Řidič

Řidič je vyhledávaný specialista na nelegální práce: řídí auta, která odvážejí lupiče z místa zločinu. Jeho výjimečný talent mu zatím dopomohl k tomu, aby nebyl chycen a zatčen. Po jedné z dalších honiček s policií se však jednomu z detektivů podaří jej konečně zadržet. Řidič dostává na výběr - buď půjde do vězení, nebo bude osvobozen za předpokladu, že pomůže usvědčit ostatní lupiče... (oficiální text distributora)

Blazkowicz

Solidní honičky, pěkná auta ze sedmdesátek a to je asi tak všechno. Viděl jsem už i lepší. Mimo to se tam totiž skoro nic neděje. Délka je sice krátká, ale divně se to vleče. Ten detektiv byl přímo hrozný, úplně nesympatická postava. 3-* ()

barabaraMM

Nejvyšší hodnotou tohoto filmu jsou klasické automobilové honičky točené jedním záběrem, bez použití triků. Což v dnešní době již nikdo neumí. ()

Chema4

Nemôžem si pomôcť, ale mam taký pocit že Refn sa pre svoj film Drive, zjavne inšpiroval práve tu. Hneď niekoľko podobnosti to naznačuje, napríklad málomluvna hlavná postava, ktorá má svoje zásady a je špička vo svojom odbore, alebo automobilová honička, zo začiatku filmu ktorá bola takmer identická s Refnovým drivom, dokonca aj názvy filmov sa dosť podobajú. V čom je ale Hillov Driver horši, je príbeh, kde tu slúži iba ako tuctová vata a zámienka pre skvele zábery z ciest ktoré sú na rok 78 naozaj vzácne, a to je žiaľ jediná vec, pre ktorú sa oplatí tento film vidieť. Bruce Dern bol cool. ()

DonBraso

Walter Hill, honičky a kopie Steve McQueena. Hlavně jsem si to pustil, když jsem pařil herní sérii Driver.To Vám pak nevadí ty menší nepřesnosti. 75% ()

wick

Výborný akční film s několika skvělými automobilovými honičkami, památným soubojem nervů Řidiče jedoucího proti 2 policejním autům nebo ukázkou řidičského umění v podzemních garážích. ()

Choucas

Super honičky spojený minimalistickým dějem což ve společnosti nádherný holky z casina co nemá peníze a skvělým řidiřem kovbojem filmu dává potenciál být kultovní. Několik perfektních scén, pro mne perfektní výběr herců, minimalismus kterej mně v tomto případě fakt bavil a spousta super aut. Úžasný honičky, ten posedlej policajt, klidnej kovboj, krásná holka z casina a ty nádherný auta ve spojení s vychytanou atmosféra mně fakt bavily.Takový filmy mne obecně opravdu baví, a shlédnutím tohohle sem chybu neudělal. Popravdě mně překvapuje že má jen 68%, protože rozhodně má na víc. Myslete si že sem divnej, stejně si za tím hodnocením stojím. Dávám 5 hvězdiček. ()

quido.morava

V 70. letech se dělaly opravdu povedené kriminálky, příliš nepřeháněné a reálně vypadající akční scény, postavy jednají a mluví (nebo mlčí) jako lidé z dané branže, přímočarost a tempo děje tak akorát pro diváka, aby se moc "nenadřel". Možná výběr herců mohl být jiný, ale kdoví. Oceňují vzácně nekýčovitý a vkusný konec. ()

BGH

Aha. Tak konecne jsem pochopil, na zaklade ceho vznikla ta pocitacova hra. Ta byla na svou dobu skvela. Na rozdil od tohodle filmu... dve honicky (sic skvele) na film "the Driver" jsou fakt malo. Zbytek velka nuda... ()

PORTER44

Povedená krimi nájemný řidič který se nechává najímat hlavně lupiči na odvoz,jenže jeden z policejních detektivů už má z toho mindrák a snaží se ho dostat za každou cenu za mříže ,proto nachystá na řidiče past,hodně dobrá starší krimi. ()

Sejkorka

Předností, pohříchu jedinou, jsou skvěle natočené auto honičky. Snad i překvapivý závěr. Ale zbytek ? Nevýrazné herecké výkony ( k čemu je tady Isabelle Adjani, jaký má smysl její obsazení do role "hráčky" ?) Řidič Ryan O'Neal údajně řekne ve filmu jen 350 slov . Škoda, že to neplatí i o detektivovi Bruce Dernovi , Ten mluví až moc a padaj z něj moudrosti na úrovni mého šestiletého vnoučka. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)