Henry Griffin trpí nevyléčitelnou nemocí a zbývá mu tak rok či dva života. Když však pozná Sarah Phoenixovou, která je na tom stejně, už jim nic nemůže zabránit, aby uskutečnili všechna nesplněná přání a sny. V hlavních rolích Amanda Peetová a Dermot Mulroney.  Životem ztrápený Henry Griffin, který se právě rozvedl, trpí nevyléčitelnou nemocí a i ty nejoptimističtější prognózy mu dávají tak rok či dva života. Na přednášce o rakovině potká půvabnou, usměvavou Sarah Phoenixovou. Oba tvrdí, že je sem přivedla jen náhoda, ale ve skutečnosti mají umírání a smrt na dosah. Nezávazné schůzky se brzy mění ve vážnou známost a dvojice si užívá každou společnou chvilku, než si přizná, že toho mají společného mnohem víc - že nevyléčitelnou nemocí trpí oba. S tímto faktem do jejich života vstupuje zcela nový úhel pohledu na lásku. Už jim nic nemůže zabránit, aby uskutečnili všechny dosud nesplněné sny a přání. Chvíle absolutního štěstí a radosti se střídají s okamžiky smutku a zoufalství, ale naděje umírá poslední… V hlavních rolích americké romance režiséra Eda Stonea, která je remakem filmu z roku 1976, hrají Amanda Peetová a Dermot Mulroney. (oficiální text distributora)

sona123

Na konci se zpívá nobody´s crying a myslím, že opravdu nikdo neplakal. Nečekala jsem od filmu nic extra a nic extra jsem nedostala. Bylo to komorní, milé, úžasně optimistické, pokud se to tak dá říct, herci byli fajn, Amandu Peet mám ráda. Hrozně mě rozčilovaly ty nekonečně dlouhé části, kde jen hrála jakási (asi dojemná,asi dokreslující děj) píseň a kamera cosi zabírala (jak někdo někam jde, kouká z okna a tak). Jednou fajn, ale tohle se opakovalo asi 5x. Zajímalo by mě, jak vypadal originál s P. Falkem. Předpokládám, že mnohem lépe. ()

zahadum

Táto téma zomierania bola už vo filme použitá viackrát....tento príbeh je o spoločnom umieraní dvoch ľudí ktorý sa stretli až na konci svojich životov....napriek smutnej téme je film jemne a ľudsky ladený humorne...film nie je prehnane sentimentálny ani netlačí na pílu tam kde si to priam pýta.....milovanie v hodinách vo veži je krásna symbolika dvoch ľudí ktorých láska je žiaľ obmedzená časom.... ()

atmen

Poslední dobou jsem filmů o nemoci a umírání viděl povícero. Griffin a Phoenixová patří někam do středu pomyslného žebříčku. Ne že bych se nudil, ale upřímně, chyběla mně sounáležitost s ústřední dvojicí. Zajímalo by mě, jak by dopadl originální Griffin a Phoenixová z roku 1976 v podání P. Falka a J. Clayburghové... Takže pokud budu chtít smutnit, raději znovu zkouknu vynikající ONE WEEK... ()

Olík

Ona miluje ji – ona miluje jeho. On má nevyléčitelnou nemoc – ona má nevyléčitelnou nemoc. Jemu nezbývá příliš času – jí nezbývá příliš času. Řekli by jste, doják jak kráva - žena uroní slzu, chlap se bude nudit. Omyl, autoři přistupují k tématu po špičkách a nenásilně krouží okolo – až na čestné vyjímky žádné srdceryvnosti, žádné laciné fráze, žádné smrtelné postele…….slza nakonec ukápne, ale tak příjemně, nenuceně. ()

Rathalos

Ked som videl tento film prvykrat,bol som ocareny tym,ako to obaja herci prezivali,ako keby boli naozaj chori,skvele podane herecke vykony a ta ich laska,aaaaach jaaaaaj,v dobrom i zlom,ako v rozpravke,milujem tento film...:-) ()

UniqueNett

Griffin a Phoenixová. Po Remember Me je to další film, který mě doopravdy dojal. Bylo úžasné sledovat, jak se ti dva do sebe zamilují a chovají se dětinsky. Nehledají na tom druhém chyby, protože vědí, že je to vlastně úplně zbytečné. A herci? Opravdu milé překvapení. 80% ()

Ozzy2

Mám strach, až se naši "umělci" pustí do remaků.Co je tohle za lidi, že si o sobě myslí, že to natočí lépe?? ()

prasklinka

Jo. Tenhle film se mi opravdu moc líbil, je to opravdu kombinace dramatu a romantiky, která není kýčovitá. Film není zdlouhavý, ale je milý, zábavný a možná i poučný. Užívejme si, nevíme kolik času máme před sebou. ()

Adiemus

Viděla jsem sice jen závěr filmu, ale ve srovnání s původní verzí, která ve mně zanechala silný dojem, tato působí navzdory námětu poněkud cukrkandlově. Dost dobře nechápu vášeň Američanů pro remake; málokdy se povede. ()

Brinkley

Je mi líto, ale kdo viděl původní tv film z roku 1976 s Peterem Falkem a Jill Clayburgh jistě pochopí, proč dávám pouze tři hvězdy. U té jsem ke konci opravdu brečela. Nová verze sice není špatná, nicméně stále jde jen o slabý odvar. ()

mira.l

Je to hodnocením něco mezi 3 a 4 *. Protože ten vzásadě smutný příběh sice má jistě něco do sebe, ale přece jen konec jsem očekával poněkud jiný. Já nevím, třeba něco ve stylu Thelma a Luisa, že jí propašuje z nemocnice a oba to ukončí v autě nebo ... nebo já nevím, ale tohle bylo takový nijaký. No nakonec kvůlivá Amandě Peet jdu do čtyř, protože na ní se koukalo opravdu moc hezky, i když s trochou kritiky je třeba přiznat, že takhle asi nevypadá člověk v posledních stádiích zákeřné nemoci. ()

Nocturno culto

Jelikož znám původní film z roku 1976, tak jsem věděl o co půjde.Zajímalo mě zpracování postav a dané situace, místy to bylo slušné, jindy zas přehnaně patetické, jako celek to ušlo ale ta starší verze mi přišla uvěřitelnější, reálněji podaná .. ()

PaRi

Velmi dobře si pamatuji původní verzi filmu z roku 1967 s Peterem Falkem a Jill Clayburghovou, přestože jsem film viděl pouze jednou a tehdy před čtyřiceti lety. Skvělý scénář a vynikající herecké výkony tehdejších hvězd nedaly na film zapomenout. Měl jsem proto velké obavy podívat se na novou verzi. Ty se splnily na půl. Herecké výkony obou představitelů nové verze byly velmi přesvědčivé, ale scénář udělal z původní verze kýčovitou selanku a to zejména v konci příběhu. Je vždy zoufalé a většinou devalvující, pokud si někdo chce zopáknout úspěch původního díla s tím, že jej udělá lépe a nově! Tak to se, dle mého názoru, v tomto přepisu nepovedlo. Snad nejhorší byl nově udělaný konec filmu s kýčovitým vánočním stromečkem s dárečky v parku!! V původní verzi byl konec pojatý mnohem silněji a ne takto telenovelácky. Stejně jako v remixu si Phoenixová nepřeje, aby ji Griffin v nemocnici navštěvoval a asistoval při jejím umírání a přeje si, aby ani nevyhledal její hrob. Griffin jí splní pouze první přání. Po její brzké smrti její hrob vypátrá a zde je právě onen působivý konec mistrného scénáře, kdy na náhrobní desce Griffin v šoku čte vytesaný nápis: „Věděla jsem, že přijdeš Griffine!“ Teprve nyní následuje scéna bezmocného vzteku rozbíjení vlastního auta a aut dalších. Po takovém silném zážitku má mnohem větší razanci a logiku. Tím samozřejmě film končí. Ale nový prášek holt pere lépe a vše je po něm heboučké, že! ()

DadysGirl

Sakra... celý Vánoce se vyhýbám dojetí a pak jim skočím na tohle... tenhle film mám ve videotéce už dlouho, ale nevím proč jsem si vsugerovala, že je to detektivka... Není... je to citové vyděračství prvního stupně, kterému jsem bezostyšně podlehla a ještě se mi to líbilo... Aneb, žijme na plno a neztrácejme humor a nedhled i ve chvílích nejtěžších... ()