Deathstalker II – Duel Titánů

• Česko Deathstalker II - Souboj Titánů (více)

Volné pokračování příběhů legendárního hrdiny Deathstalkera o boji s útlakem a kouzly. Deathstalker v tomto příběhu společně s mladou krásnou dívkou osvobodí říši od čaroděje a upírky, kteří říši ovládají. Dvojrole upírky a přítelkyně Deathstalkera dává filmu zajímavý nádech. Ve filmu nechybí ani špetka humoru a pobavení. Konečný boj čarodějů a Deathstalkera vás opět uvede do dobrodružství starověku. (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Druhý diel tejto shitovej fantasy série je taký blbý ako je to len možné. Hlavný hrdina je hraný iným hercom než v prvom dieli a trochu zmenil sa aj jeho "charakter". Zo škatuľky "vylízanec" sa presunul do vedľajšieho oddelenia s nápisom "CHMUĽO". Po celý čas machruje a keď sa dozvie že vďaka zabitiu zlého metrosexuálneho čarodejníka by sa mohol stať slávnym ( plus nejaké prachy k tomu ), neváha a vyrazí na cestu plnú nástrah a papundeklových kulís predstavujúcich hrad či cintorín. Veľké šťastie tohoto filmu je, že sa neberie vážne, inak by mu bol naozaj AMEN. Záporácky pirát najme na zabitie Deathstalkera bandu superzabijákov ( jeden z nich bol vraj poradcom Atillu Húna ) ktorý všetci vyzerajú ako starý alkoholici a po svojom predstavení si každý z nich logne piva a grgne aby ukázali aký sú drsný. Taktiež je tu pár smiešnych, mľaskajúcich zombíkov a vrcholom celého filmu je wrestlingový súboj s monštruóznou ženou ktorú stvárňuje "herečka" vystupujúca pod menom Queen Kong. Podivuhodným detailom sú scény z krčiem do ktorých sú nasekané zábery z jednotky. Vo filme síce účinkuje hromada amazoniek, ale na barové tanečnice už v rozpočte zrejme neostal ani cent. Je to taká magorina, že som sa miestami naozaj bavil. ()

aLPaC

Já běžně tyto béčka nehodnotím nijak zvlášť dobře, ale tady prostě nemůžu jinak. Ano, je to levná sračka. Ale je to zábavná levná sračka. Ideální na nějaký domácí promítání s více hosty a alkoholem, kdy moc nechcete přemýšlet a jen se smát těm hláškám. A že jich ten herec, co hraje Deathstalkera zrovna nešetří. Hlásí jak Arnold ve své nejlepší době, kdykoliv vidí nějakou roštěnku, začne myslet ptákem a je děsnej sympaťák. Je to děsně nekorektní a feministky by tenhle film určitě nejraději podpálily a vymazaly ze světa a je dobře, že nemůžou. Wynorski v osmdesátkách válel. ()

Chundys

Jako dvojka byla uplně jinde než jednička :-)... Hudba byla teda katastrofální, ale toho vtipu a nahotin! Rozhodně se to musí teda vidět z dabingem, protože ty hlášky stojí fakt za to :-) ()

drankeryth

Hlavnu rolu Deathstalkera tentokrat hra iny herec, ktory je dost vychrtly oproti jeho predchodcovi. Hmm, ani ten zas nebol nejaky extra moc vymakany:) Co som si vsimol vo filme, boli pouzite nejake nepatrne zabery z jednotky filmu. Asi setrili peniazmi:) Deathstalker sa vybral na cestu spolu s vestkynou, ktora je momochodom princezna ku carodejnikovi. Po ceste natrafia na mnohe nebezpecia, ako bolo uboha strelba s vybusnymi sipmi do Deathstalkera. Lepsie bol ten cintorin, uprostred ktoreho bola krypta, aj ked skor vypadala ako garaz pre auto:) A co som necakal z hrobov vyliezali zombici, od ktorych bez problemov prebehol prec. dalej sa dostali na uzemie Amazoniek, kde Deathstalker si to rozdava s obrovskou zenou. V samotnej atrape hradu sa strhne masivna bitka medzi amazonkami a miestnou armadou carodejnika. Medzitym si to Deathstalker rozdava s carodejnikom, ktoremu bez potiazi zlomi mec rukou a a tu zlomenu cast meca mu vbodne do krku. Film mi pripadal skor ako nejaka parodia na fantasy zaner a hrdina srsal humorom a nevyzeral, ze by sa ho mali ludia bat. Vzdy nahodil uskrnok na tvari a zeny mal tiez rad ako v jednotke. Na konci filmu este vopchali nepodarene sceny, ktore su trapne ako aj cely film. Suboje v nom boli slabe a bez preliatia krvi. Raz tam predsa len bola, ked tam jednemu podrezal krk a druha ked ta jeho vestkyna-princezna bodla zombie do tela. Na zasmiatie tento film urcite stoji, ale brat ho prilis vazne ako fantasy film to ani nahodou. ()

kwaicheng

Ač hlavní hrdina zjevem připomíná homosexuálního agresora (protivníkem mu je neméně zženštilá karikatura Jeana Clauda Van Damma), jenž veškeré volné chvíle tráví v kadeřnickém salonu, duchem je obdařen značně, což dokazuje fakt, že má v zásobě přemnoho sentecí lidové moudrosti, jako např.: Když někdo bije ženu, je mi to jedno, pokud si to zaslouží." Co si dál pamatuju, byli zombie, které vstávajíc se zvých hrobů na krchově, který by mohl být posledním místem odpočinku námořníků z Pearl Harboru, vstávali, vydávající podivné dávivé zvuky, ne nepodobné zvracení opilého bezdomovce. Taky boxerská anabáze stojí za to. To prostě visíte očima na obrazovce a vaše představy o tom, jak to na světě chodí se při sledovní tohohle filmu hroutí. Potom co Amazonky zaduli na trumpety fanfáru z Rockyho se objevila Gargo, boxerská šampionnka Amazonek, v obsazení pí. Karfíkové, kuchařky z kantýny naší základky, kterou slovutný deathstalker zneškodnil v patnáctém kole tím, že ji mocně nakopl do koulí. No a velké finále se odbylo ve stylu špatného mexického westernu z 90. let. Jedinou podívanou poskytla Monique Gabrielle, což je ovšem i přes její přednosti poněkud málo na hodinu a půl stopáže, ()

AMD.SW

Pokud jsem jedničce dala tři hvězdy, tady musím dát o hvězdu víc, protože mi dvojka připadala v mnohém lepší než jednička. John Terlesky sice není tak svalnatý jako Rick Hill, ale taky mu to sluší. Oproti jedničce je film víc komedie s celkem dobrými vtipy, je propracovanější scénář, lepší herecké výkony a souboje mají kvalitní choreografie. Hlavní záporák je dost charismatický a při závěrečném souboji jsem si nebyla jistá, komu vlastně fandím. Celkově to mělo dost ráz fantasy seriálů Xena a Herkules, akorát tady opět okořeněné ženskou nahotou. ()

Aleix

Tři hvězdy za ty hambárny. VHS jsem měl pečlivě načtený a přesně věděl kam posouvat. Nostalgie ,ale hroznej brak. ()

monty.cl

Mnohem lepší než jednička-na to, že je to práce Jima sračkaře Wynorskiho skoro až neuvěřitelné..Jasně, je to fantasy za pár šupů a je to na něm vidět, ale je to zatraceně vtipné,chvílema to má i nějakou atmosféru a hl. hrdina je mnohem sympatičtější než v prvním díle. Je to tak na tři, ale dám jednu navíc za tu úchylnou synth muziku, co pod tím jede-ten hlavní motiv sem si pískal ještě dva dny potom, jak mi to uvízlo v hlavě...65% ()

Scaevola

"Budeš slavnější než Conan!" Nečekaná intertextovost i drobné záchvaty jisté poetiky, ale stejně - až se mne někdo zase zeptá, co je to kýč, už mám odpověď. ()

karnifex

Tak tento film mě velmi mile překvapil! Narozdíl od dementní jedničky je tentokrát celý příběh brán značně s nadsázkou a je fakt vtipný! Právě tak pozitivní změny dosáhl hlavní hrdina, který je zde sympatycký a budete mu fandit (ten v jedničce byl zralej na přesdržku - blbeček důležitej). Prostě příjemná oddychovka, u které jsem se mnohokrát zasmál - a to oceňuju! ()

wdc

Oproti jedničce, která mi zkazila chuť se podívat na další díly je dvojka méně násilná, méně pokleslá a více zábavná (na nic si nehraje a herci jsou více usměvaví). ()

Chizkiyahu

Jeden z nejlepších filmů slavné éry osmdesátkových crapů. Zbožňuji každou minutu, špatnou kulisu (v jedné scéně je vidět AUTO VE VESNICI AMAZONEK - nějaký fajn žigul), opakování stejné hudební sekvence a příšernou hlášku či vtip. Obdivuji boží herce, kteří buďto hrají shit a hrozně se snaží nebo prostě na nějaké hraní kašlou a dělají si ze scénáře dobrý den. Nedokážu pochopit jak může být tak hrozně blbý film tak dokonalý, ale zřejmě- ALL HAIL DEATHSTALKER! ()

Pythonator

To, že dvojka tu má zcela stejné hodnocení jako jednička, považuji za jasný důkaz debility průměrného českého diváka. Zatímco jednička byla totální nudná kravina, co si hraje na fantasy velkofilm, dvojka je dokonalá zábavná kravina, která si na nic nehraje a nebere vážně ani sebe ani hlavního hrdinu a ani diváka. Geniální zápas v ringu alá Rocky je toho důkazem:-) Jim Wynorski je v tomto směru opravdu génius. Vůbec se s tím nesral a pojal to po svém - levně, efektivně, úderně a vtipně. Nechutnou germánskou tlamu hrdiny z jedničky vystřídal daleko sympatičtější herec (komediant?), ženské mi tu přijdou taky lepší (a je z čeho vybírat) a jejich kozy jsou všeobecně taky lepší. Co vypustí nový Deathstalker z huby, to je perla. Jedna hláška za druhou - někdy kraviny, jindy kameňáky, ale pořád je to nenudící zábava (což nemůžu říct o kurevské nudě v jedničce). Hudba je sice stále hrozná, ale přesto o poznání lepší a pasuje alespoň do záběrů. Dvojka Deathstalkera je prostě dokonalé porno pro každého fantasy fanouška se smyslem pro humor. Tak blbé filmy se vážně brát nedají, takže vzít to po Winorski byla ta nejlepší možnost. ()

70s80s90s

Pekne kulisy, hra s tmou a farbami dava tomuto trash fantasy nieco viac, ako iba odpad. Celkom schopna jednotka dostala nasledovnika aj s hororovymi zombies. ()

Petsuchos

Za mě to je naprosto nedoceněný klenot, naprosto miluju tenhle raritní žánr, přičemž to vlastně ani žánr není, je to jenom způsob natáčení, libová nevážná filmařina. Kdy si film utahuje sám ze sebe, herci jakbysmet a přitom padají megahlášky a je i na co se koukat... :D Bohužel takových je jako máku ve vysypaný makovici... Ale čas od času se poštěstí takový poklad (zapomenuté zrníčko) vykutat.. :) A rádoby kritici to haní, protože to berou hrozně vážně a nepochopili mistrnou poetiku díla. ()