Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

rsimonyi

Zajímavý příběh s perfektní kličkou, jak vrátit na scénu zesnulého člena posádky Enterprise. Podíváme se zde i no rodnou planetu Spocka. ()

JK-Stinger

Možná se mnou většina nebude souhlasit, ale s Nimoyovou režií mi snímek přijde zase o kousek dál a trochu zajímavější, než první dva celovečerní filmy. Rozhodně neříkám, že je bez chyb, některé scény mi opravdu neseděly a nezachrání to tak ani pokročilejší technologie a parádní soundtrack, ale byl jsem už jako divák celkem spokojen. ()

Lilloos

Zápletka kolem znovuzrození Spocka má hlavu a patu a dokonce i myšlenku, jenže ta klingonská výplň jen kopíruje námět z předešlého dílu, kde měl ale hlavní záporák alespoň motiv. Tady to chodí tak, že chci Genesis jen proto, že jsem prostě hajzl. Na druhou stranu kdyby dnešní sci-fi měly minimálně takový příběh...no nestěžovala bych si. Navíc to pěkně odsýpá, takže proč ne? ()

G900

Jen bych opakoval komentare vsech ostatnich... Jsem TrekFan, ale co je moc, to je moc. Film je moc krecovity a vse je zde takove jaksi nucene. Jako jedna epizoda serialu by to bylo na 4*, takhle jen 3 (70%). ()

sirien

Na tu samoúčelnost zápletky... to bylo překvapivě dobré. Možná protože by ta zápletka s pár úpravami fungovala i bez té prvoplánovitosti. Stačily by teda asi 2/3 stopáže, ale přesto. A mimochodem, i u třetího dílu... ty vesmírné bitvy prostě rulez. Pár krátkých bojových výměn zasazených do nějaké smysluplné taktiky prostě přebíjí prázdnou efektovou fireshow, i když se bojím, že nikde jinde než ve staré tvorbě si tohle už neužiju, protože dneska se zjevně všichni domnívají, že smysluplnost a pointa sucks, hlavně když se návštěva kina znemožní epileptikům. (dávám 3*, ale osobně to u mě má spíš k 70% než k 60...) ()

strikeman

Nastavované pokračování příběhu z dvojky ztrácí na dynamice vypravování a dějovém napětí. Boj s Klingony je natočen dost naivně a nevěrohodně, triky jsou horší, než u předchozího dílu. Nebýt fanda téhle série, šel bych asi i na 2*:-( Zas na druhou stranu pro sérii bylo určitě dobře, že nezahynula jedna z jejích nejvýraznějších postav:-) ()

Rannveig

Nějak mi není pomoci, ale pořád nechápu, že existují lidé, kteří jsou schopni považovat W. Shatnera za "solidního" herce! Jediná omluva pro ně je buďto fanatická oddanost fanoušků Star Treku, nebo úchylka na antiintelektuální kulturisty. Přijetí zprávy o smrti vlastního syna, by se u W. Shatnera dalo přirovnat k příjmutí informace o smrti nevlastní tchyně! Ale dost o neschopném herci. Christopher Lloyd je perfektní klingon, jen škoda že jeho charakteru nedali nějaký cíl... Kruge prostě vypadá, že mu vlastně nejde o nic důležitějšího, než nakopat někomu prdel, a je fuk, kdo a kde to bude a jestli při tom náhodou narazí na projekt Genesis nebo veřejnou knihovnu. Akce, spád, hloubka, humor nebo dokonce slavná logika - nic z toho se ve většině filmu neobjevilo, vyjma krásně hudebně laděné scény krádeže Enterprise, která stojí za víc než celý film. - Dvě ** jen za tu audiovizuálně geniální scénu. ()

Akana

Vzkřísit klíčovou postavu Spocka v dalším pokračování vesmírné ságy byl jistě nelehký scénáristický i režisérský úkol. Představitel oné postavy Leonard Nimoy se ho ale podle mě zhostil docela elegantně. Chci říct, že trochu násilné to navázání je, ale líp to asi nešlo. I když první startrekovský film zůstal nepřekonaný, nebyl jsem nijak zklamaný. 70% ()

MickeyStuma

I třetí snímek navazuje na ten předchozí. Tentokrát se jeví více dobrodružněji, ale po vizuální stránce to kazí viditelná studiovost. Jako první díl však rozhodně není. Jinak atmosféra opět nezaostává za předešlými. A tak je opět před akcí zohledněna hlavně konverzace protagonistů. Objevují se nové postavy a to ze strany mimozemských bytostí. U některých jsou použity zvyky a náboženství, jaké známe ze starého Egypta. Dnes trochu divné, ale na svou dobu asi to nejjednodušší, co mohli tvůrci použít. A tak osudy posádky lodi Enterpraise pokračují. ()

Ydrosten

Tento díl je přímým pokračováním Star Treku II, natočeným v zásadě na nátlak fanoušků. Aby divák pochopil děj, tak bez znalosti předešlého filmu se nebude orientovat. Třetí film je ovšem tak trochu ve stínu svého staršího bratříčka. Na rozdíl od něj je méně nákladný. Efekty jsou méně četné, příběh o něco slabší, chybí skutečný záporňák. Klingonský komandér Kruge je pouze stínem předchozího Khana. Děj se točí okolo vzkříšení jednoho člena posádky, který umírá na konci předchozího dílu. Nahlédneme do mentality jeho národa což trochu ozvláštňuje děj. Z filmu je místy cítit, že byl natočen hlavně proto, aby obnovil „status quo“ a umožnil natočení dalších dílů. ()

helloween93

#Throwback Thursday #51” - Trojka ST navazuje na události ze dvojky a děj plynně navazuje. Spock je mrtev, jeho vědomí je uchováno v lékaři Enterprise, ale možná existuje cesta k jeho vzkříšení. A Kirk pro to udělá cokoliv bude muset…Záporáka si ve trojce střihl Christopher Lloyd jako Kruge z rasy Klingonů. Režie se poprvé ujal Leonard Nimoy. Zásadnější rozdíl oproti dvojce nevidím, snad jen, že ubyla akce ve vesmíru a konečně je tu více prostoru na planetě Genesis. Jo a Kirstie Alley v roli Saavik byla recastnutá, protože se s Paramountem nedohodli na výši honoráře. Shlédnuto na SkyShowtime. 3* ()

panvasik

Tohle mi dalo docela dost zabrat. Vidím to fakt na takový průměrnější kousek, kde se toho moc neděje, ale stejně víte, že to budete sledovat, protože... já vlastně nevím proč. Po událostech z druhého filmu, který byl mnohem lepší se pátrá po Spockovi. Já vlastně ani nevím co k tomu napsat si teď tak říkám, protože si z toho reálně teď moc nepamatuji je takové "nijaké". Příběh mě nějak nezaujal, ale vím, že si to pořád drží svoje dobré momenty, které se po čas téhle série (ve starých filmech) nemění a vlastně se dost často jede na stejné brdo. Postavy mi pořád nevadí a docela s nim sympatizuji... 5/10 ()

Vali007

Bijte me, nadavejte mi, ale tohle je proste muj nejoblibenejsi dil s kapitanem Kirkem a jinak tomu nikdy nebude!!!Nerikam ze je to zrovna nejpozoruhodnejsi vytvor americke kinematografie, ale kdyz spocitam kolikrat jsem tenhle film od meho detstvi videl a jak jsem se u nej pokazde bavil, tak tomu jinak nejde.Navic Christopher Lloyd jako velitel klingonské lodi je vynikající a taktéž ta scéna s "kradením" Enterprise mě vždycky dostane. 90% jak vyšitých!!!!!!A už se těším až si to pustím znovu... ()

Dimo

Třetí filmový Star Trek opět dospěl, tentokrát kombinuje hlavně akci a city, hlavně ty přátelské. Film by se opět vešel do jednoho dílu seriálu, i když stopáž není přehnaná, tak jako u prvního filmového dílu. Efekty se opět trochu pozvedly, ale stále žádná uvěřitelná síla. Je to fim pro fandy, průměrného diváka dnešní doby asi moc neosloví. 55% ()

Kingjiri

Nebylo by od věci, kdyby se větší porce děje odehrála na Genesis, která nabízela prostor pro zajímavý zápletky (potažmo akčně-dobrodružný scény). Stáří snímku se nejvíc projevilo, když Kirk se svojí partou krad Enterprise, protože těmhle scénám scházelo jakýkoliv napětí a dynamika. Jinak, Christopher Lloyd byl jako Klingon cool a posádka Enterprise si jela svoje. Něco mezi silně fanouškovskou jedničkou a kvalitní žánrovkou v podobě dvojky. Nejzajímavější pro mě bylo zjištění, že Spock si sám zrežíroval pátrání po sobě. Přetrvávaj ve mně mírně rozpačitý dojmy a přesvědčení, že trojku znova vidět nemusim, tři slabší hvězdy. ()

RajAthen

Vnitřně vyprázdněný film o hledání Leonarda Nimoye v režii Leonarda Nimoye. Než se slavnostně najde, bylo potřeba naházet do děje několik elementů, které však působí přesně tím dojmem, že jde zde něco nastavováno. Nic proti profesorovi Emetu Brownovi, ale vražedného klingona mu moc nevěřím, možná jen toho psychopata. Vzato kol a kolem nadbytečný díl, který lze bez uzardění přeskočit (ale nedivte se, až na Spocka opět narazíte). ()

diodoros

Priame pokračovanie predchádzajúceho Star Trek filmu Khanov hnev. Efekty vzhľadom na tú dobu sú celkom kvalitné, herci sú samozrejme rovnakí (čo sa týka aj hereckých výkonov), kvalitou filmu je však samotný námet. Pri prvom pohľade sa môže zdať, že dej je iba priamočiary, nie je to však tak - dej je možno jednoduchý, prináša však mnoho dobrých dialógov (najlepší je záver), nápadov, dejových zvratov a tradične hlavnú myšlienku, ktorou je tentoraz priateľstvo Kirka a Spocka - Kirk kvôli záchrane priateľa poruší predpisy, vystaví nebezpečenstvu svoju loď, seba aj niektorých kolegov vrátane svojej rodiny... Príjemný sci-fi film, s celkom kvalitnými efektmi a (minimálne pre fanúšika série) zaujímavým príbehom. ()