Po dvaceti letech se dozvídá o svém skutečném původu i o vraždě otce - krále Aesona. Aby se pomstil, vrací se do rodného království, avšak zde je proradným strýcem Peliasem, jenž zde nyní vládne, odsouzen k smrti. Přesto má naději na záchranu života - pokud strýci přiveze Zlaté rouno, nejdrahocennější dar Bohů... (oficiální text distributora)

Stefan_M

1 * za dodrzanie(ci nedodrzanie) postupnosti baje, 3 * za vcelku pekne pozeranie. Konecne hodnotenie 2 *. Skoda, mohlo to byt lepsie natocene. ()

Darckol

Nuž, nie je to ktovieaká katastrofa, sfilmovanie sa mi celkom páčilo, no tu je pár dôvodov, prečo som musel strhnúť hodnotenie - smiešna animácia mýtických potvor, vyslovene nesympatický a herecky nulový London a dosť veľká dĺžka filmu. U mňa 4,5/10 ()

PenaPP

Řecké báje a pověsti jsem měl rád už jako malý a přestože se jich Iásón a argonauti tak úplně nedrží, jsem s výsledkem spokojený. Navzdory tomu, že jde o TV film, má slušné efekty, po většinou času svižný děj, dobrý soundtrack a hlavně skvělé obsazení... Dennis Hopper (Pelias), budoucí Gaius Baltar z Batlastar Galacticy - James Callis (Aspyrtes), Angus Macfadyen (Zeus), hvězda Star Trek: Enterprise s překrásnýma očima - Jolene Blalock (Medea) a plno dalších, jejichž postavy vám budou nejen sympatické, ale pokud jste četli Řecké báje a pověsti, tak povětšinou i známé. ()

Stejšn

Typická Hallmarkovská produkce, ten jejich styl z toho úplně čpí. Jeden čas to na Hallmarku dávali cca 5x týdně, to bylo strašné. K filmu jako takovému: scénář trochu dost na palici, překrucování mytologie typicky americké. Triky celkem jdou, ale neskutečná délka filmu jej činí úmorným. ()

Kennedy_R

Dennis Hoprdox mi zde jako král a hlavní záporák nesednul. Typické americké popcornové podání legendy, na které se ale dá podívat. ()

JoKKeR

Mám rád filmy s mytologie:-) a tenhle od Hallmarku se mi celkem zamlouvá..v té době jsem to baštil jak nic:-) skvělej filmeček..herkulez byl božíí... ()

carAnthony

Jeden z najlepších "nízkorozpočťákov" (v top desiatke) ktoré odvysielal Hallmark (2. za filmom Alica v krajine zázrakov). 1. časť = 5* 2. časť = odpad až 1*. ()

EddieIron

Další důkaz toho,že Amíci dokáží zprznit úplně všechno.A tentokrát nejde jen o předlohu ale i o provedení.Celé je to nějak podivně natočené.Bohové shlížející z nebes vypadají komicky a jejich rozhovory jsou směšné. ()

Merenre

Mezi Hallmarkovskými zpracováními mýtů rozhodně slabší, přesto jinak pořád dobrý, ačkoli na svou stopáž trochu nudný a obecně je zde spousta věcí, které prostě ne úplně fungují. Ale je tu snaha dělat mýtům čest a zachovat jim jejich důstojnost, což se velmi cení. ()

Joee odpad!

U akčních scén smích, jinak nuda nud :) Strašná trapárna. Snad kdyby to bylo dělaný jako parodie na fantasy... ale takhle je to zhovadilost. Nejlepší gagy: před nimi skalní sráz, přes který chtějí utéct za nimi les, do kterého je vidět tak do 100m a hláška: "vidím jízdu asi míly odtud" :) to nekončí, herkules nahodí štít přes kaňon, druhý skalní břeh je prakticky ve stejné výši, bez velkého napínaní lana uváží druhý konec za strom a už se kloužou na druhou stranu jak kdyby měli na zádech raketovej motor (možná foukal silný vitr :)) a lano se neprověsí, je napnutý jak struna... (v reálu bych to tipoval, že by sotva dojeli do první čtvrtiny, tam by zkejsnuli a pak spadli :))... statečný Herkules zůstal s nepřáteli a začal je mlátit nějakým kmenem, hustý bylo jak padali z koní už jen když tu kládu viděli, Herkules máchnul tak 5m od nich... mno a pak jej zasáhly 2 šípy, žádná bolest, stačil jen pohled "ty vole, oni mě zasáhli"... šípy vytáh, popoběh o 3m, zakecal se na minutu se společníkem, nepřátelé byli slušní a v diskusi je nerušili a herkulesovi se zatim zahojily rány... po pár minutách kdy se Herkules dostal do sevření nepřátel byl naopak zkrvavenej jak Kristus z filmu Gibsona :) pak se dostali ke gigantické obludě, proti níž stála celá desetičlená skupinka jak na popravu... obluda je ale zabít nechtěla najednou (stačilo by máchnout ocasem a bylo po všem), místo toho se patlala s každým kdo se odtrhl od davu... btw CG efekty fakt slabota... no a tak to je celej film, stupidní scénář každým písmenkem... addon: hláška "vidím jezdce asi míly odtud" zazní i podruhé, nemá to fakt být parodie? ROFL ()

Naby

Dneska jsem videl prvni dil. Je to filmovane trosku detsky, ale ke vstavani to bylo prima. Sem tam nejaky ten efekt ;-). Zatim davam 3*. U druheho dilu jsem koukal s mensi pozornosti, ale na tu 3ku to je. ()

Nick321

Krásný dobrodružný film o dobách, kdy Řecku vládli antičtí bohové, kteří rozhodovali, koho stihnou které útrapy a kdo bude nakonec králem. Jednou takovou zajímavou postavou byl i Iásón. ()

M.A.N.E.

Proč všechny americké filmy na motivy řecké mytologie musí skončit takovým fiaskem? Odpověď je jednoduchá - Amíci se snaží mýty upravit, asi jim ještě nedošlo, že je to nesmysl - mytologie je svým způsobem dokonalá. Tento film není výjimkou. Fakt je ten, že mi zde velmi chybí dobrodružství ze zpáteční cesty argonautů - to, že propluli kolem Scylly a Charibdy je asi vedlejší - stejně jako když Kirké očistila Iásona a Médeu od prolité krve a dala jim rady na cestu nebo to, jak Orfeus překonal zpěv sirén. Zpáteční cesta zkrátka vypadla... Když jsem viděl pojetí býka, musel jsem se smát. Už dlouho jsem takto špatnou animaci neviděl (pokud to vůbec byla animace). A na konci samozřejmě všichni šťastní, o tom, že Euripides napsal dílo Medea, ve kterém je líčen tragický konec poté, co Médea za zradu Iásona zabije své děti, pravděpodobně režisér nemá ani ponětí. Dávám jednu hvězdičku za některé povedeně natočené scény. ()

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)