a nikdy nebude artové drama, kde se vyměňují seriózní dialogy, tady se vyměňují cheesy hlášky a postavy si mezi sebou přeměřují svoje ego a koně pod kapotou. A James Wan to pochopil a je vidět, že si to taky užil. Dostal spoustu autíček na hraní a předvádí nám, že tahle sérii má stále co nabídnout po akční stránce. Úvod je správně přepálený a nástup Jasona Stathama stojí za to. Totéž platí i jeho souboji s The Rockem, který je parádně natočený. Je fajn, že se ve filmu pořád něco děje a taky se hodně cestuje a díky tomu děj dost dobře utíká, že se nestačíme nudit či přemýšlet co všechno nám Wan pálí do hlavy. Vin Diesel si jede svoje a to nám stačí. Paul Walker je tady velmi dobrý a jeho civilnost v kontrastu s Rockem a Dieselem je hodně fajn, navíc má ty nejlepší bitky, hlášky a dost prostoru. Tyrese Gibson, Ludacris, Michelle Rodriguez mají také dost prostoru, a každý si vyslouží svojí akční scénu, přesto jsou trochu oproti hlavní dvojici v postraní. Jordana Brewster a Elsa Pataky mají málo prostoru, přesto zanechají pozitivní dojem. The Rock je tentokrát v pozadí, ale kdykoliv je na plátně, tak je perfektní. Totéž platí i pro Kurta Russella, který si svojí roli neuvěřitelně užívá. Jason Statham nemá chybu, jelikož je tady za ultimátního frajera. O to více zamrzí zbytečnost Tony Jaa, Rondy Rousey a hlavně Djimona Hounsoua. Jak už jsem psal, co se týče akce a soubojů jeden na jednoho, tak je to prvotřídní podívaná, která místy bere dech a mnohokrát je tak přepálená, že se musíte od srdce smát. Honička v horách, přeskoky mezi mrakodrapy, celé asi patnácti minutové finále, to jsou momenty, kvůli kterým chodíte na Rychle a zběsile a podobné filmy. Že to nedává moc smysl, že dialogy jsou hrozné to všichni víme, hlavní je že nás to krásně baví. PS: Rozloučení s Paulem Walkerem se povedlo na výbornou. ()

Trustme

Co potřebujete k tomu, aby se stvořil dokonalý akční film: Režiséra, jenž je dostatečný magor a génius, který tam, kde už většina tvůrců pochybuje o soudnosti, nekontrolovanosti a extrémnosti, si s klidem řekne, že potřebuje čtvrt miliardy dolarů, ať to trochu už vypadá. Obsadí tři největší neasijské bojové charismatické holé lebky a nechá je se nehorázně porvat (dostat klíčem na utahování šroubů Eiffelovky rovnou do hlavy už bolí). Napočítat akčnímu filmu 140 minut s tím, že opravdu kromě titulek a 10.minut povinné lyriky a tlachání o rodině se garantuje hutné střílení, destruktivní souboje mezi muži i ženami, srovnávání městských aglomerací se zemí, neopravitelné poškozování luxusních vozů a testosteronovo-adrenalinové eskapády. To celé se zabalí do reklamního střihu a kamery v líbivých lokalitách s hudebním mixem a ultimátním zvukem. Přidáním všech možných akčních známých tváří, které se ochotně (ne)nechají zmlátit je pak bonusovým přídavkem. Tohle všechno má Rychle & Zběsile 7, které dokázalo, že se může hrdě titulovat slovem akční a posadit se díky své klasické čistotě i na trůn žánru. Do té doby, než ho sesadí někdo MAXimálněji Šílenější... Technické poznámky: Jason Statham napravuje reputaci a vytesává precizního eliminátora a tento záporák mu sedne jak granát pod nohy. Všechny souboje jsou udělány tak, aby každý z fanoušků svého bijce měl pocit, že ten jeho není dehonestován. V přátelském zápasu s The Expendables dostávají postradatelní od FF7 ve druhém kole nekompromisní K.O. Smekám před Jamesem Wanem, že dokázal využít ten obrovský balík peněz pro fanouškovskou radost v době, kdy dobrý Velký akční film je vzácný a odměnou nechť mu je mé blažené hýkání. Nutno vidět v kině. ()

Aven

Nechtěl jsem na to jít! A neměl jsem, protože jsem byl nasranej ještě víc než u sledování šestky, ale tak aspoň konečně vím, že rodina je nejdůležitější a zranění z dopravních nehod neexistují. ()

Mishqo

75-80% ... Slušná jazda, ale iba tradične slušná, čiže ničím až tak veľa neprekvapili. No práca s kamerou bola v tomto dieli aspoň pre mňa okulahodiaca. Čo sa týka takzvaných "sci-fi" scén, aj keď niektoré vyzerali premrštené, aj tak to asi pôsobilo realistickejšie ako FF6. Ale to už občas k tej akčnej jazde patrí a teda príval akcie bol viac než slušný. Soundtrackovo tiež opäť nesklamali. Nechcem byť zlý, ale čakal som Brianovu smrť vo filme, bolo by tak logickejším vyústením a koncom celej série, no i tak mi skoro nakonci slza vyhrkla. A ak to teda naozaj bol koniec tak ničím vážnym neuškodil celému Fast&Furious franchisu. ()

VasaX

Sedmá (snad tedy poslední) zběsilost mě neohromila. Epicky dlouhé (dvě dvacet je na akční film se zápletkou která se dá shrnout do několika málo vět opravdu celkem palba), s divokým střihem, patosem, unylou Rodriguez a kousky přepálenými tak, že kdyby se nebraly tak vážně, daly by se považovat za trefnou parodii žánrového specifika. Někde mezitím stojí Jason, jeho žhavý nástup a postupné opadání zájmu s každou další čtvrthodinou, Tony Jaa a opět sci-fi hackeřina. Do plusu se dá hodit samotná akční velkonálož, která je opravdu šílená. A samozřejmě Skála Dwayne. Také duo Ludacris/Tyrese pobaví, ale jinak u mě převládá spíš pocit přeplácanosti, zdlouhavosti a dojemný sentimentální konec tomu vůbec nesluší. Za mě tedy bohužel ve výsledku zklamání. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)