Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

ostravak30

V mysli vraha je rozhodně film, který má potenciál. Alespoň první polovina tomu tak odpovídá. Pravda je, že postavě Anthonyho Hopkinse bych věřil schopnosti, které má, když se dotkne lidí. Že by to ale platilo i o trávě je trochu nevěrohodné. Navíc jak sám řekne, oba, on i vrah, mají podobné schopnosti. Vrah by podle něj měl být dokonce lepší. Ale v druhé půlce nejen, že se setkají, ale pachatel najednou není schopen dostatečně budoucnost předvídat a je hned několikrát zaskočen novými událostmi. Nejen v tomhle ohledu si filmaři trochu pohráli s pravidly, které sami nastavili. Pak už toho totiž jen málo dává logický smysl aniž by to zároveň bylo vysvětleno. Potenciál výborný, ale druhá půlka zabila nápaditý námět. ()

PlysovyMacko

Hutný psychologický thriller, ktorý sa od ostatných líši expresívnymi víziami hlavného hrdinu. Napriek potemnelej atmosfére a logickému smeru vyšetrovania ma príbeh nedokázal strhnúť. ()

Viny95501

Filmik bol velmi nezaživný, a kedže som ho zrušil asi tak 15-20 minut pred koncom znamená, že mi bolo u zadku ako to dopadne. Nemastný, neslaný TVrip za 40%. ()

dudo24

Slušné krimi s dávkou mystéria podávanom cez prebleskujúce útržkovité scény čo spolu s hudbou vytváralo nekončiacu napätú a mrazivú atmosféru. Čo sa mi nepáčilo až tak úplne bol ten koniec ***SPOILER*** Stále dej gradoval k nejakému veľkolepému finále ale vpodstate sme dostali happy end. ***END SPOILER*** S obsadením som veľmi spokojný ale postava Jeffrey Dean Morgana mi vôbec nebola sympatická. A trochu mi ešte vadilo, že Abbie Cornishinej postave dali také občasné klišé drsňácke správanie. Ohodnotím zatiaľ silnými troma hviezdami. Ak by som si film niekedy v budúcnosti pustíl znovu tak je možné, že zvýšim hodnotenie na slabé štyri hviezdy. ()

Dangerman

Ohohooo, kvalitních vražedných psyho thrillerů není nikdy dost a Solace se řadí do společnosti těch nejlepších. Potyká si s klasikou i novinkami (Vraždy podle Jidáše, Vražedná Hra, Jako Pavouk, Sběratel Polibků, Zodiac, Purpurové řeky, Pečovatel, Smrt on-line a tak dále...), nedosahuje sice takové atmosféry a hereckých výkonů, jako třeba Sedm, ale poslední dobou v tomto žánru překvapil snad jen Pečovatel. Vynikající Anthony Hopkins, který zastínil své kolegy z FBI Joa a agentku Cowlesovou, na kterou se mimochodem moc hezky kouká. Vcelku neočekávaný konec a záporák Colin Farrell, už jen kvůli němu a kvůli Hopkinsovi stojí Solace za to. 85% ()

DonBraso

Co tu všichni mají pořád s filmem Sedm je mi záhodou.Že někdo napíše,že asi mělo jít o pokračování,který nevzniklo.Takových filmů bože je a ani sám film zrovna se k němu ani vůbec nehlásí.Jediný co je zde stejný je,že tu řádí masový vrah.Tím konec zvonec,jinak je to ÚPLNĚ jiný film.Na mysteriózní krimi thriller jsem se těšil,protože těch zrovna je hrozně málo.Film co má doopravdy lahůdkové jsou prostřihy či vize sestříhané do pěkného až bullet-time obalu,kde jde hlavně o detail věcí.Taky si tím byl nejspíš vědom i režisér Poyart,takže to tu máme docela často.Bohužel co by takový film měl mít,tak to je napětí.To si vzalo volno,tak musí přijít na řadu další aspekty.Tím není nikdo jiný než starej bard sir Hopkins,který zde táhne film a diváka do samého konce.Scenář je určitě taky zajímavý a vlastně slušně mysteriózní,který bere divák v potaz,že John je mudrc a ví,že i zítra bude mít těžkou stolici či zítra starosta bude mít zarděnky.Colin si tu hodil menší flek a místo aby film zvednul,tak ho bohužel totálně hodil přes palubu.Tedy jeho postava,aby to bylo konkrétní,ale ani tady se nevytáhnul zrovna jako herec.Ono totiž tvůrci přijdou s takovým nečekaným jevem v půlce filmu,že tohle nečeká nikdo.Říct to jako spoiler,to se rovná harakiri.Tady si myslím,že buď bude někdo rád a nebo vůbec.Film se totálně odstřihne od vyšetřování z policejního hlediska a nastávaj tu zde čáry máry.Bohužel ani závěrečná pointa už nepřekvapí natolik.Chápu,že Poyart na to chtěl jít jinak,jenomže on se stále vyžíval v jeho vizích,občas až moct střihů na jeden záběr,kde mu občas pomohla hudba od BT,který většinou svoje linky má a posluchače taky myslel si,že trochu jiným pojetí a s dobrýma hercema v zádech to dá.Bohužel hit to není,ale nadprůměr ano.70% ()

Mikecat

Chladnokrvny vyrovnany Hopkins ako ho pozname s vynimocnou schopnostou jasnovidca a hlbokym moralnym odkazom potvrdzujuci vyborny Colin Farrell nad ktorym polemizoval uz samy Shakespeare: "byt ci nebyt?..." Nechat trpiet alebo ukoncit toto trapenie ako povedal Hopkins: "Nikto sa nemôže hrat na Boha!" ()

srolyma

Připomínalo mi to trochu Mlčení jehňátek (asi kvůli Hopkinsovi) a atmosférou trochu Sedm (ne statečných). Každopádně skvělé. ()

baclajean

Herecký koncert Anthonyho Hopkinsa. Prvá polovica filmu bola priemerná, no v druhej všetko vygradovalo a odkrylo všetko v správnej postupnosti. ()

Dejf4

Další z "mnoha" detektivek". Má to velmi slušný námět, ale je nedotažen. V první polovině si libujete v temnější, psychologické atmosféře, neokoukaným příběhu a Hopkins znovu předvádí svůj talent. Bohužel v druhé polovině se to vše pokazí a spadne do šedivého a nudného thrilleru, kterých je plno a zkazí velmi dobrý první poločas. 6/10 ()

veverysiak

Celkom dobre nerozumiem prílišným snahám o porovnávanie so Seven, toto je vypointované na inom základe, rozhodne zaujímavá krimoška s mystickými prvkami, nejaké detaily chlapom ušli a scenáristicky sú nedotiahnuté, ale celku to príliš neublížilo, za povšimnutie stoja výkony štyroch hlavných aktérov, takže 75%. ()

doriana.g

Absolutní souhlas s první verbalovou větou. A vlastně i s dlouhou druhou. Když mi došlo, že na co tam vlastně Farrell je, celé to šlo do kopru. A konec ten kopr dohnojil. Smutek a zklamání. Člověk se těší a pak totok.... ()

TonoM

První polovina filmu vypadá jako úspěšná mise se skvělými herci, velice povedené psycho však v druhé polovině trošku ztrácí, nicméně velice fajn thriller se skvělým obsazením. 80% ()

Saxos

Nebylo špatné. Ze sériového vraha se nám nakonec vyklubal velký klaďák, doktor Clancy měl taky máslo na hlavě, ale naštěstí to mělo spád, 2/3 filmu i napínavé. Klady: dobrý soundtrack; hodně mysteriózní. Zápory: já bych ukončil ztrátou schopnosti a bylo by to ještě lepší. Závěr: doporučuji. ()

aannemer

Intošáčci se vyzvaceli a já dávám plnou palbu. Jako vždy skvělý A. Hopkins v trochu netradiční roli. Výtečná atmosféra až do posledního záběru! ()

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (více)