Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

hororwatch

Naprosto identický styl zpracování jako u Training Day, až na to, že zde si neodpustili uplakaný dojemný konec. Film to byl celkem dobrý, což z něj v popravdě hlavně dělali spíš herci, než-li kvalitní scénář. ()

kacirek_

Tak čekala jsem od toho malinko víc, ale Bale byl jako vždy perfektní, evidentně mu role "prdloušů" jdou. U hledání práce jsem se usmívala, páč podobný nápady má asi každej chlap bez práce, a rozhození životopisů bylo legrandační. Závěrečných 20 min. je dle mého nejlepší z celýho filmu... ()

sadlokan

Tak to je BADMAN!Mezi potažením ze špeka jen tak do telefonu utrousit,že o práci pro federály mam ale vážně zájem!Magor až mé srdce zaplesalo.Práci najdeš zejtra,vole,teď se zhulíme a mezitim vokradem pár gangsta typů a když se jim to nebude líbit,tak je vodprásknem,no a? ()

WillyMarks

Vskutku zajímavý a napínavý příběh jednoho neustále zhulákaného bývalého mariňáka, který se snaží splnit své sny a pokouší se stát lepším člověkem. Bohužel život není jednoduchý a Jim pomalu, ale jistě zklouzává do útrob městského podsvětí. Má u sebe nejlepšího kámoše a občas i pár jejich známých se ukáže. Christian Bale je ve formě jako vždy a podává nejlepší výkony. Freddy Rodríguez je důležitou ikonkou tohoto filmu a hraje to výborně. Vše je posazeno do parádního prostředí a doprovázeno dobrou hudbou. Nicméně sám nevím, jestli mě na tomto snímu něco pořádně zaujalo a upřímně chvílema jsem se i nudil - možná za to může pár pro mě trošku zbytečných scén. Každopádně silnější 3* a 66% ()

KHkomiks

Bale v roli hajzla z ulice, co trpí depresemi z války svedl výborně, tady mi zase připomenul Americké psycho, ve kterém běhal nahatý s motorovkou po hotelu, rozřezával štětky. A sem tam si schoval ňákou tu končetinu do mrazáku. Tady je to taky vyšinutý magor, co těsně před podrobením se testů pro přijetí k policii si dá jointa s mexikánským kamarádem, který nějaký ten charakter a zásady má. A může začít jízda jeho mizerného života psychopata. ()

BOURQUE

Ďalší film o páde človeka, na ktorom jeho minulosť („mariňák“ v armáde) nechala nenapraviteľné „chyby“. Kvôli tomu si začne myslieť, že má právo na všetko. Podobné príbehy sme už mohli vidieť niekoľkokrát (napr. Training Day). Dôvod, prečo sa musíme podívať na tento príbeh, je kvôli Ch. Baleovi, ktorý opäť ukáže ďalší charakter zo svojho nevyčerpateľného a nekonečného hereckého arzenálu. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

viktorka181

Asi to bylo tím českým dabingem, nebo tím, že jsem u toho žehlila, ale já tohle prostě nezvládla dokoukat. A to bych nikdy nevěřila, že nějakej film s Balem nedokoukám. Něco (nedokážu popsat co, kromě toho hovězího hlasu hlavního protagonisty - ale bylo to ještě něco víc) mi na tom tak strašně lezlo na nervy, že jsem vydržela asi 15-20 minut. Možná to byla chyba a proto dávám ty ** - za to "dobré", co se ve filmu mohlo skrývat a já to nikdy neobjevím. ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Hodně drsný, tvrdý film na první dojem i celkem lacině zapletený, jehož největší nevýhodou je doslova a do písmene prkenný začátek a i konec. Děj není sic nějak extra výrazný, leč mě se zamlouvá velmi, je jednoduchý, točí se kolem problematiky položené na třech jednoduchých bodech ( shánění práce, drogy a trable s ženami). Jak jsem řek, prvnotní vstup do filmu mě místo kvalitního rozehřátí spíše odradil a to je špatně. Režijně je to naservírované dobře, herecky téže, ale někdy, zvláště ke konci jsem si všiml několika hluchých míst, nebo dokonce výstřelů do prázdna. Vždy mě fascinovali takovýhle grázlové co se snaží něco prodat, či něco sehnat a jedou ve všem nelegálním, vlastně mě nejen ve filmech, ale i ve hrách fascinovali a to i přes okolnosti, že bych NIKDY nechtěl patřit mezi ně, ale jak se říká, tak protiklady se přitahují a proto sem v nějakých pasážích byl očima přikován k obrazovce, čili spokojenost rozhodně, nadšení nikoliv. - 7/10 - ()

Rockerman

Syrově natočený snímek! Dlouho nehrál Christian Bale tak nesympatickou roli, jakou je jeho Jimmy. Sice mi ty děsné "chlapácké" kecy šly za chvíli na nervy, ale výkony herců byly věrohodné. Asi to peklo války fakt leze člověku na mozek, ikdyž si myslím, že skrytým psychopatem už musel být Jim i před Afghánistánem. Každopádně je to silný film a stojí za vidění. ()

greenlord

tohle mi nejak nesedlo, nudne, zbytecne dlouhe, bez deje, hlavni postava je na ranu, atd. ale v mexiku bych na party nekdy zaparil a rad ()

Rathalos

Drsne casy je thriller,drama zo spinavych ulic plnych alkoholu,drog a zbrani,su to dni,v ktorych bojujete o zivot kazdu minutu i sekundu,mensie zavahanie a ste mrtvi,tvar a vyraz,ktory mal Christian Bale bol odstrasujuci,neskutocne dobre zahral rolu psychicky naruseneho,taktiez aj Freddy Rodriguez hral skvele,takze za mna plny pocet...:-) ()

MickeyStuma

Režijní prvotina úspěšného scénáristy Davida Ayra, který se do svého dalšího scenáristického díla patřičně opřel. Přináší příběh veterána z války v Perském zálivu trpícího posttraumatickou stresovou poruchou, který doslova a do písmene působí jako časovaná bomba. Potlouká se se svým kamarádem z dětství, v Mexiku má přítelkyni, kterou bych rád dostal do USA, a chce k policii. Ta ho však odmítá, což duševně nepobere a začne řádit jak utržený ze řetězu. Frustrace, nenávist, násilí. Taková je jeho reakce na různá odmítnutí v atmosférickém thrilleru plného nejrůznějších šokujících okamžiků. Neustále eskalující šílenství, za nejrůznějších situací a vzniklých problémů, dokážou ovládnout tak, že se z toho prostě nijak nejde vymanit. Morální temnota se zdánlivou nepřemožitelností s člověkem dokáže zamávat a to bez ohledu na fakt, že chce být ve skutečnosti na straně zákona a živit se tak. Těžký úděl dobrodruha, jak by se to také  mohlo jinak nazvat. Snímek má plnou perspektivu diváka obeznámit se stavem dané věci. Lze to pochopit i odsoudit zároveň. Christian Bale předvedl brilantní herecký výkon, který lze považovat za dechberoucí. Poutavá první polovina příběhu cíleně přejde do daleko zlověstnější roviny v polovině  druhé a skutečně se začnou dít věci. A to takové, že není možné, aby divák předem nepředpověděl, jak to nakonec celé dopadne. Směr k danému cíli je jasný a neodvratitelný. Temný thriller o člověku má veškerou přesvědčivost, kterou Christian Bale navíc povýšil. David Ayra měl rozhodně v jeho angažování do hlavní role šťastnou ruku. Bez Christiana by z toho určitě zůstal jen běžný průměr. ()

illy.cz

Zajímavé akční drama, ve kterém sice moc akce není, ale Christian Bale ho svou rolí absolutního psychopata nese na bedrech až do finále, které prostě nemohlo být jiné. ()

Ronyk7 odpad!

Jediné, co tento film zdobí je Eva jinak je to totální ptákovina. Dva zhulení ožralci si hledají práci. Nakonec ji oba najdou a jeden zemře. Scénář jim musel dat fakt zabrat. Dívná kamera a vše jen negativní doprovází tento snímek. Bale se propadá do filmové žumpy. Snad ho z ní vytáhne nový Batman. 22.09.2007 ()

Redix

Cristiana Baleho mám velice rád už od filmu Equilibrium kde zahrál fantasticky a to samé zopakoval právě v Drsnejch Časech,naprosto vynikající film a pod 5 hvězd nejdu. ()

Nšoči

Nebýt exceletního výkonu Christiana Balea, film by mě asi moc nechytil. Možná proto, že jsem žena, jsem se nedokázala vcítit do přátelství na život a na smrt mezi dvěma muži a s tou smrtí to je doslovné. Jedno podívání úplně stačilo. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)