Muž je uväznený v uzavretom priestore, pripomínajúcom úzku šachtu a márne pátra v pamäti - ako a prečo sa tu ocitol. Priestorom sa ozývajú desivé zvuky, chvíľu ho dokonca akási neznáma sila vlečie po zemi a udiera do hlavy. Po čase objaví zmasakrované ľudské mŕtvoly a medzi nimi jediného živého človeka, neznámu ženu, ktorá je odhodlaná nájsť východ z tejto hrozivej pasce. Zdá sa, že cesta von vedie cez nádrž plnú krvavej vody s torzami ľudských tiel... (Nick Tow)

Cedr

Žádný jiný film nezachycuje klaustrofobickou atmosféru jako tento. Sledování Haze je vyloženě nepříjemné, což je na jednu stranu pro horor skvělou vizitkou, na stranu druhou nepříjemnost sledování Haze bohužel pramení i z toho, že ve většině filmu není nic vidět. Ano byl to sice definitivně záměr, který plní svůj účel - nicméně jej plní až příliš. Krapet více světla a drobet snesitelnější úhly by na síle noční můry vůbec neubraly. ()

Sfinkter

Klaustrofobické pocity žádné, nebyl jsem zděšen, nebyl jsem překvapen, nebyl jsem zaujmut. Tuším záměr, ale nepůsobí. Tento Tsukamotův experiment mne neoslovil, japonská přepjatost tentokrát pouze irituje. Zlatý Tetsuo. ()

Brain-D

Peklo ! Tedy aspoň pohled na něco strašného. Ze začátku mě až skoro mrazilo, sice jsem se nebál, ale byl to docela nátlak na nervy. Takže docela nepříjemny film. Aby někteří byly v obraze, tak je to podobné trošinku Saw 1. Pěkné zakončení jinak. ()

pursulus

Haze a Tetsuo.¬         Kdyby zůstal pan Šin'ja Cukamoto u herectví a odskočil si natočiti Tetsua, byl by v mých očích pan Někdo. Tetsuo je ne pouze provokativní, ne pouze drsný a hrubý a krutý: je to svérázný a svébytný snímek bez umělé psychologie a téže filosofie, hovořící sám o sobě a svou řečí k divákovi, kterému, při jeho patřičném naladění a soustředěnosti, má co dáti — byť pro jeho nahodilé, prvoplánové a méněduché zpracování nelze hovořiti o výjimečně kvalitním počinu.¬                 Ne tak Haze; to už je pouhé blábolení někoho bez soudnosti, někoho, kdo chce oslniti za každou cenu, takyumělecké a takyintelektuálské chcanky pro různé pošahance vyžívající se v úchylkách nebo pro "hluboké" týpky, které bych rád poslal se sbíječkou na rok do dolů, aby viděli život také z jiné strany; zplod s právem na jestvuňk stejným jako deseti miliard kobylek požírajících poslední zbytky úrody. Dávám bez lítosti palec dolů pro tento výměšek, jehož odstraněním vznikne škoda jako při umytí pochcaného záchodu lyzolem.¬                 To je vlastně všechno. Víc jsem, jak s překvapením zjišťuju, říci nechtěl. ()

iantomasik

Porod z vlastního pohledu už teda víckrát vidět nechci. Myslím, že existuje plno dobrých důvodů, proč si ho nepamatovat. Ale jako koncept a řekněmě art docela solidní. ()

Cejny

??? hodně drsné probuzení, ve kterém se jen těžko hledá logika. Režisér a sám hlavní hrdina nám chtěl jistě něco vzkázat, ale tohle bylo fakt zvlástní, ale přitom ultramegahororové, nejen pro lidi trpící klaustrofobií. ()

TERRORDROME

No, nič moc a to som sa na to celkom tešil. Chlapík sa prebudí uveznený niekde v podzemí tmavom ako Luník IX napoludnie a vôbec nič si nepamätá. Chvíľu sa plazí, potom sa zahrizne do rúry na stene, posúva sa ďalej, zuby mu škrípu o kov a do hlavy ho bije dáke kladivo. Zatiaľ vcelku fajn a ešte sa to zahustí keď nájde nejaké zmasakrované telá. Nájde tu bohužiaľ aj jednu živú osobu s ktorou sa potom nevyhnutne začne vykecávať. Ich filozofické hlody síce ladia s absurditou celej situácie, ale lepšie by bolo bez nich. Plávanie kanálom medzi rozsekanými údmi to zasa pekne rozfofruje, nanešťastie však nasleduje záverečná "pointa" z rodu WTFUS MAXIMUS ktorá nadobro zabíja výsledný dojem z toho celého. Ak má niekto nejaké podozrenie čo to znamenalo, nech sa hlási u docenta Chocholúšika, ten už z neho tie utkvelé predstavy vyženie. ()

Silviaxx

Tak toto mi nesadlo. Haze vo svojej podstate nie je zlý, ale ľudí uväznených v malých priestoroch tu bolo viac. Tento nad inými však vyhráva akurát tak stopážou, aj keď paradoxne, tu by som ju prijala ešte aspoň o desať minút dlhšiu na objasnenie. Celý čas sa pohybujeme v tme s roztrasenou kamerou, nie je nič vidieť a jediné, čo ako tak vyvoláva tiaživú atmosféru je zvýšená dýchva frekvencia hlavnej postavy a neidentifikovateľné zvuky v pozadí. Ak sa už dostaneme k nejakému lepšiemu záberu, tak je aj tak podrobený rozmazanej a roztrasenej kamere, čiže v tomto smere sa ničoho nedočkáme. Ak sa jedná o "príbeh" - neviem, či tu oňho bol nejaký pokus. Nejaké náznaky a hlavne na konci tu sú vyobrazené, ale zatiaľ som neprišla na to, "co tím chtěl básnik říci" a popravde ani nemám snahu sa nad tým zamýšlať. Za mňa 2*. ()

Martyr

Nech si hovori kto chce co chce, toto psychicky zdravy clovek natocit nemoze. Clovek uzavrety v ultratenkom priestore niekde pod zemou, kde sa da pohybovat len s tazkostami, a s absolutnou nevedomostou o jeho suradniciach je vystavovany zvlastnym fyzickym utrpeniam , no psychicka beznadej uvazneneho za nimi vobec nezaostava. Pre bezneho europana su japonci narod uplne neznamy a cudzi, a ine pocity nebudete mat ani na konci, kde sa tvorcovia rozhodli dat tejto psychiatrickej prechadzke aj nejaky, akoze dej. Clovek je uz proti lahkym vydierackam v podobe fyzickeho nasilia, ktore je si obet donutena sposobovat sama sebe trosku otrly, ale napriek tomu budete na zuboch citit zvlastne kovovy pocit, a prsty na nohach budete zovierat castejsie ako zvycajne. Dejova linia, ak tam nejaka vobec bola isla absolutne mimo mna, a preto tka nizke hodnotenie. O com to vlastne bolo? ()

Márduk33

Celý film mi přijde od začátku až dokonce dost patetický. Hned od začátku je jasné, že se znaží navodit strašidelnou a temnou atmosféru. Ano, velmi temnou, dokonce tak temnou, že skoro celý film není nic vidět. A takto navozovat atmosféru podle mě není moc dobrý tah. Naštěstí to aspoň trochu spraví konec, který se docela povedl. ()

foundation

Neda mi nepovedat ze toho keketa ktory sedel pri nakrucani tohto pokusu o akysi horror za kamerou by som k nej uz do konca zivota nepustil. Jedna vec je ze ma to nebavilo, nevystrasilo, nesokovalo, vlastne to vo mne nevyvolalo vobec ziadne pocity ktore sa od podobneho filmu cakaju ale aby som si koli tomu este aj nicil oci tak to vazne nie :D. Prva polovica filmu by sa dala jednoducho opisat asi takto. Tma, tma, tma...cierna obrazovka..noha, ruka, nos, oko..to vsetko nasnimane asi z 5 centimetrovej vzdialenosti. Navyse ten hlas symbolizujuci myslienky toho typka mi tam totalne nesedel. No co uz. V druhej polovici sa to trochu zacne hybat ale pokracuje to vo svojom nastolenom duchu az takmer uplne do svojho bolestiveho konca. Nic pre mna. ()

Al44...

Klaustrofobický syrový horor, který bohužel až moc trpí na to jak je nepřehledný a hlavně málo pochopitelný. Téměř vše se totiž odehrává v temné šachtě, kde není nic vidět. Na konci bohužel není nic vysvětleno - režisér nechává diváka tápat v různých teoriích a dohadech. ()

pepino

Když chcete vědět co to znamená být v mezní (opravdu mezní!!!) situaci tak si pusťte tento film a poznáte jaké to opravdu je, být V HAJZLU. Velice těžce stravitelná věcička. Ještě že se jedná jen o co se týče stopáže kratší film, protože jinak bych asi vyvrhl mou zrovna snězenou večeři. Řemeslně ale zvládnuté skvěle. Takové filmy umí jen Tsukamoto. ()

muti

super, japonska Saw (asi) bez rozuzlenia, ktora nikam nevedie a nikto netusi o com to cele je. no je tam vraj fajn atmosfera. zial, s tymto sa nemozem uspokojit... snad je to len horor pre klaustrifobikov, ktori davaju plny pocet, no toto slo uplne mimo mna. "uzasny Tsukamoto" ais natocil film podla nejakeho hrozneho bad tripu... aspon som sa pri tom dobre najedol :) ()