Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (CinemArt)

Kosmik 1

Při první scéně s Jasonem Stathamem jsem málem přestal dýchat. Herecké obsazení i herecké výkony byly naprosto špičkové, triky velice nadprůměrné, hlášky a dialogy mě extrémně bavily, kaskadéři si museli pěkně užít a já si to užíval s nimi. Přítelkyní perfektně vybraný film, který jsem s ní mohl vidět a která si to užívala se mnou. Vynikající filmový kinozážitek. 85% ()

ghatos odpad!

Statham, auta s padáky i bez (letajó, skákajó, padajó), gulomety, autobusy, cesta kolem světa se zastávkou třeba v Ázerbájdžánu, sebeparodické herecké výkony, trotloidní zápletka, vygumovaní človíčkové, které by jste pomalu zabili škaredým pohledem zachraňují svět...štěbetají si o hovínkách, myslí na hovínka, hrají hovňousky za velké penízky, nemusejí se ani snažit...vítejte ve velké naleštěné prdýlce číslo 7 ;) , i úmyslně PŘEPÍSKNUTÝ, nevázaný film má mít určitý balanc /10%/ ()

blackJag

Na můj vkus zbytečně ufňukané, Walkerovu památku šlo uctít i důstojněji. Highlighty ve filmu jsou, fungují jako ve zbytku série, všechno kolem ale jede pořád na půl plynu a zbytečně bobtná stopáž. 60% ()

m.a.t.o.

„Dom, cars don't fly. Cars don't fly!" Takže, ako by som to zhrnul, family? Ak som sa pri predošlých dieloch sťažoval na scenár, tak oproti sedmičke boli scenáre minulých častí kandidátmi na Oscara. Supertajný agent Kurt Russell si (namiesto Expendables) najme bandu garážových majstrov, aby preňho ukradli supertajný čip a oslobodili hackera (sme v 80. rokoch alebo mám iba déjá vu?). A na oplátku im pomôže dostať Jasona Stathama, ktorý je tak drsný bad-ass, že ho nezastaví ani vôľa Božia (o čom sa máme možnosť presvedčiť už pri úvodnej WTF scéne v nemocnici). Také dačo ako lietajúce autá už ani nespomínam. No skrátka aj Luc Besson by hlavou krútil. Jediným pozitívom sedmičky boli pre mňa súboje muža proti mužovi (alebo ženy proti žene :)), ktoré boli natočené celkom zručne. Oh, a ešte niečo. Dwayne Johnson konečne svetu predvedie ako si dáva sadru z ruky dole správny chlap! Hodnotenie série: FF1 - 60 %, FF2 - 45 %, FF3 - 20 %, FF4 - 40 %, FF5 - 60 %, FF6 - 55 %, FF7 - 25 % ()

Killda

Teď už jen čekám, kdy se Diesel a spol. objeví v Avengers... Scénář je jedno velký WTF - chyby, díry, a tolik, ale tolik nelogičnosti! Wan by se měl držet horrorů, jeho přehnaná megalomanistická akce na steroidech je totiž brutálně k smíchu. No a po smíchu přichází dlouhý povzdech a uvědomnění, že už další díl vidět opravdu nepotřebuji. ()

Herzeleid

Takto zkazit mou oblíbenou sérii, na to jsem ani v nejhorších snech netroufal pomyslet. Bohužel je to trapné. Většina akčních scén je přepísknutých až to bolí. Snahy o zakomponování "historie" přes vzpomínky Letty či v závěru "život" Briana / Paula Walkera v celé sérii tomu daly poslední hřebík do rakve ve smyslu kontrastu s původními díly, se kterými to má společného velmi málo. 3 hvězdy ze sentimentality. ()

NoFiction

Výborná záporná role J. Stathama, díky tomu i tento díl neskončil jako propadák. Další díly už vážně netočte ! ()

mkubalikova

Velká pocta Paulu Walkerovi. Jak jsem si nebyla jistá, zda dotočit sedmičku bez Paula je dobrý nápad, tak teď jsem šťastná. Jen málo herců dostane takový epitaf. Jinak ale slabší než šestka a pětka. Statham je borec, jenže po Špiónovi se začnu smát při každé jeho scéně. 70% ()

Dagoussek

Celá série Rychle a zběsile mě bavila( krom Tokyjské jízdy, myslím si, že byla nejslabší). Někdy jsem přemýšlela, zda je veškerá akce reálná, ale když vezmu v úvaze Kobru 11, tak se nebudu divit ničemu. Jak řekl můj manžel, u toho vypnete a bavíte se. Celý tým si zamilujete a s odchodem některého z členů vás i zamrzí. Konec mě samozřejmě i dojal. ()

Hanzisko

Jordana Brewster vypadá pořád stejně jako v prvnim díle před skoro patnácti lety, neskutečně HOT. A The Rock je prostě drobeček. Celkově spokojenost. #Carsdon'tfly ()

ZinedineCR7

Žiaľ zbytočná minutáž a Rocka odstavia hneď na začiatku, aby sa naozaj neočakávane vrátil v tej najvhodnejšej chvíli. Paul je digitálny až príliš, ale rozlúčka s ním bola veľmi pekná a mal som na krajíčku. Akcia rozprávková ako vždy a myslím si, že toto by mala byť bodka za vynikajúcou sériou. ()

DeathTheKid

Tento rok je na sci-fi filmy velmi bohatý, čemuž nasvědčuje program kin. Avšak netradičně ho odstartoval F&F7 (pomineme krok do hovna u Jupiteru), díky němuž desítky miliónů teen holek a kluků ví, že Paul Walker nehrál jen v jednom díle Rychle a Zběsile, nýbrž v 6 z celkových 7, což je samo o sobě ve fanouškovské skupině pokrok. Předtím jen věděli, že je to Brájen OU´Konr a že tam jsou kozy, prdelky a fakt hustý káry. Taktéž jsem se nedávno dočetl v jednom populárně naučném časopise o vědě, kde při nedávném meetingu světově uznávaných fyziků sami pánové připustili, že spíš bude existovat alternativní vesmír, ve kterém se netrefíte do vody, kdybyste vypadli z loďky, než kdyby měl existovat vesmír, ve kterém by se dali aplikovat fyzikální zákony jako ve F&F7. Pokud jste viděli posledního Hobita a scénu "Legolas si lokl RedBullu", tak si dáte repete právě tady, ale tak 5x. Ve výcucu je to zběsilá jízda, to vskutku, ve které není prostor pro cokoli logického, ať už ve scénáři, či akci. V tomto pohledu je to s vypnutým mozkem zábavný film. Jo a vzhledem k tomu, jak důstojně, až dojemně, se rozloučili s Walkerem, doufám, že už nebude žádná 8ka, 9ka, 182ka...žádné pokračování kurva! ()

Hollohlaway

Už minulý díl byl slabý, ale přeci jen zůstalo něco řemeslné zručnosti. U tohoto jsem nevěřícně zíral, co je profesionálně prezentováno jako velkofilm. Scénář je slátaná šňůra klipovitých scének, kdy přesně víte, že TEĎ se řekne " ikonicky cool" hláška. Postavy občas poodejdou stranou, začne hrát tklivá hudba, a začne rozhovor jako z Beverly Hills 90210 " Jsi v pohodě? Jo, jsem v pohodě. Musíš se přes to přenést. Jo já vím. To zvládneme. Pamatuješ tenkrát...? Jo pamatuju." Obzvlášť těžkou nálož patosu to má u Vina Diesela, v jehož podání s jeho artikulací to vypadá asi takto : "Mrmhml family , mhmhm together , mhmhmlm oukej". K tomu divoký nepřehledný střih, a to nejen v akčních scénách, ale i mimo ně, což udivuje zejména v místech, kde se nic dramatického neděje. Jeden velký videoklip, navíc křížený s telenovelou okořeněnou výbuchy. Pár nápadů má ( bohužel marnou) snahu táhnout celý film, zejména auta na padácích, auta skákající skrz mrakodrapy... Sice jsem se smál a vrtěl hlavou, jak je to přehnané, ale ve výsledku mi to vadilo snad nejmíň. Nadsázku v akčních blockbusterech beru a chápu. Co nechápu, je naprostá imbecilita scénáře, nesmyslnost a příčiny - důsledky chování postav, dialogy jako z mluvnice prvního stupně... Když už asi po čtvrté se z ničeho nic zjevil Jason Statham se sveřepým výrazem mstitele, přičemž člověk nechápal kde se tam sakra vzal, už jsem vybouchl smíchy. A konec dorazil Johnson utrhnuvší se doslova a do písmene z nemocnice a křepce přiskotačící s minigunem přesně včas. Ano, beru nadsázku, a akční zábavnou jízdu, ovšem toto je opravdu pitomost a navíc nudná a nevtipná, což jsem zklamán nejvíc. Podivný výběr hudby, která místy vysloveně ruší, a příliš dlouhá stopáž je už jen detail. ()

Norfice

Tým Rychle a zběsile se opět o něco více odklonil od svého původního cíle. V sedmém pokračování je opět přidáno na akčnosti, nicméně jestli je to ta šťastná volba, to opravdu netuším. Osobně si myslím, že "pravé" díly Rychle a zběsile, tak jak jsme na ně byli zvyklí, končí pátým trhákem. Řekněme si, ne vždy je všechno, co má velkou finanční hodnotu a rozstřílí se nebo rozbije se, klíčem k úspěchu. Nespasí to na padrť zničený W Lykan Hypersport ani prostředí Abu Dhabi. Dějové dost strohé a celkově to na mě působí jednotvárně, bez originálního nápadu nápadu. Trochu to zamrzí. Faktem ale je, že dobrého stačí po málu a prvních pět dílů bude navždy vepsaných v mé paměti. Konec konců... prožil jsem na nich své dětství. ()

jenik71

Sedmý díl je nabitý akcí, která je dotažená až do extrémních scén, možná ještě dál. Někdo to třeba uvítá, mně to ale často až rozesmálo. Ano, je to především podívaná co se týká efektů, nic jiného v tom není pořeba hledat. Já dávám *** a to právě za akční scény a také za výborného záporáka Stathama, jehož role se mi líbila asi nejvíc. ()

Wbcko

Totálně přepálená hovadina, kde nafungují fyzikální zákony snad ani ve chvíli, když jdou herci močit. Zároveň ale velmi důstojné rozloučení se zesnulým Paulem Walkerem (závěrečná scéna mě až dojala) a zběsilá akční jízda, která se naštěstí nebere moc vážně a je docela zábavná. Třeba říct, že zde se mělo konat rozloučení nejen s hercem, ale také s celou sérií, kterou však budou producenti ždímat dokud to půjde. ()

zsn

Dokonale propracované efekty Jamese Wana, které vám zvednou adrenalin jako jeho horory. Ještě mi tam přidejte Punishera a budu nejšťastnější 😍 Nevím, jestli se dřív ukájet nad rivalitou množství koní pod kapotou Dodgeů a Mustangů, nebo testosteronů jednotlivých alfasamců 😝 ()

Darth_AK

"Myslím že vymyslím novou rasu - čerab. Jako černoch a arab." - Rychle a zběsile 7 je suverénně nejdementnější film v dějinách lidstva, který jsem měl tu čest poznat, a to jsem viděl Armageddon a celou tuhle sérii! Chci říct - v poslední díle sestřelili hlavní hrdinové letadlo 4 háky v klapkách a pak z něj Vin Diesel vyjel autem, když bylo celé v jednom ohni. Jde toto snad překonat? Otázka je zbytečná - jde. Už v první scéně se objeví nový záporak, a tím není nikdo jiný než třetí pleška do party - po Naftě a Skále přichází Jason Statham. Ten už v prvních 5 minutách projde nemocní, v niž vykillí asi 30 bad guys a defacto ji celou zničí. To je paradoxně asi nejnormálnější scéna v tomto filmu. Zápletku sledovat nemusíte, slouží jen jako posun toho, aby se mohla dít další tupá akce. A že je jí požehnaně. V tomto díle seskočí hlavní parta v autech z letadla v 10 kilometrech, otevře padáky a perfektně v pořádku přistane, načež rozdrtí vojenský konvoj. Pořád málo? V tomhle díle přeskočí Nafta s Paulem Chodičem z jednoho mrakodrapu do druhého a potom do třetího (protože mu nefungují brzdy) v z*asraným sportovním autě! Pořád málo? V tomhle díle si Dwayne Johnson sundá sádru jen tím, že zatne svaly a ona se rozpadne, načež s těžkým kulometem v ruce sestřelí vrtulník, se sanitkou skočí na drona a zničí ho tím a ve finále asi na 500 metrů trefí revolverem pytlík s granáty, který zahákne za vrtulník Vin Diesel, který ho PŘESKOČÍ FUCK*NG AUTEM!!! A pokud ani tohle nestačí - finální souboj mezi Naftou a Stathamem probíhá tak, že si každý vezme do ruky hasák a tyč co urvou z motoru, načež začnou dělat posledního z Jediů za zvuku hudby s chorálem! Ve srovnání s tím už záležitosti jako přetahování člověka z jedoucího auta do druhého jedoucího, či rozbiti hlavy 10x o zeď bez jediného škrábance, zůstávají slabým odvárkem. Vin Diesel na konci filmu spadne z obřího parkoviště a my máme věřit že je mrtev, když mu na hlavě teče drobný stroužek krve! "Dome, pamatuji si všechno!" "To to trvalo." (dialog po pádu Vina Diesela v autě s jeho milou). Hranice tuposti už byla opravdu na hraně mojí tolerance, což je co říct, závěr už na mě byl moc, ale jinak nemůžu prostě říct že mě nebaví sledovat deus ex machina srance a tu relativně vynalézavou akci s auty. To fakt říct nemůžu - takže 4* ať neškodím, a to v následném řádu - 1* za demenci, 1* za pateticky vtipné hlášky, 1* za tu akci z které jsem chcal, a 1* za Nathalie Emmanuel, protože to co se stalo obzvláště v jedné scéně .. no, řekněme že to si hvězdičku zaslouží, tahle slečna je úchvatná. 4*, soundtrack ani nevím že tam byl, ale who cares. "Nechcete si dát belgické pivo?" "Ne, díky, já radši Coronu." // "Vím že mě v tomhle neposlechnete Dome, ale věřte mi .. měl byste zkusit to belgické pivo." (raněný pan Nikdo - ano, tak se vážně ve filmu jmenuje) // "A ty seš vtipálek skupiny." "Omyl, já jsem dvojitá alfa. Vtipálek, a ještě alfa. Proč nemůžou být ve skupině 2 alfy?" // "Omráčila jsem ho svým půvabem." "Ty žádný půvab nemáš, čubko." // "Jsem zpátky děvky!" // "V pouličních bitkách .. zvítězí vždycky ulice." (Vin Diesel NA STŘEŠE :D) () (méně) (více)

Kaceris

Na tento film som sa tešil ako malý. A wow, vynikajúci film sa stal skutočnosťou! Vynikajúca práca na celom filme vzdáva čestnú poctu Walkerovi. Efekty, akcia, každá minúta je niečím plná. Vôbec to nie je prehnané až tak úplne, keby sa vo filme diali len veci ktoré dávajú úplný fyzikálny zmysel, nemuselo by to niekedy mať šťavu. Nie je tam ta pauza, od ktorej by ste odtrhli svoj zrak, lebo vás to nezaujíma. Proste odporúčam si to pozrieť každému, komu sa FF séria páči. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)