Epizody(6)

Šestidílná série podobenství o Jediích z prequelové éry. Ponořte se do životů dvou výrazně odlišných Jediů – Ahsoky Tano a hraběte Dookua. Oba budou čelit zkouškám a budou postaveni před volby, které určí jejich osudy. (Disney+)

jjjerry

Slušná serie. Nepřekvapí ani nezklame. Ukazuje, že se vyplatí navazovat na starou serii a ubrat iniciativy. Tam kde Filoni něco přidává, nebo upravuje to jen kazí. Za mě nejlepší pátá epizoda. ()

Tomko87

Výborné výplňové mini epizody. Najviac potešil príbehový oblúk Grófa Dooku. Nečudo že sa dal k tým lepším.... ()

swenyx

Vcelku zábavný a povedený kraťas. Vizuálně pěkný, potěšilo že známé postavy mají dabing jako ve filmech. Až na první díl byly všechny díly fakt povedený a za mě v těhle Star Wars animácích vždy vede Ashoka. Potěšila i přítomnost Yaddle, těhle malých zelenáčů není nikdy dost :D ()

SirAduard

Skvělá, oddychová seriálová jednohubka s velkou porcí kreativity, která rozvijí určité příběhy ze světa Star Wars a prohlubuje jednotlivým postavám jejich osobnost a motivy. Linka hraběte Dooku mě překvapivě nejvíce zasáhla. Zde konečně dostal jeho charakter pořádnou hloubku a jeho 4. epizoda je totální strop. Linka Ahsoky byla taky fine, sice nám nemohla ukázat nic moc nového, neboť seriál Clone Wars už ji prozkoumal dostatečně, nicméně i tak jsem si jí užil. Hlavně tedy 5. epizodu, která mě jako fanouška SW náramně okouzlila svou plynulou návazností na starší díla a přidáním nových detailů k Ahsoce. Teď už budu jenom doufat, že se dočkáme dalších sérií (nejlépe s delší stopáží), protože tento koncept malých příběhů mi velice sednul do vkusu a byl bych rád, kdyby dostaly prostor i jiné postavy, které mají neprobádanou minulost. (Ještě bych chtěl zmínit, že jsem nečetl knížku Ahsoka, takže nemůžu moc posoudit chybnost poslední epizody. I tak chci říci, že se mi 6. díl hodně líbil, ale naprosto chápu, že když ten díl přepisuje knížku, která má být také canon, tak je to velký problém, nemělo by se to dít a snad se to nebude opakovat!) ()

Skylord99

Linka hraběte Dooku je téměř perfektní ve všech ohledech. Jsou v ní silné emoce, nostalgie, Qui-Gonn a finále je napínavý a zároveň opravdu smutný. Skvěle zvládnutá tragédie a pád na temnou stranu síly. Ahsočina linka už tak skvělá není. První díl je fajn, druhý spíš jen taková výplň a ukázka toho, jak Anakin naučil Ahsoku ubránit se clone trooperům během rozkazu 66 a třetí by byl celkem okej, jen kdyby to opět nepopíralo již předem daná lore a knihu Ahsoka. Celkově tedy dávám 7/10, ale Dooku válí. ()

UncleMorty

Krátké avšak důležité? Přesně tak. Tales of the Jedi je hodinu a půl dlouhá jednohubka která sleduje vývoj hned několika důležitých postav pro celý svět Star Wars a dělá to setsakra dobře. Na jedné straně tu máme skvělý přerod Jedie Dooku ve zlého Hraběte, se kterým nelze jen tak nesympatizovat a snad by si zasloužil svůj vlastní film a na druhé tu máme lehký rozvoj Ashoky. Obě tyto linky doplňuje hned několik známých či neznámých postav, o kterých se zatím spíše spekulovalo a jejich příběhy taktéž dostávají zcela nový rozměr. Filoni opět ukazuje že on je tím člověkem co má být u kormidla a že skutečně umí nabídnout divákum zážitek, který ctí vše co už jednou bylo napsáno. ()

Woitisek

Je to příjemný animák, který určitě potěší fanoušky prequelů a Clone Wars a konkrétně pak postav hraběte Dooku a Ahsoky Tano. Největším lákadlem tu jsou samozřejmě epizody s mladším Dookuem, ve kterých je kladen důraz na jeho vnitřní konflikt s rozhodnutími rady Jediů a jeho následný odklon k temné straně. Toto celé vyvrcholí ve čtvrté epizodě, jež je dle mého stropem téhle série. Druhá půlka epizod se soustředí na Ahsoku. Tahle část seriálu je milá a neurazí avšak může působit lehce přebytečně oproti onomu arku s Dookuem. To možná může být tím, že o příběhu Ahsoky víme už tolik, že nám ona postava nemá už moc co nabídnout (alespoň ve zdejších časových úsecích). Jinak se jedná o čestné využití úžasné animace původem z Clone Wars a rád uvidím víc v budoucnu. ()

Pilgrim6

Povedené jednohubky, které vyplňují některá prázdná místa v SW filmové sáze. Obzvlášť větší prokreslení hraběte potěší. Epizody s Ahsokou nejsou až tolik přínosné, ale rozhodně nejsou špatné. Choices a Practice makes perfect za mne trochu slabší, takže za kvalitní 4 hvězdy. ()

Krnac

7,5/10 za čas ktorý seriál má to určite stojí ale je lepšie pozerať niekoľko epizód dokopy keďže sú diely strašne krátka a stopáž je vlastne jediná vec čo mám proti. 2,3,4 a 1,5,6 by mali byť skôr TV filmy ako 15 minútové kraťasy ktoré bez filmov a seriálu Clone Wars nestoja za seba. Inak ale naozaj kvalitne preveden len je to proste málo. ()

The_Ninkisek

Soubor dvou příběhů, které rozšiřují příběhy dvou postav. Hraběte Dooku a Ashoky.  Animace a celkový vizuál je krásný jako vždy. Zpátky k příběhům rozvinutí příběhu ohledně Dookua tak ten je úžasně napsaný a krásně to rozvijí a ukazuje rozklad republiky. Ashoka bohužel je úplně k ničemu, je hezky napsaný bohužel ale rozbijí nejen knihu kterou si Disney uznal a teď to musí rozbít... Bohužel tím že se furt točí v tom starém a sekají v tom velký bordel. ()

Sopholojong

Vynikajuca nadstavba k prequelovej trilogii. Pocut opat po rokoch Liama Neesona ako Jinna je na nezaplatenie a prave casti, ktore sa odohravaju pocas udalosti Skrytej hrozby su najmagickejsie. Mace Windu, Obi-Wan, Dooku, Ahsoka, Yoda, Emperor (len Vader chyba) a ako spestrenie coolova "Yodica", plus orgazmicky westernovy zaver zneskodnenia Sitha medzi horiacimi troskami. Tak mi je luto, ze to nikdy neuvidim v hranej verzii! ()

PISTA226

8/10 Po dlouhé době nám svět Star Wars dal nový kraťoučký seriál a není to taková hrůza, ano jsou tu některé díly, které bych zařadil do špatných, ale některé, tedy hlavně ty poslední, díly se nesly ve vážnější atmosféře a více mi připomněli starý dobrý Clone Wars. Prní díl se ale zdál naprosto o ničem. Bylo by skvělé poznat narození a mládí Ahsoky, ale takhle jsem si to nepředstavoval. Snaha o akci a napětí s její matkou mi přišli dost trapné a celý ten díl mi přišel zbytečný a o ničem. Druhý díl byl už lepší, konečně jsme se mohli podívat na mladšího Dookua a zjistit, jak se pomalu obrací k temné straně, ale některá jeho rozhodnutí tam nedávali absolutně smysl a vlastně jsem si ten moment s ním představoval zajímavěší. Třertí díl se snaží pomalu a jistě zapojit i trochu té politiky a to je dobře. Také tu je nějaký vztah mezi padawanem a mistrem, ale opět jako všede to nenexhá v divákovy naprpsto žádný pocity, jako by to byly jen 2 náhodné postavy, co spolu pracují. Čtvrtý díl už byl jeden z těch celkem dobrých. Konečně tu máme i víc s mistryní Yodle, o které jsem si myslel, že je kluk. A vlastně díky tomuhle už ji nevidim jen jako nějakou postavu v pozadí, ale mám k právě ten větší vztah, protože tadyji dokázali dát nějaké emoce a celkem dobrý příběh, i když ta délka tomu hrozně vadí, tohle by mohlo být klidně na 30 minut. Pátý díl ukazuje, že pokud člověk umí, tak dokáže i ze zbytečného dílu udělat dobrý díl. I když tu jde vlastně jen o pouhé šikanování neboli cvičení Ahsoky, tak je to dost dobrý. Vidíme Anakina, jak vlastně ji má rád, ale je v něm i ten řád a chlad. Ale opět tu je nějaký vztah diváka k hlavní postavě. Šestý a poslední díl je také celkem dobrý. Už je tu zas ta éra skrývání Jediů, kterou upřímně moc nemusím. Konečně tu jde o zachraňování i zbytečných lidí, protože i to by měli Jediové dělat. Některé postavy mi ale přišli otravné a zbytečné a nevykreslené. Sithský bratr vypadal fakt cool a celkem mě mrzelo, že jeho souboj trval opravdi jen chvilinku. Celkově to bylo strašně krátký, ale animace byla všude v pohodě jako v Clone Wars. ()

Jaroslaw

7,5/10 Jelikož miluju Clone Wars,tak jsem rád,že tvůrci použili stejnou animaci a výsledkem je skvělá záležitost se známými postavami.Především bych chtěl vyzvihnout trilogii s Dookuem,pač v prequelech neměl tak skvělou motivaci jako zde a člověk ihned chápe,proč zvolil temnou stranu,jen škoda,že díly s Ahsokou byli slabší (až na první díl),osobně si myslím,že každý fanda SW by tuto show měl vyzkoušet,pač potenciál do budoucna tu je. ()

matous20063

Příjemné doplnění ke Clone Wars, které nám odhaluje pár příběhů které chtěla komunita vidět. Je to spíše pro fanoušky SW, protože to nepřinese nic nového. Animace je naproto skvělá, dialogi už moc ne, byli hodně odfláknuté až působily jako kdyby mluvila NPC z nějaké open-word hry. Hodnotím 4 hvězdy jen proto že mi bylo líto dát tři, prakticky jsem si zkoukl pár dalších epizod Clone Wars nebylo to nic nového ale je příjemné vidět že Disney na komunitu myslí. 70% ()

beny258

Nedozvěděli jsme se sice nic, co by si průměrný fanoušek SW nedomyslel už dříve, ale přesto to je neskutečně atraktivní podívaná. Minutáž by teda mohla být trošičku delší, občas díl skončil dřív než pořádně stihl začít, každopádně ale super. Závěrečný duel byl za mě úplně top! Trošičku jsem teda ještě doufal, že se konečně dozvíme, kde vzala Ahsoka bílé lightsabery, tak třeba se někdy dočkáme. ()

Jenda1cz

Jestli má člověk málo Star Wars a potřebuje z toho světa něco vidět, tak se může podívat na tohle. Jako byste vzali takové ty fanfilmy, co jsou na YouTube a dali je do série. Jestli si tyhle mini-filmy užívám záleží hodně podle mojí nálady a jak velká žízeň po Star Wars či celkově sci-fi je. V posledních dnech ale asi nebyla zas tak velká... První díl je spíš výpravný, další jsou trochu napínavější. ()

13Maty13

"You must face death, Ahsoka. Not fear it."     /// Fantastický Star Wars seriál, který rozšiřuje příběhy dvou velice zajímavých postav. Epizody s Dookuem jsou naprosto perfektní! Člověk pak více chápe, proč se s ním stalo to, co se stalo. Zato epizody s Ahsokou trošku pokulhávají. I tak bych si tyhle kratší příběhy nechal servírovat pořád!   / Hodnocení: 8,5/10. ()

TomTopG7

Konečně tu po nějaké době máme zase skvělý Star Wars projekt. Na Tales of Jedi jsem se dost těšil, jelikož jsem viděl v traileru, že se konečně dočkáme Hraběte Dooku jako Jedi nebo více příběhu o Ashoce. Celé to má skvělou animaci jako například jako clone wars, ale je to zase trochu odlišné. Krátké příběhy krásně doplňují různé nedořešené a nejisté věci z prequelů(první 3 filmy). Mě se minisérie dost líbila a podle mě se bude líbit skoro každému fanouškovi prequelů a jediné a čím jsem měl problém byl první díl, který byl takový prázdný a místy mi přišlo, že měl i horší animaci. Jinak pro  lidi co neviděli star wars to podle mě nebude tak dobré, protože nepochopí některé věci. Ale mě se to líbilo a hodnotím 8.5 z 10. ()

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

16.11.2022

Přes nadšené reakce kritiků i diváků se nejnovějšímu seriálu ze světa Star Wars ne a ne podařit přilákat k obrazovkám nové diváky. Andor má na Disney+ tristně nízká čísla, a protože i samotné studio… (více)